Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #7351 25 lipca 2011, 11:50

schmetterling Supermama
a co do teściowej to kategorycznie mówię NIE ,ostatnia osoba jakiej mi będzie trzeba po porodzie....a i mame sobie odpuszczę ,bo ostatnio daje mi w kość nieźle.Będziemy razem z chłopakiem to sobie damy rade.

Zgłoś nadużycie #7352 25 lipca 2011, 11:50

snoopy90 Fajna mama

schmetterling napisał(a)

snoopy moja mała w 34 tyg ważyła tyle co Twoja :) a to starzenie się łożyska i ile wód płodowych jest to na tym zwykłym usg da się zobaczyć prawda?
Jestem ciekawa co u mnie na wizycie będzie,mam 1 sierpnia to już 37 tydzień będzie,a jutro lecę na wyniki,morfologia i mocz tylko.A przy wizycie odbieram ten wynik na te streptokoki ,mam nadzieję że będzie ok.

troche mnie to łożysko zmartwilo i te wody plodowe,niewiem z czam to sie wiąże itd :D

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #7353 25 lipca 2011, 11:55

desdemona Zaprawiona w bojach

snoopy90 napisał(a)

troche mnie to łożysko zmartwilo i te wody plodowe,niewiem z czam to sie wiąże itd :D

Łozysko sie starzeje od momentu powstania az do porodu - teoretycznie I stopien jest w I trymestrze, II w drugim a III w trzecim - generalnie chodzi o to ze im strasze tym mniej skladnikow odzywczych przechodzi do dziecka  - ale jesli z usg wychodzi ze maluch wciaz rosnie to nie ma zadnych powodow do niepokoju.
Co do wod - podobnie, zaleca sie lezenie (niech zyje lewy bok), bardzo duzo pic zeby zwiekszyc ilosc wod i jak najczesciej je odswiezac no i trzymac reke na pulsie.
Jesli na usg wyjdzie nie mala ilosc wod a stwierdzone malowodzie i ze maluch nie rosnie to jest wskazanie do wczesniejszego porodu - na szczescie bardz0 rzadko zachodzi taka potrzeba.
U mnie jest podobnie, stwierdzono przez to plod hipotroficzny ale poki maly powoli bo powoli ale wciaz przybiera na wadze to lezymy i raz w tygodniu sie badamy.
U mnie w 34 wazyl 1900 wiec uszy do gory :) !

Zgłoś nadużycie #7354 25 lipca 2011, 11:57

mamaela Supermama

snoopy90 napisał(a)

hej :) dzien dobry :D własnie wrócilam z USG i tak: 33/34tydzien
mała waży 2070g wszystko ok.tylko mam mało wód plodowych.Niedobrze chyba ?? i oznaki starzenia sie lożyska jak u palaczki (nie pale) 2/3stopien nic mi wiecej nie powiedziala tylko ze moja gin mi wszystko powie :D

No to jak na 33/34 to akurat ta twoja mała jest. Wody płodowe jak mało to mało fajnie - ale bez paniki, ja też raz tak miałam- a jakie ci napisali, że masz AFI (ilość wód)?  To teraz jedyna rada- wypijaj ok 1,5 lita wody dziennie (+ inne napoje) i powinno się zwiększyć :) Łożysko 2/3 to jak na 33 tc nie jest tragicznie, 3 stopień to już niepokojące jest, bo świadczy o tym, że już dziecko może byc gorzej odżywiane i wtedy czasem przyspieszają poród. Ale lekarz ci powie pewnie jeszcze więcej :)

Zgłoś nadużycie #7355 25 lipca 2011, 11:57

Elexis Zadomowiona

schmetterling napisał(a)

a co do teściowej to kategorycznie mówię NIE ,ostatnia osoba jakiej mi będzie trzeba po porodzie....a i mame sobie odpuszczę ,bo ostatnio daje mi w kość nieźle.Będziemy razem z chłopakiem to sobie damy rade.

Z mamą to ja mam taki komfort, że jak coś będzie nie tak to jej powiem "dobra, dzięki, możesz wracać do siebie" i wiem, że się nie obrazi. A teściowej bym już tak nie mogła powiedzieć. I mój mąż pewnie też by się słowem nie odezwał, więc wolę już teraz odmówić grzecznie, niż potem się z nią użerać.

