Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #551 4 kwietnia 2011, 18:25

olka8922 Gotowa na wszystko
to pewnie dlatego jeszcze nie czuje tak czesto bo maluszek dlugo spi :) wczoraj czulam po poludniu i troche na wieczor, takze jest dobrze, dzisiaj tez juz czulam pare ruchow po poludniu :) )) jak sie cos poczuje w ciagu calego dnia to jest dobrze.My w piatek bylismy w szpitalu, bo juz byla panika bo nie czulam 1,5dnia ruchow.Probuje juz tak nie panikowac bo szpital jest w innym miescie i troche sie jedzie, poza tym czesto panikuje niepotrzebnie, chlopak musi sie zwalniac z pracy z3by mnie zawiezc :P jutro mi sie zaczyna 23tydzien takze dzidzia nie musi codziennie dawac o sobie znac :) Aga W. tez wczoraj czulam ruchy jak bralam prysznic, strumien cieplej wody pobudzil maluszka :)
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #552 4 kwietnia 2011, 18:42

Konto usunięte
heh na to wygląda :) mama lubi się moczyć w wodzie to i młody polubi ;)
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #553 4 kwietnia 2011, 18:57

wampirella Zaprawiona w bojach
Moje małe dzieciątko kończy 30tc :) od dwóch dni trenuje chyba balet. W dzień w nocy, na spacerku, dosłownie wszędzie. Jest to nie zwykle przyjemne, aczkolwiek wczoraj chyba już zwątpiłam bo wieczorem byłam juz cała obolała...ale taka aktywność to chyba dobry znak :)
Wampirella

Zgłoś nadużycie #554 4 kwietnia 2011, 19:01

Konto usunięte
no to faktycznie, też chyba cierpi na bezsenność, jak moje maleństwo :)
ja dzisiaj sie położyłam na relaks i takiego kopa dostałam że autentycznie się wystraszyłam, tak niespodziewanie i z taką siłą że ja nie wiem co mi za łobuz rośnie w tym brzuchu :) a przecież się dopiero rozkręca...
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #555 5 kwietnia 2011, 9:18

schmetterling Supermama
no więc z wczorajszej wizyty wynika że to 20 tydzień,dokładnie 20+2dni,maluszek wazy 350 gram ,lekarka powiedziała że rośnie jak na drożdżach :) ale nie dostałam skierowania na badania,powiedziała że to pomiędzy 24-28tc ,wydawało mi się że chyba trochę późno ale nic się nie odzywałam.Sprawdziła mi tylko szyjkę,posłuchała serduszka,usg ,waga,ciśnienie no i cytologia.
Płeć niestety poznam dopiero na następnej wizycie 28 kwietnia :/

ale najważniejsze że nic się nie dzieje,maluszek rośnie,ja czuję się świetnie i waga stoi w miejscu :d

Zgłoś nadużycie #556 5 kwietnia 2011, 9:36

schmetterling Supermama
a wiecie co się wczoraj dowiedziałam :)
że w szpitalu w którym będę rodzić jest szkoła rodzenia,jedna taka wizyta tam kosztuje 10zł i jak pójdę tam przynajmniej 4 razy to dostaję takie zaświadczenie ,skierowanie do anestezjologa i on wypisuje papier że przysługuje mi znieczulenie podczas porodu :) oczywiście wizyta 80zł kosztuje
teoretycznie znieczulenie powinienen dostać każdy kto zechce ,ale wiadomo 120zł mieć a nie mieć dla szpitala ....
rozmawiałam z dziewczyną taką która na poczatku marca rodziła i mi właśnie o tym powiedziała

