Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #7691 26 lipca 2011, 18:11

Konto usunięte
co do tempa porodu :) moja siora i GLUTA ŚLUZOWEGO się pozbyła, i szyjka krótka, i rozwarcie... i tak chodziła w pół rodząca aż jej wywoływali na wszelkie sposoby przed 5 dni w szpitalu :) horror. wole już szybką akcję :D
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #7692 26 lipca 2011, 18:34

Konto usunięte
Dziewczyny obejrzyjcie to sobie która będzie miała cesarkę :)
http://www.youtube.com/watch?v=qrIXa1uNuBk
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #7693 26 lipca 2011, 18:38

agf Supermama

desdemona napisał(a)

agf - szyjka sie moze skrocic w bardzo szybkim tempie, nawet nie bedziesz wiedziec :) .
Podobnie nie do konca miarodajne jest ktg - na badaniu moze wyjsc ze jest wszystko ok, zero skurczy a za pare godzin mozesz wyladowac na porodowce.
Tak wlasnie bylo ze mna przy pierwszym synku - w poludnie na ktg wszystko super a wieczorem juz jechalam do szpitala a o 5 rano urodzilam.
Niemniej jednak nie znaczy ze tak MUSI byc - rownie dobrze z rozwarciem na 1 cm czy ze skrocona szyjka mozesz pochodzic kilka tygodni :) - wszystko indywidualna sprawa organizmu.

O matko... czyli w sumie co z tego, że wizyty częściej, że co dwa tygodnie, jak i tak w sumie może to w ogóle nic mi nie powiedzieć... Myślałam, ze ta szyjka to jednak tak trochę wolniej...

Zgłoś nadużycie #7694 26 lipca 2011, 18:40

snoopy90 Fajna mama
no kurde jak to blyskawicznie sie dzieje wszystko...

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #7695 26 lipca 2011, 18:40

mamaela Supermama

agf napisał(a)

No to tylko pogratulować i życzyć cierpliowści ;) A swoją drogą to własnie się niedawno zastanawiałam - jak to jest z tą szyjką. Bo teraz ja na wizyty już co 2 tyg. będę chodzić i jak mi powie w końcu, że szyjka miękka albo się skraca to potem jak szybko się wszystko może dziać? I czy ona może się zmienić w ciągu jednego dnia na przykład? Tzn. w poniedziałek jestem na badaniu i jest wszystko bez zmian jeszcze, a np. we wtorek już jest krótsza ?

Nie zawsze :) Ja w pierszej ciąży usłyszałam na początku 8 m-ca od lekarza, że mam bardzo skróconą szyjkę i on mi daje max. 2-3 tygodnie jeszcze. Nastraszył nas wcześniejszym porodem, to przyspieszylismy zakupy, remont pokoju itd. No i czekałam- kolejna wizyta po 2 tyg. - usłyszałam skrócona, wygładzona, to już max 1-2 tyg. I tak słyszałam co 2 tygodnie a urodziłam w 42 tc :) Wychodzi z tego, że chodziłam 8 tygodni ze skróconą i wygładzoną szyjką... :)

Zgłoś nadużycie #7696 26 lipca 2011, 18:45

agf Supermama
No tak, no to czego ja się znów mogłam spodziewać - same cholerka skrajności, nie wiadomo w sumie nic...

Zgłoś nadużycie #7697 26 lipca 2011, 18:55

mamaela Supermama

agf napisał(a)

No tak, no to czego ja się znów mogłam spodziewać - same cholerka skrajności, nie wiadomo w sumie nic...

bo naprawdę indywidualna sprawa- kwestia pewnie wielkości i ułożenia dziecka, miesni kegla, trybu życia (czy łażąca mama czy leżąca), tego która to ciąża itd. U jednych pójdzie to ekspresowo- skrócona, raz raz i poród  a u innych (czyt. jak u mnie) mozna chodzić i chodzić z tą skrócona :)

Zgłoś nadużycie #7698 26 lipca 2011, 18:57

martka27 Początkująca
Hej przyszłe mamusie
wczoraj byłam na ktg i z małą jest ok.Jeszcze trochę i juz pierwszego idę do szpitala, oby wytrzymać, bo akurat tego dnia dyżur ma moja lekarz. Poza tym puchnę (na szczęscie tylko stopy) i śpię :)
A mój mąż po zdjęciu pessara chce się strasznie "przytulać" a ja się boje, że coś wcześniej się zacznie :)

