Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #7331 25 lipca 2011, 11:11

Elexis Zadomowiona

mamaela napisał(a)

nie wiem jak u niej, ale u mnie mój mąż też będzie miał urlop w sierpniu, bo musi wziać (tak ma zapisane w kontrakcie, ale wynegocjował, że nie weźmie 3 tygodni jak chcieli tylko max. 10 dni, a resztę we wrześniu jak urodzę)

a na ktorego września masz termin?

Zgłoś nadużycie #7332 25 lipca 2011, 11:14

Elexis Zadomowiona

martka27 napisał(a)

No my też troche bez sensu wzielismy ten urlop u męża. Do szpitala idę na 1 sierpnia, a maż ma wolne do 7. Więc akurat urlop mu sie skończy jak już wyjdziemy ze szpitala. Ale cóż...wszystkiego nie da sie przewidzieć. Przynajmniej sobie odpocznie :) Ale potem mama ma wolne 3 tygodnie,, to troche pomoże-  mieszkamy u rodziców narazie, bo sie budujemy.

My też liczymy na pomoc mojej mamy, bo też nie wiadomo ile mąż tego urlopu dostanie jak urodzę. Zresztą teściowa się zaoferowała, że ona do nas chętnie przyjedzie, jak to powiedziała "nawet na pół roku jak będzie trzeba" co mnie nieco przeraziło i biorę tą opcję pod uwagę jako ostateczność :)

Zgłoś nadużycie #7333 25 lipca 2011, 11:15

martka27 Początkująca
Ja teraz na szczęscie jestem daleko od teściowej,bo też by codziennie bywała u nas, co mi nie bardzo by pasowało :)
Ale jak się wprowadzimy na domek, to będziemy blisko-30 km, wiec będzie nas nawiedzać :)

Zgłoś nadużycie #7334 25 lipca 2011, 11:17

Elexis Zadomowiona
martka - ja też jestem daleko. 100 km. ale ona planowała u nas zamieszkać! :) a jest na emeryturze więc czasu ma duużo..

Zgłoś nadużycie #7335 25 lipca 2011, 11:17

Donia1982 Gotowa na wszystko
[QUOTE=Black_rose;46435]Kościół...brrrrr :/ ostatnio wszyscy się mnie pytają "kiedy chrzcicie?" normalnie mam już alergię na ten tekst i za chwilę gryźć zacznę.../QUOTE]
tacy ludzie, bez wyobraźni. mnie sie pytali czesto: a wybraliście juz imię ? cho.....ra, 2 miesiąc, nie wiadomo czy dziecko w ogole przyjdzie na swiat , a ich tylko imię obchodzi. jakby to było najwazniejsze na świecie. ale co zrobić, trzeba wziac głęboki oddech i uzbroic się w cierpliwośc.
Kochamy naszą słodką córeczkę : *

Zgłoś nadużycie #7336 25 lipca 2011, 11:19

paprotka25 Supermama
dzień dobry :)
widzę że dobre wieści :) Olka, gratuluje synusia :) superowo że tak szybciutko poszło :)
My w sobote byliśmy na grillu, pogoda była ładna, nie padało, wróciliśmy do domu przed 1 w nocy :) Wczoraj odsypialiśmy, wogóle był taki śpiący dzień, dzisiaj zresztą też, pogoda fatalna, zimno, mokro, bleee.
Kupiliśmy w realu te pampersy :) nawet sporo było tych małych :)
Na 17 jedziemy na usg, ostatni raz będziemy podglądać młodego :) no i wstąpimy do banku, załatwimy sobie debet do konta, bo nie wyrobimy się z kasą na wózek a pieniążki które mamy mieć jeszcze nie wiem kiedy będą, niby sprawa ruszyła ale pewnie gdzieś za miesiąc dostaniemy... nie chce już odkładać tych wszystkich zakupów bo wreszcie się okaże że zaczne rodzić a nawet torby spakowanej nie będę mieć, a i muszę kupć tą lovele, może od jutra zaczne powoli pranie, bo przy takiej pogodzie to będzie wieki schnąć...

