Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #7951 27 lipca 2011, 16:47

agf Supermama
Olka - i jeszcze jedno. Normalnie to się karmi na żadanie ile by nie chciał to karmić. Ale jak znowu w drugą stronę - cały czas śpi i rzadko je to nie cieszyć się tylko budzić i przystawiać, bo maluch co 2-2,5 g. powinien jeść. I nawet jeśli niemowlak noc przesypia to też nie karmić jak się obudzi, tylko np . jeśli ostatnie karmienie było o 24.00  to rano o 5-6 trzeba obudzić i zachęcić do jedzenia.

Zgłoś nadużycie #7952 27 lipca 2011, 16:49

agf Supermama

paprotka25 napisał(a)

Olu"]http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=15588181

Olu, zamówiłaś go już? ja się cały czas zbieram, i nie wiem jeszcze jakie te koszule zamówić a jak już wezme się za zakupy to wszystko pozamawiam i wrobie męża żeby za jednym zamachem porobił przelewy bo nie wiem czemu poblokowały mi się hasła do przelewów i tylko mąż może przelać kase, muszę przy okazji odblokować w banku. Jak je będziesz już mieć to napisz jak wyglądają na żywo i czy są wygodne :) [/QUOTE]
Zamówiłam, ale nie mają czarnego i jestem z nimi w kontakcie. To przyznam, ze kontakt jest mailowy świetny z nimi, ale jakbyś miała zamawiać to moze się spytaj wcześniej czy na pewno twój rozmiar w tym kolorze mają. Na mój czekają z jakiejś hurtowni, ale napisałam, że do 13.08 mogę poczekać, bo jednak wolę w 2 różnych kolorach i informująmnie na bieżąco.

Zgłoś nadużycie #7953 27 lipca 2011, 16:57

Black_rose Supermama

olka2747 napisał(a)

Nie mogę go nauczyć jeść regularnie co trzy godziny. Tak powinien jeść. A on Nie raz minie 5 godzin i nie jest głodny. A dziś chce jeść co 30 minut. I to po 30-50ml, więc za często i boję sie że go tak nauczę i potem będę musiała na jego każdy kaprys wstawać co 5 minut i go karmić.

moja mała to co chwilę je inaczej :/ raz co 4h, raz co 2,5 a czasem nawet co 1h! Zwłaszcza w godzinach 22-1/2 jest najbardziej upierdliwa :/ ale jak już się naje, że mam wrażenie, że pęknie to idzie spać i np. 4h nie ma dziecka. Młody sobie wyreguluje to karmienie :) nie martw się tym, że teraz chce częściej. Jak czujesz, że opróżnił jedną pierś, potem podjadł z drugiej to spróbuj go przetrzymać trochę -np. 2h (a nie godzinę, bo się drze) - potul, połóż na brzuszek, albo spróbuj oszukać smoczkiem (chociaż moje dziecko nim tylko pluje :/).

Zgłoś nadużycie #7954 27 lipca 2011, 16:58

snoopy90 Fajna mama
moje staniczki juz ida do mnie :D tak samo reszta wyprawki dla małej,materacyk,posciel,koszule do karmienia i takie tam drobiazgi :D tylko wóżka nadal nie mam :D

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #7955 27 lipca 2011, 16:59

olka2747 Gotowa na wszystko

agf napisał(a)

Olka - i jeszcze jedno. Normalnie to się karmi na żadanie ile by nie chciał to karmić. Ale jak znowu w drugą stronę - cały czas śpi i rzadko je to nie cieszyć się tylko budzić i przystawiać, bo maluch co 2-2,5 g. powinien jeść. I nawet jeśli niemowlak noc przesypia to też nie karmić jak się obudzi, tylko np . jeśli ostatnie karmienie było o 24.00  to rano o 5-6 trzeba obudzić i zachęcić do jedzenia.

