Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #6851 21 lipca 2011, 17:11

Konto usunięte
Dziewczyny dzwoniłam do swojego prywatnego ginekologa-ordynatora ze szpitala tam gdzie mam rodzić i powiedział że mam dwa wyjścia : kłaść się we wtorek do szpitala i w środę będą robić cięcie albo czekać aż zacznie się coś dziać i nie wiem co mam robić :|
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #6852 21 lipca 2011, 17:12

olka8922 Gotowa na wszystko
a ja niedawno wstalam, podrzemalam sobie 40minut, pozniej wstalam i pomylam wszystkie szafki w kuchni i to mnie wykonczylo :| tak sie nameczylam, ze szok.A jeszcze trzeba obiad zrobic :| kurde niedosc ze mnie te biodra bola to teraz jeszcze po cos sie znize to tak mnie uda bola, jakbym zakwasy miala.Moze przez wchodzenie po schodach mam zakwasy, nie wiem, ale jest masakra. Czuje sie jak rencistka/emerytka :P
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #6853 21 lipca 2011, 17:18

Romka Fajna mama
Byłam u lekarki -badania dobre, waga 70, czyli od początku 3,300 więcej i to właściwie koniec.Za tydzień koniec zwolnienia, więc może wtedy poświęci mi więcej czasu.Aaa,nie wiadomoc, co z cięciem,to juz zdecyduje lekarz w szpitalu.Ma być tak,że jak zaczę rodzić to jadę i pokazuję papiery ze wskazaniem do cięcia, a jak minie termin to do poradni przyszpitalnej i tam zadecydują.wcale mi się to nie podoba.Zaastanawiam się, czy nie jechac wcześniej do tej poradni i zapytać jak to wygląda.Zaczekam tylko do 29 lipca-będę miała jeszcze wizytę u okulisty i może będzie dodatkowe wskazanie.Poza tym pogoda w Poznaniu kiepska -zimniej i ciągle pada.Jakoś nastrój mi opadał -nie chcę narzekać, ale to juz chyba najgorszy czas;/
http://grzdyl.blogspot.com

Zgłoś nadużycie #6854 21 lipca 2011, 17:23

Romka Fajna mama
Która z Was ma blisko do Rossmanna?Można dostać pastę do zębów za 1 grosz!!!!!! Oczywiście tylko jedną pastę -colgate Sensitive Pro -Relief  -to pasta do nadwrażliwych zębów.Kosztuje normalnie chyba 11.99 lub 12,99, ale trzeba podać kasjerce kod i wtedy "wchodzi" na kasę za 1 grosz.Kod  -2981417257271. Mam dwie, bo wzięłam ja i siostra.Ale warunek jest ,że jedna pasta na jeden rachunek ;)

Zgłoś nadużycie #6855 21 lipca 2011, 17:24

mamaela Supermama

Aga.W napisał(a)

dziewczyny bo brzucha się nie masuje jak skurcze już są bądź się pojawiają, przy skurczach brzuch zostawiamy w spokoju :) tyle. tak to przed teminem, jak wszystko  ok, skurczy nie ma, to głaszczcie do woli - ja głaszczę co chwilę :) ale jak czuje twardy brzuch to siłą się opanowuje :) naprawdę, przechodzi szybciej :)
a wiecie co, wczoraj wózek zamówiłam a dzisiaj dzwoni babka i mówi że już do odbioru :D :D : :D hi hi!
ale będę się wozić po domuuuu :D

No trenuj, trenuj, żeby potem nie bylo wypadkow na drodze :)

Zgłoś nadużycie #6856 21 lipca 2011, 17:25

Black_rose Supermama

schmetterling napisał(a)

ja tam głaszczę się po brzuszku też tak jakoś odruchowo,a jak mi się przypomni że się nie powinno niby to przestaje,chociaż ile w tym prawdy to nie wiem...

niestety nie powinno się głaskać... przetestowałam w szpitalu jak mi sto razy KTG robili. Jak dotykałam brzucha podczas badania (właśnie z ciekawości żeby sprawdzić teorię, bo lekarze się darli jak ręce na brzuchu choćby miałam położone) to zaraz skurcze się uaktywniały, także kobietki ostrożnie z tym.

