Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #7251 24 lipca 2011, 19:40

desdemona Zaprawiona w bojach
Samo wspolzycie tez przyspiesza porod - po pierwsze dochodzi do mocnego przekrwienia macicy a przy orgazmie regularne skurcze moga zapoczatkowac te wlasciwie - porodowe.
Prostaglandyny w spermie ponoc dodatkowo przyspieszaja ale to jak mamaela dobrze wspominala - musi sie szyjka przynajmniej troszke zaczac skracac bo inaczej to marny skutek :) .
Tyle teori od lekarki - sprawdzone na szwagierce hehe ze skutkiem 100% :D .

Zgłoś nadużycie #7252 24 lipca 2011, 19:41

Black_rose Supermama

mamaela napisał(a)

ja chrzciłam syna jak miał pół roku, też mnie męczyli w grudniu na święta, ale powiedziałam że mam to w nosie- nie będę w grudniu dziecka w becie chrzcić - bo raz że mi się bety nie podobają a dwa że się dzieciak zapoci w kościele, potem zimnica na dworze. Mama była obrażona, ale miałam to w nosie. Ochrzciliśmy pod koniec kwietnia, mały już siedział, było ciepło, ubrany jak chłopczyk - i było tak jak ja chciałam :)

Ja myślę o początku września, jak już sobie spokojnie wszystko ogarnę i nabiorę chęci do czegokolwiek poza spaniem :D

Zgłoś nadużycie #7253 24 lipca 2011, 19:44

desdemona Zaprawiona w bojach
Co do chrztu to nas tez naciskali przy pierwszym synku, dochodzilo juz do klotni bo maly sie urodzil w styczniu i nie chcielismy noworodka trzymac w zimnym kosciele, potem przebierac, kombinowac itp.
Postawilismy na swoim i chrzcilismy jak juz dobrze siedzial, w lecie - pogoda dopisala a i maly wygladal swietnie w mini - garniturku z muszka :D .
Teraz pewnie bedziemy miec dylemat czy chrzcic poki bedzie cieplo (licze gdzies tak do pazdziernika) czy dopiero na wiosne.
Jak znam zycie i te zawirowania poporodowe to spokojnie przeniesiemy to na pozniej - ale zycie zyciem, zobaczymy po porodzie.

Zgłoś nadużycie #7254 24 lipca 2011, 19:50

olka8922 Gotowa na wszystko

snoopy90 napisał(a)

a czemu z prezerwatywa?a bez nie mozna ?

mozna, ale jezeli mnie szczypie to chyba lepiej z prezerwatywa, tak dla bezpieczenstwa i zeby zadne bakterie sie nie przyplataly.
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #7255 24 lipca 2011, 19:52

olka8922 Gotowa na wszystko

desdemona napisał(a)

Samo wspolzycie tez przyspiesza porod - po pierwsze dochodzi do mocnego przekrwienia macicy a przy orgazmie regularne skurcze moga zapoczatkowac te wlasciwie - porodowe.
Prostaglandyny w spermie ponoc dodatkowo przyspieszaja ale to jak mamaela dobrze wspominala - musi sie szyjka przynajmniej troszke zaczac skracac bo inaczej to marny skutek :) .
Tyle teori od lekarki - sprawdzone na szwagierce hehe ze skutkiem 100% :D .

dzieki za info :) warto wiedziec :D mi zostalo 8dni, a przenosisz nie chcialabym, ale zobaczymy jak to bedzie w praktyce
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #7256 24 lipca 2011, 19:55

mamaela Supermama

snoopy90 napisał(a)

a czyli jeszcze musi dojsc w tobie zeby te plemniki zadzialaly ?? heh taka teoria moja

no dokładnie tak ;)

Zgłoś nadużycie #7257 24 lipca 2011, 19:58

mamaela Supermama

olka8922 napisał(a)

hmm a jak sie wspolzyje z prezerwatywa to sam orgazm cos moze przyspieszyc czy raczej te skladniki w spermie? :D

może orgazm też, ale ja wszędzie czytam że to o skład plemników chodzi, a orgazm i sam stosunek dziecko odczuwa jako przyjemne kołysanie, to jak go tam tak kołysa to może macica nie zaskoczy z tymi skurczami ?? :)

Zgłoś nadużycie #7258 24 lipca 2011, 20:04

mamaela Supermama
dziewczyny u mnie zdecydowanie na przyspieszenie porodu miało wpływ chodzenie po schodach- naprawdę jak leżałam w szpitalu po terminie to położne kazały mi łazić po schodach ile dam radę i ja 1.11  po południu chodziłam z moim  mężem chyba 2-3 godziny- parter do bufetu (chwilka przerwy, jakaś woda lub soczek) i do góry na 3 pietro po schodach na patologię(przerwa ) i na dół. Chodziłam tak długo aż kręgpsłup i biodra pozwoliły :) A 2.11 w nocy o 2 się zaczęło :)

