Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #5871 12 lipca 2011, 20:11

Konto usunięte
nie dziwie się :D zaraz będzie wszystko gotowe, odpoczniecie, przyjdą Wasze Kropelki na świat i nic tylko korzytać :D
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #5872 12 lipca 2011, 20:12

Konto usunięte

Aga.W napisał(a)

nie dziwie się :D zaraz będzie wszystko gotowe, odpoczniecie, przyjdą Wasze Kropelki na świat i nic tylko korzytać :D

Aga zapomniałaś o jednym : JA TO WSZYSTKO BĘDĘ MUSIAŁA UKŁADAĆ  I SPRZĄTAĆ :|
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #5873 12 lipca 2011, 20:15

Konto usunięte
Olka widzisz, pęcherz mi przeszedł, ale wyniki już nie takie... gin mi mówiła że w ciązy to normalne, po infekcji, nawet jak już objawów nie ma, wszystko jest ok to i tak te leukocyty są, ciężko infekcji zupełnie się pozbyć, własnie szczególnie w ciąży.
mam brać 3 razy dziennie po 1, tak jak wtedy, z tym że teraz całe opakowanie, aż wykończę paskudę :P najważniejsze jest żeby przed porodem się pozbyć badziewia... przynajmniej moja tak mówi, i powiedziała że samej sobie mnie z tymi leukocytami nie zostawi, bo choćby chciała - nie może :)

Zgłoś nadużycie #5874 12 lipca 2011, 20:16

agf Supermama
Nie narzekajcie - czy remonty czy budowy w końcu są po to by potem nas cieszyć :)
Paprotka- no korzystaj z tego, ze jesteście razem, fajnie tak po takim siedzeniu samemu w domu ;)

Zgłoś nadużycie #5875 12 lipca 2011, 20:18

Konto usunięte

agf napisał(a)

Nie narzekajcie - czy remonty czy budowy w końcu są po to by potem nas cieszyć :)
Paprotka- no korzystaj z tego, ze jesteście razem, fajnie tak po takim siedzeniu samemu w domu ;)

no ja nie narzekam i bardzo się cieszę ze ten remont jest tylko że już mi jest ciężko się poruszać i sprzątać to co będzie za te 2 tyg ?? będę na leżąco sprzątać :(

Zgłoś nadużycie #5876 12 lipca 2011, 20:18

Konto usunięte
no tak... takie są minusy... mi takie sprawy na 'po porodzie' zostają.
powolutki, delikatnie dasz radę, jak najwięcej zostawiaj swojemu facetowi :)  
póki masz siłę, jest ok, byle się nie forsować :) sama poczujesz kiedy energia się kończy i kiedy TRZEBA odpocząć :) wkońcu nie takie my głupie.
ja sobie ostatnio okno myłam i wszyscy mnie ochrzanili, cholera a co się stało, skoro mam siłę, mam energię, nic mnie nie boli i nie dokucza? trzeba to się robi, dla zabawy tego nie robiłam :)
powolutku dacie radę... byle Kropelki jak najdłużej pomieszkały w Twoim brzuchu :) bo to najwazniejsze. ja porobiłam to co muszę i teraz koniec, jestem nierobotna, leniwa i już - oby mój młody jak najdłużej kwitnął mi w brzuchu :) mimo że miejsca coraz mniej ;)

Zgłoś nadużycie #5877 12 lipca 2011, 20:21

Konto usunięte

Aga.W napisał(a)

no tak... takie są minusy... mi takie sprawy na 'po porodzie' zostają.
powolutki, delikatnie dasz radę, jak najwięcej zostawiaj swojemu facetowi :)  
póki masz siłę, jest ok, byle się nie forsować :) sama poczujesz kiedy energia się kończy i kiedy TRZEBA odpocząć :) wkońcu nie takie my głupie.
ja sobie ostatnio okno myłam i wszyscy mnie ochrzanili, cholera a co się stało, skoro mam siłę, mam energię, nic mnie nie boli i nie dokucza? trzeba to się robi, dla zabawy tego nie robiłam :)
powolutku dacie radę... byle Kropelki jak najdłużej pomieszkały w Twoim brzuchu :) bo to najwazniejsze. ja porobiłam to co muszę i teraz koniec, jestem nierobotna, leniwa i już - oby mój młody jak najdłużej kwitnął mi w brzuchu :) mimo że miejsca coraz mniej ;)

wiem wiem chyba kogoś normalnie bez wstydu poproszę żeby mi pomógł sprzątać :( wiecie co zauważyłam ?? zrobił się już tłum na forum :( niejaka amelia222 odpowiada na wszystkie posty :( i jak tu ogarnąc teraz wszystko ?? człowiek rano wstanie i nie będzie wiedział od czego zacząc :(

