Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #7471 25 lipca 2011, 18:55

agf Supermama

Margolcia napisał(a)

no ja już po obiadku jakieś 2h ,mąż kosił trawę i nagle zaczął się trząść bo był głodny (znowu) a jak jest bardzo głodny to ręce mu drżą i słabo mu się robi bo ma hipoglikemię to szybciutko mu zagrzałam jeszcze raz obiad i zjadł i już jest dobrze,teraz ze swoim szwagrem szpachlują pokoik dla dzieci :) a ja mam cały czas twardy brzuszek i boli tak jak do okresu i tak w ogóle to już mi lepiej na psychice bo mąż powiedział żebym się nie martwiła bo zdążą z remontem ;)

No i widzisz :) Te chłopy to jednak nie są takie złe :) Nawet jakby to już było to on się tak spręży, ze na wasz powrót będziesz miała pałac, a nie domek :)

Zgłoś nadużycie #7472 25 lipca 2011, 18:56

Konto usunięte
Black Rose, tak jak my, Twoja mała tez możę mieć gorszy dzień ;) może hmm wstała? lewą nogą? :)  
z tymi robalami. u mnie tyle os teraz lata że aż strach kurcze... stadami normalnie!
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #7473 25 lipca 2011, 19:00

muzzza Fajna mama
zjadlam całe 200 stu gramowe opakowanie porzezek w czekoladzie, ale w zamian za to wymylam okna w kuchni :)

Zgłoś nadużycie #7474 25 lipca 2011, 19:01

agf Supermama
Ja po wizycie u szpitalnego. I generalnie chyba jest ok. Spytałam o te płytki krwi (mam 123, a norma jest 150-400) to powiedział, że jeszcze taka ilość jest patrząc od strony porodu niegroźna i jak najbardziej ok. (mam nadzieję, ze kurde już nie spadną...). Ale nie wie co powie anestezjolog, bo te płytki za krzepnięcie są odpowiedzialne i jak będzie ich bardzo mało to może nie chcieć dać znieczulenia :( Ale nie powiedział z drugiej strony, ze moich na pewno za mało, więc pewnie nie powinnam znów dociekać tylko sie uspokoić. Spytałam o ten wymaz na tego st... coś tam i powiedział, ze od kilku miesiecy jest to już badanie obowiązkowe! Tach uchwaliła jakaś to Towarzystwo Ginekologiczne czy jakoś tak... Mogę zrobić tam prywatnie (80 zł.), ale będę w czwartek na wizycie w medicaverze to spróbuję wymóc na mojej lekarce to badanie, a co! No i teraz już mam wizyty mieć co dwa tygodnie (suuuper, za każdym razem 130 zł...) i będę przy każdej wizycie podłączana już na 20 min. na ktg. O szyjce niec nie mówił, więc myślę, że bez zmian. To chyba wszystko dobrze, nie?

Zgłoś nadużycie #7475 25 lipca 2011, 19:07

Konto usunięte
o widzisz moja mówiła że lada moment ma być refundowane... pewnie nie wszędzie są na bierząco :P
ale u mnie tylko w dwóch miejsach mają pożywki dla tych paskud i dlatego musiałam i tak płacić... bo moja przychodnia kontraktu z nimi nie ma :/ ale nawet dobrze zapłacic i zrobić :) i mieć spokój :)
a jak jest czas i możliwość to ciągnąć na NFZ :D  
ja dzisiaj ostatni dzień antybiotyk biorę właśnie :D wkońcu...

