Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #7391 25 lipca 2011, 14:14

agf Supermama

mamaela napisał(a)

No bo to dobre wyniki a nawet tych wód to chyba ciutkę dużo miałaś, bo max. norma wg. tego o znalazłam w necie to 15.  A łożysko II stopnia w 3 trymestrze to też dobry wynik :)

Hm, w sumie to dziwne, bo ja nawet za dużo nie piję. Ale widocznie już tak mam. Skoro nie mówili, ze za dużo to znaczy dobrze. Może dlatego, że siku mi się chciało  i małemu też , bo miał pęcherz wypełniony,  hihi ;)

Zgłoś nadużycie #7392 25 lipca 2011, 14:16

agf Supermama

Margolcia napisał(a)

Ola nie to nie przez pogodę :( dlaczego mam takie dziwne uczucie tam na dole ?? !!

To może faktycznie coś się dzieje, ale to nie znaczy, ze już , zaraz. Może się przygotowuje wszystko? Dlatego spokojnie leż i nie wstawaj!

Zgłoś nadużycie #7393 25 lipca 2011, 14:17

Konto usunięte

agf napisał(a)

To może faktycznie coś się dzieje, ale to nie znaczy, ze już , zaraz. Może się przygotowuje wszystko? Dlatego spokojnie leż i nie wstawaj!

mam nadzieję że nie chluśnie mi tu zaraz woda :| cały czas leżę i się nie ruszam :( wiem że to już nie przelewki :( :( :(
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #7394 25 lipca 2011, 14:17

Konto usunięte

agf napisał(a)

mam nadzieję że nie chluśnie mi tu zaraz woda :| cały czas leżę i się nie ruszam :( wiem że to już nie przelewki :( :( :(

Zgłoś nadużycie #7395 25 lipca 2011, 14:17

muzzza Fajna mama
Margolcia jedye co mozesz zrobić to leżeć, a jak nie przejdzie to może do lekarza? zwłaszcza że masz mieć planowaną cesarkę, a bliźniaki się pchają wcześniej zazwyczaj. 
Ja od rana po lekarzach chodzę, odebrałam ostatnie już wyniki z morfo, i zdziwko lekkie bo są wręcz idealne, a prawdę mówiąc to ani witamin a ni diety za bardzo nie pilnowałam :) zrobiłam dziś posiew, no i się w czwartek okaże co i jak.  Idę sprzątać i obiad robić.

Zgłoś nadużycie #7396 25 lipca 2011, 14:18

snoopy90 Fajna mama

mamaela napisał(a)

w centymetrach- lekarz znajduje tzw, 4 kieszonki z wodami, w których nie ma dziecka (wolne od płodu) i je mierzy, potem dodaje i wychodzi mu suma kieszonek z wodami. Mi powiedział, że standardowo przyjmuje się jako prawidłowe wyniki od 5 cm do 15 cm, jak za duzo to też nie dobrze bo to wielowodzie, brzuch olbrzymi. A jak za mało to dziecko nie ma jak się swobodnie ruszać (dlatego fajnie, że mała ci się już obróciła), ma ciasno i mało składników odzywczych ma do picia, trawienia itd- bo to też bierze  z wód. Ale się nie stresuj, bo to nic nie da, pij i odpoczywaj i idź w czwartek do lekarza od zadecyduje co dalej. Więcej nie możesz zrobić teraz sama :) :)

a moja gi moze zdecydowac zeby mnie do szpitala dali na pare dni i moze oni mi uzupelnią szybciej te wody :D ??

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #7397 25 lipca 2011, 14:18

schmetterling Supermama
Margolcia,a może te wczorajsze zakupy Cię osłabiły i tera takie rzeczy się dzieją? Leż i odpoczywaj !!!
A co do tej ilości wód itp to ja nie miałam czegoś takiego mierzonego w 34 tc ,nie mam nic na usg takiego,dlaczego ?? ?Tylko lekarka powiedziała że łożysko wporzĄDKU i wody też ok,ale nie miałam nic mierzone.Teraz na wizycie sie zapytam bo już zaczęło mnie to oczywiście niepokoić ,a że mam mały brzuch to już wogóle ,36 tydzien 104 cm :| bez sensu

Zgłoś nadużycie #7398 25 lipca 2011, 14:20

snoopy90 Fajna mama

Margolcia napisał(a)

oj biedactwo ;/ tak lezysz i czakasz co sie wydarzy

Zgłoś nadużycie #7399 25 lipca 2011, 14:23

Konto usunięte

schmetterling napisał(a)

Margolcia,a może te wczorajsze zakupy Cię osłabiły i tera takie rzeczy się dzieją? Leż i odpoczywaj !!!
A co do tej ilości wód itp to ja nie miałam czegoś takiego mierzonego w 34 tc ,nie mam nic na usg takiego,dlaczego ?? ?Tylko lekarka powiedziała że łożysko wporzĄDKU i wody też ok,ale nie miałam nic mierzone.Teraz na wizycie sie zapytam bo już zaczęło mnie to oczywiście niepokoić ,a że mam mały brzuch to już wogóle ,36 tydzien 104 cm :| bez sensu

no co ty czym ja mogłam się wczoraj zmęczyć ?? pochodzeniem po sklepie 10 min ,a siatek i tak nie nosiłam :( ehh zobaczymy co będzie to będzie :(

Zgłoś nadużycie #7400 25 lipca 2011, 14:24

Konto usunięte

muzzza napisał(a)

