Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #5851 12 lipca 2011, 16:33

mikusiowa Gotowa na wszystko
U nas też trzeba miec swoje pieluszki, chusteczki a reszte kosmetyków dawał szpital :)

Zgłoś nadużycie #5852 12 lipca 2011, 16:40

mamaela Supermama

mikusiowa napisał(a)

U nas też trzeba miec swoje pieluszki, chusteczki a reszte kosmetyków dawał szpital :)

Mi powiedzieli, żebym miała takie, których będę używała w domu, żeby dziecko od razu się przyzwyczajało, a przy okazji jak wyłapią, że ma na dany kosmetyk uczulenie to położne od razu ponoć informują i każą przynieść inne kosmetyki a przy okazji pomagają wyleczyć objawy uczulenia jeszcze w szpitalu.

Zgłoś nadużycie #5853 12 lipca 2011, 16:43

mikusiowa Gotowa na wszystko
To u mnie było odwrotnie ja kupiłam takie jakie stosowali w szpitalu bo widziałam że nie ma żadnego uczulenia wiec kupiłam takie same.

Zgłoś nadużycie #5854 12 lipca 2011, 17:46

agf Supermama
Tak z innej beczki, ja nie wiem czy wy też tak macie, ale ja ostatnio jakaś nieskoncentrowana jestem i zamotana. W ubiegłym tygodniu dwa razy zapomniałam o tym, ze coś gotuję... Dobrze, że mam elektryczną  płytę, ale w sumie to i tak niebezpieczne... Raz się coś gotowało, a maż po mnie przyjechał i jechaliśmy gdzieś - dobrze, że zanim dojechaliśmy to mi się tak coś skojarzyło i wróciliśmy. Było właczone. drugi raz wyjechaliśmy, na szczęście tylko po kawę do marketu jechaliśmy, bo jak weszliśmy domieszkania to już sosem spalonym śmierdziało...

Zgłoś nadużycie #5855 12 lipca 2011, 18:08

mamaela Supermama

agf napisał(a)

Tak z innej beczki, ja nie wiem czy wy też tak macie, ale ja ostatnio jakaś nieskoncentrowana jestem i zamotana. W ubiegłym tygodniu dwa razy zapomniałam o tym, ze coś gotuję... Dobrze, że mam elektryczną  płytę, ale w sumie to i tak niebezpieczne... Raz się coś gotowało, a maż po mnie przyjechał i jechaliśmy gdzieś - dobrze, że zanim dojechaliśmy to mi się tak coś skojarzyło i wróciliśmy. Było właczone. drugi raz wyjechaliśmy, na szczęście tylko po kawę do marketu jechaliśmy, bo jak weszliśmy domieszkania to już sosem spalonym śmierdziało...

Ja też jestem zakręcona i czasem zapominam, ale już uprzedziłam męża i jak wychodzimy z domu to on sprawdza płytę, zerka czy światła gdzieś nie zostawiłam i czy zamknęłam okna :) Ale jeszcze przynajmniej nie tłukę rzeczy- moja przyjaciółka jak była z 2 synkiem w ciąży to przez ostatnie 3 m-ce ciąży zdekompletowała im znacznie serwis obiadowy, zmniejszyła znacząco ilość szklanek i kubków i ba nawet upuściła garnek na kafelki i 2 na podłodze popękały ;) Jej mąż śmiał się jak byli u nas jak była w 8 m-cu ciąży że rozważa zakup plastiowych talerzy i kubków, bo jak tak dalej będzie to do końca ciąży była szansa na wytłuczenie przez nią wszystkiego :)

Zgłoś nadużycie #5856 12 lipca 2011, 18:20

olka8922 Gotowa na wszystko
Ja dopiero wrocilam od poloznej.Pobrala mi jeszcze raz wymaz z pochwy, wyslala do laboratorium i mocz tez wyslala. W moczu leukocyty (++++) i proteiny (+). W piatek mam dzwonic i pytac o wyniki, albo cos dadza na recepte albo "jak zwykle" wszystko bedzie w normie.Kupilam sobie koszule nocna przeceniona z 4,50f na 2 ;) no i kupilam kochasiowi na urodziny giere na playa taka co chcial ;) zlozylam sie z siostra i mamy wspolny prezent :) dostalam pelno ulotek od poloznej nt.korzysci karmienia piersia i wyklad jakie to dobre dla dziecka, dla mnie i ogolnie :) teraz ziemniaki sie gotuja, ide usmazyc rybe :)
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #5857 12 lipca 2011, 19:14

agf Supermama

mamaela napisał(a)

Ja też jestem zakręcona i czasem zapominam, ale już uprzedziłam męża i jak wychodzimy z domu to on sprawdza płytę, zerka czy światła gdzieś nie zostawiłam i czy zamknęłam okna :) Ale jeszcze przynajmniej nie tłukę rzeczy- moja przyjaciółka jak była z 2 synkiem w ciąży to przez ostatnie 3 m-ce ciąży zdekompletowała im znacznie serwis obiadowy, zmniejszyła znacząco ilość szklanek i kubków i ba nawet upuściła garnek na kafelki i 2 na podłodze popękały ;) Jej mąż śmiał się jak byli u nas jak była w 8 m-cu ciąży że rozważa zakup plastiowych talerzy i kubków, bo jak tak dalej będzie to do końca ciąży była szansa na wytłuczenie przez nią wszystkiego :)

