Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #7511 25 lipca 2011, 21:54

agf Supermama

paprotka25 napisał(a)

a właśnie jaki rozmiar pościeli kupujecie? bo widziałam dwa takie same komplety,  jedne 90x120 i drugie 100X135 chyba te mniejsze będą ok nie?

Obydwa są do standardowych łóżeczek 120x60 (pytałam też o to w sklepie). Ja kupiłam tą większą, bo mam też malutką pościel do wózka/kołyski. A większą to później nawet można na normalne dziecięce łóżeczko wykorzystać.

Zgłoś nadużycie #7512 25 lipca 2011, 21:56

agf Supermama

Black_rose napisał(a)

super że po USG wszystko dobrze :) ! najlepiej zostaw to małżowi ;) jak będziesz w szpitalu to przygotuje

Tez tak pomyślałam :) U mnie kołyska będzie stać, pościel wypiorę i schowam i też przekażę mężowi żeby ułożył kocyki i pościel w kołysce jak będę w szpitalu.

Zgłoś nadużycie #7513 25 lipca 2011, 21:57

paprotka25 Supermama
a widzisz o tym nie pomyślałam że później można ją wykorzystać :) ten zestaw w większym rozmiarze jest bodajże o 15 zł droższy więc chyba go kupie :) a pościel do łóżeczka jest już w zestawie :)

Zgłoś nadużycie #7514 25 lipca 2011, 21:59

agf Supermama
Do mnie pościel, ochraniacze, rożek i przybornik już przyszły :) Piękne są :) A własnie - przybornik materiałowy - też prać?

Zgłoś nadużycie #7515 25 lipca 2011, 22:01

agf Supermama
W ogole to za pranie zamierzam od przyszłego poniedziałku sie wziac, tylko mam nadzieję, że w końcu pogoda będzie, bo jak zrobiłam pranie nasze wczoraj wieczorem to jeszcze  nie wyschło i w ogóle mam wrażenie , że jakieś zawilgotniałe jest i mimo dobrego proszku w ogóle nie pachnie :( Nie chcę tak z ciuszkami dla małego...

Zgłoś nadużycie #7516 25 lipca 2011, 22:02

mamaela Supermama

paprotka25 napisał(a)

a właśnie jaki rozmiar pościeli kupujecie? bo widziałam dwa takie same komplety,  jedne 90x120 i drugie 100X135 chyba te mniejsze będą ok nie?

Fajnie, że z małym wszystko w porządeczku :)
Co do wymiarów to są 2 , bo są 2 wymiary łóżeczek standardowo- zmierz swoje łóżeczko jakie macie dla młodego, bo są albo 120 albo 140 m długośi i wtedy odpowiednio różna jest szerokość łóżeczka. Pościel bierze się odpowiednio do tego 120 cm- 90 a do tego większego - 100. Jak kupujesz zestaw z wsadami kołdra i poduszka to już masz załatwione wszystko, a jak samą pościel to musisz jeszze dobrać kołderkę w odpowiednim rozmiarze. poduszki i tak nie będziesz uzywała :)

Zgłoś nadużycie #7517 25 lipca 2011, 22:03

mamaela Supermama

agf napisał(a)

Do mnie pościel, ochraniacze, rożek i przybornik już przyszły :) Piękne są :) A własnie - przybornik materiałowy - też prać?

chyba nie trzeba- dziecko nie będzie mialo z nim styczności

Zgłoś nadużycie #7518 25 lipca 2011, 22:04

mamaela Supermama

Black_rose napisał(a)

Ją użarło już dwa dni temu ;) a marudziła bo się jej "faza na miłość" włącza i najlepiej to jakby ją w ogóle ciągle tulić :) przychlast jeden :D szkoda tylko, że przypomnina sie jej o tym np. o 2-3 rano...

oj to masz córcię -przyklepkę :) No czułości jej trzeba :)

Zgłoś nadużycie #7519 25 lipca 2011, 22:08

paprotka25 Supermama
w zestawie jest pościel z poszewkami więc tu problemu nie będzie że pomyle rozmiary, łóżeczko będę musiała pomierzyć ale wydaje mi się że mamy to mniejsze, ja też się zastanawiałam czy cał ten zestaw prać i chyba ipore wszystko, i ten przybornik i baldachim chyba też, będzie świeżutkie a pranie im raczej nie zaszkodzi :)

Zgłoś nadużycie #7520 25 lipca 2011, 22:08

mamaela Supermama

olka8922 napisał(a)

no to dobrze, ze z maluszkiem wszystko wporzadku :)
Ja dopiero sie umylam, wstawilam sobie nagetsy z kurczaka do piekarnika i czekam az sie zrobia :) kurde leci mi duzo gestej bialej wydzieliny :| taka mocno gesta, troche jak budyn. Jutro ide do poloznej to zapytam o to.dzisiaj patrzylam na necie w grafice jak wyglada czop sluzowy i nie wiem czy ta wydzielina to to.

Mi odszedł czop śluzowy naraz, chyba cały - gęsty, nawet bardzo gęsty, z takimi smużkami krwi. Nie sposób było pomylić z upławami, bo raczej był przeźrozysto- biały i gesty, galaretowaty, a nie biały i lejący jak upławy. Ale wzmożone upławy przed porodem to ponoć standard.

