Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #7111 23 lipca 2011, 14:43

gosias Fajna mama
Cześc wszystkim, no ciekawe jak Ola? Słyszałam, że bóle krzyzowe to masakra...oby już miała za sobą...U mnie dzisiaj jesień za oknem, doła można złapac! Miłego popołudnia....
Hubert&Helena

Zgłoś nadużycie #7112 23 lipca 2011, 14:46

Konto usunięte
szwagierka też krzyżowe miała. przy tym szycie, gojenie i cały poród to pryszcz ponoć...
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #7113 23 lipca 2011, 14:57

agf Supermama
Oj, boję się bóli kręgosłupa właśnie, bo mój czasem i bez ciazy dawał mi do wiwatu...
Gosia- widzę nowy awatarek brzusiowy :) Tym razem z przyblizenia :)

Zgłoś nadużycie #7114 23 lipca 2011, 15:20

schmetterling Supermama
Aga mój pies ma to samo,wszędzie pełno sierści,kot zresztą też.Ale przy psiej sierści to ta kocia ledwo widoczna,ja nie mam dywanów bo bym nie dała rady tego ogarnąć.Jak przynajmniej raz dziennie nie odkurzę to kłęby takie z sierści latają wszędzie że aż wstyd.Ja myślałam że wiosną i koniec ale chyba teraz mają jakieś przedłużone to wylatywanie włosów ;) bo w zeszłym roku nie pamiętam żeby tak było.Pozatym odnośnie zwierząt matka moja tak mnie wkurza że niedługo nie wytrzymam.Co przyjdzie to gada że jak dziecko się urodzi to ona zrobi porządek z tymi zwierzakami,i niby się śmieje,ale tak jakby poważnie to mówiła.Nie wiem jak to opisać.Ale no kurde ,ja kocham moje zwierzaki.Ile ludzi żyje tak na kupie ,dzieci,zwierzaki i są szczęśliwi,to co ja nie mogę ?? Dla mnie to nie jest problem żaden.Ale widzę że moja rodzinka ma coraz więcej do powiedzenia w kwestiach mojego życia.... :( :( mogą sobie gadać bo i tak zrobimy jak chcemy,tylko przykro mi bo te zwierzaki naprawdę są dla nas bardzo ważne i nie wyobrażamy sobie żeby ich nie było.A wszyscy robią z tego problem.Że jak dziecko będzie to niby zwierzęta nie mogą być.A na początku to kazdy się pytał "a co z psem i kotem ?? " jak dowiadywali się że w ciązy jestem.No ludzie ,a co ma być. :( :( :(

Zgłoś nadużycie #7115 23 lipca 2011, 15:25

Konto usunięte
my już po obiadku ,dziubnęłam trochę i już się najadłam :) a teraz oglądam jakiś film na tvp1 i odpoczywam po obiadku :) pranie rozwieszone i już nie mam miejsca na suszarce na drugie pranie :|
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #7116 23 lipca 2011, 15:35

agf Supermama
I dobrze Margolcia, że nie masz miejsca na drugie pranie. Normalnie z tobą to jak grochem o ścianę ... ;)

Zgłoś nadużycie #7117 23 lipca 2011, 15:37

Romka Fajna mama
Właśnie! To samo pomyslałam!!!!!!!!
http://grzdyl.blogspot.com

Zgłoś nadużycie #7118 23 lipca 2011, 15:48

agf Supermama
Dobra, zostawiam was, lecę do teściowej , mam nadzieję, że na knedle :) Nie przepracowywać mi się i leniuchować!! :)

Zgłoś nadużycie #7119 23 lipca 2011, 15:50

dora27 Supermama
A o Olce nic nie wiadomo jak narazie? ciekawe czy już po wszystkim, oby szybko jej poszło. Z tymi bólami krzyżowymi to tragedia, moja kuzynka cały dzień się męczyła, ale epiduralu jej nie dali bo by dłużej rodziła a taka położna dawała jej jeszcze góra godzinę dwie , no i bez epiduralu wykrakała, urodziła po półtorej godzinie, już w dupie miała bo przez taki ból to człowiekowi odbija.

