Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #6931 21 lipca 2011, 21:27

Konto usunięte
ja też już uciekam ,poleżę troszkę ,potem się umyję i lulu :) papa :D
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #6932 21 lipca 2011, 21:31

mamaela Supermama

muzzza napisał(a)

podkłady takie w sensie ceratka wręcz?

Gdzieś już o tym się rozpisywałysmy i stanęło na tym, że są chyba 2 rodzaje, ale to nie ceratka- są takie podkłady np. u mnie w aptece z firmy Seni- 60x90 cm- 10 sztuk za ok. 8-9 zł.

Zgłoś nadużycie #6933 21 lipca 2011, 22:02

mamaela Supermama
Paprotka- pogrzebałam w necie i faktycznie, jeśli data urodzin dziecka wypada po 15.08 to załapujemy się na wymiar dodatkowego urlopu maierzynskiego z 2012 roku, czyli jest 20 tyg. urlopu macierzynskiego podstawowego, 4 tyg. dodatkowego i jeszcze tacierzyński w większym wymiarze też jest :)
Wklejam Wam link do kalulatora urlopu macierzyńskiego
http://www.ciazowy.pl/kalkulator,urlop-macierzynski.html
i do informacji o tych wymiarach urlopu
http://urlopy.wieszjak.pl/macierzynski/211779,Od-2010-roku-dodatkowy-urlop-macie...
poczytajcie te, które pracowały przed ciążą i ich to interesuje :) A teraz juz spadam spać :)

Zgłoś nadużycie #6934 21 lipca 2011, 22:12

Romka Fajna mama
Kasiu! Z facetami cięzko -używają innego obszaru mózgu.Na pewno nie chciał Cie urazić, ot palnął coś bez namysłu.Ja juz się nauczyłam,że jak coś chcę to wale prosto z mostu(choć bywa,że na moją prośbę -powiedz coś miłego odpowiada..."coś miłego";/)A jeśli on coś nie rozumie, to wyjaśniam.Zazdroszczę Ci,że małą masz juz przy sobie, ostatnie dni mnie jakoś męczą.Promocja pasty w rossmannie do 31 lipca ;) Własnie zaszalałam -wypiłam kakao ;) mam nadzieję,że do jutra cukier będzie dobry ;)
http://grzdyl.blogspot.com

Zgłoś nadużycie #6935 21 lipca 2011, 22:24

agf Supermama

snoopy90 napisał(a)

ja tam np nie czułam jeszcze zadnegoo skurczu,ani np brzuch mi sie twardy nie robi:/ albo nie zauważam tego ??

ja też tego nie miałam jeszcze albo nie wiem, ze miałam... A magnez z wit. b6 łykam 2xdziennie już od jakiegoś czasu - tak mi lekarz zalecił zapobiegawczo.

Zgłoś nadużycie #6936 21 lipca 2011, 22:26

agf Supermama

mamaela napisał(a)

oj tak- to się czuje i widzi- mi się zmienia w czasie skurczu kształt brzucha- robi się mniejszy i bardziej spiczasty

Mi się robi twardy, ale to tylko wtedy jak mały się wypina. I zaczyna wtedy na dole boleć, ale to na pewno głowa w coś tam naciska. Bo zawsze się to łączy.

Zgłoś nadużycie #6937 21 lipca 2011, 22:33

olka2747 Gotowa na wszystko

agf napisał(a)

Margolcia - ja bym chyba poczekała na rozwój wypadków, bo każdy dodatkowy dzień to dużo znaczy. A jak masz wskazanie na cc to pewnie w szpitalu cię nie będę chcieli długo przetrzymywać tylko od razu zrobią, a tak to jest szansa, że dłużej dasz radę (leżąc!)
Olka -co do tych twoich bolącyh pleców czy korzonków,  ja nie chcę straszyć, ale ostatnio położna mówiła, że różne choroby i dolegliwości przed porodem nalezy zawsze łączyć z porodem... I wymieniła np. biegunkę i ból własnie jakby korzonków - często są to objawy zwiastujące... Nie pamiętam tylko w którym ty jesteś tygodniu, bo to chodzi o dolegliwości już pod koniec.

agf jestem w 38 tygodniu, więc to prawie już.Czyli co,powinnam powiedzieć o tym położnej?

Zgłoś nadużycie #6938 21 lipca 2011, 23:03

paprotka25 Supermama
przez godzine nie miałam prądu, dzwoniłam nawet na pogotowie energetyczne i okazało sę że jakaś awaria w całej dzielnicy... jak to dobrze że mój tel ma latarke bo nawet zapałek bym nie znalazła, mam kilka pudełeczek na czarną godzinę no i szaleńczo znalazłam aż dwa podgrzewcze ( te małe świeczuszki). Dobrze chociaż że miałam naładowanego laptopa to muzykę sobie włączyłam bo nie lubie w takiej ciszy siedzieć, dobrze że nie poszłam się kąpać bo bym chyba zawału dostała w tej wannie, przed chwilą włączyli ale kąpiel zostawie na rano bo jestem sama, mąż będzie dopiero po 2 więc jakby nie daj Boże jeszcze raz wyłączyli to wole rano się umyć... a jutro muszę kupic jakieś swieczki, normalnie wstyd żeby świeczki w domu nie mieć! ;) teraz zrobiłam sobie troszkę płatków z mlekiem bo mi się jeść zachciało, posiedze jeszcze trochę i kłade się spać więc dobranoc :)

Zgłoś nadużycie #6939 22 lipca 2011, 7:04

Konto usunięte
Dzień dobry :) musiałam dziś rano tak wcześnie wstać bo mnie bardzo brzuch bolał na dole przy pachwinach tak jakby mnie kuło coś ( ?? ) ale już piję kawkę zjadłam bułkę słodką i  wzięłam no-spe i przeszło ,tylko ciekawe na jak długo ??