Zgłoś nadużycie #7259 24 lipca 2011, 20:42

agf Supermama
Mały ten Kacperek u Olki, fajnie, też bym tak chciała :)
A co do chrztu to ja wstepnie sobie tak o kwietniu myślałam - nie chcialabym zimą, wolałabym jak cieplej będzie i słoneczniej :)

Zgłoś nadużycie #7260 24 lipca 2011, 20:43

agf Supermama

mamaela napisał(a)

może orgazm też, ale ja wszędzie czytam że to o skład plemników chodzi, a orgazm i sam stosunek dziecko odczuwa jako przyjemne kołysanie, to jak go tam tak kołysa to może macica nie zaskoczy z tymi skurczami ?? :)

Ja własnie słyszałam o tym, że poród przyśpieszają podczas seksu właśnie plemniki.

Zgłoś nadużycie #7261 24 lipca 2011, 20:57

snoopy90 Fajna mama
he byle podczas seksu nie urodzic :D tu myslisz ze juz dochodzisz a tu dziecko glowe wyciaga :D hehe

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #7262 24 lipca 2011, 21:03

martka27 Początkująca
hej, a liczycie ruchy dziecka?mi sie wczoraj bardzo ruszała, dzis troszke mniej,ale 10 ruchów w ciągu godziny było.Przypomnę że mam termin na 1 sierpnia.Jutro jadę na ktg, lekarka dała mi sierowanie,żeby wszystko był0 pod kontrolą.

Zgłoś nadużycie #7263 24 lipca 2011, 21:06

snoopy90 Fajna mama
ja nie licze a nie raz nie mam 10 na godzine a nieraz wiecej w godzinie :D ale ja na wrzesien mam...i nie kazali mi liczyc

Zgłoś nadużycie #7264 24 lipca 2011, 21:12

Brioszka Gotowa na wszystko

snoopy90 napisał(a)

ja nie licze a nie raz nie mam 10 na godzine a nieraz wiecej w godzinie :D ale ja na wrzesien mam...i nie kazali mi liczyc

Ja też jestem na wrzesień i kazał mi liczyć.

Zgłoś nadużycie #7265 24 lipca 2011, 21:14

Karolinia Supermama
Ja też nie liczę, zreszta moja lekarka mi kazała nie przejmować się tym aż tak-jeśli w czasie kiedy zwykle maleństwo jest aktywne nie odczuwam nic to wypić soczek allbo coś słodkiego wtrążolić i na lewy boczek poleżeć. No i faktycznie działa ;) Ale moje niuni leni się tak do popołudnia po porannym kopanku, ale za to wieczorem z reguły mecze bokserskie ;)
Dziewczyny a jak u Was żebra ?? Bo mi zaczynają wieczorami ostro dokuczać, ale tylko z jednej strony, moja mam się śmieje, że ja też jej tak dawałam w kość ostatnie 3 miesiące więc teraz moje dziecko też nie daje spać mamie ;p No więc to chyba noormalne co ??
Zawsze razem:*

Zgłoś nadużycie #7266 24 lipca 2011, 21:14

Karolinia Supermama
Ja też nie liczę, zreszta moja lekarka mi kazała nie przejmować się tym aż tak-jeśli w czasie kiedy zwykle maleństwo jest aktywne nie odczuwam nic to wypić soczek allbo coś słodkiego wtrążolić i na lewy boczek poleżeć. No i faktycznie działa ;) Ale moje niuni leni się tak do popołudnia po porannym kopanku, ale za to wieczorem z reguły mecze bokserskie ;)
Dziewczyny a jak u Was żebra ?? Bo mi zaczynają wieczorami ostro dokuczać, ale tylko z jednej strony, moja mam się śmieje, że ja też jej tak dawałam w kość ostatnie 3 miesiące więc teraz moje dziecko też nie daje spać mamie ;p No więc to chyba noormalne co ??

Zgłoś nadużycie #7267 24 lipca 2011, 21:15

Karolinia Supermama
A wogóle ola gratulacje, dopiero teraz przeczytałam!! Fajnie że masz już swoją dzidzię przy boczku..

Zgłoś nadużycie #7268 24 lipca 2011, 21:15

Karolinia Supermama
A wogóle ola gratulacje, dopiero teraz przeczytałam!! Fajnie że masz już swoją dzidzię przy boczku..

Zgłoś nadużycie #7269 24 lipca 2011, 21:16

Karolinia Supermama
Kurczę, sorki za  zaśmiecanie ale nie mogę usunąć, chyba się nie da ??

Zgłoś nadużycie #7270 24 lipca 2011, 21:18

snoopy90 Fajna mama

Karolinia napisał(a)

czasami dubluja sie wpisy