Zgłoś nadużycie #6857 21 lipca 2011, 17:26

mamaela Supermama

paprotka25 napisał(a)

Znajoma mi wczoraj mówiła że podobno zmieniły się przepisy odnośnie macierzyńskiego i kobiety które urodzą po 15 sierpnia mają 22 tyg + te dwa dodatkowe a te co wcześniej tak jak było 20 tyg + te dodatkowe, więc jeżeli rzeczywiście tak jest to chyba załape się na ten dłuższy macierzyński :) fajnie by było :) zawsze 2 tyg dłużej z młodym :)

O widzisz muszę się wczytać w przepisy, jak coś wyzytam i to potwierdzę do dam Wam znać, dla mnie to też ważne, więcej z malutką w domu, a każdy tydzień jest ważny :)

Zgłoś nadużycie #6858 21 lipca 2011, 17:28

mamaela Supermama

paprotka25 napisał(a)

ja w przyszłym tygodniu zabieram się chyba za zakupy i też będę już powoli pakowac torbę, szlafrok muszę kupić bo mam ale gruby więc nie bardzo się nadaje, zresztą zajął by mi pół torby... no i muszę wreszcie kupic lovele i zacząć prać ciuszki, nie wiadomo jaka będzie pogoda a muszą wyschnąc, trzeba wyprasować i trochę to czasu zajmie, w poniedziałek mam usg, ciekawe co dr powie :)

Oj pakowanie torby jeszcze przede mną, szlafroka nie mam jeszcze będę zamawiać na allegro taki szary melanż bawelniany cieńki za 30 zł.- taki z lamowką kolorową i misiami, a co niech będzie wesoło, koszulki do karmienia też mam takie :) Ale jak się zacznę pakować, to pewnie się okazę się w torbę zmieścić nie mogę :)

Zgłoś nadużycie #6859 21 lipca 2011, 17:32

mamaela Supermama

Margolcia napisał(a)

Dziewczyny dzwoniłam do swojego prywatnego ginekologa-ordynatora ze szpitala tam gdzie mam rodzić i powiedział że mam dwa wyjścia : kłaść się we wtorek do szpitala i w środę będą robić cięcie albo czekać aż zacznie się coś dziać i nie wiem co mam robić :|

A może połóż się do szpitala we wtorek i ponegocjuj z nim, żeby Cię tam obserwowali i jak najdłużej się da zatrzymali maluszki w brzuszku?  Powiedz, że w szpitalu będziesz sie czuła bezpieczniej, ale wolałabyś jeśli nie będzie się nic złego działo, żeby robili cesarkę jak najpóźniej się da?
Wiesz to jak by nie było będę wcześniaki, bo urodzą się przed 38 tc, więc dla nich każdy dzień jest ważny. A jak sie urodzą wcześniej to i tak będą Was pewnie trzymać w szpitalu z min. 2 tygodnie, tak zazwyczaj robią że wypisują dopiero tak jakby się urodziły w 38 tc.

Zgłoś nadużycie #6860 21 lipca 2011, 17:33

mamaela Supermama

Romka napisał(a)

Która z Was ma blisko do Rossmanna?Można dostać pastę do zębów za 1 grosz!!!!!! Oczywiście tylko jedną pastę -colgate Sensitive Pro -Relief  -to pasta do nadwrażliwych zębów.Kosztuje normalnie chyba 11.99 lub 12,99, ale trzeba podać kasjerce kod i wtedy "wchodzi" na kasę za 1 grosz.Kod  -2981417257271. Mam dwie, bo wzięłam ja i siostra.Ale warunek jest ,że jedna pasta na jeden rachunek ;)

A do kiedy to obowiązuje?

Zgłoś nadużycie #6861 21 lipca 2011, 17:36

mamaela Supermama

Black_rose napisał(a)

niestety nie powinno się głaskać... przetestowałam w szpitalu jak mi sto razy KTG robili. Jak dotykałam brzucha podczas badania (właśnie z ciekawości żeby sprawdzić teorię, bo lekarze się darli jak ręce na brzuchu choćby miałam położone) to zaraz skurcze się uaktywniały, także kobietki ostrożnie z tym.