Zgłoś nadużycie #6940 22 lipca 2011, 7:07

Konto usunięte
Dziewczyny też tak macie że w jednym momencie robi się Wam bardzo gorąco i jesteście całe mokre jakbyście przebiegły z 3 km ?? a  po chwili to przechodzi zarówno szybko jak się pojawiło ??

Zgłoś nadużycie #6941 22 lipca 2011, 7:11

Hej ja nie  śpię od 6 waszego czasu a u siebie od 5. Z plecami niema poprawy i niewiem co robić czy to powinno tak boleć? Czy zadzwonić do położnej?

Zgłoś nadużycie #6942 22 lipca 2011, 7:12

Margolcia napisał(a)

Dziewczyny też tak macie że w jednym momencie robi się Wam bardzo gorąco i jesteście całe mokre jakbyście przebiegły z 3 km ?? a  po chwili to przechodzi zarówno szybko jak się pojawiło ??

Tak ja tak też miałam czasem, ale to przez dzieci tak mi położna powiedziała, że na coś nadepną.

Zgłoś nadużycie #6943 22 lipca 2011, 7:13

Konto usunięte
dzwoń do położnej i nie bagatelizuj tego  , ciekawe co one tam depczą że taki przypływ gorąca w jednym momencie się robi :|

Zgłoś nadużycie #6944 22 lipca 2011, 7:54

Elexis Zadomowiona

Margolcia napisał(a)

Ja tak mam!! dzisiaj w nocy mnie takie poty oblały (pomimo chłodu w sypialni), że aż mi się śniło, że mam gorączkę. Wstałam i zmierzyłam, ale tylko 36 i 4 ;) )

Zgłoś nadużycie #6945 22 lipca 2011, 7:58

Konto usunięte

Elexis napisał(a)

Ja tak mam!! dzisiaj w nocy mnie takie poty oblały (pomimo chłodu w sypialni), że aż mi się śniło, że mam gorączkę. Wstałam i zmierzyłam, ale tylko 36 i 4 ;) )

no ja tak mam od jakiś trzech dni

Zgłoś nadużycie #6946 22 lipca 2011, 8:55

Romka Fajna mama
Na razie nic takiego nie miałam.Ciekawe, czy to zapowiedź porodu,czy szalenstwo dzieci?Po wczorajszym kakao cukier w normie 78 :) I dobrze,coś od czasu do czasu musze zjeść, czy wypić dla siebie ;) Pospałam troszke dłużej,ale juz zaczyna się nocne wstawanie na siku!;/
http://grzdyl.blogspot.com

Zgłoś nadużycie #6947 22 lipca 2011, 9:20

Konto usunięte
hej :D
mnie również coś takiego jeszcze nie spotkało :)
za to spało mi się dziś pzeokropnie... ale śniło mi się że już urodziłam i było cudnie :D przecudnie!
dziewczyny, miłego dnia!!
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #6948 22 lipca 2011, 9:30

suzana_i Gotowa na wszystko
Cześć dziewczyny, ja jestem jeszcze na początku bo ze styczniówek ale czesto czytam wasz watek, mozna sporo od was sie dowiedziec i jakos czlowiek bardziej swiadomy sie robi co i jak. Ale ja do Margolci, widziałam, że napisałaś o tym położeniu Cie do szpitala, a czytałam, że planujesz rodzić w Białymstoku. Tak sobie przypominam, że jak moja koleżanka rodziła to w Białym jest tak, że na ul Warszawskiej przyjmują kobietki rodzace chyba we wtorki czwartki i soboty a ten drugi szpital położniczy w poniedziałki, srody piatki jakos tak jest to rozłożone dokładnie juz nie pamietam (i gdzie masz jechac w niedziele). Może skoro chcesz rodzic na Warszawskiej przemysl te polozenie do szpitala, a przynajmniej nie pozostawiaj tego przypadkowi, bo może sie okazać, że zaczniesz rodzic a tego dnia porody odbieraja w tym drugim szpitalu. Słyszałam, że w Białymstoku tak jest, nie chce straszyć czy coś ale może jeśli o tym nie słyszałaś warto sie podpytać lekarza jak to wygląda w praktyce.

Zgłoś nadużycie #6949 22 lipca 2011, 10:11

mamaela Supermama

Margolcia napisał(a)

Cześć Gosiu- ja tak mam średnio 2-3 razy w tygodniu. Czasem np. zaczynam jeść obiad i zanim skończę mam mokrą koszulkę i po czole mi zaczyna kapać. Mówiłam lekarzowo- to niestety efekt uciskania przez dziecko na narządy wewnętrzne- płuca, przeponę, żołądek, jelita  i po 32 tc występuje zaburzenie termoregulacji na skutek wzmożonej przemiany materii i może to powodować nagłe pocenie się i uderzenia gorąca.

Zgłoś nadużycie #6950 22 lipca 2011, 10:12

agf Supermama

olka2747 napisał(a)

Hej ja nie  śpię od 6 waszego czasu a u siebie od 5. Z plecami niema poprawy i niewiem co robić czy to powinno tak boleć? Czy zadzwonić do położnej?

Ja bym zadzwoniła. Być może to coś innego, ale na wszelki wyypadek...