Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #6831 21 lipca 2011, 13:42

olka8922 Gotowa na wszystko
Witam! :D
Ja wstalam dzisiaj o 6 z Wojtkiem, on sie szykowal do pracy a ja zrobilam sobie tosta z serkiem topionym i poszlam dalej spac.Wstalam o 11 :D ale juz wczesniej sie przebudzalam, sasiad sluchal glosno muzyki od 9-10 i po 9-tej cos skakalo na lozku. Bylam taka zaspana ze myslalam ze to Wojtek polozyl sie na drugi bok, a to maly mial czkawke....z 10minut brzuch mi podskakiwal po prawej stronie ;) Dzisiaj na obiad zrobie rybe z ziemniakami, pogoda pochmurna, ogolnie nieciekawa :/
Oliwkowa.mama ja tutaj nie mam wizyt u gina i nikt mi nie sprawdza w jakim stanie jest szyjka macicy takze nie wiem kiedy urodze :P ale dzisiaj jak wstalam o tej 6 to mnie brzuch bolal dosc mocno, ale polozylam sie i przeszlo... Czytalam ze zeby szybciej urodzic to zeby wchodzic i schodzic po schodach :P ale nie, poczekam jeszcze troche, chce chociaz ten antybiotyk skonczyc do soboty... oby tylko maluch nie byl przenoszony :)
pozdrawiam :)
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #6832 21 lipca 2011, 13:42

schmetterling Supermama
dzień dobry :) ja dzisiaj troszkę późno ,już wchodziłam na forum a tu mi nagle mama wparowała,siedziała chyba ze 3 godziny to jak poszła to wzięlam się za obiad i tak zleciało.A miałam zamiar prasować ,ta to wie kiedy przyjść :| a teraz to już mi się odechciało tego prasowania.Margolcia masz leżeć a Ty ogórki jakieś robisz,ja pierdziele podziwiam Cię ,ja już sobie odpuściłam ,robie tylko obiady i nic więcej,chcę donosić moją Wikusię do samego końca.Marta moja też jst malutka,w 34 tyg miała ledwo ponad 2 kilo,nie martw się,jeszcze podrośnie.Paula fajnie że wszystko wporządku.Aga jak wózek już na dniach będzie to nic tylko malucha witać i wozić na spacerki ;) ;) Gosiu może nie będzie tragedi i nie urodzisz kolosa,mojego kuzyna dziewczyna też miała cukrzycę w ciąży a mały ważył 2,5 kg jak się urodził,także nie stresuj się kochana ,u mnie też pogoda do bani,pada już 2 dzień non stop.Ela Twój psiak też taki śpioszek? Mojego to muszę łaskawie zawołać żeby zjadł "śniadanko" bo śpi jak zabity.Chłopak wychodzi do pracy,a on  już w łóżku ze mną i tak sobie śpimy ,ja wstaję a ten dalej śpi,czasem tak hrapie głośno jak człowiek ,śmieszny ten mój maluch (a waży 46 kg :) )Ola super że sie wyjaśniło z tymi terminami w końcu ,spokojniejsza będziesz ;) i wszystkie o których zapomniałam to pozdrawiam ;)