No mi też zawsze mówi, że mam niezbyt często głaskać brzuszek, bo mam te swoje skurcze od 3 m-a i faktycznie jak nawet krem wcieram w brzuch to potrafię dostać skurcz :( No i te piersi to już wam pisałam zakaz masowania, głaskania itd- oksytocynka rusza a za nią skurcze. Min, właśnie dlatego zakazane jest wszelkie hartowanie piersi, jak to się kiedyś robiło

Zgłoś nadużycie #6862 21 lipca 2011, 17:39

mamaela Supermama
Właśnie dostałam smska od koleżanki, że urodziła dzisiaj synka. Ma na imie Iwo - ciekawie nie?
Kiedyś gdzieś pisałam, że mam koleżankę z pracy, której lekarze powiedzieli, że nie będzie miała dzieci i w ub roku adoptowała 2 braci, a zaraz potem okazalo się że jest w ciąży- to własnie ona. Mały urodził się przez cesarkę, 3 tyg. przed terminem, ale zdrowy i dość duży 3,2 kg. Fajnie!! No i teraz ma 3 synków :)

Zgłoś nadużycie #6863 21 lipca 2011, 17:48

Black_rose Supermama
Wiecie co... muszę się Wam poskarżyć! Normalnie mam męża-dupka. Cóż...trochę późno to odkryłam.
Po ciąży wyglądam dobrze. Tzn. blizna po CC goi się średnio fajnie, a zaraz nad nią są malutkie 4 rozstępy. Potem jest niewielki kulkowaty brzuszek i od pępka wygladam już w górę dobrze. Także jak ubiorę coś ciaśniejszego, to wyglądam jakbym wcale w ciąży nie była!Może mi zostały z 3kg+. Czuję się dobrze w tym moim nowym ciele nawet z tymi przeklętymi rozstępami! I w życiu do głowy, by mi nie przyszło żeby popatrzeć na siebie z wyrzutem w lustrze-jestem INNA i akceptuję to.
A mój luby palnął mi dziś hasłem spoglądając na moją bliznę z kwaśną miną, że "będzie widać". No to ja zdziwiona mówię, że przecież tylko on będzie te moje 4 rozstępy i bliznę oglądał :) , a ten "no własnie..." :/ Normalnie ton miał taki, że nie wiedziałam czy mam go przepraszać za to, że nie wyglądam już jak modelka z okładki czy co? Zrobiło mi się strasznie przykro, bo spojarzałam na siebie jak na karykaturę dawnej mnie- okropny sflaczały brzuch, piersi pewnie będą obwisłe, jakieś rozstępy i blizna. Gdy wyszedł do pracy poryczałam się.
Ale wiecie co? Poszłam po rozum do głowy. Jestem DLA SIEBIE dobra. Nie idealna, ale dobra. I może zostanie mi jakiś ubytek w skórze, ale nie dam sobie wmówić, że jestem przez to nieatrakcyjna. Trochę ćwiczeń i brzuch będzie wyglądał fajnie.

Zgłoś nadużycie #6864 21 lipca 2011, 17:49

Romka Fajna mama

mamaela napisał(a)

A do kiedy to obowiązuje?

Zapytam jutro, bo nie jestem pewna , czy do końca miesiąca

Zgłoś nadużycie #6865 21 lipca 2011, 17:53

Konto usunięte

mamaela napisał(a)

A może połóż się do szpitala we wtorek i ponegocjuj z nim, żeby Cię tam obserwowali i jak najdłużej się da zatrzymali maluszki w brzuszku?  Powiedz, że w szpitalu będziesz sie czuła bezpieczniej, ale wolałabyś jeśli nie będzie się nic złego działo, żeby robili cesarkę jak najpóźniej się da?
Wiesz to jak by nie było będę wcześniaki, bo urodzą się przed 38 tc, więc dla nich każdy dzień jest ważny. A jak sie urodzą wcześniej to i tak będą Was pewnie trzymać w szpitalu z min. 2 tygodnie, tak zazwyczaj robią że wypisują dopiero tak jakby się urodziły w 38 tc.

