Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #5611 8 lipca 2011, 11:24

desdemona Zaprawiona w bojach
Ja do tej pory co miesiac chodzilam - prywatnie, na kazdej wizycie usg oczywiscie itp.
Na wieksze badania lekarka mi dawala skierowanie na NFZ zebym nie musiala placic (badania prenatalne w kazdym trymestrze).
Od zeszlego tygodnia wizyta co 2 tyg - plus badania do porodu mam juz podane jakie mam zrobic bo sa wazne tylko miesiac - bakteriologia pochwy, morfologia, mocz i czas krzepniecia.
KTG mialam juz jedno i teraz tez mniej wiecej co 2 tyg  - i nie mam prywatnie w gabinecie zeby nie placic dodatkowo tylko normalnie w szpitalu - dowod osobisty, ubezpieczenie i mam zalozona karte i leze sobie te pol godzinki i slucham bicia serduszka :) .

Zgłoś nadużycie #5612 8 lipca 2011, 11:28

konwalia Fajna mama

snoopy90 napisał(a)

to dzis kupie

Jasne, że kup! :) Ja będę dziś na chwilę u siebie na osiedlu to zobaczę czy też jest. A w ogóle to dzień dobry. :) Ja ciągle jeszcze u mamy, ale remont ma się ku końcowi, do niedzieli myślę, że powinno byc skończone. :) Wtedy wkraczam na porządki, a później będzie pięknie i perfecto. :) zaziębiłam się strasznie... :( Gardło mnie boli, z nosa cieknie i kaszel mam.Ale to drapanie w gardle jest najgorsze. :( Jak noe urok to sraczka. :( Wczoraj mama zabrała mnie na zakupy i zasposorowała wszystko co chciałam wymienic do mieszkania po remoncie. :) Dostałam np. piekną deskę do prasowania, lampę, kubki. :) Teraz piję sobie kawkę i maluję pazokcie, a pózniej robię spaghetti. :)
W końcu mamy naszych Przystojniaków. :)

Zgłoś nadużycie #5613 8 lipca 2011, 11:29

muzzza Fajna mama
ja sobie zdałam właśnie sprawę z tego, ze jeżeli pójdzie zgodnie z przewidywaniami, to wczoraj byłam ostatni raz u lekarza!!! mam sobie jeszcze tylko posiew zrobić żeby w razie czego przy porodzie dali mi antybiotyk, i tyle. babka mi powiedziała żebym nie panikowała przy byle skurczu, tylko juz przy porządnych i regularnych,  jak mi odejdą wody ( a będzie ich troszeczkę) to zbierać się powoli.  Nie mam pytań, chyba umrę. A , w dodatku jadę dzisiaj wieczorem na parę dni na wieś, obym tam nie rodziła :)

Zgłoś nadużycie #5614 8 lipca 2011, 11:37

snoopy90 Fajna mama

konwalia napisał(a)

Jasne, że kup! :) Ja będę dziś na chwilę u siebie na osiedlu to zobaczę czy też jest. A w ogóle to dzień dobry. :) Ja ciągle jeszcze u mamy, ale remont ma się ku końcowi, do niedzieli myślę, że powinno byc skończone. :) Wtedy wkraczam na porządki, a później będzie pięknie i perfecto. :) zaziębiłam się strasznie... :( Gardło mnie boli, z nosa cieknie i kaszel mam.Ale to drapanie w gardle jest najgorsze. :( Jak noe urok to sraczka. :( Wczoraj mama zabrała mnie na zakupy i zasposorowała wszystko co chciałam wymienic do mieszkania po remoncie. :) Dostałam np. piekną deskę do prasowania, lampę, kubki. :) Teraz piję sobie kawkę i maluję pazokcie, a pózniej robię spaghetti. :)

oj współczuje biadna ty,mnie narazie nic nie złapało odpukać.Ale dobrą masz tą mamę :D

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #5615 8 lipca 2011, 11:39

agf Supermama
Mi się szykuje kilkudniowy wyjazd jakoś tak od 18lipca na Mazury. I zastanawiam się czy jechać... Niby wizyta następna dopiero 27 lipca, szyjka macicy ok, macica w odpowiednim miejscu się kończy , więc w sumie strsu nie powinno być, ni? To jakieś niecałe półtora miesiąca przed terminem z OM by ten wyjazd wypadł... Jak myślicie?