Tak właśnie robię budzę go co 3 godziny w nocy, są chwile, że po 3 godz. sam się budzi i ciumcia buźką. Ale dziś położyliśmy się w trójeczkę o 11   bo noc była ciężka to obudziliśmy się o 15 i przegapiliśmy karmienie a mały też spał jak zabity :-) Ale dobrze chociaż odespaliśmy tą ciężką noc :-)

Zgłoś nadużycie #7956 27 lipca 2011, 17:06

paprotka25 Supermama

agf napisał(a)

Olu, zamówiłaś go już? ja się cały czas zbieram, i nie wiem jeszcze jakie te koszule zamówić a jak już wezme się za zakupy to wszystko pozamawiam i wrobie męża żeby za jednym zamachem porobił przelewy bo nie wiem czemu poblokowały mi się hasła do przelewów i tylko mąż może przelać kase, muszę przy okazji odblokować w banku. Jak je będziesz już mieć to napisz jak wyglądają na żywo i czy są wygodne :)

Zamówiłam, ale nie mają czarnego i jestem z nimi w kontakcie. To przyznam, ze kontakt jest mailowy świetny z nimi, ale jakbyś miała zamawiać to moze się spytaj wcześniej czy na pewno twój rozmiar w tym kolorze mają. Na mój czekają z jakiejś hurtowni, ale napisałam, że do 13.08 mogę poczekać, bo jednak wolę w 2 różnych kolorach i informująmnie na bieżąco.[/QUOTE]dobrze wiedzieć, muszę się jeszcze raz dokładnie pomierzyć i zamówić, mam nadzieje że będą oba kolory z mojego rozm, i że Tobie szybko przyślą, a co jak się okaże że jednak nie dostaną tego czarnego w Twoim rozm? odeślą Ci kase?

Zgłoś nadużycie #7957 27 lipca 2011, 17:54

mamaela Supermama
Witam, dopiero tu zajrzałam, bo dziś cały dzień poza domem byłam. Najpierw z rana pojechałam  na badania do przychodni, dałam sobie krwi upuscić no i mocz do badania. Trafiłam na jaką pannicę, która się uczyła dopiero i siedziałam tam 20 minut. Najpierw nie umiała znaleźć w systemie skierowania(ja nie dostaję papierowyh skierowań, tylko lekarz wpisuje je do systemu), potem nie umiała wydrukować kodów kreskowych na pojemniczki, potem 5 razy zapytała mnie o to samo czy mdleję przy pobieraniu krwi- za 5 razem powiedzialam wkurzona, że nie ale z głodu mi się zdarza, a ja jestem na czczo (a była prawie 1o) i babka chyba lekko wymiękła, ale chyba nie wycziła że to aluzja do jej powolności :( No i  w końcu pobrała mi tę krew, ale mała już tak dawała czadu, że cały brzuch mi skakał- ona tak zawsze jak jestem głodna :) Już na korytarzu wcinałam bułkę :)   Napatoczył się mój doktorek, to jeszcze sobie pogadalismy troszkę. Potem pojechałam na zakupy do lumpeksu - chciałam zobaczyć czy coś będzie a dziś mieli nową dostawę. Kupiłam trochę ciuszków dla małej, ale takie większe brałam na 6-9 m-cy, bo małych mam już dość, wydałam 60 zł za 20 ubranek to chyba nie najgorzej ??   Potem do mamy na pogaduchy, potem zakupy i dopiero o 15.30 zjechałam do domu. Szybki obiadek i teraz ja odpoczywam, bo się dziś nałaziłam i aż nózki bolą, a mężuś śpi :)   A ja teraz zaczynam czytac te 10 stron z forum z dzisiejszego dnia  w tym wątku :)

Zgłoś nadużycie #7958 27 lipca 2011, 17:57

mamaela Supermama

Moniczka21 napisał(a)

mamuśki przyszłe- to nie jest tak,że dziecko nie da zasnąć wtedy kiedy my chcemy, trzeba się tylko nauczyć chodzićspaćkiedy zasypia dzieckoi wtedy snu Wam na pewno wystarczy bo taki maluch na początku to tylko śpi, je i robi kupkę i siusiu :P

