Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #7971 27 lipca 2011, 18:28

Konto usunięte

olka2747 napisał(a)

Hej :-) Margolcia uwierz mi , że nawet jak Ci się będą sączyły wody to też zauważysz. Mi też nie odeszły od razu. najpierw w wypadł mi czop sluzowy co było nawt odczuwalne, jakby coś pękło, czy strzeliło w środku i poszłam się załatwić i rzeczywiście, brązowokrwisty kolor czopu był. A po 10minutach zaczęły się sączyć wody, normalnie ciekło po nogach więc uwierz mi że nie przegapisz tego. A mój maluszek dopiero dziś pokazał na co go stać . Pierwsze 3 noce były super, spał ciągle i jadł, a dzisiejsza noc MASAKRA :-) Płakał od 22 d0 3-4 nad ranem. Myślałm ż to kolka, bo właśnie tak apropo to już mam pokarm, -wywalczyłam, ale spuszczam sobie bo mały nie chce ssać, jak mu wkładam do buzi to się tylko rozgląda na boki i nie zaciągnie. A wczoraj zjadłam marynowaną paprykę i myślałam, że to po tym, ale położna mówi, żę on zaczął czuć wkońcu moje wartościowe mleko i szuka cały czas piersi, rzeczywiście tak się zachowywał, trząsł się ciągle i płakał i mlaskał.

oooo to mam nadzieję że to nie były wody bo mam suchą wkładkę cały dzień :D
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #7972 27 lipca 2011, 18:28

mamaela Supermama

Margolcia napisał(a)

Dziewczyny a ile należy się mojemu mężowi urlopu przy bliźniętach ??

2 dni urlopu okolicznosciowego z tytułu urodzenia dziecka(nieważne ile dzieci się urodzi)
urlop ojcowski - 2 tygodnie (też nieważne ile dzieci się urodzi)- i tu chyba 2 tygodnie, bo niby w 2011 roku jest 1 tydzień, ale z kalkulatora wynika, że jakbyś jutro urodziła to już 2 tygodnie ??
Przysługuje wymiar urlopu według zasad obowiązujących dla roku: 2012
Przysługujący wymiar urlopu obowiązkowego:31 tygodni
Dodatkowy urlop macierzyński:do 6 tygodni
Dodatkowy urlop ojcowski:do 2 tygodni
Rozpoczęcie urlopu z dniem:28 Lipiec 2011
Czas trwania urlopu, do dnia:29 Luty 2012
Urlop można przerwać (ojciec kontynuuje urlop) nie wcześniej niż:
2 Listopad 2011
Urlop można przerwać (hospitalizacja dziecka) nie wcześniej niż: 21 Wrzesień 2011

Zgłoś nadużycie #7973 27 lipca 2011, 18:28

snoopy90 Fajna mama

Margolcia napisał(a)

jak słuchał to mnie przytulał i na koniec powiedział "dziękuję za Kropelki " ale tego jak tamten facio harował nie zauważył :|

no wlasnie zapomnialam o klipie :D ide poszukac wstecz linka i mu puszcze zaraz :D

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #7974 27 lipca 2011, 18:29

muzzza Fajna mama
wszystkim babeczkom. radzącym jak wynieść i w czym bąbla ze szpitala, dziękuję. Agnes, trzymam kciuki!  Ja mogę rodzić już, a jakos to nie do końca chyba dociera :) a no, i raczej mój młody będzie Aleksandrem, bo wstyd że chociaż jakiegoś ewentualnego imienia jeszcze nie ma :)

Zgłoś nadużycie #7975 27 lipca 2011, 18:31

Konto usunięte
Ela a powiedz mi jeszcze czy ten urlop jest płatny ??