Zgłoś nadużycie #5616 8 lipca 2011, 11:41

snoopy90 Fajna mama
ja bym jechała jak bym sie dobrze czuła :) co najwyzej urodzisz na mazurach :D

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #5617 8 lipca 2011, 11:43

konwalia Fajna mama

agf napisał(a)

Mi się szykuje kilkudniowy wyjazd jakoś tak od 18lipca na Mazury. I zastanawiam się czy jechać... Niby wizyta następna dopiero 27 lipca, szyjka macicy ok, macica w odpowiednim miejscu się kończy , więc w sumie strsu nie powinno być, ni? To jakieś niecałe półtora miesiąca przed terminem z OM by ten wyjazd wypadł... Jak myślicie?

Ja też bym pojechała, z resztą jadę z tym, że u mnie będzie to koniec 6 miesiąca. Jak dobrze się czujesz, to wg mnie nie ma przeszkód, odpoczniesz, dotlenisz się,a dzieci będa kiedyś żeglarzami. :) Snoopy, moja mama jest bardzo kochana. :) :) :)
W końcu mamy naszych Przystojniaków. :)

Zgłoś nadużycie #5618 8 lipca 2011, 11:58

agf Supermama
Heh, no wiecie, jednak nad jeziorem, w dziczy zupełnej nie chciałabym by mi wody odeszły ;)
Czuję się dobrze, więc chyba nie powinno nic się jeszcze dziać. To byłoby niecałe 1,5 miesiąca przed terminem OM, a miesiąc przed terminem z USG... Tzn. miesiąc byłby po powrocie.  Chyba nie ma dużego niebezpieczeństwa...

Zgłoś nadużycie #5619 8 lipca 2011, 12:08

schmetterling Supermama
Ola ,ja bym jechała.Raz się żyje ,pamiętaj :D :D :D

Zgłoś nadużycie #5620 8 lipca 2011, 12:55

mamaela Supermama

schmetterling napisał(a)

ja już też po kawce,prysznic już wzięłam.Miałam robić tą pizzę ale kurcze za wcześnie jeszcze ,a chcę żeby na obiad była.Ola może też zrób pizzę? ;)
Mam zamiar poprasowac trochę tych ciuszków ,żeby mi się potem nie nazbierała cała góra tego-ale nie chce mi się koszmarnie :| :|
Co do Loveli to ja kupowałam w biedronie z tym płynem razem za 17zł niecałe chyba,ale płynu i tak nie uzywam.To albo zostawie na kiedyś albo zużyję do naszych ubrań.A ile u Was kosztuje Oiltaum (do dziewczyn które używają ,mają zamiar używać i używałay :) ) bo u mnie w tesco za 500ml niecałe 70zł masakra jakaś,a na allegro za niecałe 50 zł znalazłam z wysyłką już.Muszę jeszcze w aptece zapytać,ale podejrzewam że dużo taniej niz w tesco nie będzie.
My tez dzisiaj na zakupy jedziemy,bo dosłownie już nie mam prawie nic.Włosy umyłąm resztką szamponu i zużyłąm resztę żelu pod prysznic,pasta do zębów też już na wykończeniu,a płynu do naczyń wcale nie mam. Dziewczyny a to KTG to w szpitalu robią czy ginekolog u siebie w gabinecie też robi? Pytam bo skoro prywatnie chodzę do gin to pewnie za ktg tez bede musiała płacić.... :|

To może zamiast Oilatum zdeyduj się na Oillan baby- to podobny preparat, też emolient. A jest zdecydowanie tańszy, w Aptekach dbam o zdrowie z kartą dla mamy i dziecka kosztują po rabacie ok. 20 zł

Zgłoś nadużycie #5621 8 lipca 2011, 13:00

mamaela Supermama

Romka napisał(a)

Ja mam diabetyka co 5 tyg, bo wyniki cukru dobre i nie dostaję insuliny!
Normalnie chyba KTG nie robią, nie ma potrzeby.Jeśli już to robi połozna,u nas tak jest.Wymagane tylko u cukrzycowych ze wzgędu na 10 -krotne ryzyko zgonów dzieci w łonie matek;(
Margolcia -napisałaś " Teraz sobie kawkę piję ,zbiorę suche pranie i wstawię ciuszki dzieci niech się piorą." A ja przeczytałam tak:  Teraz sobie kawkę piję ,zbiorę suche pranie i wstawię ciuszki..................następne zdanie:.. dzieci niech się piorą.Matko! Kawy, bo chyba mi się mózg zlasował ;)

Ktg robi się każdej ciężarnej, nawet 15 lat temu z synem  ganiałam cały 8 i 9 m-c co 2 tygodnie na ktg do przychodni.
Teraz też będę miała robione co 2 tyg. od 32 tc ( w 32, 34 i 36 tc). A od 37 tc co tydzień.

