Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #7931 27 lipca 2011, 15:38

Karolinia Supermama
A mi to Paweł już kiedys wynalazł i puścił ;) Pomimo że raczej nie mójtyp muzyki to piosenka naprawdę wzruszając
Zawsze razem:*

Zgłoś nadużycie #7932 27 lipca 2011, 15:44

olka8922 Gotowa na wszystko
a ja umylam podloge w kuchni (na kolanach!) i ledwo zyju ;) teraz sobie gotuje kalafior bo do dzisiaj wazny a nie mam ochoty na nic innego :) kurde chcialabym do poneidzialku urodzic :/ do terminu jeszcze 5dni a w poniedzialek mam spotkanie z polozna, taka inna, glupia, co mnie raz nastraszyla ze dziecku nierowno serce bije i mnie wyslala do szpitala.A w szpitalu okazalo sie, ze wszystko wporzadku.Mojej siostrze powiedziala, ze ma za maly brzuch jak na ten tydzien ciazy.Baba nieogarnia.Albo zazdrosci ze baby w ciazy a ona nie :P
Ania, Ola - ja Wam powiem, ze nie moge sie doczekac porodu, ale tez tak nieraz mysle, to w glebi ducha boje sie co to bedzie. Wez sie zajmij dzieckiem w dzien i w nocy, wszystko Cie boli, krew sie leje, jeszcze karmienie piersia co na poczatku za fajne nie jest i jeszcze rozkmin czemu dziecko placze :| jeszcze Wy to w Polsce rodzine macie, a do mnie nikt nie przyjedzie pomoc :| no tesciowa ale to we wrzesniu i ona sie akurat nie liczy :P bede sie siostry wypytywac wszystkiego albo na forum zagladac ;)
Paprotka musze tez zrobic schabowe bo dawno nie mielismy no i za czesto robie mielone, widze ze mojemu juz zbrzydly :D a co do przytulania to bylo, w poniedzialek :) ale nie, to nie dla mnie.Teraz niewygodnie, brzuch przeszkadza i nic mi nie pasowalo.Bylo wiecej marudzenia niz "robienia" :P zaptalam we wtorek czy robimy powtorke z rozrywki to nie chcial :D wcale mu sie nie dziwie, bo naprawde marudzilam. Zreszta na tym etapie ciazy to nie dla mnie ;)
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #7933 27 lipca 2011, 15:48

Margolcia napisał(a)

Dziewczyny puście to dla swoich facetów :D http://www.youtube.com/watch?v=zlXgTrrqp7g&feature=related

ja nie lubie takiego typu piosenek, kojarza mi sie z disco polo :D wole jakies kolysanki dla dzieci :) :) :)

Zgłoś nadużycie #7934 27 lipca 2011, 15:50

Konto usunięte

olka8922 napisał(a)

[QUOTE=Margolcia;49875]Dziewczyny puście to dla swoich facetów :D http://www.youtube.com/watch?v=zlXgTrrqp7g&feature=related

ja nie lubie takiego typu piosenek, kojarza mi sie z disco polo :D wole jakies kolysanki dla dzieci :) :) :) [/QUOTE]
ola bo to jest chyba disko-polo
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #7935 27 lipca 2011, 15:51

Konto usunięte
przypadkiem wpadłam na tą piosenkę i mi się akurat spodobała zwłaszcza jak tam tech facet pucuje mieszkanie na przyjście żony :D

Zgłoś nadużycie #7936 27 lipca 2011, 15:53

Margolcia napisał(a)

ola bo to jest chyba disko-polo

To pewnie dlatego nie lubie. Zreszta ja w ogole nie jestem romantyczna, mi sie nie podoba ani piosenka Pauli ta wolna ani Kolysanka :|
Teraz sobie slucham Linkin Park :)

Zgłoś nadużycie #7937 27 lipca 2011, 15:56

Konto usunięte
piosenka jest tragiczna jeśli chodzi o wykonanie :P P
ale popłakałam się po pół minuty :P jezu....
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #7938 27 lipca 2011, 15:58

w slowach jest ladna, wzruszajaca :) ale facet brzydko spiewa, tzn. ma brzydki glos :P