Zgłoś nadużycie #6833 21 lipca 2011, 13:42

paprotka25 Supermama
cześć :) u mnie trochę pochmurno, pewnie później będzie padać... zaraz będe rozwieszać pranie bo kończy się prać, i sama nie wiem czy dawać na dwór suszarke czy wstawić do mieszkania, niby na balkonie by nie zmoczyło ale jak powietrze będzie wilgotne to i tak nie wyschnie... ja już po obiedzie, zostało mi jeszcze trochę sosu do spaghetti z wczoraj to zjedliśmy. Jarek pojechał do pracy i zostałam sama...
Wogóle to dostałam dzisiaj paczuszkę, myślałam że to te maszynki a tu okazało się że dostałam ze stylistki.pl kosmetyczkę z pianką, kremem i husteczkami do hig intymnej do testowania :) na facebooku moderatorzy naszego forum jakiś czas temu dodali info że można wysłać adres i jest 100 zestawów do rozdania, całkiem o tym zapomniałam że wysłałam, kiedyś się zalogowałam na stylistce więc stwierdziłam że skoro mam tam konto to może mnie wybiorą i wybrali :) ale fajnie :)
piszecie o tym głaskaniu brzucha, ja wiem że się nie powinno ale ja tam często głaszcze brzuszek ,tak jakoś samo z siebie ciągnie mi tam rękę... i skurczy nie zauważyłam...
Znajoma mi wczoraj mówiła że podobno zmieniły się przepisy odnośnie macierzyńskiego i kobiety które urodzą po 15 sierpnia mają 22 tyg + te dwa dodatkowe a te co wcześniej tak jak było 20 tyg + te dodatkowe, więc jeżeli rzeczywiście tak jest to chyba załape się na ten dłuższy macierzyński :) fajnie by było :) zawsze 2 tyg dłużej z młodym :)

Zgłoś nadużycie #6834 21 lipca 2011, 13:56

schmetterling Supermama
ja tam głaszczę się po brzuszku też tak jakoś odruchowo,a jak mi się przypomni że się nie powinno niby to przestaje,chociaż ile w tym prawdy to nie wiem...Beatka przesrane jak mąż ma popołudniówki,ja też nie lubię jak mój idzie na popołudniu bo cały dziń sama i jeszcze pół nocy do tego,a nocki jak ma to już wogóle :| ale naszczęście większość zmian ma na rano.

Zgłoś nadużycie #6835 21 lipca 2011, 14:13

paprotka25 Supermama
mój mąż ma na zmiane jeden tydzień na 6-14 a drugi na 14-22, a teraz jeszcze czasami musi zostać na 12 godz i wraca w środku nocy..ale dobrze chociaż że już nie pracuje na nocki, wcześniej miał i smutno mi się spało samej... pocieszam się że jeszcze tylko dzisiaj i jutro, weekend będzie w domku a od poniedziałku na rano :)
pranie rozwieszone, jednak wstawiłam suszarke do mieszkania :)

Zgłoś nadużycie #6836 21 lipca 2011, 14:30

schmetterling Supermama
u mnie też suszarka w mieszkaniu stoi,nie lubię tak bo wydaje mi się że to wszystko się kisi a nie wysycha i jeszcze wilgoć sie pcha do mieszkania ,ale jakoś suszyć trzeba.Akurat teraz kiedy tyle prania to pogoda taka się paskudna zrobiła :| Ja taka pewna siebie że już gotowa na wszystko,a tu sie okazało że szlafroka nie mam do szpitala,a już chyba 3 razy tą torbe wypakowywałam i pakowałam znowu,ostatnio ręczników nie miałam ,teraz szlafrok.Chyba zwariuje z tymi przygotowaniami,ciągle mam wrażenie że czegoś mi jeszcze brakuje,ostatnio termin z usg wyszedł mi na 29.08 a zawsze był na 21.08 ciekawe jak to będzie

Zgłoś nadużycie #6837 21 lipca 2011, 14:35

agf Supermama
Ja dziś coś słabo się czuję. Nie wiem czy to nie przez pogodę - okna na oścież pootwierane, a tu nic przewiewu, a mi się tak robi duszno strasznie momentami, że mam wrażenie, że nie mam czym oddychać. I siły nie mam, jedną drzemke już zaliczyłam dziś i znowu chce mi się spać :( poszłam do kuchni ten rosołek wstawić i posprzątać to tylko włoszczyznę obrałam, wrzuciłam do garnka, dodałam miesko i na sprzatnie już mi sił nie straczyło, słabo mi się zrobiło :(

Zgłoś nadużycie #6838 21 lipca 2011, 14:35

agf Supermama
A co do pracy męża to ja nigdy nie wiem o której on skończy. Czasem wraca po 16, czasem po 17 a i o 18 się zdarza :(

