Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #7571 26 lipca 2011, 10:52

Elexis Zadomowiona
My też zrezygnowaliśmy, ale my mamy kołyskę z takim daszkiem, więc jak coś to daszek rozwiniemy i dziecko nie będzie się rozpraszało :) Zresztą mój mąż twierdził, że to za bardzo dziewczeńskie jest...i nie było wielkiej dyskusji :)

Zgłoś nadużycie #7572 26 lipca 2011, 10:53

Karolinia Supermama
A ja jestem za leniwa, żeby go później prać i prasować ;) A zressztą mam na oku takie ładne łózeczko, że nie chciałabym go zasłaniać ;) Chociaż ostatnio ktoś wstawił link na Allegro łóżeczko i komódka, też przepiękne, ale dla mnie chyba będzie potrzebna większa komoda, bo maleństwo będzie z nami i muszę tam wszystko pomieścić, a nie chcę plątać ubranek, kocyków itp Bąbelka z naszymi
Zawsze razem:*

Zgłoś nadużycie #7573 26 lipca 2011, 10:59

agf Supermama
Ela - ty nie ganiaj tyle po tym domu tylko się zrelaksuj, odpocznij, ponudź trochę :)
Paprotka - mi się w oczy rzuciła ta pościel moja za piewrszym razem, ale zanim kupiliśmy to jeszcze z mężem oglądaliśmy wszystkie te kolekcje na stronce i ogólnie w końcu szło zgłupieć, bo inne też się nam podobały. Jednak do tej jednej mnie ciągneło i w sumie mój mąż stwierdził, ze jemu to tak naprawdę chyba wszystko jedno -co wybiorę to będzie się mu podobać... Tak to jest z tymi facetami ;) Przy wyborze wózka też było "weź ten, który ci się podoba". Oni chyba trochę mniejn generalnie zwracają uwagę na takie estetyczne walory powiedzmy ;)

Zgłoś nadużycie #7574 26 lipca 2011, 11:00

agf Supermama

Karolinia napisał(a)

Ej też tak macie że Wam się dzieciaczki układają po jednej stronie? Ja zawsze jak siedzę(tak na półleżąco) przed kompem, albo jak czytam to m i się tak wypina brzuch z prawej strony że komedia ;) I wieczorem jakPaweł rozmawia z brzuskziem to też tak samo, aż się ze mnie śmieje że mam trójkątny brzuszek ;)

Mój wypina pupę, ale jeździ nią na boki - raz wypnie z prawej strony mojego brzucha, innym razem z lewej  ;)

Zgłoś nadużycie #7575 26 lipca 2011, 11:01

mamaela Supermama

Karolinia napisał(a)

Ej też tak macie że Wam się dzieciaczki układają po jednej stronie? Ja zawsze jak siedzę(tak na półleżąco) przed kompem, albo jak czytam to m i się tak wypina brzuch z prawej strony że komedia ;) I wieczorem jakPaweł rozmawia z brzuskziem to też tak samo, aż się ze mnie śmieje że mam trójkątny brzuszek ;)

Ja co chwilę mam gdzieś wybrzuszenie na brzuchu, a w ogóle to moja mała tak się układa, że zawsze mam trochę nieforemny ten brzuch po lewej stronie. Lekarz powiedział, że to dlatego, że mam teoretycznie dość mały brzuch i jej tam ciasnawo jest i akurat z lewej strony to wypina swój tyłeczek- na ostatnim USG była główką w dół ale tak troszkę ukośnie- właśnie w lewą stronę. Prawa strona kształtniejsza, bo tak jakoś wkomponowuje się pleckami :)

Zgłoś nadużycie #7576 26 lipca 2011, 11:06

Karolinia Supermama
Możliwe, ja też mam mały brzuszek więc może dlatego ;) Ale Wy chyba wcześniej rodzicie, ja mam dopiero na początek października termin, może koniec września. Na tej wizycie już się powinno wyjaśnić chyba ?? Muszę zapytać swojej gin.. Zawsze mam ją zapytać o tyle rzczy a i tak połowę zapomnę, chyba zacznę listy robić ;)

Zgłoś nadużycie #7577 26 lipca 2011, 11:06

mamaela Supermama

Karolinia napisał(a)

A macie baldachim ?? My też mysleliśmy, ale doszłam do wniosku, że to tylko zbieracz kurzu będzie ;p

Miałam dla syna i teraz też będę miała, bo to świetnie pozwala zakryć dziecko przed słońcem.  Ja mam w pokoju małej okna połaciowe i albo będę musiała je zaciemniać roletami, ale wtedy jest dość ciemno w pokoju albo właśnie będę osłaniać małą baldachimem (słońce tam do pokoju wpada tak do 13 mocno, a potem już spokojnie jest - pokój od wschodnio-południowej strony). A latem stelaż  baldachimu można wykorzystać do moskitiery. Ja też na stelażu wieszałam małe maskotki jak syna karuzela znudziła.

