Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #6731 20 lipca 2011, 11:30

mamaela Supermama

Romka napisał(a)

tak właśnie myślałam;( Tylko co z wychowawczym ?? Po macierzyńskim moge zawsze iśc do urzędu pracy, ale jak mi dadzą propozycje pracy?Wiadomo,że jak się odmówi -dwa czy trzy razy to odbierają;( No dobra, nie będę o tym myśleć teraz .Kurczę -jak w przeminęło z wiatrem, hehe, pomyslę o tym jutro

Rejestrujesz sie UP i mówisz za każdym razem, że owszem pójdziesz na rozmowę ale lojalnie uprzedzasz, że nie masz z kim zostawić maleństwa i zgłosisz się na rozmowę z nim i możesz spytac czy pani w UP jest pewna, że to nie będzie pracodawy przeszkadzać i no i wiadomo nie możesz pracować w nadgodzinach, na nocki - bo tego zakazuje Kodeks Pray :) :)

Zgłoś nadużycie #6732 20 lipca 2011, 11:41

mamaela Supermama
Witajcie, ja dzis spałam do 10, wprawdzie najpierw wstałam o 6 z mężem zrobiłam mu kanapeczki, nakarmilam psa, zjadłam jogurcik i wróciłam do łóżka,ale jakoś nie mogłam zasnąć od razu, ale chyba jednak kiedyś tam zasnełam :) Synek namówił mnie na placuszki, więc mu je usmażyłam i z nim zjadłam, a teraz jestem pełna :) A dzień dziś deszczowy od rana pada, duszno i sennie i nawet pies znów śpi, chociaż obudził się jak my ok. 10 :) Ja na dziś planów nie mam, więc będę musiała sobie coś zorganizować do pracy, żeby się nie nudzić :)

Zgłoś nadużycie #6733 20 lipca 2011, 12:23

olka2747 Gotowa na wszystko
Witajcie :-) U mnie też ponuro i pewnie będzie padać. Jestem już po śniadanku. I tak się nudzę, dla małego już wszystko gotowe, więc nie mam nic do roboty. :-(

Zgłoś nadużycie #6734 20 lipca 2011, 12:47

olka8922 Gotowa na wszystko
Witam! :)
ja wstalam przed 8 cos zjesc, polozylam sie jeszcze na "pol godzinki" a wstalam o 11 :O az siara sie przyznawac :D ale korzystam poki moge, poki nie trzeba do nikogo wstawac ;) za tydzien we wtorek mam wizyte u poloznej, mam nadzieje ze to bedzie ostatnia w ciazy :) jeszcze 12dni.... :) u mnie pochmurno, pewnie tak jak wczoraj bedzie pol dnia lal deszcz.Pozdrawiam :)
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #6735 20 lipca 2011, 13:08

gosias Fajna mama
Witajcie, u mnie rano padało troszkę a teraz duchota! Kurczę kto mnie znajomy spotka to tylko pyta"a ty jeszcze chodzisz?"a co mam fruwac? Oj cięzko mi strasznie...i dosłownie i w przenośni...Miłego...
Hubert&Helena

Zgłoś nadużycie #6736 20 lipca 2011, 13:31

mamaela Supermama

gosias napisał(a)

Witajcie, u mnie rano padało troszkę a teraz duchota! Kurczę kto mnie znajomy spotka to tylko pyta"a ty jeszcze chodzisz?"a co mam fruwac? Oj cięzko mi strasznie...i dosłownie i w przenośni...Miłego...

