Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #6411 16 lipca 2011, 21:36

olka8922 Gotowa na wszystko

Aga.W napisał(a)

Olka wiem, czytałam o Twojej przygodzie z lekarzem dzisiaj, daj Ty spokój... błogosławiona ma przychodnia z którą nigdy nie miałam przygód! :)
Olka, robiłaś wymaz na streptokoka agalactiae? bo czytałam że jakieś tam miałaś badane :) jak tego nie - to koniecznie zrób i to jak najszybciej. ja rozkazuje wręcz :) jest to straszna paskuda. ja robiłam prywatnie i mam pecha mieć takowego lokatora. 
będę wszystkim dupe truć o to badanie ale uważam że trzeba zrobić i już... bo to nie wiadomo nigdy.

a co to jest te steptokoka ?? podejrzewam, ze na to mi nie robili i tutaj jest tak, ze oni sa madrzejsi i sami wiedza na co maja ci zrobic :/ chocby nie wiem jakie mialabym objawy zawsze pierwsze co to "grzybica, objaw grzybicy, trzeba zrobic wymaz pod katem grzybicy" jakby tylko grzybica byla jedynym problemem moczowo-plciiowym :| a czym sie objawia ten Twoj lokator?
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #6412 16 lipca 2011, 21:37

snoopy90 napisał(a)

na mnie capucino nie zadziała;/ taką kofeinową bym wypiła to by zadziałała

ja ogolnie kawy w ogole nie pije, takze capucino nie duzo, ale troche dzialczy na mnie :D pije tez czesto herbate zielona na pobudzenie ;)

Zgłoś nadużycie #6413 16 lipca 2011, 21:39

oliwkowa.mama Zadomowiona
olka8922 ja równiez na 1 sierpnia co prawda miałam na 12 ale juz 1 mam sie zgłosic do szpitala ze mam termin ale jak na razie czuje sie dobrze nic mnie nie boli dzis troszke pobolewa tak jak na miesiączke od jakiejs godz a poza tym nic zadnych dolegliwości chyba ten 1 jednak u nas nie wypali a szkoda bo podoba mi sie ta data
oliwkowa.mama

Zgłoś nadużycie #6414 16 lipca 2011, 21:44

oliwkowa.mama napisał(a)

olka8922 ja równiez na 1 sierpnia co prawda miałam na 12 ale juz 1 mam sie zgłosic do szpitala ze mam termin ale jak na razie czuje sie dobrze nic mnie nie boli dzis troszke pobolewa tak jak na miesiączke od jakiejs godz a poza tym nic zadnych dolegliwości chyba ten 1 jednak u nas nie wypali a szkoda bo podoba mi sie ta data

spoko, do pierwszego jeszcze mamy 16dni takze wszystko sie moze zdarzyc ;) ja tez bym chciala 1sierpnia a nwet wczesniej jak da rade, bo juz mi starczy chodzenie z brzuchem :)

Zgłoś nadużycie #6415 16 lipca 2011, 21:50

chciało by sie chciało :) ale ciezko to widze chyba ze nas tak z marszu złapie wody chlusna albo skurcze i juz. Przenosic bym jednak nie chciala bo juz mam lekko dość ;/ ale u mnie brzuch sie opuścił a zauwazyłam to dopiero dzis
oliwkowa.mama

Zgłoś nadużycie #6416 16 lipca 2011, 21:53

oliwkowa.mama napisał(a)

chciało by sie chciało :) ale ciezko to widze chyba ze nas tak z marszu złapie wody chlusna albo skurcze i juz. Przenosic bym jednak nie chciala bo juz mam lekko dość ;/ ale u mnie brzuch sie opuścił a zauwazyłam to dopiero dzis

ja nie zauwazylam, zeby mi sie opuscil brzuch, chociaz tydzien temu we wtorek jak mialam wizyte u poloznej to sama mi o tym powiedziala, ze widac.Codziennie sie widzi brzuch to ciezko samemu stwierdzic czy sie opuscil ;) oj oby wody chlusnely, a nie sie saczyly ;) dzisiaj mi sie snilo ze rodzilam godzine :D przenosic tez bym nie chciala, co za dlugo to niezdrowo ; P nie no po prostu nie chce byc dluzej w ciazy niz do sierpnia...poza tym tatus sie nie moze doczekac ;)