Zgłoś nadużycie #7976 27 lipca 2011, 18:32

mamaela Supermama

schmetterling napisał(a)

a co to jest jak brzuch tak strasznie twardnieje i się robi taki mega napięty,ale nie boli wcale ?? ? to skurcze są czy co ?? bo mam tak raz na trzy dni gdzieś ,właśnie przed chwilą tak miałam,kilkanaście sekund to trwa

to są skurcze, jak nie bolą to znaczy macica zaczyna trenować przed porodem :)

Zgłoś nadużycie #7977 27 lipca 2011, 18:36

mamaela Supermama

snoopy90 napisał(a)

no mamaEla zawsze wie wszystko ksiazkowo :D casami mi sie wydaje ze to chodzaca encyklopedia cizarnych :D

No fajnie, nie wiem czy się nabijacie ??
jestem już i czytam.
Skurcze przepowiadające jak w 3 trymestrze, a ja to takie mam od 3 ale m-ca ciąży- ale to już patologia jest i zagorożenie poronieniem...
A o ciąży wiem sporo bo sama jedną mam za sobą, moi bracia mają 10 dzieci łącznie, więc się nasłuchałam od nich i bratowych ;) I skończyłam pedagogikę, gdzie przez cały rok miałam wykłady z biomedycznych podstaw rozwoju człowieka i z tego ciąża i pierwsze lata życia dziecka to było około 3/4 materiału a potem z tego egzamin trudny jak na medycynie (na serio uczyłam się z podręczników dla studentów medycyny ;) )

Zgłoś nadużycie #7978 27 lipca 2011, 18:40

mamaela Supermama

schmetterling napisał(a)

na tą chwile to ja to widzę tak : wrócimy ze szpitala,ja będę marzyła żeby się wyspać a tu trzeba się bedzię dzieckiem zająć,nie dość że gruba,ze sflaczałm brzuchem,cała obolała i rozkraczona to do tego rozwalona psychicznie.Bożeeee strasznie się tego boję :( :(

hehehe... może i tak być, ale też może być tak, że będziesz się bała zamknąć oczy i zasnąć tylko będziesz jak urzeczona wpatrywać się w swoje dziecko w łóżeczku i słuchać jego oddechu :) :)
A ból krocza(jest) ale mija po kilku dniach spoko, często zanim wyjdziesz ze szpitala, brzuch sflaczały- oj tak (ja 2 godziny po porodzie pod prysznicem nie wiedziałam co mysleć o tym flaczku ;) ), a potem w tempie ekspresowym się filcuje :) :)

Zgłoś nadużycie #7979 27 lipca 2011, 18:45

mamaela Supermama

olka2747 napisał(a)

Nie mogę go nauczyć jeść regularnie co trzy godziny. Tak powinien jeść. A on Nie raz minie 5 godzin i nie jest głodny. A dziś chce jeść co 30 minut. I to po 30-50ml, więc za często i boję sie że go tak nauczę i potem będę musiała na jego każdy kaprys wstawać co 5 minut i go karmić.

Oj bo on malutki jeszcze jest, a kto powiedział że dziecko je regularnie co 3 godziny- tak było w czasach komuny i karmienia wg. harmonogramu. Niektóre nie czują potrzeby jedzenia przez 4-5 godzin, potem mają takie ssanie, że wiszą u cya godzinę, potem znów kilka godzin przerwy. Ni=oworodek ma malutki żołądek, własnie ok. 50 ml i wiecej nie da rady zjeść, jak się przepcha  to i tak uleje. Przez pierwszy m-c reguluje się rytm dnia i karmień- musisz przetrwać :)

Zgłoś nadużycie #7980 27 lipca 2011, 18:45

karola4382 Świeżo upieczona
Witam dziewczyny byłam w poniedziałek u lekarza i mam juz rozwarcie na 1,5 cm jestem juz w 39 tc wiec czekam z niecierpliwoscia.

Zgłoś nadużycie #7981 27 lipca 2011, 18:47

Konto usunięte

snoopy90 napisał(a)

no wlasnie zapomnialam o klipie :D ide poszukac wstecz linka i mu puszcze zaraz :D

i jak zareagował ??