U mnie jest taka duchota, że jestem mokra, pot sie ze mnie leje. Zabrałam sie za jakieś sprzątanie łazienki i w połowie już byłam zmęczona, więc umyta do połowy zostaje :) Poszłam z psem na spacer- myślałam że jak się przespaceruję to będzie mi lepiej, ale po tym rannym deszczu tak ziemia paruje, że wróiłam mokra :( Opijam się wodą i już mam dość- idę pod prysznic, bo aż mi nie fajnie.
Oj była przerwa w pisaniu... bo listonosz właśnie przyjechał i przyszły moje koszulki do karmienia i od razu je odpakowałam- ale słodkie :) - kupiłam takie w kolorze melanż szarym z kolorowymi obrazkami- misie, zyrafki i wiewiórki-fajne!! No i przyszły bisutonosze do karmienia- miekkie, dobrze wykonane ale daleko im do urody, byleby były w szpitalu funkcjonalne!! A i przyszła książka - ta z konkursu o rozmawianiu z dzieckiem :)

Zgłoś nadużycie #6737 20 lipca 2011, 13:37

agf Supermama
Witajcie dziś ponownie :) Ja po SR i po usg. I jakoś tak mi lżej, bo sie uspokoiłam po tym usg. tamta baba ostatnio jakoś naprawdę musiała je spierdzielić!
Według tego usg różnica w terminie jest raptem 3-4 dni (z OM 3.09, weług usg 30.0 8) , a nie 3 tygodnie jak ostatnio!!! Czyli według OM jestem w 33,4 tc a z usg 34,1 -różnica minimalna.
Waga małego około 2350 g. - jest to waga ksiązkowa, wszystko wskazuje na to, że dzieciaczek to średniaczek. Uffff...
I jest głową w dół, możliwe, że to mi się w głowie roi, że on się obraca i sama sobie panikę sieję ;) I tam gdzie mi najbardziej z lewej strony brzuch przy czkawce podskakiwał i panikowałam , że to głowa  i że się obrócił to pewnie pupa była, bo ponoć głowę to my mało czujemy, najbardziej pupę właśnie :)

Zgłoś nadużycie #6738 20 lipca 2011, 14:05

wenus1988 Gotowa na wszystko
Tak sobie czytam jak piszecie o tych USG i wagach.. to moja mała waży najmniej... przez miesiąc przytyła jedyne 700gram chyba... a mi do porodu zostało raptem 4 tygodnie...  na razie 2kg waży :( wolałabym żeby wieksza była :(
A i wogóle od paru dni nie mam apetytu :( nic mi sie jeść nie chce, już mnie to przeraża.... bo znowu schudne tak jak przed ciążą a chciałabym mieć taka samą figure jak teraz w ciąży. przynajmniej ciuchy na mnie pasują a nie jak wieszak...

Zgłoś nadużycie #6739 20 lipca 2011, 14:19

agf Supermama
Wenus - ty się wagą za małą nie przejmuj! Póki lekarz nie mówi, ze jest problem to jest dobrze. Ja to sie bałam żeby za duże dziecko nie było i za wcześnie nie wyskoczyła czy też  żeby jakiejś masakry przy porodzie nie było. Także mała dzidzia to dobrze :)

Zgłoś nadużycie #6740 20 lipca 2011, 14:28

mamaela Supermama

wenus1988 napisał(a)

Tak sobie czytam jak piszecie o tych USG i wagach.. to moja mała waży najmniej... przez miesiąc przytyła jedyne 700gram chyba... a mi do porodu zostało raptem 4 tygodnie...  na razie 2kg waży :( wolałabym żeby wieksza była :(
A i wogóle od paru dni nie mam apetytu :( nic mi sie jeść nie chce, już mnie to przeraża.... bo znowu schudne tak jak przed ciążą a chciałabym mieć taka samą figure jak teraz w ciąży. przynajmniej ciuchy na mnie pasują a nie jak wieszak...

ja wczoraj wyczytałam na dziecko.pl. , że w ostatnich 2 m-c dziecko potrafi przybierać nawet do 250 g na tydzień, więc jak tak faktycznie jest to w 4 tygodnie, to Twoje dzieciątko może nawet 1 kg przybrać jeszcze :) A 700 g na 4 tygodnie to wychodzi po ok. 180 g na tydzień czyli niewiele mniej niż podają jako przyrost maksymalny :)