Zgłoś nadużycie #7476 25 lipca 2011, 19:29

agnes143 Początkująca
no i kupiłam materacyk- z łuski gryki i pianki, jestem zadowolona, jest sporo twardszy niż zwykła pianka ale nie tak jak kokos, oby małej się spodobał :)

Zgłoś nadużycie #7477 25 lipca 2011, 19:40

mamaela Supermama

Black_rose napisał(a)

Oj postraszyłaś... no ale co tu się oszukiwać :/... jak mała poje i pierś jest pustawa to wygląda dość "flaczkowato" :/... no ale czego się spodziewałam jak o 2 rozmiary jest więcej i mamy z D ->F? :( a może podczas karmienia można stosować balsamy ujędrniające na skórę biustu - np. te co w ciąży?  Na opakowaniu pisze, że dla mam karmiących też to niby jest :/

Oczywiście że można a nawet trzeba, ale właśnie tych, które można stosować też w ciąży, a po karmieniu to trzeba kupić coś porządniejszego- ja sobie bardzo chwaliłam i przed ciążą używałam takiego balsamu Pushup z Clareny, dość drogi bo chyba z 60-70 zł, ale efekty były.
jak  nabalsamujesz pierś(lepiej robić to często) to potem przed karmieniem tylko obmywasz brodawkę i otoczkę i heja można karmić. chyba Dax i AA mają takie balsamy do biustu dla mam karmiących

Zgłoś nadużycie #7478 25 lipca 2011, 19:43

olka8922 Gotowa na wszystko

agf napisał(a)

A ja? 34 tydzień i już 107 cm i co ?? ! Myślę, że na te brzuchy i centymetry to kompletnie nie ma co patrzeć! Wystaczy, ze się jednej wiecej czy mnie tłuszczyku na boczkach odłoży i już inny wynik. A wielkość brzucha to myśle nic nam nie mówi. No, chyba , ze jakoś ekstremalnie, ale to wtedy wychodzi w badaniach, że coś nie tak...

roznie to bywa z tymi brzuchami. Moja siostra miala w 39tygodniu ciazy 112cm w pasie i corka wazyla po urodzeniu prawie 3.600kg takze zobaczymy jak to bedzie, jakie sie dziecko urodzi ;) jedna znajoma miala wieeeelki brzuch, ale to miala b.duzo wod plodowych i chyba za dobre to tez nie bylo.
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #7479 25 lipca 2011, 19:45

mamaela Supermama

Black_rose napisał(a)

Mała dała nam dziś czadu w nocy... zresztą cały dzień jest jakaś niespokojna i marudzi. Oby dziś dała pospać, bo będę chodziła jak zombie... Byliśmy u pediatry, bo małą coś ukąsiło i zrobił się bąbel z ropą :/-dostała antybiotyk w maści :/. Eh... z tymi dziećmi to niezłe zawirowanie...

No to jak ją coś użarło, to co się dziwisz, że spać nie może i marudzi, a jak ciebie komar upitoli to fajnie Ci ?? też nie swędzi i się drapiesz i wściekasz, a jak ona ma Ci to powiedzieć ?? tylko w swoim dziecięcym, płaczliwym języku :) Po maści przejdzie i będzie dzidzia happy :)

Zgłoś nadużycie #7480 25 lipca 2011, 19:47

Konto usunięte

agf napisał(a)

No i widzisz :) Te chłopy to jednak nie są takie złe :) Nawet jakby to już było to on się tak spręży, ze na wasz powrót będziesz miała pałac, a nie domek :)

ojj uspokoił mnie uspokoił :) wystarczy mi chatka z ciepłą wodą i czystymi pomieszczeniami ;)
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #7481 25 lipca 2011, 19:48

mamaela Supermama

agf napisał(a)

Mogę zrobić tam prywatnie (80 zł.), ale będę w czwartek na wizycie w medicaverze to spróbuję wymóc na mojej lekarce to badanie, a co! No i teraz już mam wizyty mieć co dwa tygodnie (suuuper, za każdym razem 130 zł...) i będę przy każdej wizycie podłączana już na 20 min. na ktg. O szyjce niec nie mówił, więc myślę, że bez zmian. To chyba wszystko dobrze, nie?