Hehhehe, to się uśmiałam :) No tłuc na szczęście jeszcze nie tłukę i mam nadzieję, ze tak zostanie,bo nowy zestaw talerzy ostatnio kupiłam... ;)

Zgłoś nadużycie #5858 12 lipca 2011, 19:16

agf Supermama
Olka- i widzisz- pomysł na prezent się znalazł ;) A z tymi proteinami i leukocytami to ja nie wiem, nie znam się kompletnie, ja tylko patrzę co mam na czerwono zaznaczone w systemie- to wtedy sa jakieś odchyły, ale obok mam zawsze normy podane. A ty to widzę zaraz specem po tych wszystkich moczach i innych będziesz ;)

Zgłoś nadużycie #5859 12 lipca 2011, 19:30

Konto usunięte
nie bylam na zakupach :| wyjełam wszystko z szafy i położyłam na łóżko jak ją wynieśli z sypialni i ustawili w pokoju to z powrotem władowałam te ubrania do tej szafy :D i potem jak beda ja wnosic zrobię tak samo o!!
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #5860 12 lipca 2011, 19:35

agf Supermama
Ciekawe co tam u paprotki swoją drogą... Mężem pewnie się opiekuje w ciągu dnia i bida nie ma czasu dla nas ;)

Zgłoś nadużycie #5861 12 lipca 2011, 19:45

agf napisał(a)

Olka- i widzisz- pomysł na prezent się znalazł ;) A z tymi proteinami i leukocytami to ja nie wiem, nie znam się kompletnie, ja tylko patrzę co mam na czerwono zaznaczone w systemie- to wtedy sa jakieś odchyły, ale obok mam zawsze normy podane. A ty to widzę zaraz specem po tych wszystkich moczach i innych będziesz ;)

specem to ja chyba juz jestem ;D w sprawach moczowo-plciowych ;) takze jak cos Cie zaniepokoi - pytaj smialo x) poczytalam na necie jak wrocilam od poloznej o leukocytach i proteinach w moczu i czytalam ze wynik moze byc zfalszowany jak w trakcie oddawania moczu do probowki dostanie sie np. sluz pochwowy, a ja tak robilam zeby sie dostal bo myslalam ze jak w wymazie wszystko wychodzi okej, to tak sie dowiedza od czego moze mnie szczypac.Podejrzewam, ze wszystko z moczem jest w jak najlepszym porzadku, ja glupia go zfalszowalam :| nastepna wizyte mam za 2tygodnie, ciekawe czy do tego czasu nie urodze ;) dzisiaj sie spotkalam z siostra na zakupach, mowilam ze jak chodze to czuje taki nacisk na pecherz, bylam siku w Mcdonaldzie a za chwile czulam ze znowu mi sie chce, to siostra mowila ze ona miala dokladnie to samo przed porodem, ze ledwo wyszla z toalety, doszla do innego sklepu i znowu czula takie parcie jakby miala co najmniej litr w sobie ;) ja juz sie spakowalam, takze nie pozostaje nic innego jak tylko czekac ;)
a nie chwalilam Twojego zdjecia - bardzo ladny brzuszek :) ))

Zgłoś nadużycie #5862 12 lipca 2011, 19:50

Konto usunięte
agf ja też mam problemy z koncentracją :P dobrze że to zwykły ciązowy ubytek umysłowy :P  
tak jak zawsze, gra radio, telewizor, ja coś czytam i mam w nosie, nic mi nie przeszkadza, to teraz jeden dzwięk tak potrafi mnie wybić z myśli że koniec... czytam po 5 razy jedną rzecz i tak mało :P
Olka tez mam leukocyty w moczu, to po tym przeziębieniu pęcherza, a gin kazała mi dalej wziąść furagin, bo powinno wszystko przejść, a nie przeszło. no trudno, jak mus to mus :)  
swoją drogą, to też sikam jak potłuczona :) normanie powinnam przy sobie nocnik nosić :P
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #5863 12 lipca 2011, 19:59

paprotka25 Supermama
cześć kobietki :) ja dopiero teraz i ile miałam nadrabiania, jak zobaczyłam że jest nowy konkurs to aż słabo mi się zrobiło... szkoda gadać i widzę że niektórzy wrócili na czas jego trwania ;) byliśmy z mężem u mojego przyszłego szwagra fizjoterapeuty, obejżał mu jeszcze raz tą kostkę i założył takie specjalne plastry naciągające i rozgrzewające, za tydzień ma zmienić na nowe, pojechaliśmy też do przychodni, do internisty i Jarek dostał zwolnienie do niedzieli, co prawda dr chciał mu dać na dłużej ale Jarek stwierdził że później da już chyba rade wrócić do pracy. Zrobiłam na szybko zupe kalafiorową, dzwoniłam do dra i przełożyłam USG na 25 bo miałam mieć w poniedziałek ale mężuś idzie na 14 do pracy więc by ze mną nie poszedł, a chciałby zobaczyć młodego :) pytałam dzisiaj w innej aptece o te majciochy i też nie było tych siateczkowych tylko takie pełne, będę szukać dalej bo te co wczoraj mi kobietka pokazała to były 38/40 więc to takie pomiędzy i obawiam się że mogłyby być za duże... wolałabym 36/38 albo konkretnie 38...
Do końca tygodnia pewnie będę tu żadziej zaglądać bo muszę sie zająć troszkę moim biednym kaleką, co prawda powolutku sobie chodzi ale chociaż dotrzymam mu towarzystwa :) tak naprawde wreszcie mam okazje się nim nacieszyć :)