Zgłoś nadużycie #7120 23 lipca 2011, 15:51

Konto usunięte
eee ja tylko rozwieszam- nie piorę ;) idę leżeć papa :D

Zgłoś nadużycie #7121 23 lipca 2011, 16:23

olka8922 Gotowa na wszystko

schmetterling napisał(a)

Olka ,oby Ci jakoś ulżyli,no naprawdę masz przerąbane z tymi zapaleniami swoim co chwilkę,może jak urodzisz to wreszcie czymś porządnym się wyleczysz.Przed ciążą też tak miałaś czy dopiero w ciąży zaczęły się te dolegliwości ??
Ja kurde jeszcze nic nie miałam z takich rzeczy,ani przed ciążą ,ani teraz.Ciekawe od cego to zależy.

My też na jakieś zakupy musimy się wybrać,dzisiaj na obiad robię spaghetti,bo tylko to mam.A tak to pustka,trzeba znowu zapasów narobić na tydzień.A smaka na cukinię mi narobiłyście :) moja mama też zawsze kroi w plastry i smaży w jajku i bułce na patelni takjak kotlety,no pychaaa normalnie.Kupię dzisiaj i zrobię na kolację ,pychhaaaa :) a jagodziankę jadłam na śniadanko .Piszcie mi tu więcej o jedzeniu to niedługo będę musiała futryny poszerzać i większą kabinę kupić ;) ;)

A no mam przerabane, masakra jakas z tymi moimi problemami :( i najgorsze jest to ze zaczelo sie jak przyjechalam do Anglii.W POlsce nigdy nie mialam problemow z ukladem moczowym,a teraz co chwile.Najgorsze jest to,ze mam to tlyko w Anglii, bo bylam jakis czas temu w Polsce na miesiac zeby to w koncu wyleczyc, dostalam jakies tabletki i wszystko bylo normalnie, nic nie pieklo, nie szczypalo, normalnie mi sie zylo.Wrocilam wyleczona do Anglii,nie minal tydzien i znowu to samo.Nie wiem czy to jakas choroba przewlekla czy moze jakas alergia.Kupilam sobie platki mydlane,piore w tym bielizne, kupilam mydlo "Bialy jelen" zeby sie podmywac, myslalam ze pomoze :| po porodzie pojade do takiej kliniki do sie zajmuja seksualnoscia :P badania, wymazy, pobieranie krwi na HIV/AIDS, chlamydie, ureaplazme, rzezaczke, wszystko co jest przenoszone droga plciowa i tam sie przebadam.Chociaz bardziej stawiam na alergie, bo mam jednego partnera od ponad 4lat i on juz byl w tej klinice i z moczem i krwia ma wszystko okej, takze on na 100% niczym mnie nie zarazil.No nie wiem, bede intensywnie myslec po porodzie. Boje sie tylko, ze jednak cos mzoe byc niedoleczone i zeby maluch przy porodzie od mnie nie zlapal :( :( :(
Ja w tygodniu zrobie spagetti, dzisiaj cos na szybkiego sie wykombinuje.Juz nie mam sily nieraz tak stac przy garach. Tutaj nie ma jagodzianek to sobie kupilam Muffinki jagodowe :P moja mama tez robila cukinie czesto w bylce na kolacyjke, mmm, kurde ze tego posta przeczytalam po zakupach :/ bylismy juz na zakupach, a tak to bym kupila.Teraz nawet nie ma jak pojechac, bo chlop odkrecil kola i cos majstruje przy aucie :|
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #7122 23 lipca 2011, 16:28

agf napisał(a)

Ech, ja to już z tobą nie mogę! Ciekawe czy jesteś najczęściej pojawiającą się tam pacjentką :) Ja wiem, że to nie jest śmieszne, ale naprawdę ja to już bym nie miała cierpliwości do tych całych zakażeń. Swoją drogą musisz się nieźle męczyć z tym...