W Medicoverze robią to badanie, ja będę miała za 3 tygodnie robione, bo już pytałam doktorka

Zgłoś nadużycie #7482 25 lipca 2011, 19:49

Konto usunięte

Aga.W napisał(a)

Margolcia, bo czasem wystarczy że to facet uspokoi nie? i od razu lżej na duchu :)
a ja jak humor miałam podły to teraz mam przepodły. myśle że nawet 3 tony czekolady by nie pomogły. jedynie młody by się rozszalał i skoki trenował w brzuchu.
jak do kitu poniedziałek, to taki cały tydzień... czyli pewnie w tym tyg. nie urodze :P

Masz rację nawet jakby było bez szans zdążenia ale powie że zdąży to lżej jest :) cóż bym zrobiła bez tego mojego mężusia ;)

Zgłoś nadużycie #7483 25 lipca 2011, 20:06

Konto usunięte
Margolcia, padłabyś na twarz i szlochała :) facet musi być wsparciem dla swej wspaniałej ciężarnej kobiety :) wkońcu dzwigasz pod serduchem jego dwie pociechy :)  
alez my się nadzwigamy dziewczyny... :)

Zgłoś nadużycie #7484 25 lipca 2011, 20:09

Konto usunięte

Aga.W napisał(a)

Margolcia, padłabyś na twarz i szlochała :) facet musi być wsparciem dla swej wspaniałej ciężarnej kobiety :) wkońcu dzwigasz pod serduchem jego dwie pociechy :)  
alez my się nadzwigamy dziewczyny... :)

masz rację :) dzień zapowiadał się do bani a tu pyk mężuś go naprawił :) ojj nadzwigamy się nadzwigamy :|

Zgłoś nadużycie #7485 25 lipca 2011, 20:09

agf Supermama

mamaela napisał(a)

W Medicoverze robią to badanie, ja będę miała za 3 tygodnie robione, bo już pytałam doktorka

O, widzisz, fajnie wiedzieć :) I mi jeszcze mówił, że w ciązy nie leczą, tylko ten antybiotyk pzry porodzie, a Agę leczą, ale może to też od jakichś wartości czy coś zależy...?

Zgłoś nadużycie #7486 25 lipca 2011, 20:10

Konto usunięte
jeju jak mi się coś słodkiego chciało ale nic nie mam to zrobiłam sobie takie słodkie kakao :) i jeszcze kaszy mannej mi się zachciało z syropkiem to też juz gotuję na kolację :)

Zgłoś nadużycie #7487 25 lipca 2011, 20:15

Konto usunięte
Twój zrobił pyk, mój jakoś nie... no nic to, jeszcze się dzień nie skończył :) może jakoś chociaż przyjemnie się skończy :)
oj Margolcia, Ty jak najpóźniej chcesz urodzić a ja bym chciała już mieć to za sobą... nie da się dogodzić :)

Zgłoś nadużycie #7488 25 lipca 2011, 20:18

Konto usunięte

Aga.W napisał(a)

Twój zrobił pyk, mój jakoś nie... no nic to, jeszcze się dzień nie skończył :) może jakoś chociaż przyjemnie się skończy :)
oj Margolcia, Ty jak najpóźniej chcesz urodzić a ja bym chciała już mieć to za sobą... nie da się dogodzić :)

wiesz uwierz mi  ja już też bym chciała mieć Kropelki przy sobie gdyby nie remont ,muszę wytrwać do końca tego remontu i już bez żadnych skrupułów będę mogła rodzić  ;)

Zgłoś nadużycie #7489 25 lipca 2011, 20:30

Konto usunięte
no no :D to wiadomo :)  
ja na dom nie mam co czekać bo bym jak słoń w ciąży chodziła hehe :P  
nic dziewczyny, ja idę wypoczywać bez kompika, Wy się też relaksujcie.
Margolcia 3mam cały czas kciuki żeby te Twoje Kropelki jeszcze posiedziały trochę w brzuchu :)
miłego wieczoru!

Zgłoś nadużycie #7490 25 lipca 2011, 20:40

Konto usunięte
ja już po kaszy i teraz idę się położyć bo się tak najadłam że ho h o :) papa do jutra miejmy nadzieję :)