Zgłoś nadużycie #6741 20 lipca 2011, 14:51

paprotka25 Supermama
dzień dobry :) wysiedziałam wczoraj do 1 i musiałam się położyć, obudziłam się jak mąż otwierał drzwi, całą noc tłukłam się po łóżku i jakoś spać nie mogłam, duszno, nieprzyjemnie, masakra, bardziej się wymęczyłam niż wyspałam. O 10 przyjechała fryzjerka, podcieła mi grzywke bo już miałam trochę za długą i Jarkowi podcięła włosy, umówiłam się z nią wstępnie na połowe sierpnia, podetnie mi jeszcze trochę włosy, tak żebym elegancko wyglądała w szpitalu ;) później pojechalismy do skarbówki, do mojem mamy po awizo bo przyszedł polecony na stary adres, od razu pojechaliśmy odebrać, zawieźliśmy moje zwolnienie i w drodze powrotnej stanęliśmy do bankomatu, Jarek pojechał do pracy, dzisiaj może też będzie musiał zostać do 2, przed chwilą pojechała moja siostra bo wpadła na kawke i teraz będę siedzieć sama... może zrobie małe przemeblowanie w szafkach kuchennych. A i książka też dzisiaj do mnie dotarła :)

Zgłoś nadużycie #6742 20 lipca 2011, 14:57

paprotka25 Supermama
w momencie zrobiło się ponuro i jest burza... musiałam włączyć światło bo nic nie widziałam... no nic może chociaż troszkę się ochłodzi bo było strasznie duszno i takie jakieś "klejące" powietrze... maskara

Zgłoś nadużycie #6743 20 lipca 2011, 15:06

mamaela Supermama
Wyszłam jak nowonarodzona spod prysznica, głowa schcnie, więc zabrałam się za robienie obiadku. A i zamówiłam sobie farbki witrazowe, wiem że dziś je wysłali to pewnie jutro lub w piatek dojdą i już się cieszę, bo będę malowała obrazki do pokoju malutkiej na szyby- kontury już zrobiłam, bo czarną farbkę miałam w domu- zrobiłam różne misie, motylki, kwiatki, gwiazki i jak przyjdą farbki to będę je kolorować a jak wyschną to nakleję na okna- nawet je dzisiaj przetarłam (trudno nazwać to porzadnym myciem okien, ale zawsze szystsze są). Ale będzie wesoło :)

Zgłoś nadużycie #6744 20 lipca 2011, 15:09

Agf widzisz, tamta lekarka tylko zamet zasiala tymi 3tygodniami, niepotrzebnie zestresowala.Dobrze, ze wszystko sie wyjasnilo i maluch nie jest za wielki ;)
Wenus nic sie nie martw, mala na pewno jeszcze urosnie :) 4tygodnie ma takze luz, do 3kg na pewno dobije :)
Paprotka rozsmieszylo mnie jak przeczytalam, ze musisz byc elegancka w szpitalu :) dobrze, lepiej dbac o siebie niz sie zapuscic.Mam jedna znajoma, przed ciaza byla ladna dziewczyna a juz zdazyla urodzic dwojke dzieci i przez ciaze sie tak zaniedbala ze szok. Jak nie ta sama kobieta co przed ciaza.Wlosy non stop przetluszczone, odrosty do ramion, zero makijazu.Strasznie teraz wyglada. Co do pogody to u mnie tez pochmurnie, az sie z domu nie chce wychodzic.
Kurde zamowilam sobie papierki lakmusowe do badania ph i dupa, ni dzialaja, nic nie pokazuja :/ na opakowaniu jest napisane po chinsku, chinczyki sie nie postarali w produkcji :P

Zgłoś nadużycie #6745 20 lipca 2011, 15:12

mamaela napisał(a)

Wyszłam jak nowonarodzona spod prysznica, głowa schcnie, więc zabrałam się za robienie obiadku. A i zamówiłam sobie farbki witrazowe, wiem że dziś je wysłali to pewnie jutro lub w piatek dojdą i już się cieszę, bo będę malowała obrazki do pokoju malutkiej na szyby- kontury już zrobiłam, bo czarną farbkę miałam w domu- zrobiłam różne misie, motylki, kwiatki, gwiazki i jak przyjdą farbki to będę je kolorować a jak wyschną to nakleję na okna- nawet je dzisiaj przetarłam (trudno nazwać to porzadnym myciem okien, ale zawsze szystsze są). Ale będzie wesoło :)