To tak tylko w teorii jest, bo są maluchy, które mają dość interesujący rytm dnia- np. syn mojego brata sypiał w 1 m-cu w ciągu dnia tylko po 30 minut, potem się rozgladał, popłakiwał, jadł (przy cycu np. 2 godziny wisiał), kupka, zmiana pieluchy, krótka drzemka i powtórka :)

Zgłoś nadużycie #7959 27 lipca 2011, 17:58

mamaela Supermama

Margolcia napisał(a)

Dzień dobry mi chyba się wody sączą bo wstałam dziś  rano siusiu patrzę na wkładkę a ona mokra jakbym popuściła i Kropelki strasznie aktywne są hmm jutro mam do lekarza wizytę na 17:40 więc dziś poobserwuję wkładki żeby nie siać paniki i zobaczymy co i jak będzie ,kurcze nad wyraz spokojna jestem aż się sama sobie dziwię :)

dopiero zaczynam wpisy z dnia dzisiejszego czytać, a tu taka informacja, pewnie dalej dowiem się wiecej.... czyżby się zazęło ??

Zgłoś nadużycie #7960 27 lipca 2011, 18:00

mamaela Supermama

Margolcia napisał(a)

muzzza no nie wiem co tam się ze mną dzieje poczekam do jutra :) a co do wyjścia to ja przygotowałam dzieciom czapeczki body śpioszki skarpetki i kaftaniki i przygotowałam też po dresach jakby bylo zimno i kocyki

proponuję body i śpiochy x2, bo może się zdarzyć zalanie dziecka w czasie karmienia tuż przed wyjściem, a z mokrym nie wyjdziecie, więc to warto mieć 2 sztuki:0

Zgłoś nadużycie #7961 27 lipca 2011, 18:02

mamaela Supermama

schmetterling napisał(a)

i nie wiem czy odrazu po wyjściu ze szpitala małą w fotelik pakowac ?? Bo wrazie czego to mam takie nosidełko z rączkami ,takiego kształtu jak gondola od wózka tylko takie leciutkie,nie wiem jak to opisac ;)

no w foteliku będzie bezpieczniej przewozić

Zgłoś nadużycie #7962 27 lipca 2011, 18:06

mamaela Supermama

wampirella napisał(a)

Cześć mamusie, nie było mnie jakiś czas ze wzgl. na brak neta. Ale już mam :) . Trudno w to uwierzyć ale moja Selenka ma już miesiąc i 2 dni :) ( jak ten czas szybko leci). Jest istnym aniołkiem, bardzo grzeczna więc ja mam wiele czasu dla siebie. Nadal siedze za granicą ale myślę że za jakieś 3 tygodnie będę już w Polsce :) Pozdrawiam was i życzę szczęśliwych porodów :) !

Normalnie zazdroszczę takiego aniołka grzecznego, a gdzie takie się zamawia ??

Zgłoś nadużycie #7963 27 lipca 2011, 18:10

mamaela Supermama

schmetterling napisał(a)

mi też teściu gadał coś jak z nim jechałam żebym nie zapinała pasów bo przecież w ciąży jestem i nie muszę ,ale powiedziałam raz ,głośno i wyraźnie że zawsze zapinam pasy i od tego czasu mam spokój.Widzisz,są ludzie bez wyobraźni,Twój teściu być może też do takich należy (bez obrazy) bo mój napewno.Aga ,cholercia coś Ci zaszkodzić musiało.Przyznaj sie ,co żeś zeżarła paskudo jedna :D ?? A małą Olę to bym raz dwa do lekarza brała,z takim maleństwem to nie ma na co czekać,mi się wydaje.

Odnośnie zapinania pasów w ciąży, to mnie już trochę uwierają, ale zapinam tylko zsuwam pod brzuch. Kiedyś oglądałam w TVN program o tym jakie skutki są w czasie wypadku (uderzenia w tył samochodu przez samochód prowadzony przez ciężarną) gdy ma ona zapiete pasy i gdy nie ma. Od tego czasu zapinam i nie ma że niewygodnie, choć mocno zastanawiałam się nad zakupem adaptera do pasów, ale stwierdziła że teraz rzadziej się ruszam w domu, to mi szkoda kasy na nie.

