Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #71 17 lutego 2011, 16:57

Anka.M Zadomowiona
No ja niestety nie planuję  żadnych zajęć poza domem. Z trzylatkiem to niemozliwe :)  Na brzuch używam krem zapopiegajacy rozstępom firmy Pharmaceris z apteki i musze powiedzieć, że super natłuszcza i to na bardzo dlugo. Do tego  prawie nie pachnie, bo akurat zapach oliwki dla dzieci mnie odrzuca :)

Zgłoś nadużycie #72 17 lutego 2011, 17:01

alex2 Świeżo upieczona
dziewczyny a od kiedy planujecie szkole rodzenia?

Zgłoś nadużycie #73 18 lutego 2011, 15:07

angeliska999 Świeżo upieczona
Ja mam w planach juz podzowonic i popytac kiedy jest najlepszy okres na zajecia. Chcemy z mezem rodzinny porod a czytalam ze w takim przypadku najlepiej jest z mezem chodzic zeby mial na ten temat pojecie :)

Zgłoś nadużycie #74 18 lutego 2011, 17:24

alex2 Świeżo upieczona
jasne ze tak.oswoi sie z sytuacja,czesto mezczyzni maja mylne wyobrazenia o porodzie.ja pojde w kwietniu -troche sie ociepli.

Zgłoś nadużycie #75 18 lutego 2011, 19:26

angeliska999 Świeżo upieczona
tez bym chciala jak juz bedzie cieplej zle w kwietniu to juz bedzie 6 miesiac ciazy wiec zadzwonie najpierw isie zorintuje w jakim czasie trzeba sie zapisywac :)

Zgłoś nadużycie #76 19 lutego 2011, 7:43

Anias Świeżo upieczona
Witanko :)
Ja właśnie kupiłam sobie przy okazji wczoraj w markecie krem ziaji na rozstępy. Na razie powcieram ten a poźniej też może zainwestuje w jakiś z apteki. Ja sie chyba zapisze naprawdę na cwiczenia na basenie. Wczoraj byliśmy na basenie w Nałeczowie, to bardziej takie spa więc wymasowałam sie, poszliśmy na chwile do sauny. Od razu inne samopoczucie :) Chyba warto sie zapisac żeby chodzic reguralnie.
Co do szkoły rodzenia to my przy drugim dziecku nie bedziemy chodzic bo nie warto, nic nowego sie nie dowiem ;) Ale jak bylam w ciazy 1 raz to chodzilismy i bardzo to sobie chwaliłam. Polecam bo to dodaje pewności siebie, przygotowuje psychicznie do porodu. Z perspektywy czasu to bardzo miło wspominam te spotkania :)
My mamy w domu małego urwisa, w marcu konczy 4 lata. Mi jest obojetne jaka plec bedzie tym razem oby tylko bardziej spokojne dziecko bo nasz wojtek to ma wielki temperament.
Dziewczyny skąd pochodzicie? ile macie lat?

Zgłoś nadużycie #77 19 lutego 2011, 11:17

schmetterling Supermama
ja mam 23 lata ,woj.dolnośląskie ;) no i to moja pierwsza ciąża
dziewczyny a robiłyście test pappa? mi lekarka powiedziała że mogę zrobić jak chcem bo takie badanie istnieje,ale ona nie widzi przeciwwskazań żebym je robiła,tylko mówi mi o tym żebym wiedziała że można wykonać takowe badanie.Ale ja go nie zrobiłam,jakoś serce mi podpowiadało żeby nie robić ,może to kobieca intuicja ;) nie śmiejcie się ;)
przezierność karkowa wyszła nam 1,8 mm,kość nosowa widoczna ,wszystko wporządku ale i tak jakoś tak się boję że coś jest nie tak ;(
do tego przeziębienie mnie dopadło,ciągle tylko czosnek,cebula,cytryna bleeee ;)

Zgłoś nadużycie #78 19 lutego 2011, 12:03

alex2 Świeżo upieczona
pochodze z lodzkiego,mam 27 lat ,to moja droga ciaza  niestety pierwsza zakonczyla sie w 10 tygodniu.mam nadzieje ze teraz sie uda ,ale strach jest ogromny.macie jakies przeczucia co do plci? ja mam takie graniczace z pewnoscia ze nosze synka.

Zgłoś nadużycie #79 19 lutego 2011, 12:46

schmetterling Supermama
alex2
ja mam jakieś takie przeczucie że dziewczynka ;) i mam nadzieję że sprawdzi się :)

Zgłoś nadużycie #80 19 lutego 2011, 13:17

olka2747 Gotowa na wszystko
Hej Dziewczyny!!! Czy zdażyła się którejś z Was taka sama sytuacja jak mi. Bo mi przyzierność karkowa nie wyszła poniewasz dziecko było za bardzo skulone a powinno być w pozycji prostej. Dlatego teraz pytają czy chcę zrobić ' TEST POTRÓJNY'. Niewiem dokładnie co to jest i czy powinnam go zrobić. Położna powiedziała że mam czas do 20 tyg ciąży, że później będzie za późno na zrobienie tego testu. Mieszkam obecnie w Anglii.Napewno tu trochę inaczej się wszystko odbywa, dlatego martwię się. Pomóżcie proszę jeśli jesteście w stanie.Pozdrawiam Was :)