Zgłoś nadużycie #6839 21 lipca 2011, 14:37

paprotka25 Supermama
ja w przyszłym tygodniu zabieram się chyba za zakupy i też będę już powoli pakowac torbę, szlafrok muszę kupić bo mam ale gruby więc nie bardzo się nadaje, zresztą zajął by mi pół torby... no i muszę wreszcie kupic lovele i zacząć prać ciuszki, nie wiadomo jaka będzie pogoda a muszą wyschnąc, trzeba wyprasować i trochę to czasu zajmie, w poniedziałek mam usg, ciekawe co dr powie :)

Zgłoś nadużycie #6840 21 lipca 2011, 14:39

paprotka25 Supermama
Olu, odpuść sobie porządki, połóż się i odpoczywaj skoro robi Ci się słabo, jeszcze zasłabniesz w kuchni i co będzie? jak lepiej się poczujesz to ogarniesz kuchnie albo mąż jak wróci z pracy to Ci pomoże

Zgłoś nadużycie #6841 21 lipca 2011, 14:44

Konto usunięte
dziewczyny bo brzucha się nie masuje jak skurcze już są bądź się pojawiają, przy skurczach brzuch zostawiamy w spokoju :) tyle. tak to przed teminem, jak wszystko  ok, skurczy nie ma, to głaszczcie do woli - ja głaszczę co chwilę :) ale jak czuje twardy brzuch to siłą się opanowuje :) naprawdę, przechodzi szybciej :)
a wiecie co, wczoraj wózek zamówiłam a dzisiaj dzwoni babka i mówi że już do odbioru :D :D : :D hi hi!
ale będę się wozić po domuuuu :D
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #6842 21 lipca 2011, 14:45

schmetterling Supermama
racja ,Ola kładź sie bo teraz to już nie przelewki jak to moja babcia mówi :D odpoczywaj ile wlezie,tak jak ja :D
Beatka współczuję tych zakupów,ja się cieszę że mam już to za sobą ,początkowo to była przyjemność ale później już mi się odechciało.Jak zamawiałam z allegro to fajnie,bo zrobiłam przelew,listonosz przyniósł pakę i już ,ale jak kupowaliśmy "na żywo" to myślałam że zwariuję,wszystkiego pełno ,a ceny co jedna to gorsza ....

Zgłoś nadużycie #6843 21 lipca 2011, 14:46

agf Supermama
No usiadłam właśnie i oczy się mi kleją, ale nie chcę już spać :( Dziś mąż ma być po 16 to może się rozbudzę jak wróci :)
Paprotka - ja właśnie tak już dokupuję te ostatki, bo też jeszcze torba niespakowana, wszystko do komody wrzucone jak leci... Proszki mam, ale z tydzień poczekam jeszcze z tym parniem, w sierpniu zacznę, mam tylko nadzieję, że słońce będzxie. Specjalnie po to kupiliśmy i zamontowaliśmy za oknem do parapetu suszarkę żeby ciuszki schły w słoneczku na powietrzu...

Zgłoś nadużycie #6844 21 lipca 2011, 14:57

paprotka25 Supermama
jak chce Ci się spac to śpij :) widocznie potrzebujesz więcej snu :) a poza tym co masz innego do roboty? ;)
Aga, superowo z tym wózkiem :) ale się pośpieszyli :) ćwicz, ćwicz, jeźdź po domu, popróbuj go poroskładać i poskładać tak żebyś później nie miała problemu :)

Zgłoś nadużycie #6845 21 lipca 2011, 15:21

schmetterling Supermama
super Aga że fura już jest :D
dobra ja będę spadać,idę się trochę przyszykować bo mamy jechac do mojego Mariusza babci po coś tam,zapraszała nas to już pojedziemy,ale nie chce mi sie okropnie,u niej zawsze tak gorąco jest.Pewnie już w piecu napaliła i w domu 30 stopni,módlcie się żebym tam nie urodziła... ;) a po drodze może wpadniemy do jakiegoś marketu zobaczyc za tym szlafrokiem,może jakieś przeceny gdzies są...Bo i tak później szlafroka używać nie będę ,miałam kiedyś ale go wywaliłam bo i tak nie używałam,a teraz żałuję że go wyrzuciłam.No nic to do jutra :D