Zgłoś nadużycie #7939 27 lipca 2011, 15:59

Black_rose Supermama
jak chcecie się kobietki wyspać od czasu do czasu to zawsze można odciągnąć mleczko, albo pocisnąć bobasowi mieszankę - wtedy macie spokój np. na 6h bo tata wstanie i nakarmi/przewinie bobasa ;) - ot, taka rada praktyczna jak byście nosem się podpierały :)
Dobrze będzie :) przez pierwsze dni jak będziecie spanikowane żeby maluchowi krzywdy nie zrobić przy przewijaniu czy ubieraniu :D to macie taki poziom adrenaliny, że wszystko was w momencie boleć przestanie ;) - serio. A jak emocje opadną po paru dniach to nic tylko męża wołać jak was cholera będzie brała przy maluchu - trzeba na spokojnie ochłonąć i odpocząć. Tylko pozwólcie sobie na to i nie wmawiajcie, że to ZŁO czasem poprostu mieć dość wszystkiego (bez haseł "co ze mnie za matka?!").

Zgłoś nadużycie #7940 27 lipca 2011, 15:59

Konto usunięte
Dziewczyny chodzi o klip jak szoruje mieszkanie do tego trzeba zmotywować naszych facetów :P

Zgłoś nadużycie #7941 27 lipca 2011, 16:04

o tak z tym sie zgodze :D to puszcze Wojtkowi sam klip, bez muzyki, bo muzyka pewnie go nie zainteresuje :D powiem : zobacz jaki troskliwy i przykladny maz :D

Zgłoś nadużycie #7942 27 lipca 2011, 16:07

Black_rose Supermama
pioseneczka sympatyczna :) trochę za ckliwa jak dla mnie :) W ogóle to muszę dziecięciu jakieś kołysanki pościągać i się nauczyć :P
Ah... chwila spokoju :D ->wyniosłam dziecko do mamy ;) wróci za godzinę na karmienie. Niech się babcia pomęczy trochę... młoda po karmieniu za nic spać nie chciała - a to na brzuszek, a to na ręce itd. 
Kurde auto nam się psuje i mąż coś straszy, że 3tys naprawa! Jaja se normalnie robi chyba... :/ jakby nie było na co kasy wydawać... Po to nie jest teraz z nami w domu, żeby dodatkową kasę zarobić, a tu ta kasa ma iść na naprawę?!? grrr... jak nie urok to sr***ka...

Zgłoś nadużycie #7943 27 lipca 2011, 16:07

Konto usunięte

olka8922 napisał(a)

o tak z tym sie zgodze :D to puszcze Wojtkowi sam klip, bez muzyki, bo muzyka pewnie go nie zainteresuje :D powiem : zobacz jaki troskliwy i przykladny maz :D

i właśnie mi o to chodzi :D

Zgłoś nadużycie #7944 27 lipca 2011, 16:09

Margolcia napisał(a)

i właśnie mi o to chodzi :D

a jak Twoj zareagowal na klip? pokazywalas mu juz? :)

Zgłoś nadużycie #7945 27 lipca 2011, 16:30

agf Supermama

schmetterling napisał(a)

snoopy podasz mi link do tych staników do karmienia co pisałyscie o nich w wątku bielizna dla ciężarnych ??

Ja mam od paprotki tego:
http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=15588181

Zgłoś nadużycie #7946 27 lipca 2011, 16:30

olka2747 Gotowa na wszystko
Hej :-) Margolcia uwierz mi , że nawet jak Ci się będą sączyły wody to też zauważysz. Mi też nie odeszły od razu. najpierw w wypadł mi czop sluzowy co było nawt odczuwalne, jakby coś pękło, czy strzeliło w środku i poszłam się załatwić i rzeczywiście, brązowokrwisty kolor czopu był. A po 10minutach zaczęły się sączyć wody, normalnie ciekło po nogach więc uwierz mi że nie przegapisz tego. A mój maluszek dopiero dziś pokazał na co go stać . Pierwsze 3 noce były super, spał ciągle i jadł, a dzisiejsza noc MASAKRA :-) Płakał od 22 d0 3-4 nad ranem. Myślałm ż to kolka, bo właśnie tak apropo to już mam pokarm, -wywalczyłam, ale spuszczam sobie bo mały nie chce ssać, jak mu wkładam do buzi to się tylko rozgląda na boki i nie zaciągnie. A wczoraj zjadłam marynowaną paprykę i myślałam, że to po tym, ale położna mówi, żę on zaczął czuć wkońcu moje wartościowe mleko i szuka cały czas piersi, rzeczywiście tak się zachowywał, trząsł się ciągle i płakał i mlaskał.