no wyobraz sobie, ze ja tez trace cierpliwosc, ale co mam w takim razie zrobic? pozabijac wszystkich lekarzy w przychodni czy co? boje sie tylko zeby nic sie na maluszka nie przenioslo przy porodzie.... a jak cos nie daj Boze zalapie ode mnie to od razu zglaszam sprawe jako zaniedbanie lekarskie.Ciesze sie, ze juz final ciazy bo wczesniej mi nie chcieli robic testow i dawac cokolwiek bo ciaza, teraz moze i nie beda dawac tabletek bo chce karmic piersia ale chociaz moge zaczac robic jakies testy co mi sie dzieje... a meczy mnie to strasznie, w koncu w maju minely 3lata jak to mam ;(

Zgłoś nadużycie #7123 23 lipca 2011, 16:32

Aga.W napisał(a)

dzień dobry!
ja sobie wcinam śniadanko właśnie :)
Olka szybkiego, lekkiego porodu... o ile już nie jesteś po :)
Druga Olka i Karolina, z tego co słyszałam w ciąży nasiadówki są niewskazane chyba? Olka nieszczęśnico, mam nadzieje że po porodzie będizesz miała już spokój... albo porządnie będizesz mogłą się wyleczyć jakimś silnym lekiem... bo to naprawdę okropne że ciągle coś Ci dokucza. a znam ten ból więc szczerze współczuje!
ja się NAWET wyspałam :) leje deszcz, cały czas od 2 dni. ale humor dobry :) wczoraj jak byłam w pracy widziałam zdjęcia mojego dyrektora synusia co 11 lipca im się urodził :D taki maluch pomarszczony :D i jedno zdjęcie 'poporodowe' z dzieciaczkiem na brzuchu mamy :)
nie mogę się już doczekać... :)
idę do kawki mleka sobie nalać :) miłego dnia dziewczyny! bezbolesnego i przyjemnego :)

no oby cos sie w koncu po porodzie ruszylo.Szczerze, to bardzo na to licze i mam wielka nadzieje ze juz final ciazy i bede mogla w koncu zaczac dzialac.A jak nie,to zaczne straszyc ze gdzies to zglosze.
Wlasnie gadalam z rodzicami na skypie to mowili, ze w Policach pogoda taka jakby byla jesien. A rodzice od czwartku maja 3tygodniowy urlop... i taka pogoda :| a takie zdjecia sa najlepsze :) ja mam pare w telefonie siostry coreczki, fajna, jak spi to sie czesto usmiecha :) ja tez sie nie moge doczekac :) zostalo 9dni :) rowniez zycze milego dnia :)

Zgłoś nadużycie #7124 23 lipca 2011, 17:50

Donia1982 Gotowa na wszystko
Margolcia - jestes niepoprawnym tytanem pracy ! co czytam twój post, to zawsze coś robisz. a leniuchowac potrafisz? to też cenna umiejetność ;)
Kochamy naszą słodką córeczkę : *