Zgłoś nadużycie #7699 26 lipca 2011, 19:02

Konto usunięte

martka27 napisał(a)

Hej przyszłe mamusie
wczoraj byłam na ktg i z małą jest ok.Jeszcze trochę i juz pierwszego idę do szpitala, oby wytrzymać, bo akurat tego dnia dyżur ma moja lekarz. Poza tym puchnę (na szczęscie tylko stopy) i śpię :)
A mój mąż po zdjęciu pessara chce się strasznie "przytulać" a ja się boje, że coś wcześniej się zacznie :)

cieszymy się że jest wszystko dobrze :)

Zgłoś nadużycie #7700 26 lipca 2011, 19:02

snoopy90 Fajna mama
he to nie przytulajcie sie za duzo bo naprawde sie wczesniej zacznie :D

Zgłoś nadużycie #7701 26 lipca 2011, 19:06

mamaela Supermama

martka27 napisał(a)

Hej przyszłe mamusie

no dziwisz mu się ?? po porodzie znów kilka tygodni nie skorzysta :D

Zgłoś nadużycie #7702 26 lipca 2011, 19:09

snoopy90 Fajna mama
gdyby moj tak chcial sie "przytulac" :D a on sie boi teraz i juz :D jak mu powiedzialam ze mala sie juz odwrocila to sie martwil czy jej guza ostatnio nie nabil :D

Zgłoś nadużycie #7703 26 lipca 2011, 19:20

snoopy90 Fajna mama
z jednej strony go podziwiam bo to tez wyrzeczenie dla niego a z drugiej strony mu mowie ze ma nie przesadzac :D

Zgłoś nadużycie #7704 26 lipca 2011, 19:21

mamaela Supermama

snoopy90 napisał(a)

gdyby moj tak chcial sie "przytulac" :D a on sie boi teraz i juz :D jak mu powiedzialam ze mala sie juz odwrocila to sie martwil czy jej guza ostatnio nie nabil :D

to normalne, czasem mam wrażenie że tatusiowie fisiują bardziej niż my?

Zgłoś nadużycie #7705 26 lipca 2011, 19:23

snoopy90 Fajna mama

mamaela napisał(a)

to normalne, czasem mam wrażenie że tatusiowie fisiują bardziej niż my?

heh ja juz od poczatku ciazy to wiem ze moj tatusiek bardziej to przezywa niz ja i wogule

Zgłoś nadużycie #7706 26 lipca 2011, 19:25

Palonka83 Zadomowiona
hej czy sa jakies wrzesniowe mamusie?jestem w 33tygodniu ciazy i juz nie moge doczekac sie az zobacze i przytule moje malenstwo :) )
Palonka

Zgłoś nadużycie #7707 26 lipca 2011, 19:27

snoopy90 Fajna mama

Palonka83 napisał(a)

hej czy sa jakies wrzesniowe mamusie?jestem w 33tygodniu ciazy i juz nie moge doczekac sie az zobacze i przytule moje malenstwo :) )

sa wrzesniowe tez :D ogolnie jest jeszcze temat wrzesniowe mamusie ale i tak wszystkie wrzesniowe tutaj siedza w sierpniowych :D ja mam 34 tydzien :D

Zgłoś nadużycie #7708 26 lipca 2011, 19:32

Konto usunięte

snoopy90 napisał(a)

sa wrzesniowe tez :D ogolnie jest jeszcze temat wrzesniowe mamusie ale i tak wszystkie wrzesniowe tutaj siedza w sierpniowych :D ja mam 34 tydzien :D

to my sierpnióweczki na lipcowe powinnyśmy przejść :)

Zgłoś nadużycie #7709 26 lipca 2011, 19:35

snoopy90 Fajna mama

Margolcia napisał(a)

to my sierpnióweczki na lipcowe powinnyśmy przejść :)

heh lipcowe juz sie koncza :D

Zgłoś nadużycie #7710 26 lipca 2011, 19:36

Palonka83 Zadomowiona

snoopy90 napisał(a)

heh ja juz od poczatku ciazy to wiem ze moj tatusiek bardziej to przezywa niz ja i wogule

hmm ja  tez tak uwazam!!a powiem wam kobietki ze nawet maluje mi paznokcie u stop :) rozmawia z mym brzusiem i codzien wieczorem to tatus wciera krem w brzusio :)
Palonka