Zgłoś nadużycie #5878 12 lipca 2011, 20:25

Konto usunięte
ja się ogranicze do sierpniówek i ewentualnych, interesujących tematów. mam w poważaniu te tłoki. szkoda tylko że to tak zepsuło te forum, bo kurcze jak się tu zadomowiłam to i konkursów nie było i tłoków również... że ludzie to z pazeroty potrafią pajacować cały dzień. a w cholere z tym.
idę się relaksować w wannie :D
i Margolcia, bez żenady, ktoś pomóc Ci powinien :) jak moja siostra była w ciązy, byłam na każde jej zawołanie, ja jestem w ciązy, i ona i moja mama, też pomagają mi jak tylko jestem w potrzebie :) naprawdę, nie krępuj sie i poproś, czy kogoś z rodziny, czy dobrą koleżankę, napewno zrozumie i chętnie pomoże ;)
3majcie się dziewczyny, ja dzisiaj już odpadam ;)
miłego wieczoru!

Zgłoś nadużycie #5879 12 lipca 2011, 20:29

Konto usunięte

Aga.W napisał(a)

ja się ogranicze do sierpniówek i ewentualnych, interesujących tematów. mam w poważaniu te tłoki. szkoda tylko że to tak zepsuło te forum, bo kurcze jak się tu zadomowiłam to i konkursów nie było i tłoków również... że ludzie to z pazeroty potrafią pajacować cały dzień. a w cholere z tym.
idę się relaksować w wannie :D
i Margolcia, bez żenady, ktoś pomóc Ci powinien :) jak moja siostra była w ciązy, byłam na każde jej zawołanie, ja jestem w ciązy, i ona i moja mama, też pomagają mi jak tylko jestem w potrzebie :) naprawdę, nie krępuj sie i poproś, czy kogoś z rodziny, czy dobrą koleżankę, napewno zrozumie i chętnie pomoże ;)
3majcie się dziewczyny, ja dzisiaj już odpadam ;)
miłego wieczoru!

będzie mi głupio na pewno ale zapytam kogoś czy mi pomoże najwyżej zapłacę tej osobie jak darmo nie chce pomóc trudno bo sama nie ogarnę tego :|

Zgłoś nadużycie #5880 12 lipca 2011, 20:47

oliwkowa.mama Zadomowiona
mnie zdarzyło się zapomnieć ze coś piekę i przypomniało mi sie o minute za późno ale zawsze sie zastanawiam czy np wyłączyłam zelazko albo prostownice i nigdy nie pamiętam
oliwkowa.mama

Zgłoś nadużycie #5881 12 lipca 2011, 21:35

gosias Fajna mama
Nie no dziewczyny 12 stron od rana! Ja też codzienne wchodzę na forum  ale nie siedzę ciągle a przez te konkursy na aktywnośc to niektórzy szaleją, no trudno, najwyżej nie będę wiedziała co u Was :( tak pobieżnie przejżę, bo jestem padnięta...moi rodzice są chyba z innej planety! a mój siostrzeniec to taki żywioł! i ciągle narzekają...nie no mam dośc, a gdzie tu do niedzieli! rety jak mnie mała rozpycha i na dole ciągnie...chyba jednak idę do łóżka...Dobrej nocki gaduły :)
Hubert&Helena

Zgłoś nadużycie #5882 12 lipca 2011, 21:50

paprotka25 Supermama
Gosiu, powiem Ci szczerze że ja osobiście wole te konkursy w których jest konkretne zadanie do zrobienia, jakaś dyskusja w jednym wątku albo wyrażenie opini bo taka aktywność na siłe jest bez sensu... a jak ktoś chce się bić o krem za 30 zł to niech się bije... mam nadzieje że jakoś dasz rade z rodzinką i że nie puszczą Ci nerwy, niech się sobą zajmą a Ty odpoczywaj, pamiętaj kochana że masz o siebie i Helenkę dbać! :)

Zgłoś nadużycie #5883 12 lipca 2011, 21:54

Romka Fajna mama
No i jest to, czego w zasadzie się spodziewałam ;/Opinia audiologa - ze względu na progresję niedosłuchu wskazane rozwiązanie cesarskim cięciem.Nie mam pojęcia jak dalej?Jechac do szpitala w któym chcę rodzic i pytać, czy co?Czy w takiej sytuacji czekają na początek akcji porodowej, czy dają termin wcześniej?
http://grzdyl.blogspot.com

Zgłoś nadużycie #5884 12 lipca 2011, 22:01

Konto usunięte
Romka myśle że Twoj lekarz prowadzący poinstruuje Cię co dalej :) wypisze skierowanie do szpitala i tak dalej...  myśle że  w terminie mniej więcej... ale to dokładnie lekarz Ci powie :) nie denerwuj się na zapas, wszystko się ułoży.
Gosia, zaglądaj chociaż do sierpniowych. też dzisiaj zanim tu przylazłam miałam 10 stron do naczytania :) większa aktywność u nas bo w reszcie wątków nie ma co w ogóle się udzielać, co 5 minut nowa strona :)
musisz zaglądać bo niedługo sie posypiemy i nie będziesz na bierząco :)
nie pierwszy konkurs który przetrwamy i pewnie nie ostatni...