Zgłoś nadużycie #7947 27 lipca 2011, 16:36

olka2747 Gotowa na wszystko
Nie mogę go nauczyć jeść regularnie co trzy godziny. Tak powinien jeść. A on Nie raz minie 5 godzin i nie jest głodny. A dziś chce jeść co 30 minut. I to po 30-50ml, więc za często i boję sie że go tak nauczę i potem będę musiała na jego każdy kaprys wstawać co 5 minut i go karmić.

Zgłoś nadużycie #7948 27 lipca 2011, 16:38

Elexis Zadomowiona

olka2747 napisał(a)

Hej :-) Margolcia uwierz mi , że nawet jak Ci się będą sączyły wody to też zauważysz. Mi też nie odeszły od razu. najpierw w wypadł mi czop sluzowy co było nawt odczuwalne, jakby coś pękło, czy strzeliło w środku i poszłam się załatwić i rzeczywiście, brązowokrwisty kolor czopu był. A po 10minutach zaczęły się sączyć wody, normalnie ciekło po nogach więc uwierz mi że nie przegapisz tego. A mój maluszek dopiero dziś pokazał na co go stać . Pierwsze 3 noce były super, spał ciągle i jadł, a dzisiejsza noc MASAKRA :-) Płakał od 22 d0 3-4 nad ranem. Myślałm ż to kolka, bo właśnie tak apropo to już mam pokarm, -wywalczyłam, ale spuszczam sobie bo mały nie chce ssać, jak mu wkładam do buzi to się tylko rozgląda na boki i nie zaciągnie. A wczoraj zjadłam marynowaną paprykę i myślałam, że to po tym, ale położna mówi, żę on zaczął czuć wkońcu moje wartościowe mleko i szuka cały czas piersi, rzeczywiście tak się zachowywał, trząsł się ciągle i płakał i mlaskał.

Chyba za mnie hormony przemawiają, bo po przeczytaniu tego co napisałaś zamiast sobie pomyśleć "ale masakra" przyszło mi do głowy "ale fajnie" :) Ale fajnie dlatego, że masz maluszka już poza brzuchem :)

Zgłoś nadużycie #7949 27 lipca 2011, 16:40

paprotka25 Supermama

agf napisał(a)

Ja mam od paprotki tego:
Olu"]http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=15588181

Olu, zamówiłaś go już? ja się cały czas zbieram, i nie wiem jeszcze jakie te koszule zamówić a jak już wezme się za zakupy to wszystko pozamawiam i wrobie męża żeby za jednym zamachem porobił przelewy bo nie wiem czemu poblokowały mi się hasła do przelewów i tylko mąż może przelać kase, muszę przy okazji odblokować w banku. Jak je będziesz już mieć to napisz jak wyglądają na żywo i czy są wygodne :)

Zgłoś nadużycie #7950 27 lipca 2011, 16:44

agf Supermama

olka2747 napisał(a)

Nie mogę go nauczyć jeść regularnie co trzy godziny. Tak powinien jeść. A on Nie raz minie 5 godzin i nie jest głodny. A dziś chce jeść co 30 minut. I to po 30-50ml, więc za często i boję sie że go tak nauczę i potem będę musiała na jego każdy kaprys wstawać co 5 minut i go karmić.

Ja mogę tylko powiedzieć to, co nam mówiła położna (no doświadczenia swojego to jeszcze nie mam...) - że takie maluchy to jedzą baaaardzo różnie i w sumie zachęca się da karmienia na żadanie. Niektóre dzieci co 2-3 godziny będą chciały, inne co pół godziny. Tak samo jedne najedzą się w 15 minut, inne zasną w trakcie i ma się wrażenie jakby się non stop karmiło. To ona wtedy radzi 15 minut z jednej piersi, 15 z drugiej i małego odstawić, dla komfortu psychicznego, nawet jakby po 10 czy 20 minutach chciał jeść znowu. A z czasem będzie chciał jeść coraz rzadziej. Więc chyba nie należy się bać, ze tak go przyzwyczaisz - on jest jeszcze za mały na to, jak chce jeśc to chyba musisz mu dać :) Tyle moich mądrości (zasłyszanych ;) )