Zgłoś nadużycie #5622 8 lipca 2011, 13:04

mamaela Supermama

gosias napisał(a)

Romka ja od początku chodzę co 2tyg. i wszystkie ciężane cukrzycowe tak chodzą, nawet te tylko na diecie i z dobrymi cukrami, po prostu u nas tak jest...a moje cukry od miesiąca są niskie i oby tak do końca...

No Romka dziwne te odstępy między wizytami, bo ja mam  z synem być u diabetologa nie rzadziej niż co 2 m-ce, a to przecież młodzieniak, a co dopiero kobieta w ciąży- tak ważnym okresie. On też ma dobre poziomy cukru i fakt bierze insulinę, ale takie są standardy opieki nad cukrzykami.

Zgłoś nadużycie #5623 8 lipca 2011, 13:15

mamaela Supermama

agf napisał(a)

No ja też planuję wyjazd na tydzień nad jeziorko, na 6 tyg. przed terminem, to chyba też aż tak mojej małej nie będzie się spieszy :) Zresztą już sprawdziłam, że jakby co to do Wrocławia z powrotem mamy 1,5 -2 godziny, a najbliższy szpital jest pół godzinki od tej miejscowości. Jak się dobrze czujesz to jedź, odpocznij, ale samohodem, żeby było wygodniej i zorientuj się gdzie najbliższy szpital jest

Zgłoś nadużycie #5624 8 lipca 2011, 13:19

olka2747 Gotowa na wszystko
witam :-) Agf a do jakiej miejscowości jedziesz? Ja jestem z mazur :-) Z Ostródy. Ale paskudna pogoda dziś u mnie wieje, pada i zimno brrrr :-(

Zgłoś nadużycie #5625 8 lipca 2011, 13:29

agf Supermama
Ja do takiej małej mieścinki pomiędzy Giżyckiem a Węgorzewem.  Nie biorę w ogóle pod uwagę,  że coś miałoby się wydarzyć ;)

Zgłoś nadużycie #5626 8 lipca 2011, 13:31

agf Supermama

olka2747 napisał(a)

witam :-) Agf a do jakiej miejscowości jedziesz? Ja jestem z mazur :-) Z Ostródy. Ale paskudna pogoda dziś u mnie wieje, pada i zimno brrrr :-(

To ja jak widać jeszcze daaaalej :) Ale w łodzi też nieładna pogoda póki co ;)

Zgłoś nadużycie #5627 8 lipca 2011, 13:32

agf Supermama

mamaela napisał(a)

No ja też planuję wyjazd na tydzień nad jeziorko, na 6 tyg. przed terminem, to chyba też aż tak mojej małej nie będzie się spieszy :) Zresztą już sprawdziłam, że jakby co to do Wrocławia z powrotem mamy 1,5 -2 godziny, a najbliższy szpital jest pół godzinki od tej miejscowości. Jak się dobrze czujesz to jedź, odpocznij, ale samohodem, żeby było wygodniej i zorientuj się gdzie najbliższy szpital jest

Ja samochodem, tylko to i tak jakieś 5 godzin drogi.  Co prawda ngdy nie miałam problemów z jazdą, nawet lubię tak podróżować, więc chyba powinno być dobrze :)

Zgłoś nadużycie #5628 8 lipca 2011, 13:43

Konto usunięte
kurcze wiecie co krowa sąsiadów łazi mi po podwórku :| i to na dodatek blisko ogródka a on nie jest ogrodzony ,mam nadzieję że mi go nie zdewastuje bo jak nie to inaczej z nią porozmawiam :D
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #5629 8 lipca 2011, 14:01

Konto usunięte
no tak :D to pogadaj z nią inaczej, później kurierem do ciotki Agi :P hehe a ja się już nią zajme gastronomicznie :P
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #5630 8 lipca 2011, 14:12

Konto usunięte

Aga.W napisał(a)

no tak :D to pogadaj z nią inaczej, później kurierem do ciotki Agi :P hehe a ja się już nią zajme gastronomicznie :P

hahaha mam się z tymi krowami ehhh :)
Nasze Kropelki już z nami !!!