Zgłoś nadużycie #7125 23 lipca 2011, 17:59

apropo skurczow krzyzowych to moja siostra je miala :P mowila, ze miala tak silne skurcze na plecach, ze masakra.Caly czas plakala.Ale ona to w ogole ciaze inaczej przechodzila.Zero mdlosci, zero bolow, nic nawet w 9miesiacu nie czula skurczy przepowiadajacych :P jedynie miala zgage ale krociutko, nieraz ja glowa bolala ale to z pol godziny w ciagu dnia.Jakby nie tyla, to by nie wiedziala ze jest w ciazy :D dlatego pewnie tak lagodnie przechodzila cala ciaze, to porod byl gorszy.Czytalam ze skurcze na plecach sa naprawde bolesne i straszne.Ja za to i czesto brzuch boli, i biodra,krocze, mdlosci mialam straszne na poczatku ciazy, rozstepy juz wyskoczyly takze oby matka natura sie zlitowala i zeby porod nie byl taka tragedia :)
Ania nie przejmuj sie rodzicami, osobno mieszkacie to co Ci ta Twoja mama moze zrobic ze zwierzetami? to sa Wasze zwierzeta, nie mieszkasz z rodzicami wiec niech sie nie interesuja :) zreszta czlowiek sie przywiaze do zwierzat, i jak tu takie oddac albo porzucic tylko dlatego ze dziecko sie urodzilo?:/ bez sensu... zwierzak tez ma uczucia i cierpi.My tez mielismy kota, z pol roku.Dowiedzialam sie ze jestem w ciazy i zrobilam sobie badania na toksoplazmoze, zeby byc pewnym ze nie jestem zarazona i nie zagraza to dziecku.Okazalo sie ze nigdy nie mialam i nie mam w tym momencie tego, to dalej mielismy kota, chociaz troche sie balam bo raz juz poronilam.Ale niestety chodzac do poloznej wyskoczyla mi straszna wysypka na brzuchu, takie czerwone krosty i polozna pierwsze co to zapytala sie czy mamy kota w domu.Ciezko bylo go oddac, tym bardziej ze moj chlopak bardzo lubi koty, ale niestety musielismy.Na szczescie znalazlam ludzi, ktorzy juz mieli kotke i chcieli kota jako parke,a ze nasz byl przyjaznie nastawiony do kotki to go wzieli :) ciezko bylo go oddac, ale nie bylo innego wyjscia, tam ma dobrze, poza tym tamto poronienie strasznie przezylam i wolalam dmuchac na zimne.A dzieci lubia zwierzeta, takze Wikusia bedzie miala swoje pupilki w domu :D mojego chlopaka brata corka, 1,5letnia jak widzi psa na ulicy to padaczki dostaje z zachwytu :D tak lubi psy :) takze sie nie przejmuj, da sie pogodzic wychowywanie mauszka ze zwierzetami w domu.A mama niech sobie dalej zartuje, w koncu dotrze do niej, ze nie masz zamiaru pozbyc sie zwierzat i pogodzi sie z tym ;)

Zgłoś nadużycie #7126 23 lipca 2011, 18:19

mamaela Supermama
Witam ponownie, ja już po zakupach- mąż stwierdził że ozywiście przesadziłam, bo strasznie dużo zapłaciliśmy, no trudno widział o jest w koszyku i sam dokładał też sporo :) Po powrocie zjedliśmy fasolkę i teraz mi się piecze ciasto marchewkowe, naszła mnie ochota jak przeczytałam przepis na forum :)  
Co do sierści ja mam cały czas pełno na podłodze, mogłabym psa nie wpuszczać do domu, ma w końcu ogród, budę na dworza, ale on jest taki towarzyski, że o chwilę i tak włazi mi do domu, żeby się połasić i co mam nie wpuszczać jak puka noskiem w szybę? No a jak jest gorąco to nawet pukać nie musi bo taras cały czas otwarty :) Przed chwilą właśnie zamiatałam i myłam podłogę, bo wczoraj przez deszcz cały czas był w domu. U mnie też się babcie pytały o psa, jak zaszłam w ciążę, ale co tam to członek naszej rodziny i musimy pogodzić i dziecko i psa. Na razie wyfrunął z domu na ogród(wcześniej było za zimno, a on był za młody), w końcu zrobiliśmy ogrodzenie, więc nie szwęda się nigdzie, no i awaryjnie mamy taki bardzo długi 10 metrowy łańcuch, na który mogę go przypiąć jakby co- choć na razie tego nie robiłam. Rozważaliśmy zrobienie kojca, nawet zaczęliśmy ją robić, mamy elementy ale mąż na razie przerwał prace. Poza tym dzieci dobrze sie rozwijają ze zwierzętami to czemu ich nie mieć ??

Zgłoś nadużycie #7127 23 lipca 2011, 18:20

snoopy90 Fajna mama
hey ja dopiero teraz wpadłam bo cały dzien w drodze :D wróciłam do domku ,do chłopaka ,troche zapuscił mieszkanie przez ten tydzien ale jest ok :D koniec odpoczynku jaki miałam u mamuski :D :D :D

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #7128 23 lipca 2011, 18:24

Konto usunięte
czemu nie mogę dodać postu ?? pojawia się "popraw błędy"

Zgłoś nadużycie #7129 23 lipca 2011, 18:25

Konto usunięte
obijam się od obiadu i już nie wytrzymuję z tej nudy

Zgłoś nadużycie #7130 23 lipca 2011, 18:27

Konto usunięte
co się teraz dzieje z tym forum ?? !! porażka jakaś!! dodaję wpis i pojawia się napis "popraw następujące błędy " jakie błędy ?? !!