Zgłoś nadużycie #7982 27 lipca 2011, 18:47

Konto usunięte

karola4382 napisał(a)

Witam dziewczyny byłam w poniedziałek u lekarza i mam juz rozwarcie na 1,5 cm jestem juz w 39 tc wiec czekam z niecierpliwoscia.

to już !! jeju :) życzę szybkiego rozwiązania i zdrowego Maluszka :)

Zgłoś nadużycie #7983 27 lipca 2011, 18:50

mamaela Supermama

paprotka25 napisał(a)

Olu"]http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=15588181

Olu, zamówiłaś go już? ja się cały czas zbieram, i nie wiem jeszcze jakie te koszule zamówić a jak już wezme się za zakupy to wszystko pozamawiam i wrobie męża żeby za jednym zamachem porobił przelewy bo nie wiem czemu poblokowały mi się hasła do przelewów i tylko mąż może przelać kase, muszę przy okazji odblokować w banku. Jak je będziesz już mieć to napisz jak wyglądają na żywo i czy są wygodne :) [/QUOTE]
Co do koszul- wklejam Ci link do tych, które ja sobie kupiłam. Są miękkie, bardzo szybko schną (wyprałam od razu, żeby też przetestować nadruki )- kolor melanż a nadruki ładne, śmieszne. Odpinane na dość prosto odpinane guziki. Rozm. S/M jest duży- ja mam teraz luz jeszcze.
http://moda.allegro.pl/s-m-koszule-do-karmienia-porodu-duzy-wybor-i1728675819.ht...

Zgłoś nadużycie #7984 27 lipca 2011, 18:52

karola4382 Świeżo upieczona
Dziekuje bardzo teraz pozostało mi tylko czekac na ten cudowny moment a w brzuszku jest taka ruchliwa ze chyba tez nie moze sie juz doczekac haha

Zgłoś nadużycie #7985 27 lipca 2011, 18:54

mamaela Supermama

Margolcia napisał(a)

Ela a powiedz mi jeszcze czy ten urlop jest płatny ??

Oczywiście urlop ojcowski tak jak urlop macierzyński jest pełnopłatny- kadry liczą średnią z 12 ostatnich m-cy i wyliczają za każdy dzień urlopu stawkę, mnożą razy ilość dni, które tata chce wykorzystać (czasem nie bierze aż 2 tygodni, bo np. nie może).
Wypłacane jest jak pensja- zgodnie z harmonogramem wypłat w danym zakładzie pracy. Tata musi złozyć wniosek o ten urlop w kadrach.

Zgłoś nadużycie #7986 27 lipca 2011, 18:56

mamaela Supermama

karola4382 napisał(a)

no to dla nastepnej nastanie wielki dzień, jakiś wysyp dzisiaj czy co ??

Zgłoś nadużycie #7987 27 lipca 2011, 18:57

mamaela Supermama
Uff dobrnełam do końca i przeczytałam wszystko co napisałyście od rana :) Oj dużo się dziś dzieje :)

Zgłoś nadużycie #7988 27 lipca 2011, 20:33

agf Supermama
No dzieje się dzieje :) zastanawiam się , która będzie pierwsza - czy Margolcia czy Olka ;) A swoją drogą - Romki coś nie było dawno...?

Zgłoś nadużycie #7989 27 lipca 2011, 20:47

Karolinia Supermama

mamaela napisał(a)

No fajnie, nie wiem czy się nabijacie ??
)

Wcale się nie nabijamy, ja się bardzo cieszę że jest ktoś kto wytłumaczy zrozumiale wiele dla mnie nowych informacji ;) Dziękujemy mamaela ;)
Zawsze razem:*

Zgłoś nadużycie #7990 27 lipca 2011, 20:48

olka8922 Gotowa na wszystko
pewnie Margolcia, u mnie widze malemu nie spieszno... wczoraj caly dzien mnie brzuch pobolewal, myslalam ze moze cos w nocy sie zacznie a tu nic ;P dzisiaj tez troche boli, umylam nawet podloge na kolanach, nie pozostaje nic innego tylko czekac. Tylko kurde do terminu zostalo 5dni a ja nie chcialabym przenosic :|
Margolcia pewnie kazdy facet po obejrzeniu klipu bedzie udawal ze sie skupil tylko i wylacznie na slowach piosenki :D oni nawet nie chca ogladac co sie w piosence dzieje :D
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)