Zgłoś nadużycie #7964 27 lipca 2011, 18:12

mamaela Supermama

Margolcia napisał(a)

haha już to widzę on tak panikuje jak cholera wiem że się martwi o mnie a tym bardziej o Kropelki i dlatego nie chcę siać paniki ;) jeszcze mi na zawał padnie :D

No oni w większości chyba tak mają, mój jak tylko stękam przy obracaniu się to ma już strach w oczach i drżącym głosem pyta- źle się czujesz, boli Cię ??

Zgłoś nadużycie #7965 27 lipca 2011, 18:15

mamaela Supermama

snoopy90 napisał(a)

no to masz wiecej niz ja to ja sie nastawiam ze mnie jutro na odzial dają:/ ja nigdy w szpitalu nie lezalam :(

lepiej się położyć jak trzeba niż potem żałować, że się tego nie zrobiło!!

Zgłoś nadużycie #7966 27 lipca 2011, 18:16

agf Supermama

paprotka25 napisał(a)

Zamówiłam, ale nie mają czarnego i jestem z nimi w kontakcie. To przyznam, ze kontakt jest mailowy świetny z nimi, ale jakbyś miała zamawiać to moze się spytaj wcześniej czy na pewno twój rozmiar w tym kolorze mają. Na mój czekają z jakiejś hurtowni, ale napisałam, że do 13.08 mogę poczekać, bo jednak wolę w 2 różnych kolorach i informująmnie na bieżąco.

dobrze wiedzieć, muszę się jeszcze raz dokładnie pomierzyć i zamówić, mam nadzieje że będą oba kolory z mojego rozm, i że Tobie szybko przyślą, a co jak się okaże że jednak nie dostaną tego czarnego w Twoim rozm? odeślą Ci kase?[/QUOTE]
Jak nie będzie czarnego to wezmę 2 białe pewnie, zobaczę jak z czasem będę stać. Bo jak się okaze,że jeszcze mam czas to może zrezygnuję, ale mam nadzieję,że będę tak jak obiecali.

Zgłoś nadużycie #7967 27 lipca 2011, 18:17

mamaela Supermama

snoopy90 napisał(a)

a propo wolnego dla taty tacirzynskiego :D czy jak nie jestesmy po slubie to sie tacie nalezy ??

w ustawie o urlopach macierzyńskich nie ma słowa o obowiązku slubu, przedkłada się akt urodzenia dziecka w pracy a na nim  są dane ojca- to samo odnosi się do urlopu okolicznosciowego (2 dni)

Zgłoś nadużycie #7968 27 lipca 2011, 18:18

mamaela Supermama

agnes143 napisał(a)

hejka dziewczyny, właśnie wróciłam od lekarza, powiedział, że mam rozwarcie na 1,5 palca i że po tym badaniu powinnam dostać skurczy dziś i moge urodzić! niezłego teraz mam pietra!!

O no to nowina, to co dziś wielki dzień!!!

Zgłoś nadużycie #7969 27 lipca 2011, 18:18

snoopy90 Fajna mama

mamaela napisał(a)

w ustawie o urlopach macierzyńskich nie ma słowa o obowiązku slubu, przedkłada się akt urodzenia dziecka w pracy a na nim  są dane ojca- to samo odnosi się do urlopu okolicznosciowego (2 dni)

to dobrze :) dzieki :)

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #7970 27 lipca 2011, 18:26

Konto usunięte

olka8922 napisał(a)

a jak Twoj zareagowal na klip? pokazywalas mu juz? :)

jak słuchał to mnie przytulał i na koniec powiedział "dziękuję za Kropelki " ale tego jak tamten facio harował nie zauważył :|
Nasze Kropelki już z nami !!!