Zgłoś nadużycie #7337 25 lipca 2011, 11:20

paprotka25 Supermama
mój mąż niby ma urlop ustalony od 1 września, ale już powiedział w pracy że jak urodze wcześniej to wtedy bierze

Zgłoś nadużycie #7338 25 lipca 2011, 11:20

martka27 Początkująca

Elexis napisał(a)

martka - ja też jestem daleko. 100 km. ale ona planowała u nas zamieszkać! :) a jest na emeryturze więc czasu ma duużo..

moja też ma duzo czasu ,bo juz nie pracuje.Ale ja nawet jak bede juz szła do rpacy to do małej zatrudnie na pare godzin nianie, bo nie chce ,zeby teściowa z nami mieszkała.Juz jest za wiekowa,żeby wracać te 30 km do domu każdego dnia i przyjeżdzać. A nie po to sie budujemy,żeby z kims mieszkać :)

Zgłoś nadużycie #7339 25 lipca 2011, 11:21

desdemona Zaprawiona w bojach
Ja mam skierowanie na cc na 08.08 i od tego dnia maz zapowiedzial ze go w firmie nie bedzie - ale nie bierze poki co urlopu tylko najpierw dwa tygodnie opieki ze szpitala, pozniej tydzien tacierzynskiego, dwa dni urlopu okolicznosciowego i dopiero gdyby tego bylo za malo to wezmie z urlopu wypoczynkowego.
Teoretycznie ma w planach posiedziec na wolnym do wrzesnia o ile wolnym mozna nazwac przeprowadzke, dwa remonty jednoczesnie, papierkowych i urzedowych spraw ze az w oczach ciemno no i do tego opieka nade mna i dwoma chlopakami z czego nie wiem ktory bedzie bardziej dawal "po zaworach" ten starszy, czy ten mlodszy.
Ja za to od dwoch dni mam biegunke, bole brzucha i krzyza ale wciaz mam nadzieje ze to jakies problemy trawienne a nie ze nasz pan wybiera sie na ten swiat :( .

Zgłoś nadużycie #7340 25 lipca 2011, 11:23

Elexis Zadomowiona

desdemona napisał(a)

Ja mam skierowanie na cc na 08.08 i od tego dnia maz zapowiedzial ze go w firmie nie bedzie - ale nie bierze poki co urlopu tylko najpierw dwa tygodnie opieki ze szpitala, pozniej tydzien tacierzynskiego, dwa dni urlopu okolicznosciowego i dopiero gdyby tego bylo za malo to wezmie z urlopu wypoczynkowego.
Teoretycznie ma w planach posiedziec na wolnym do wrzesnia o ile wolnym mozna nazwac przeprowadzke, dwa remonty jednoczesnie, papierkowych i urzedowych spraw ze az w oczach ciemno no i do tego opieka nade mna i dwoma chlopakami z czego nie wiem ktory bedzie bardziej dawal "po zaworach" ten starszy, czy ten mlodszy.
Ja za to od dwoch dni mam biegunke, bole brzucha i krzyza ale wciaz mam nadzieje ze to jakies problemy trawienne a nie ze nasz pan wybiera sie na ten swiat :( .

Coś czuję, że Twój mąż po tym "wolnym" w pracy będzie bardziej odpoczywał :) Ale fajnie, że tak długo będzie z Wami i Ci pomoże ze wszystkim. A starszy syn w jakim jest wieku?

Zgłoś nadużycie #7341 25 lipca 2011, 11:24

martka27 Początkująca
No to juz moga byc pierwsze zwiastuny, ja tez mam lekka biegunke, a własnie teraz zaczał mnie boleć krzyż :(

Zgłoś nadużycie #7342 25 lipca 2011, 11:36

Konto usunięte
dzień dobry!
Agnes nic nie mów o bombach.... jak w maju może byłam u mamy i tam się siostrzenicą kilkimiesięczną zajmowałam. a tu mi policja do drzwi wali że ewakuacja budynku nic nie brać tylko wychodzić. zimno w cholere, weź tu ubierz dziecko, weź na ręce, ubierz siebie i wybiegaj z bloku z 4 piętra w ciąży (bo windy poblokowane), koty pies i do tego jeszcze babke histeryczke opanować...daj Ty spokój! i nikogo nie obchodziło że jestem w ciąży, normalna sprawa... jak jest możliwe zagrożenie życia ewakuują i koniec kropa...
te nerwy i stres 3 dni odczuwałam :)
Elexis wiesz, ja uważam że oliwka oliwką, ale krem na rozstępy to co innego... ma jakies tam składniki dodatkowe, może warto jakiś kupić?
Kurcze dziewczyny.... ja chce już urodzić. nie chce mi się już tak kulkać z brzucholkiem :) a tu do terminu wedl. OM jeszcze 2 tygodnie... skandal! ale może wcześniej się UDA :)
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #7343 25 lipca 2011, 11:37

Tez cos czuje ze maz wroci we wrzesniu do pracy uszczesliwiony, wprost poleci jak na skrzydlach hehe :D .
A swoja droga torbe do szpitala mam przygotowana od tygodnia, tak na full - ze gdyby sie cos dzialo to tylko ksiazeczke ciazowa w dlon, torbe i jazda do szpitala.
Pierwszy urodzil sie w 36 tc, teraz mam 37/38 wiec wiem ze moze sie juz zdarzyc wszystko choc bardzo bym chciala jeszcze troche wytrzymac - teoretycznie w czwartek mamy miec ostatnie usg, potem we wtorek ktg no i potem juz na cc.
Leze prawie plackiem, nie liczac kiedy gonie do kibelka i mam nadzieje ze sie uspokoi wszystko zaraz :/.