Zgłoś nadużycie #7578 26 lipca 2011, 11:07

snoopy90 Fajna mama

Karolinia napisał(a)

Możliwe, ja też mam mały brzuszek więc może dlatego ;) Ale Wy chyba wcześniej rodzicie, ja mam dopiero na początek października termin, może koniec września. Na tej wizycie już się powinno wyjaśnić chyba ?? Muszę zapytać swojej gin.. Zawsze mam ją zapytać o tyle rzczy a i tak połowę zapomnę, chyba zacznę listy robić ;)

heh no lista dobra sprawa :D

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #7579 26 lipca 2011, 11:10

mamaela Supermama

Karolinia napisał(a)

Ja mam urodzić ok. połowy września- 22 .09 pierwotny termin,ale z USG z tydzień wcześniej. Spisz pytania i czytaj z kartki- ja tak robię :)

Zgłoś nadużycie #7580 26 lipca 2011, 11:11

snoopy90 Fajna mama
ja mam na 12.09 ale mysle ze nie donosze przez te wody płodowe ze tak mało mam

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #7581 26 lipca 2011, 11:11

desdemona Zaprawiona w bojach
Moj wypycha sie straszliwie po lewej stronie, co siedze na spokojnie z nogami do gory to rosnie mi po lewej stronie meeega gorka - i tak az do bolu sie rozpycha, czasem musze go po tej pupce poglaskac i poklepac zeby troszke zmienil pozycje bo mi tchu brakuje, bo jeszcze dodtakowo wtedy probuje mi glowe w zoladek czy tchawice wepchnac :D .
Łozeczko zostawiam mezowi jak bede w szpitalu  - przy pierwszym dziecku nic nie popsul to i teraz powinien dac rade :) .
Co do baldachimu, przy pierwszym mielismy, slicznie to wyglada ale w sumie zero funkcjonalnosci wiec poki co nie kupowalismy , ponoc duzo lepsze sa od tych zwyklych materialowych sa takie jakby z cieniutkiej firanki bo dodatkowo spelniaja funkcje moskitiery w lecie - zobaczymy.
Margolciu tak sie martwilas o remont, patrz a to juz blizej konca, nawet jakby teraz Kropelki zachcialy sie urodzic to Twoj mezulek sobie na spokojnie poradzi i pokonczy co trzeba.
U nas chaos dopiero sie szykuje, przeprowadzke bedzie moj maz robil jak ja bede w szpitalu - przeprowadzke plus remont a potem remont na starym zeby moc wynajac.... Jak on sobie z tym wszystkim poradzi to nie mam pojecia.

Zgłoś nadużycie #7582 26 lipca 2011, 11:12

Karolinia Supermama
A ja chyba mimo wszytsko wolę rolety ;)
Nooo skleroza ciążowa u mnie.
Dobra, idę rozwiesić pranie, wstawię drugie i pójdziemy z psinką na spacerek, trzeba skorzystać słoneczko wyszło ;) Chociaż komarów to u mnie zatrzęsienie, nic ich nie rusza całymi stadami latają ;p Jakaś plaga normalnie ;p

Zgłoś nadużycie #7583 26 lipca 2011, 11:14

Karolinia Supermama
mamaela ja chyba też zacznę
Desdemona fajnie że macie gdzie, my musimy przekoczować przynajmniej z rok u mamy;| Z budową to masakra jakaś;|
Dobra idę z psiną narazka

Zgłoś nadużycie #7584 26 lipca 2011, 11:16

agf Supermama
My sobie baldachim darowaliśmy, bo malutko miejsca w sypialni i jeszcze by on tak przestrzeń zajmował. Może kiedyś jakby drugie dziecko miało być i jakbyśmy już ten dom mieli to sobie zaszalejemy :) A do słońca i tak nie potrzebuję, bo akurat sypialnię mamy od strony, gdzie nie ma nigdy bezpośredniego słońca, więc nie ma szans by coś małego raziło :)