Zgłoś nadużycie #6417 16 lipca 2011, 21:56

mamaela Supermama

olka8922 napisał(a)

ja nie zauwazylam, zeby mi sie opuscil brzuch, chociaz tydzien temu we wtorek jak mialam wizyte u poloznej to sama mi o tym powiedziala, ze widac.Codziennie sie widzi brzuch to ciezko samemu stwierdzic czy sie opuscil ;) oj oby wody chlusnely, a nie sie saczyly ;) dzisiaj mi sie snilo ze rodzilam godzine :D przenosic tez bym nie chciala, co za dlugo to niezdrowo ; P nie no po prostu nie chce byc dluzej w ciazy niz do sierpnia...poza tym tatus sie nie moze doczekac ;)

E ja myślę, że lepiej jak wody się sączą niż jak chlusną i odejdą szybko wszystkie- poród potem jeszcze trochę trwa a wody to osłona dziecka i rodzenie tak całkiem "na sucho" to mało chyba fajne?

Zgłoś nadużycie #6418 16 lipca 2011, 22:04

mamaela napisał(a)

E ja myślę, że lepiej jak wody się sączą niż jak chlusną i odejdą szybko wszystkie- poród potem jeszcze trochę trwa a wody to osłona dziecka i rodzenie tak całkiem "na sucho" to mało chyba fajne?

no pewnie malo fajne, ale jakos boje sie ze przeocze saczenie sie... a jak chlusna to chlusna, to wiadomo ze to wody ;)

Zgłoś nadużycie #6419 16 lipca 2011, 22:10

mamaela Supermama

olka8922 napisał(a)

no pewnie malo fajne, ale jakos boje sie ze przeocze saczenie sie... a jak chlusna to chlusna, to wiadomo ze to wody ;)

spoko spoko poczujesz :) skurcze się zaczną :)
A to sączenie to jest niebezpieczne we wczesniejszych etapach ciąży (bo czasem nie towarzyszy temu skurcz), na finiszu zawsze po pewnym czasie dojdą skurcze a te już zapewniam poczujesz :)

Zgłoś nadużycie #6420 16 lipca 2011, 22:25

agf Supermama
Aga, ty znowu sprzątasz i szalejsz z podłogami ?? !! ?? Ja nie wiem, normalnie powinnaś do mnie przyjechać... Ja całymi dniami nic nie robię. Aż mi głupio jak was czytam, ale w sumie jak mi się nie chce to korzystam teraz z tego wolnego, później się narobię...

Zgłoś nadużycie #6421 16 lipca 2011, 22:38

najgorsze sa chyba te ostatnie dni i czekanie zastanawianie sie czy to juz czy jeszcze
oliwkowa.mama

Zgłoś nadużycie #6422 17 lipca 2011, 7:15

Konto usunięte
Dzień dobry ja już nie śpię od 5 :) tak jakoś się wyspałam przy mężusia boku :D wstałam zrobiłam kawkę, ugotowałam parówki na śniadanie i czekam aż mąż wstanie bo jeszcze śpi :) w planach mamy iść na 9 do kościoła ale jak wyjdzie to nie wiem, muszę głowę umyć bo wczoraj mi się nie chciało ,a jest zimna woda więc czekam aż mąż wstanie i rozpali w piecu żeby była ciepła.
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #6423 17 lipca 2011, 9:18

agf Supermama
Margolcia, ja nie wiem jak ty to robisz, dla mnie 5 godzina to środek nocy!! W życiu sama o tej porze bym się nie obudziła nie mówiąc o wstawaniu... Tylko czasem jesienią jak na grzyby jedziemy to się zdarzy o tej porze ;)
Ja dziś wyjątkowo dobrze spałam, tylko raz wstałam na siku i obudziłam się (przed chwilą) wyspana i rześka :)

Zgłoś nadużycie #6424 17 lipca 2011, 9:55

Konto usunięte
Olka ten mój lokator objawia się niczym i niczym nie szkodzi nam, ale jest bardzo groźny dla dzieci. założyłam temat w ciąży, zerknij  w wolnej chwili :) robiłam prywatnie bo w szczecinie nie ma lab. refundowanego które ma 'pożywki'.
warto zrobić nawet na własną rękę. ja zrobiłam, jest mi smutno, ale przynajmniej wiem na czym stoje, lekarka mi pomoże -jakies leki. i w szpitalu będą o tym poinformowani i tez uczuleni że możliwe że będzie przy porodzie potrzebny antybiotyk.
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #6425 17 lipca 2011, 9:57

Konto usunięte
Olka tu zerknij :)
http://fajnamama.pl/forum/temat/streptococcus-agalactiae-koniecznie-zrobcie-wyma...