Zgłoś nadużycie #7521 25 lipca 2011, 22:08

agf Supermama

mamaela napisał(a)

Fajnie, że z małym wszystko w porządeczku :)
Co do wymiarów to są 2 , bo są 2 wymiary łóżeczek standardowo- zmierz swoje łóżeczko jakie macie dla młodego, bo są albo 120 albo 140 m długośi i wtedy odpowiednio różna jest szerokość łóżeczka. Pościel bierze się odpowiednio do tego 120 cm- 90 a do tego większego - 100. Jak kupujesz zestaw z wsadami kołdra i poduszka to już masz załatwione wszystko, a jak samą pościel to musisz jeszze dobrać kołderkę w odpowiednim rozmiarze. poduszki i tak nie będziesz uzywała :)

Ale do łóżeczek 120x60 też używa się pościeli tej większej. Specjalnie pojechałam do sklepu poogladać już ubrane łóżeczka i te większe pościele też w nich są. Najważniejsze żeby mieć w tym samym rozmiarze kołdrę i poszewkę  ;)

Zgłoś nadużycie #7522 25 lipca 2011, 22:15

mamaela Supermama

paprotka25 napisał(a)

w zestawie jest pościel z poszewkami więc tu problemu nie będzie że pomyle rozmiary, łóżeczko będę musiała pomierzyć ale wydaje mi się że mamy to mniejsze, ja też się zastanawiałam czy cał ten zestaw prać i chyba ipore wszystko, i ten przybornik i baldachim chyba też, będzie świeżutkie a pranie im raczej nie zaszkodzi :)

Zaszkodzić nie zaszkodzi, ale baldachim się długo prasuje (te falbaneczki itd) :) Ja dostałam posciel uzywaną i prałam ją, a potem to prasowanie...oj nie lubię prasować ;)
A jak masz mniejsze łóżeczko, to lepsza jednak będzie mniejsza pościel- weź sobie miarkę i zobacz dokąd będzie sięgała większa koładra a dokąd mniejsza- ja jestem wzrokowcem i tak mi jest łatwiej :)

Zgłoś nadużycie #7523 25 lipca 2011, 22:16

paprotka25 Supermama
spojrzałam na te zestawy i różnią się tylko rozmiarem kołderki, podusia i prześcieradło w obydwu są jednakowe, wiadomo podusia na początku wyląduje w szafie ale później się przyda, no nic przemyśle jeszcze te rozmiary, napisałam maila do sprzedającego czy można tą pościel odebrać osobiście bo to producent z częstochowy więc zaoszczędziłabym 15 zł za kuriera :) mam nadzieje że szybciutko odpiszą ,no i jeszcze czeka nas najgorsze - wybór wzoru, aż za dużo ich jest ;)

Zgłoś nadużycie #7524 25 lipca 2011, 22:18

agf Supermama
No właśnie - rozmiar to tam pikuś, czy większa czy mniejsza każda będzie dobra. Ale ten wzór wybrać... ach, to dopiero wyzwanie  :D

Zgłoś nadużycie #7525 25 lipca 2011, 22:18

mamaela Supermama

agf napisał(a)

Ale do łóżeczek 120x60 też używa się pościeli tej większej. Specjalnie pojechałam do sklepu poogladać już ubrane łóżeczka i te większe pościele też w nich są. Najważniejsze żeby mieć w tym samym rozmiarze kołdrę i poszewkę  ;)

Kwestia gustu, ja jakoś nie widzę jednak kołdy 135 cm długiej w łóżeczku, które ma 120 m długości, bo przecież jeszcze musi być przestrzeń na górze na głowkę odkryta (z 20-30 cm). Dzieciątko jest maleńkie i jak je tak przywalić wielką kołdrą to w ogóle zniknie :) ;)

Zgłoś nadużycie #7526 25 lipca 2011, 22:21

agf Supermama
Te większe kołderki były po prostu na końcu ładnie podwinięte, zreszta i tak ponoć należy kołderke przymocować do łóżeczka. Ja akurat wybrałam tą większą , bo mam taką malutką do kołyski, więc ta po prostu dłużej będzie mi służyć.

Zgłoś nadużycie #7527 25 lipca 2011, 22:26

Konto usunięte
Ja tu jeszcze na chwilę :D
Paprotka super że u Was wszystko ok :D nic tylko się cieszyć po takich wizytach :)
ja kupiłam pościel tą większą, są duże i na początku zastanawiałam się czy to nie był błąd, ale jak przemyślałam to jednak ok, będize na dłużej, zimną dokładniej da się opatulić :) i fakt, do małych łóżeczek też da radę używac :)
taka większa pościel naprawdę może długo posłużyć.
a ja ubranie pościeli zostawiłam na swój pobyt w szpitalu :) po co ma się kurzyć...
chociaz na poczatek chyba i tak kocyka będę używać... ponoć sierpień upalny ma być.
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #7528 25 lipca 2011, 22:26

paprotka25 Supermama
o to może pranie baldachimu sobie odpuszcze, nie pomyślałam że z prasowaniem byłoby tyle kłopotów :)

Zgłoś nadużycie #7529 25 lipca 2011, 22:28

Konto usunięte
Olka a czop ponoć bardziej galaretkę przypomina konsystencją niż budyń :)
ja po tych globulkach mam budyń. dramat istny :/
i czop ponoć często jest krwią podbarwiony i w ogóle... CZOP, w ogóle jaka masakra. CZOP ze mnie wylezie... co za życie!
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #7530 25 lipca 2011, 22:28

agf Supermama
Ja w ogóle prasować nie cierpię i jak pomyślę o tych pościelach i ich prasowaniu... ;) brrrr...