Margolcia jedye co mozesz zrobić to leżeć, a jak nie przejdzie to może do lekarza? zwłaszcza że masz mieć planowaną cesarkę, a bliźniaki się pchają wcześniej zazwyczaj. 
Ja od rana po lekarzach chodzę, odebrałam ostatnie już wyniki z morfo, i zdziwko lekkie bo są wręcz idealne, a prawdę mówiąc to ani witamin a ni diety za bardzo nie pilnowałam :) zrobiłam dziś posiew, no i się w czwartek okaże co i jak.  Idę sprzątać i obiad robić.

w czwartek mam wizytę jak donoszę to pójdę :)

Zgłoś nadużycie #7401 25 lipca 2011, 14:25

Konto usunięte
Margolcia to kontroluj wkładki i kładź się plackiem i rilaks. ja chyba też tak zrobie w ramach solidaryzacji :)
na poprawe humoru zadzwoniłam do kolezanki która w maju 2 raz urodziła :) - tzn stwierdziła ze ani razu nie rodzila bo miala 2 razy cc :) zadowolona z życia chociaz chłopaki jej dają w kość :) pierwszego synka ma 1,5letniego - daje popalić bo to i do zabawy i do wszystkiego, a maluszek... jak maluszek, spać nie daje :) ale szczęśliwa... to najważniejsze :)
przyjemnie pogadać z taką doświadczoną oazą spokoju :)
ahh dziewczyny ide kanapkę sobie wciągnąć jakąś :)
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #7402 25 lipca 2011, 14:25

agf Supermama

schmetterling napisał(a)

W opisie USG (nie na zdjęciach) nie masz tego AFI podanego? Ja mam na połówkowym i tym ostatnim teraz. A podczas badania faktyznie ona o jakichś kieszonkach mówiła, teraz mi się przypomniało.  Ale co ty sie na zapas martwisz - jak mówiła, że w porządku to w porządku :) Choć spytać i przypilnować lekarza nigdy nie zaszkodzi ;)

Zgłoś nadużycie #7403 25 lipca 2011, 14:25

muzzza Fajna mama
Margolcia, no to leż :)

Zgłoś nadużycie #7404 25 lipca 2011, 14:26

Konto usunięte

Aga.W napisał(a)

Margolcia to kontroluj wkładki i kładź się plackiem i rilaks. ja chyba też tak zrobie w ramach solidaryzacji :)
na poprawe humoru zadzwoniłam do kolezanki która w maju 2 raz urodziła :) - tzn stwierdziła ze ani razu nie rodzila bo miala 2 razy cc :) zadowolona z życia chociaz chłopaki jej dają w kość :) pierwszego synka ma 1,5letniego - daje popalić bo to i do zabawy i do wszystkiego, a maluszek... jak maluszek, spać nie daje :) ale szczęśliwa... to najważniejsze :)
przyjemnie pogadać z taką doświadczoną oazą spokoju :)
ahh dziewczyny ide kanapkę sobie wciągnąć jakąś :)

przecież to robię dziewczyny!!

Zgłoś nadużycie #7405 25 lipca 2011, 14:28

agf Supermama
Jakoś nerwowo się zrobiło... Ja już też za 1,5 h. idęsie kąpać i szykowac do lekarza i jakiś taki niepokój czuję...

Zgłoś nadużycie #7406 25 lipca 2011, 14:29

schmetterling Supermama
a ja o 16 jadę rodziców zawieźć na lotnisko do Wrocławia,ponad 70 km ,nie uśmiecha mi się to ,ale juz obiecałam.Do tego jeszcze sama będę wracała bo nie ma chętnych żeby ktoś ze mną jechał,a mój chłopak jak na złośc musi być w firmie dzisiaj dłużej :| :| :| jedyny pożytek z tego to że będę miała samochód ich dopóki nie wrócą :D ,ale boję się trochę tak sama taki kawał wracać w 9 miesiącu cholera,oni tez jacys dziwni powinni kogoś innego sobie załatwić ,ale że ja tak się paliłam żeby jechać to teraz mam :|

Zgłoś nadużycie #7407 25 lipca 2011, 14:30

snoopy90 Fajna mama

agf napisał(a)

Jakoś nerwowo się zrobiło... Ja już też za 1,5 h. idęsie kąpać i szykowac do lekarza i jakiś taki niepokój czuję...

nastraszylas sie tym co piszemy pewnie :D ciekawe co tobie twoj gin powie

Zgłoś nadużycie #7408 25 lipca 2011, 14:31

schmetterling Supermama

agf napisał(a)

W opisie USG (nie na zdjęciach) nie masz tego AFI podanego? Ja mam na połówkowym i tym ostatnim teraz. A podczas badania faktyznie ona o jakichś kieszonkach mówiła, teraz mi się przypomniało.  Ale co ty sie na zapas martwisz - jak mówiła, że w porządku to w porządku :) Choć spytać i przypilnować lekarza nigdy nie zaszkodzi ;)

właśnie nie mam w opisie  tego podanego :| hmmm ,teraz powiem "albo mi powiesz ile mam wód ,albo Cię kopnę " :D :D
Daj znac jak tam po wizycie Ola

Zgłoś nadużycie #7409 25 lipca 2011, 14:33

snoopy90 Fajna mama
no wlasnie ona jakies 2 ubytki znalazla i mierzyla to pewnie te kieszonki i rzeczywicie malo tego bylo

Zgłoś nadużycie #7410 25 lipca 2011, 14:34

agf Supermama
Ania, a ty jedź ostrożnie i powoli, bo to samemu tak jechać teraz to troszkę nie bardzo... Ale ozumiem, że chciałaś być dobra córa :)
Dobra, ogarnę trochę w domku to może szybciej minie to oczekiwanie...papapapa