Zgłoś nadużycie #7356 25 lipca 2011, 11:59

snoopy90 Fajna mama

mamaela napisał(a)

No to jak na 33/34 to akurat ta twoja mała jest. Wody płodowe jak mało to mało fajnie - ale bez paniki, ja też raz tak miałam- a jakie ci napisali, że masz AFI (ilość wód)?  To teraz jedyna rada- wypijaj ok 1,5 lita wody dziennie (+ inne napoje) i powinno się zwiększyć :) Łożysko 2/3 to jak na 33 tc nie jest tragicznie, 3 stopień to już niepokojące jest, bo świadczy o tym, że już dziecko może byc gorzej odżywiane i wtedy czasem przyspieszają poród. Ale lekarz ci powie pewnie jeszcze więcej :)

AFI 3,6 napisali...

Zgłoś nadużycie #7357 25 lipca 2011, 12:01

mamaela Supermama

schmetterling napisał(a)

Elexis ja mam termin na 21 więc zaraz po Tobie :) mój też zapowiedział w pracy że jak tylko zacznę rodzić to od tego dnia go nie będzie ,będzie napewno miał 4 tygodnie urlopu normalnego ,a nie wiem jak z tym tacierzyńskim,każdemu się należy ?? Bo zawsze to dłużej.No a te pytania o chrzciny to już sobie wyobrażam,też pewnie ledwo jak urodze się zacznie ...ale narazie o tym nie myślę.Ale jeśli już to w grę raczej wchodzi wiosna,kiedy już się cieplej zrobi i napewno nie w czasie świąt,ze świętami sporo zachodu to chrztu bym sobie do tego nie dokładała dodatkowo.

no tydzień tacierzynskiego mu się nalezy, a jak urodzisz po 15.08 to nawet 2 tygodnie (zmieniają się wymiary urlopu od 15.0 8)

Zgłoś nadużycie #7358 25 lipca 2011, 12:01

Elexis Zadomowiona

schmetterling napisał(a)

Elexis ja mam termin na 21 więc zaraz po Tobie :) mój też zapowiedział w pracy że jak tylko zacznę rodzić to od tego dnia go nie będzie ,będzie napewno miał 4 tygodnie urlopu normalnego ,a nie wiem jak z tym tacierzyńskim,każdemu się należy ?? Bo zawsze to dłużej.No a te pytania o chrzciny to już sobie wyobrażam,też pewnie ledwo jak urodze się zacznie ...ale narazie o tym nie myślę.Ale jeśli już to w grę raczej wchodzi wiosna,kiedy już się cieplej zrobi i napewno nie w czasie świąt,ze świętami sporo zachodu to chrztu bym sobie do tego nie dokładała dodatkowo.

My też chrzciny planujemy na wiosnę. Tzn planujemy to za dużo powiedziane, tak mówimy jak ktoś się pyta :) Ale raczej się nie pytają, moja siostra ma dwuletniego synka i go jeszcze nie ochrzciła, więc wszystkie pytania tego typu na niej się skupiają :) Ostatnio nawet już zaplanowali chrzciny, ale okazało się, że jest jakiś przesąd, że kobieta w ciąży nie powinna być chrzestną (a ja nią miałam być) i odłożyli na później...

Zgłoś nadużycie #7359 25 lipca 2011, 12:02

snoopy90 Fajna mama

mamaela napisał(a)

no tydzień tacierzynskiego mu się nalezy, a jak urodzisz po 15.08 to nawet 2 tygodnie (zmieniają się wymiary urlopu od 15.0 8)

o to moj sie juz na 2tyg zalapie

Zgłoś nadużycie #7360 25 lipca 2011, 12:08

mamaela Supermama

snoopy90 napisał(a)

AFI 3,6 napisali...