Zgłoś nadużycie #557 5 kwietnia 2011, 9:53

wampirella Zaprawiona w bojach
Witam, w ten jakże piękny poranek :) dzisiaj w ogóle nie pospałam no ale cóż, naczytałam się na necie o pozycjach do spania i się trochę przeraziłam, bo ja dotychczas spałam na plecach tak mi było najwygodniej z 3 poduszkami ale jednak na plecach, a tu okazuje się, że nie powinnam , że jajlepiej na boczku i to jeszcze na lewym. No niech mnie całą noc byłam nerwowa i starałam się kontrolować żeby nie obracać się na plecy, ale jak się obudziłam to już byłam na wznak ;/. Co do znieczulenia u mnie dają wszystkim chyba że nie chcesz :) ponoć fajna sprawa, chociaz wiele jest opinii. Tak czy inaczej znieczulenie dostaje się pod sam koniec, czyli bóli nie unikniemy. Przydaje się jednak też później jak nacinają i szyją bo nic się nie czuje :) Szkołę rodzenia, organizuje moja przychodnia 18 mam wizytę u położnej i prawdopodobnie zacznę już pod koniec kwietnia. Ponoć warto choćby ze względu na ginmastykę :) POzdrawiam
Wampirella

Zgłoś nadużycie #558 5 kwietnia 2011, 11:12

paprotka25 Supermama

schmetterling napisał(a)

no więc z wczorajszej wizyty wynika że to 20 tydzień,dokładnie 20+2dni,maluszek wazy 350 gram ,lekarka powiedziała że rośnie jak na drożdżach :) ale nie dostałam skierowania na badania,powiedziała że to pomiędzy 24-28tc ,wydawało mi się że chyba trochę późno ale nic się nie odzywałam.Sprawdziła mi tylko szyjkę,posłuchała serduszka,usg ,waga,ciśnienie no i cytologia.
Płeć niestety poznam dopiero na następnej wizycie 28 kwietnia :/

ale najważniejsze że nic się nie dzieje,maluszek rośnie,ja czuję się świetnie i waga stoi w miejscu :d

maluszek się schował że nie poznaliście płci czy pani dr nie była pewna? szkoda że nie wiecie, ale najważniejsze że jest wszystko ok i maluszek sobie rośnie :) ja czekam z niecierpliwością na 18, chociaż dr mi powiedział żebym się nie nastawiała że się dowiemy bo to zależy jak się maluch ułoży

Zgłoś nadużycie #559 5 kwietnia 2011, 11:20

schmetterling Supermama
coś tam zaglądała ,widziałam po minie że chyba już się domyśla ale chyba nie chciała nam robić nadzieji :) tak mi się wydawało ,powiedziała że na następnej wizycie na 100% powie

Zgłoś nadużycie #560 5 kwietnia 2011, 13:43

convalijka29 Gotowa na wszystko
hej mamusie :)
Moja dzidzia szaleje w brzuszku szczególnie wieczorem :) zaczął sie 21 tydzień. W niedzielę kiedy położyłam sie i pogłaskalam brzuszek to maleństwo mi "odpowiedziało", coś niesamowitego :) jeszcze dokladnie nie wiemy czy chlopczyk czy dziewczynka ale ja obstawiam chłopaka ;) będziemy wiedzieli na 100 % w piątek 8go. Już się nie możemy doczekac :)
Pozdrawiam

Zgłoś nadużycie #561 5 kwietnia 2011, 14:11

wenus1988 Gotowa na wszystko
Ja mam nadzieje ze w końcu i moja doktor skieruje mnie na USG i sie dowiem czy wszystko jest dobrze, bo płci nie chcemy znać :-)

Zgłoś nadużycie #562 5 kwietnia 2011, 14:14

schmetterling Supermama
no coś ty ?? czemu nie chcecie znac płci? :)
ja tu zaraz umre z ciekawości do 28 kwietnia a Ty mi takie rzeczy wypisujesz :)

Zgłoś nadużycie #563 5 kwietnia 2011, 14:19

schmetterling napisał(a)

:-) Ponieważ bedzie fajna niespodzianka dla nas i dla rodziny a cokolwiek będzie chłopiec czy dziewczynka to i tak bedziemy sie bardzo cieszyć :-)
Taką decyzję już podjeliśmy i tak bedzie... chyba ze jeszcze coś sie zmieni ale wątpie bo to miła niespodzianka :-)