kurcze nie chcę leżeć w szpitalu :( wiecie jednak poczekam aż będzie się coś działo

Zgłoś nadużycie #6866 21 lipca 2011, 17:53

snoopy90 Fajna mama

Black_rose napisał(a)

Wiecie co... muszę się Wam poskarżyć! Normalnie mam męża-dupka. Cóż...trochę późno to odkryłam.
Po ciąży wyglądam dobrze. Tzn. blizna po CC goi się średnio fajnie, a zaraz nad nią są malutkie 4 rozstępy. Potem jest niewielki kulkowaty brzuszek i od pępka wygladam już w górę dobrze. Także jak ubiorę coś ciaśniejszego, to wyglądam jakbym wcale w ciąży nie była!Może mi zostały z 3kg+. Czuję się dobrze w tym moim nowym ciele nawet z tymi przeklętymi rozstępami! I w życiu do głowy, by mi nie przyszło żeby popatrzeć na siebie z wyrzutem w lustrze-jestem INNA i akceptuję to.
A mój luby palnął mi dziś hasłem spoglądając na moją bliznę z kwaśną miną, że "będzie widać". No to ja zdziwiona mówię, że przecież tylko on będzie te moje 4 rozstępy i bliznę oglądał :) , a ten "no własnie..." :/ Normalnie ton miał taki, że nie wiedziałam czy mam go przepraszać za to, że nie wyglądam już jak modelka z okładki czy co? Zrobiło mi się strasznie przykro, bo spojarzałam na siebie jak na karykaturę dawnej mnie- okropny sflaczały brzuch, piersi pewnie będą obwisłe, jakieś rozstępy i blizna. Gdy wyszedł do pracy poryczałam się.
Ale wiecie co? Poszłam po rozum do głowy. Jestem DLA SIEBIE dobra. Nie idealna, ale dobra. I może zostanie mi jakiś ubytek w skórze, ale nie dam sobie wmówić, że jestem przez to nieatrakcyjna. Trochę ćwiczeń i brzuch będzie wyglądał fajnie.

tak to jest z tymi facetami mój mnie tez dzis wnerwił na odległość :( i zasmucił tez :( jeszcze nie wracam do niego :( posiedze u mamy :D

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #6867 21 lipca 2011, 17:56

Konto usunięte

Black_rose napisał(a)

o ja!! może nie miał nic strasznego na myśli a to wydał się z zarzutem Tobie a tak na prawdę brzmiał normalnie, najważniejsze że sama sobie się podobasz :)

Zgłoś nadużycie #6868 21 lipca 2011, 18:01

Konto usunięte
tak w ogóle Black_rose jak Maja się chowa ?? spokojna czy wiercipięta ?? jak noc mijają ?? tak w ogóle karmisz piersią czy z butelki ??

Zgłoś nadużycie #6869 21 lipca 2011, 18:01

mamaela Supermama

Black_rose napisał(a)

Wiecie co... muszę się Wam poskarżyć! Normalnie mam męża-dupka. .

Dupek- masz rację !! A on to niby taki bossskii i idealny jest? Chodzący Apollo się znalazł!!! Ci faceci to jednak mają czasem narąbane w głowach!! Sami by sobie pochodzili 9 miesięcy w ciąży, z kilkunastokilogramowym balastem z przodu to zobaczyli jak to jest!!! Ale córka to się dziad pewnie cieszył i opijał, a jak niby ona miała się urodzić? Niestety każdej z nas każda ciąża zostawia jakiś ślad, takie życie :)

Zgłoś nadużycie #6870 21 lipca 2011, 18:06

Konto usunięte

mamaela napisał(a)

Dupek- masz rację !! A on to niby taki bossskii i idealny jest? Chodzący Apollo się znalazł!!! Ci faceci to jednak mają czasem narąbane w głowach!! Sami by sobie pochodzili 9 miesięcy w ciąży, z kilkunastokilogramowym balastem z przodu to zobaczyli jak to jest!!! Ale córka to się dziad pewnie cieszył i opijał, a jak niby ona miała się urodzić? Niestety każdej z nas każda ciąża zostawia jakiś ślad, takie życie :)

co za odważna wypowiedz !! :D