Zgłoś nadużycie #7344 25 lipca 2011, 11:38

snoopy90 Fajna mama
hej :) dzien dobry :D własnie wrócilam z USG i tak: 33/34tydzien
mała waży 2070g wszystko ok.tylko mam mało wód plodowych.Niedobrze chyba ?? i oznaki starzenia sie lożyska jak u palaczki (nie pale) 2/3stopien nic mi wiecej nie powiedziala tylko ze moja gin mi wszystko powie :D

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #7345 25 lipca 2011, 11:39

schmetterling Supermama
Elexis ja mam termin na 21 więc zaraz po Tobie :) mój też zapowiedział w pracy że jak tylko zacznę rodzić to od tego dnia go nie będzie ,będzie napewno miał 4 tygodnie urlopu normalnego ,a nie wiem jak z tym tacierzyńskim,każdemu się należy ?? Bo zawsze to dłużej.No a te pytania o chrzciny to już sobie wyobrażam,też pewnie ledwo jak urodze się zacznie ...ale narazie o tym nie myślę.Ale jeśli już to w grę raczej wchodzi wiosna,kiedy już się cieplej zrobi i napewno nie w czasie świąt,ze świętami sporo zachodu to chrztu bym sobie do tego nie dokładała dodatkowo.

Zgłoś nadużycie #7346 25 lipca 2011, 11:39

snoopy90 Fajna mama
a i mała juz ma ułożenie główkowe czyli to tez dobrze :D

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #7347 25 lipca 2011, 11:42

mamaela Supermama

Elexis napisał(a)

a na ktorego września masz termin?

Termin pierwotny 22.09, z ostatniego USG około tygodnia wcześniej

Zgłoś nadużycie #7348 25 lipca 2011, 11:47

mamaela Supermama

Elexis napisał(a)

Mi mąż z przekąsem proponował, że teściowa może u nas zamieszkać, bo jest na emeryturze i wprawdzie pracuje na pół etatu, ale nie musi. Ale jako, że ja średnio "kocham teściową" to jakoś mnie ten pomysł nie zachwycił :) A moja mama też w domu siedzi i nie pracuje, ale też nie pałam ochotą do bycia z nią cały dzień. Przeżyłam z nią ciężkie chwile po urodzeniu syna (mieszkaliśmy u niej i cały czas była najmądrzejsza i się wtrącała). Ja zakładam, że sobie poradzę sama, a na męża liczę tak przez 1-2 tygodnie po porodzie zanim dojdę fizycznie w pełni do sił.

Zgłoś nadużycie #7349 25 lipca 2011, 11:47

schmetterling Supermama
snoopy moja mała w 34 tyg ważyła tyle co Twoja :) a to starzenie się łożyska i ile wód płodowych jest to na tym zwykłym usg da się zobaczyć prawda?
Jestem ciekawa co u mnie na wizycie będzie,mam 1 sierpnia to już 37 tydzień będzie,a jutro lecę na wyniki,morfologia i mocz tylko.A przy wizycie odbieram ten wynik na te streptokoki ,mam nadzieję że będzie ok.

Zgłoś nadużycie #7350 25 lipca 2011, 11:49

A moj w ulozeniu miednicowym ale skoro i tak juz klamka zapadla ze bedzie cc to i tak bez znaczenia - zreszta teraz i tak juz by sie pewnie nie obrocil.
Dziewczyny czy Wasze noce tez sa ostatnio takie koszmarne?
Cala ciaze spalam jak niemowlak, wprost pozazroscic, od paru dni nie moge spac, o sikaniu co chwila nawet nie wspominam, pachwiny mnie paskudnia bola (wiem ze sie kosci miednicy rozciagaja ale do jasnej anielki moze by nie tak bolesnie?), zgaga gigant, ucisk w podbrzuszu silny  i ogolnie rano sie czuje jak po przebiegnieciu maratonu, bardziej chyba zmeczona niz wieczorem....