Zgłoś nadużycie #564 5 kwietnia 2011, 14:20

paprotka25 Supermama
mój mąż kiedyś zasugerował że może jednak zrobilibyśmy sobie niespodziankę i nie pytali dr o płeć, ale szybciutko mu ten pomysł wybiłam z głowy, lepiej wiedzieć, nawet dlatego żeby dobrać kolory rzeczy do wyprawki, ja bym nie wytrzymała z ciekawości :) teraz czekam z niecierpliwością na usg, jeszcze 2 tyg :) a poza tym chciałabym wreszcie wiedzieć jak zwracać się do maluszka

Zgłoś nadużycie #565 5 kwietnia 2011, 14:22

paprotka25 napisał(a)

mój mąż kiedyś zasugerował że może jednak zrobilibyśmy sobie niespodziankę i nie pytali dr o płeć, ale szybciutko mu ten pomysł wybiłam z głowy, lepiej wiedzieć, nawet dlatego żeby dobrać kolory rzeczy do wyprawki, ja bym nie wytrzymała z ciekawości :) teraz czekam z niecierpliwością na usg, jeszcze 2 tyg :) a poza tym chciałabym wreszcie wiedzieć jak zwracać się do maluszka

Ja myślę że to bedzie najwieksza niespodzianka w zyciu wiec taka chcę sobie zafundować :-) Po za tym co do wyprawki dla takiego małego dzieciatka jest wiele neutralnych kolorów pasujących zarówno chłopcu jak i dziewczynce :-)

Zgłoś nadużycie #566 5 kwietnia 2011, 14:42

agf Supermama

schmetterling napisał(a)

Oj, schmetterling, a ciekawa tak byłam co u ciebie się wykluło ;) No nic, trzeba czekać, ja też czekam do 18.04,  grrrr ;)
A w poniedziałek najbliższy najprawdopodobniej idę na wizytę do lekarza położnika, który pracuje w szpitalu. To już pora rozejrzeć się bowiem za szpitalem, popytać, pogadać. A skoro poleca mi go mama, zna go od lat, mało tego on pracuje w największym w moim mieście szpitalu wyspecjalizowanym w kobiecych sprawach, to myślę, ż warto.
Ale tak jakoś sie stresuję tąwizytą u niego, nie tak jak u mojej pani doktor ;)

Zgłoś nadużycie #567 5 kwietnia 2011, 14:48

olka8922 Gotowa na wszystko
witam! :)
wenus ja Cie podziwiam :) ja tak czekalam do 20tygodnia zeby sie dowiedziec jaka plec ze masakra. Moja siostra ktora tez jest w ciazy chciala znac plec a dzidzia sie obrocila i do porodu nie bedzie znala ;) mi sie dzisiaj zaczal 23tydzien. Ide zaraz do przychodni zapytac sie czy maja juz moje wyniki z wymazu. Pozdrawiam :)
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #568 5 kwietnia 2011, 14:51

schmetterling Supermama
uwierz mi że ja tez byłam ciekawa ;) no niestety,trzeba czekać :)

Zgłoś nadużycie #569 5 kwietnia 2011, 16:55

Black_rose Supermama
oj szkoda, że nie wiadomo jeszcze jaka płeć... Mnie też pasuje, że można do brzuszka mówić "osobowo" ;) . Poza tym ciekawość by mnie chyba zjadła :P Lekarz mi nawet fotkę krocza wydrukował śmiejąc się, że teraz mam "dowód rzeczowy" bo co wizytę kazałam się mu przyglądać czy to na pewno dziewczę ;) bo chcę ubranka kupować :D

Zgłoś nadużycie #570 5 kwietnia 2011, 16:55

Black_rose Supermama
oj szkoda, że nie wiadomo jeszcze jaka płeć... Mnie też pasuje, że można do brzuszka mówić "osobowo" ;) . Poza tym ciekawość by mnie chyba zjadła :P Lekarz mi nawet fotkę krocza wydrukował śmiejąc się, że teraz mam "dowód rzeczowy" bo co wizytę kazałam się mu przyglądać czy to na pewno dziewczę ;) bo chcę ubranka kupować :D