Ja bym chciala zeby chociaz troche slonca dzisiaj bylo, a tu jak na zlosc, koniec lipca i albo leje deszcz albo jest pochmurno.Nawet jakby sie chcialo to nie ma jak sie opalic w tym roku.To malutka bedzie miala kolorowo i ciekawie w swoim pokoiku :)

Zgłoś nadużycie #6746 20 lipca 2011, 16:09

mamaela Supermama

olka8922 napisał(a)

Ja bym chciala zeby chociaz troche slonca dzisiaj bylo, a tu jak na zlosc, koniec lipca i albo leje deszcz albo jest pochmurno.Nawet jakby sie chcialo to nie ma jak sie opalic w tym roku.To malutka bedzie miala kolorowo i ciekawie w swoim pokoiku :)

No staram się by był wesoły, ale nie przesłodzony- więc juz nakleiłam border na ścianie i naklejki - takie 3 mega 70 cm wysokie- wszystko z Kubusiem Puchatkiem.  A teraz sobie wymyśliłam te witrazyki na szybkach. jak syn był mniejszy to robiliśmy takie naklejki na szkło często. I na tym kończę ozdoby. Myslałam jeszcze o firankach w kubusie, ale mąż stwierdził że to już będzie za dużo i chyba ma rację, więc odpuszczam. A mężuś zainstalował nad łóżeczkiem kinkiet niebieską gwiazdkę :)

Zgłoś nadużycie #6747 20 lipca 2011, 16:38

Romka Fajna mama
Zapisałam się do okulisty na 3 sierpnia.Ale zastanawiam się, czy nie poszukać gdzie indziej.Baba nieprzyjemna;/ Człowiek zastanawia się, czy za karę pracuje?Możesz wejść z uśmiechem, grzecznie, aona odpowiada jakby z łaski.Za mało płacą, czy co?
http://grzdyl.blogspot.com

Zgłoś nadużycie #6748 20 lipca 2011, 16:45

paprotka25 Supermama
wiesz co niestety niektórzy lekarze traktują swoich pacjentów jako zło konieczne i zbywają byle czym, byłam kiedyś u internisty który tylko czekał żebym już wyszła bo chce jak najszybciej zepchnąć kolejkę i sobie iść... jeżeli masz możliwość to spróbuj zapisać się do innego okulisty, może będzie bardziej ludzki....

Zgłoś nadużycie #6749 20 lipca 2011, 16:46

mamaela Supermama

Romka napisał(a)

Zapisałam się do okulisty na 3 sierpnia.Ale zastanawiam się, czy nie poszukać gdzie indziej.Baba nieprzyjemna;/ Człowiek zastanawia się, czy za karę pracuje?Możesz wejść z uśmiechem, grzecznie, aona odpowiada jakby z łaski.Za mało płacą, czy co?

No publiczna służba  zdrowia to jakas paranoja- ja byłam z synem ostatnio u lekarza medycyny pracy, przyjmuje od 7 do 11, byliśmy o 9 a baba na dzień dobry- a później się nie dało? Nie że dzień dobry czy coś tylko od razu z ryjem :( Tak jej wygarnełam, że aż buraka zaliczyła i to nie była lekarka tylko jakaś pielęgniara, która karty wypisuje!!! Syn się potem ze mnie śmiał, że chyba musiałam sobie ulżyć :)

Zgłoś nadużycie #6750 20 lipca 2011, 16:47

muzzza Fajna mama
pranie mi już trzeci dzień schnie, taka wilgoć w powietrzu. Sufit trzeba cały zeskrobać i malować raz jeszcze, w dodatku podjechałam z mamusią na placki, wracam a tu 50 zł do zapłaty bo nie uiściłam jakiejś opłaty parkingowej , co za chamstwo normalnie! a w życiu nie zapłacę, niech mnie zamkną , takie rzeczy babie w ciąży robić... :)