Zgłoś nadużycie #6426 17 lipca 2011, 10:08

Konto usunięte
agf tak to jest, poleniłam się pare dni, ale nadrobić musiałam :P ale dzisiaj dzien lenia :D
od wczoraj mam faze na mleko (NIE KAKAO!), dzisiaj już 2 szklankę pije :) jak mi smakujeeee bardziej niż zwykle :)
u mnie pochmurno ale dość ciepło - w sam raz. słońce mnie męczy już... za rok to co innego :D doczekać się nie moge :D
frytki mi się marzą...
miłego dnia dziewczyny! odpoczywajcie :D

Zgłoś nadużycie #6427 17 lipca 2011, 10:37

snoopy90 Fajna mama
hej dziewczyny :) ja wstałam dopiero czekam aż mężuś śmiadanie zrobi :D mała się wierci jak niewiem :D muszę sie zaraz ogarniać bo chce do mamy jechac :D 300km mam i jade sama bo mam kilka spraw tam do załatwienia :D mam nadzieje ze droga bedzie pusta i nie bedzie za gorąco :D mój sie martwi jak niewiem :D

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #6428 17 lipca 2011, 10:46

agf Supermama
Aga - miłego dnia, Snoopy - tylko uważaj na drodze ;)
Ja sie też zbieram, jadę na kurki  do lasu :) W drodze powrotnej zahaczę o superpharm, zobaczę te kosmetyki i chyba tesco zaliczę żebu ten stanik do karmienia już kupić. papa !

Zgłoś nadużycie #6429 17 lipca 2011, 10:48

mamaela Supermama
Ja dziś wstałam przed 9 i wyspałam się jak już dawno mi się to nie udało :) Calutką noc od 24 do 9 przespałam bez przerwy i nawet bez wizyty w toalecie i mała mnie budziła wiercenie :) Dopiero właśnie o 9 zaczęła się wierić i kopać- głodna już chyba była :)
Wysłałam męża z psem na spacer a ja zrobiłam domowe hot- dogi z masą warzywek w środku- no pyszotka :) Zjedliśmy po 2 hot-dogi. Pozmywałam trochę naczyń z wczoraj z wieczora, zabrałam się za przeglądanie co tu nowego :) , w między czasie wstał syn i jemu też zrobiłam hot-dogi a teraz szykujemy się i jedziemy do Ikei.

Zgłoś nadużycie #6430 17 lipca 2011, 12:09

gosias Fajna mama
Witajcie dziewczynki, ja mam wkońcu spokój...wszyscy wyjechali...matko to co przezyłam przez ostatni tydzień....moja mała to jednak twarda sztuka, tyle ruchu co ja miałam! ale siostra mówiła,że mam bardzo nisko brzuch, no zobaczymy, bo ogólnie poza totalnym zmęczeniem to nic mi nie jest, nic mnie nie boli, brzuch twardnieje i to wszystko...Ale ten spokój jest cudowny! wczoraj po południu przyjechała jeszcze kuzynka z 2 dzieci, czyli w sumie było 5dzieci i to same rozrabiaki! Teraz u nas akcja prostowanie Huberta, bo niestety jego starszy kuzyn to nie jest wzór zachowania...Moi rodzice wyjechali wczoraj i są jacyś dziwni, przez telefon jakoś taki dystans, jakby coś im nie pasowało ?? ja ich o nic nie prosiłam(wyczyścili mi dywan i umyli okna :) ), ale nie musieli!! teraz będą mi to wypominac przez pół roku! No nic, teraz tylko odpoczynek...Trzymajcie się zdrowo :)
Hubert&Helena