No to trochę faktycznie mało, bo chyba jak dobrze pamiętam norma minimalna to 5, ale nie jestem pewna. Ja miałam 6 wtedy na USG i zalecili duzo picia i leżenie.  Na nastepnym USG po miesiącu już miałam AFI 8.  Ale lekarz ci wszystko wytłumaczy najlepiej.  Dobrze że się mała obróciła, bo jedną z konsekwencji małej ilości wód jest to min. że dziecko nie ma jak się obrócić głowką w dół i zostaje w położeniu miednicowym. Ale non stres- pij i leż :) Może poprostu urodzisz troszkę wcześniej :)

Zgłoś nadużycie #7361 25 lipca 2011, 12:20

olka8922 Gotowa na wszystko
Witam! :)
wstalam o 10:35 :D ale fajnie mi sie spalo... :) od dzisiaj zostal tydzien :D
snoopy czytalam gdzies ze jak duzo wody pijesz w ciagu dnia to zwieksza sie ilosc wod plodowych, ale czy to prawda to nie wiem :|
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #7362 25 lipca 2011, 12:23

snoopy90 Fajna mama

mamaela napisał(a)

No to trochę faktycznie mało, bo chyba jak dobrze pamiętam norma minimalna to 5, ale nie jestem pewna. Ja miałam 6 wtedy na USG i zalecili duzo picia i leżenie.  Na nastepnym USG po miesiącu już miałam AFI 8.  Ale lekarz ci wszystko wytłumaczy najlepiej.  Dobrze że się mała obróciła, bo jedną z konsekwencji małej ilości wód jest to min. że dziecko nie ma jak się obrócić głowką w dół i zostaje w położeniu miednicowym. Ale non stres- pij i leż :) Może poprostu urodzisz troszkę wcześniej :)

no zapisze sie na czwartek do lekarza i zobaczymy co mi powie

Zgłoś nadużycie #7363 25 lipca 2011, 12:24

snoopy90 Fajna mama

olka8922 napisał(a)

Witam! :)
wstalam o 10:35 :D ale fajnie mi sie spalo... :) od dzisiaj zostal tydzien :D
snoopy czytalam gdzies ze jak duzo wody pijesz w ciagu dnia to zwieksza sie ilosc wod plodowych, ale czy to prawda to nie wiem :|

no musze wiecej pic bo nie pije za duzo

Zgłoś nadużycie #7364 25 lipca 2011, 12:31

mamaela Supermama

snoopy90 napisał(a)

no musze wiecej pic bo nie pije za duzo

no to pij, bo jak gorąco jest to poprostu wypacasz dużo płynów. Jak mój mąż usłyszał wtedy na USG o tej małej ilości wód  to tak sobie to wziął do serca, że jak wychodził rano do pracy to mi stawiał przy ławie butelkę wody, szklankę i wracając o 17 z pracy sprawdzał ile wypiłam. Jak mało to mówił, że mu córcię chcę tam zasuszyć :) :) Ale u mnie to picie poskutkowało( i nadal pilnuję picia) + wypoczywanie. I może dlatego nie puchnę też ??

Zgłoś nadużycie #7365 25 lipca 2011, 13:16

agf Supermama
coś mi jakiś błąd wyskakuje, grrrr

Zgłoś nadużycie #7366 25 lipca 2011, 13:16

agf Supermama
Ja na przełomie 33/34 miałam wpisane w wyniku usg

Zgłoś nadużycie #7367 25 lipca 2011, 13:17

agf Supermama
AFI 16 cm - prawidlowa ilośc płynu owodniowego
i "II stopień dojrzałości łożyska"

Zgłoś nadużycie #7368 25 lipca 2011, 13:17

agf Supermama
Jako, że lekarka ta od usg jest dobrą specjalistką i powiedziała, że
wszystko  jest jak najbardziej prawidłowo, wręcz książkowo i życzy by
wszystko szło tak prawidłowo do końca - to myślę, że tym łozyskiem nie
masz się co przejmować.

Zgłoś nadużycie #7369 25 lipca 2011, 13:27

Konto usunięte
Ja się przespałam troszkę ale przyszła babcia męża i mnie obudziła :| czuję się okropnie jakoś mnie brzuch ciągnie na dół i tak jakby tam mnie kuje nie wiem nawet jak to opisać :| nie mam apetytu ,zjadłam tylko jedną suchą bułkę i jestem jakaś bez sił a przecież dziś nic nie robiłam tylko obrałam ziemniaki :(
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #7370 25 lipca 2011, 13:41

Konto usunięte
ojjj coś się chyba dziś wydarzy ....
Nasze Kropelki już z nami !!!