Zgłoś nadużycie #5885 12 lipca 2011, 22:05

Black_rose Supermama

paprotka25 napisał(a)

byłam w aptece, kupiłam te podkłady, aż z ciekawości otworzyłam jedną paczkę bo jej rozmiar mnie przeraził, o zgrozo, jakie one są wielkie! i to bez żadnego "wzmocnienia" pod spodem, kurcze i to nie przecieknie? majciochów nie kupiłam bo siateczkowe były tylko w rozm 38-40 więc raczej byłyby za duże, szczególnie że normalne majtki nosze w rozm S/M, a z mniejszych były tylko takie pełne, więc nie brałam poszukam gdzieś tych z siateczki, chyba będą bardziej przewiewne. A i chciałam kupić spirytus 70% to pani mi powiedziała że tylko na recepte... dziwne myślałam że tak od ręki można kupić, powiedziała że jedynie z tego co ma to są takie pojedyńczo pakowane nasączone gazieki LEKO, myślicie że mogłyby być zamiast tego spirytusu? bo kurcze nie wiem czy będzie mi się chciało bawić z rozcieńczaniem normalnego spirytusu... teraz dopiero sobie uświadomiłam że mogłam się zapytać po ile mają laktatory i aspiratorki bo to jest jedna z najtańszych aptek w mieście, no nic będę musiała przy okazji tam wstąpić jak będę w centrum

Beatko ja miałam te 38-40 i są dobre (rozm. 36-38 spodni). Te podkłady są wielgachne ale dobrze chłoną. Dodatkowo na łóżko możesz mieć podkład jednorazowy podłożony - przydaje się na początku bardzo. Do pępka Oktenisept i patyczki higieniczne normalne (ew. wodny roztwór fioletu) i to w zupełności wystarczy. Gazikiem to ja sobie nie wyobrażam tego pępka czyścić bo to trzeba tak "brutalnie" podważać tym patyczkiem

Zgłoś nadużycie #5886 12 lipca 2011, 22:05

mamaela Supermama

Romka napisał(a)

No i jest to, czego w zasadzie się spodziewałam ;/Opinia audiologa - ze względu na progresję niedosłuchu wskazane rozwiązanie cesarskim cięciem.Nie mam pojęcia jak dalej?Jechac do szpitala w któym chcę rodzic i pytać, czy co?Czy w takiej sytuacji czekają na początek akcji porodowej, czy dają termin wcześniej?

Moja przyjaciółka jak miała cesarkę ze wskazań medycznych (wzrok) to dostała od swojego ginekologa skierowanie do szpitala, miała się tam zjawić 7 dni przed terminem porodu (na skierowaniu jej wpisał konkretną datę). I poprostu w tym dniu z całym "dobytkiem" zjawiła się w szpitalu. Zrobili jej tam niezbędne badania na miejscu i po 2 dniach ją cięli. Spytaj swojego lekarza ginekologa - najlepiej umów się szybiej niż planowana kolejna wizyta i poustalajcie wszystko

Zgłoś nadużycie #5887 12 lipca 2011, 22:08

Konto usunięte
czyli octenisept jest rozsądny :) tak myślę o tych jednorazowych pod tyłek... a gdzie to kupić? bo kurcze nie chce wyra zapaskudzić :/

Zgłoś nadużycie #5888 12 lipca 2011, 22:18

Black_rose Supermama

Romka napisał(a)

Lekarz da Ci wcześniej skierowanie do szpitala i będziesz umówiona na termin :) . CC robią zwykle 2 tygodnie przed terminem

Zgłoś nadużycie #5889 12 lipca 2011, 22:22

Black_rose Supermama
Oktenisept sprawdził się u nas super - pępek się nic nie ślimaczył i nie zaogniał, a ja używam do psikania na szew na brzuchu (do krocza też można żeby się nie zaogniło nic). Podkłady w każdej aptece - tylko pytajcie o duże - 1mx1m albo 90cmx60cm żeby wygodnie było. Cena jednego to ok. 3zł, ale komfort psychiczny że nic się nie zmoczy-bezcenny ;)

Zgłoś nadużycie #5890 12 lipca 2011, 22:34

agf Supermama

Margolcia napisał(a)

no ja nie narzekam i bardzo się cieszę ze ten remont jest tylko że już mi jest ciężko się poruszać i sprzątać to co będzie za te 2 tyg ?? będę na leżąco sprzątać :(

na leżąco też ma plusy... podłogi wyfroterujesz ;)