Zgłoś nadużycie #6846 21 lipca 2011, 15:26

agf Supermama
Ania - miłej wizyty, może się nie ugotujesz :) I owocnych zakupów :)
Aga- ja na razie tylko stelaż umiem składać i rozstawiać, jeszcze nie montowałam gondolki ani fotelika, bo wolę żeby mąż mi pokazał, bo sama to pewnie zaraz coś popsuję. Więc w weekend pewnie :)

Zgłoś nadużycie #6847 21 lipca 2011, 16:19

olka2747 Gotowa na wszystko
Dzień dobry mamuśki :-) U mnie pogoda nie za ciekawa- pochmurno i nawet padało. Na obiadek zrobiłam barszcz biały z kluskami ziemniaczanymi, taki kwaśny- mniam, pycha. A poza tym straszny ból pleców na samym dole, jakby korzonki, cholera jak boli ani się schylić ani wyprostować. Chodzę jak emerytka jakaś :-( A najgorsze że niemam pojęcia od czego :-(

Zgłoś nadużycie #6848 21 lipca 2011, 16:48

mamaela Supermama

schmetterling napisał(a)

dzień dobry :) jEla Twój psiak też taki śpioszek? Mojego to muszę łaskawie zawołać żeby zjadł "śniadanko" bo śpi jak zabity.Chłopak wychodzi do pracy,a on  już w łóżku ze mną i tak sobie śpimy ,ja wstaję a ten dalej śpi,czasem tak hrapie głośno jak człowiek ,śmieszny ten mój maluch (a waży 46 kg :) )

No moj pies to właściwie teraz jak jest tak gorąco albo jak pada to cały czas śpi. Wstaje jak mój mąż idzie o 6 do pracy, idą na 10 minutowy spacerek- mój mąż wypala papieroska a pies się w tempie ekspresowym załatwia, po czym wraca układa się w legowisku i śpi od razu dalej, czasem zdąży zasnąć zanim mój mąż weźmie kanapki i wyjdzie :) A potem albo mnie budzi koło 10, albo  to ja go budzę i idziemy na taki dłuższy spaerek. A potem śpi, gdzie popadnie  w domu, na dworze, na tarasie. troszkę ożywia się wieczorem. A czasem potrafi cały dzień nic nie jesć nawet do 20.A chrapie też jak stary :) Ale waży troszkę mniej jakieś 30-32 kg :)

Zgłoś nadużycie #6849 21 lipca 2011, 16:55

mamaela Supermama
Ja już po wizycie u kosmetyczki- rączki i stópki wypielęgnowane, pazurki mam takie pastelowo różowe, na lato na stopach i french na dłoniach. Ładniutko. Stopy to mi tak wymasowała kosmetyczka, ży myślałam że jej tam zasnę :) włączyła jakąś muzyczkę relaksującą, pozapalała świeczki zapachowe, dostałam herbatkę zieloną i poprostu odpłynęłam :) Dopiero jak mi potem robiła dłonie to poplotkowałysmy troszkę :) Półtorej godziny relaksiku za 20 zeta :) Myślę sobie że za jakiś m-c wyskoczę jeszcze raz do nich :) Proponowały mi na potem seans dla przyszłych mam- masaż pleców, krzyża, karku, właśnie pedicure, manicure i masaż twarzy oraz maseczka - wszystko trwa 2,5 godziny i normalnie kosztuje 180 zł, jak dla mnie w promocji 100 zł- pomyslę, może zaszaleję w sierpniu :)

Zgłoś nadużycie #6850 21 lipca 2011, 17:06

Konto usunięte
witam jeszcze raz :) robiłam ogórki przez 3 h!!!! szok!! a zrobiłam tylko 10 słoików no masakra tak na raty robić :| teraz jem sobie zupkę ogórkową :)
Nasze Kropelki już z nami !!!