Zgłoś nadużycie #7585 26 lipca 2011, 11:23

olka8922 Gotowa na wszystko
Witam!
zjadlam sniadanie i ide sie ogarniac bo musze zrobic obiad przed pojsciem do poloznej a polozna mam na 14:15 ;) w ogole dzisiaj mialam taka przesrana noc.Ciagle sie budzilam, latalam siku i sie pocilam jakby bylo co najmniej 40stopni w pokoju :/ ide sie myc i wymyslac cos na obiad :)
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #7586 26 lipca 2011, 11:24

olka8922 Gotowa na wszystko
a czytalam na necie apropo czopu sluzowego i nie zawsze musi byc galaretowaty i podbarwiony krwia. Pogadam dzisiaj z polozna :) pozdro i milego dnia :)
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #7587 26 lipca 2011, 11:29

desdemona Zaprawiona w bojach
No u mnie byl bez krwi ale z uplawami tez sie nia dalo pomylic - bardzo gesty i zwarty, po prostu kawal czegos sinego, gdyby nie to ze wiedzialam ze to czop to moglabym sie porzadnie wystraszyc :D .

Zgłoś nadużycie #7588 26 lipca 2011, 11:55

Konto usunięte
dzień dobry!!
ja dziś mam znów dzień sprzątania :) eehh jak się nie posprząta to brud by nas zjadł. hmm bałagan w sumie...
okna mnie denerwuja... brudne ale będę twarda i nie umyje :P mam nadzieje...
Gosias - to to o czym pisałyśmy :) przez co musiałam te oblechowe globulki brać :P
Brioszka może coś Ci zaszkodziło po prostu? napeeewno....
Margolcia ciesze się że noc minęła bezproblemowo niemalże :D Kropelki się posłuchały i spokój :)
a co do czopu to może odejść nawet z 2 tyg. przed porodem. mojej siostrze uciekł z tydizen przed porodem i wszystko było ok :) a  i tak musieli jej wywoływac ostatecznie :P także nawet jakby to czop, nie ma co panikować :)
Snoopy Editvil ma racje, stres samowkręcany jest naprawdę zbędny.  gdyby coś było naprawdę nie - tak, to by Cię od razu do szpitala wysłali. Leż dziś i odpoczywaj, i zero czytania w necie! szlaban!
ja ostatecznie baldachimu nie brałam :) mam jedynie obijacz, kołderkę i obijacz :)
generalnie stelaż mam... i jakiś 'niepasujący' baldachim także jak będzie trza, to się zamontuje... ale nie wydaje mi się. dziecko daleko od okna będzie...
kurcze te czopy brzmią tak paskudnie... mam nadzieję że przeocze :P hehehe
kurcze 12 godzina ... czas jakieś śniadanie wcisnąć w siebie :D
miłego dnia dziewczyny!!
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #7589 26 lipca 2011, 12:09

agf Supermama
Dobra Aga, w końcu wywołałaś u mnie wyrzuty sumienia. Udało ci się. Biorę się cholera za sprzątanie... Kurze pościeram, pranie pozbieram, kuchnię posprzatam. Jezzzuuuuu.... jak mi się nie chce. Ale dobra - może jakoś telepatycznie trochę tej twojej energii przechwycę... ;)

Zgłoś nadużycie #7590 26 lipca 2011, 12:57

schmetterling Supermama
dzień dobry
jakoś dojechałam i wróciłam szczęśliwie.Dzisiaj mam cholernie zły dzień,od rana na nogach,byłam w przychodni na wynikach,kłuli mnie w dwie ręce :( później do siostry poszłam,no i okazało się że muszę lecieć do domu bo jakiś facet z urzędu na mnie czeka,dobra polazłam tam ,a później znowu do siostry musiałam iść.I głupia zapomniałam ze mam auto rodziców i mogę jezdzic przecież,to nie ,poszłam na nogach,no głupol ze mnie.Jedyne pocieszenie ,to że babcia pierogi robi .... :)
 a co do pościeli to jak mam łóżeczko 120x60 a pościel 120x90,baldachimu nie będziemy mieć