Zgłoś nadużycie #5864 12 lipca 2011, 20:01

Konto usunięte
Dziewczyny właśnie zajrzałam do sypialni gdzie robią remont i nie mam już tam podłogi :) (pod podłogą jest piwnica ) i będą teraz zasypywać i równać podłogę a raczej tą ziemię :)

Zgłoś nadużycie #5865 12 lipca 2011, 20:02

paprotka25 Supermama
co do koncentracji to ostatnio odsmażałam kotlety na malutkim ogniu, wzięłam patelnie żeby nałożyć na talerze i postawiłam ją na takiej podkładce na szafce a gaz zostawiłam zapalony, był taki malusi płomień że nawet nie było go widać, dopiero po ponad godz się zorientowałam jak brałam czajnik że jakieś dziwne ciepło się unosi nad płytą, jak zobaczyłam że nie zgasiłam palnika to się przeraziłam... szkoda gadać....

Zgłoś nadużycie #5866 12 lipca 2011, 20:04

Konto usunięte
Paprotka, korzystajcie póki ma 'wolne' :) w sumie niedługo dziecko to kiedy człowiek może się bardziej sobą nacieszyć ? :D
Margolcia, fajnie że remont idzie :D jeszcze chwila i wszystko będzie jak należy :P
u nas poślizg z domem będzie... ale co to za szkoda z perspektywą całego życia ;D

Zgłoś nadużycie #5867 12 lipca 2011, 20:04

paprotka25 Supermama
a i byłam w rossmanie, kupiłam młodemu te bezpieczne patyczki i płatki kosmetyczne takie specjalne dla dzieci, z ciekawość spojrzałam po ile są chusteczki mokre z pampersa i za pake 4+2 gratis op 33zł, a od wtorku w makro taka sama paczka ma być po 24zł czyli za jedno opakowanie wyjdzie 4 zł to się chyba opłaca nie? :)

Zgłoś nadużycie #5868 12 lipca 2011, 20:06

Konto usunięte
dobrze że nigdzie nie czmychnęliście z domu ;) u mnie napewno kot by się zfajczył, lubi włazić do zlewu i majtac ogonem nad kuchenką :P dopiero by było!
raz sobie kawałek ogona zjarała, ale w kuchni byłam i zrobiłam szybką interwencję, ogonem machnęła pod czajnik, a kłaki to chwila moment zanim się zajmą :)
dlatego my w domu będziemy elektryczną mieć :P

Zgłoś nadużycie #5869 12 lipca 2011, 20:09

Konto usunięte

Aga.W napisał(a)

Paprotka, korzystajcie póki ma 'wolne' :) w sumie niedługo dziecko to kiedy człowiek może się bardziej sobą nacieszyć ? :D
Margolcia, fajnie że remont idzie :D jeszcze chwila i wszystko będzie jak należy :P
u nas poślizg z domem będzie... ale co to za szkoda z perspektywą całego życia ;D

Aga nie masz pojecia jak się ciesze widząc postępy :D mąż daje jeszcze 2 tygodnie do całego finału :D

Zgłoś nadużycie #5870 12 lipca 2011, 20:10

Aga.W napisał(a)

agf ja też mam problemy z koncentracją :P dobrze że to zwykły ciązowy ubytek umysłowy :P  
tak jak zawsze, gra radio, telewizor, ja coś czytam i mam w nosie, nic mi nie przeszkadza, to teraz jeden dzwięk tak potrafi mnie wybić z myśli że koniec... czytam po 5 razy jedną rzecz i tak mało :P
Olka tez mam leukocyty w moczu, to po tym przeziębieniu pęcherza, a gin kazała mi dalej wziąść furagin, bo powinno wszystko przejść, a nie przeszło. no trudno, jak mus to mus :)  
swoją drogą, to też sikam jak potłuczona :) normanie powinnam przy sobie nocnik nosić :P

i ile teraz masz zazywac furaginum? mi nic nie dala polozna, w piatek zadzwonie i zapytam o wyniki.....oby Ci tez pecherz w koncu przeszedl :) a co do sikania to mnie nieraz tak przycisnie ze nawet 10sekund nie dam rady przetrzymac, od razu musze leciec na kibelek.Najgorzej jest na zakupach.Wtedy albo do publicznej toalety lece albo musze stanac i poczekac az chwile odpusci ;) ale co tam, szybko zleci :) u mnie zostalo 20dni :P