Zgłoś nadużycie #81 19 lutego 2011, 13:25

Anias Świeżo upieczona
Ja na razie nie robiłam żadnych testów. Niestety nie mogę nic doradzić.
Co do płci dziecka to wole nie mieć żadnych przeczuć bo przy pierwszej ciąży bardzo chciałam mieć dziewczynke to wyszedł chlopiec. W zasadzie doszłam do wniosku że to zadna różnica, mam nadzieję że bedzie sie tylko różniło charakterem od naszego starszego syna który jest głośny, uparty i strasznie rozbrykany. Marze o spokojnym dziecku :)
Ja pochodze z lubelskiego i mam 26 lat :)

Zgłoś nadużycie #82 20 lutego 2011, 16:07

olka2747 Gotowa na wszystko
Hejka. Coś słabiutko się udzielacie na tym frum. A ja znów mam kilka pytanek do Was! Czy bierzecie magnez ?? I jak długo zamierzacie zażywć kwas foliowy?

Zgłoś nadużycie #83 20 lutego 2011, 17:19

magda85 Świeżo upieczona
ja biore witaminy i zelazo, duzo wody i owocow oraz warzyw...

Zgłoś nadużycie #84 20 lutego 2011, 22:18

Anka.M Zadomowiona
hej.  mam 28 lat -  mazowieckie
Jeśli chodzi o test potrójny, robi sie go jesli nie tak wychodzi usg w 12 tyg. Badanie z krwi test pappa jest bardziej dokladniejsze i moze potwierdzic lub wykluczyc wady genetyczne u dziecka. Chociaz tak na prawde przy zadnym takim badaniu nie ma 100% pewnosci jesli chodzi o wynik. pewnosc jest jak juz dziecko jest na swiecie :) ja tam zadnych badan dodatkowych nie robie, bo to i tak nic nie zmieni. pozdro

Zgłoś nadużycie #85 20 lutego 2011, 22:24

Anka.M Zadomowiona
biore feminatal N, tam jest kwas foliowy wiec bede go brac do konca ciazy. i co wazne jest tez w skladzie jod, a niewszystkie zestawy witamin go zawieraja

Zgłoś nadużycie #86 20 lutego 2011, 23:02

Romka Fajna mama
Witajcie! Czy jest jakas starsza mama ?? ? Ja mam termin na 31 sierpnia, brzuszek juz widac wyraźnie.Płci jeszcze nie znam, ale mam już...synka i dwie córeczki ;) Fajnie byłoby do kompletu :)
http://grzdyl.blogspot.com

Zgłoś nadużycie #87 21 lutego 2011, 6:59

Anias Świeżo upieczona
Hejka!
Romka zazdroszczę dużej rodzinki :) Teraz to pewnie nie ma dla Was znaczenia jaka płeć dziecka :) U mnie tez brzuszek już widać i ogólnie nabieram masy. Muszę przerzucać się już na ubrania ciążowe.
Ja łykam kwas foliowy, magnez koniecznie bo w tej ciązy popijam kawe więc tym bardziej. No i zestaw witamin dla kobiet w ciąży tradycyjnie

Zgłoś nadużycie #88 21 lutego 2011, 9:42

schmetterling Supermama
ankaM też biore feminatal N ;) tzn do dzisiaj biorę FOLIK sam kwas foliowy,ale moja gin kazała mi wykupić właśnie ten feminatal jak skończę kwas foliowy czyli od jutra będę go zażywać.

Zgłoś nadużycie #89 21 lutego 2011, 9:46

schmetterling Supermama
a jak tam u Was z kawą i papierosami sytuacja wygląda? przyznac się ;)
kawę odstawiłam odrazu jak się dowiedziałam o ciąży ,a piłam jej sporo
papierosy ograniczałam stpniowo z paczki dziennie zeszłam do 10 ,z 10 do 5,z pięciu na dwa i w końcu udało mi się rzucić i nie palę i jestem mega dumna z siebie :)

Zgłoś nadużycie #90 21 lutego 2011, 10:14

paprotka25 Supermama
Romka, ja mam termin dzień przed Tobą :)   chociaż nie pogniewałabym się gdyby dzidzia zechciała przyjść na świat 29, mielibyśmy piękny prezent na drugą rocznicę :) brzusio powoli mi rośnie, w obcisłych ubraniach już widać, niestety nie mieszczę się już w swoje spodnie więc kupiłam sobie fajne jeansy na gumce w orseyu, nie wbijają się w brzuch i spokojnie gumeczka się rozciąga - polecam, bo jak narazie wydaje mi się że na typowo ciążowe spodenki troszkę za wcześnie.
Ja łykam Folik i będę go brać chyba do końca. Miałam już spokój z mdłościami ale niestety wróciły i dodatkowo prawie codziennie wymiotuję :( wyczytałam w necie że podobno wit B6 pomaga przy mdłościach, wiecie coś na ten temat? 
Za tydzień mam usg już nie mogę się doczekać jak zobaczę maluszka, bo na ostatnim usg była malutka 6mm kropka a teraz już jest malutki człowieczek :)
Pozdrawiam Was serdecznie, dbajcie o siebie :)