Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #5371 5 lipca 2011, 10:53

snoopy90 Fajna mama
Dobry dzień :D dzieś wstałam wcześniej w nocy tez miałam duzo chodzenia do mieszkaniu bo złapała mnie okropna zgaga i szukałam Rennie i nigdzie ich nie było a jak sie okazało po 20min chodzenia że miałam je koło łóżka,bo to już nie pierwsza nocna zgaga :) Tableteczka pomogła i zasnełam potem mnie znowu mój obudził jak wstawał do pracy,jakieś psy ciągle gdzieś szczekają,moja Tosia(piesek)sie denerwuje i tez szczeka i tak w kółko :D

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #5372 5 lipca 2011, 10:57

olka2747 Gotowa na wszystko
Dzieńdoberek :-)   Ja wczoraj na noc się tak najadłam i przez to wstałam razem z mężem o 5, żeby zjeść bo myślałam że umrę z głodu i poszłam dalej spać jak pojechał. Znów ładna pogoda, słoneczko świeci. Kurczę nudno tak w domu całe dnie siedzieć :-) jak pracowałam to już się nie mogłam doczekać a teraz dopiero drugi dzień a już mi nudno, jak powiedziałam mężowi to mnie wyśmiał hehehhe :-)

Zgłoś nadużycie #5373 5 lipca 2011, 11:01

schmetterling Supermama
to mój piechu chyba jakiś dziwoląg jest bo szczeka tylko jak ktoś do drzwi zapuka,na dworzu mogą sobie szczekać i szczekac a on jakby nie słyszał tego :D szczeka tylko wtedy kiedy musi :D

Zgłoś nadużycie #5374 5 lipca 2011, 11:02

snoopy90 Fajna mama
mi tez nudno ale mojemu nie wspominam bo zaraz mi znajdzie zajęć tyle że hoho :D

Zgłoś nadużycie #5375 5 lipca 2011, 12:08

agf Supermama
Mi absolutnie nie nudno, a nawet jakoś tak szybko czas mi leci. Przez te parę miesięcy jeszcze się nie wynudziłam ;) Przed kompem siedze, czytam książki, wystawiam na allegro, kupuję na allegro, zanim się wezmę żeby coś ugotować czy ogarnąć to czasem już mąż z pracy wraca ;)

Zgłoś nadużycie #5376 5 lipca 2011, 12:21

agf napisał(a)

Mi absolutnie nie nudno, a nawet jakoś tak szybko czas mi leci. Przez te parę miesięcy jeszcze się nie wynudziłam ;) Przed kompem siedze, czytam książki, wystawiam na allegro, kupuję na allegro, zanim się wezmę żeby coś ugotować czy ogarnąć to czasem już mąż z pracy wraca ;)

Hhehhee to Tobie widzę, że naprawde brak czasu?!!

Zgłoś nadużycie #5377 5 lipca 2011, 12:23

Właśnie przyszła bryka Kacperka, już nie mogłam się doczekać i chciałam sama go poskładać, ale nie dam rady bo dziady włożyli go tak ciasno w karton, że nie wyciągnę, no nic poczekamy to tatuś będzie miał frajdę po pracy :-)

Zgłoś nadużycie #5378 5 lipca 2011, 12:25

olka8922 Gotowa na wszystko

snoopy90 napisał(a)

mi tez nudno ale mojemu nie wspominam bo zaraz mi znajdzie zajęć tyle że hoho :D

mi nie nudno, bo teraz zacelam prac, dzisiaj poprasuje, pozniej do poloznej, trzeba sie pakowac, jeszcze zajade do paru sklepow i kupie pare rzeczy do szpitala :) ale nawet jakby mi bylo nudno to tez swojemu nie mowie, bo moj tez by zaraz cos mi znalazl do roboty :D w ogole w nocy spac nie moge, poce sie, latam do toalety, juz sobie zaczelam ceratke podkladac na lozko do spania bo nigdy nic nie wiadomo :P w ogole napisala do mnie dzisiaj kolezanka z pracy ze chce mnie zobaczyc i takie tam, napisalam jej ze nie mam czasu na spotkania bo musze sie pakowac, prasowac to foch na caly swiat bo ja dla krolewny nie mam czasu :|
Paprotka daj znac jak obrona, pewnie poszlo wszystko dobrze :) u mnie cieplutko dzisiaj na dworze, slonko swieci :)
schmetterling na pewno sobie poradzisz w szpitalu :) wiadomo strach jest, ale damy rade.Ja tez sie boje co to bedzie, ale zawsze moze polozna czy pielegniarka pomoc.
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #5379 5 lipca 2011, 12:48

wenus1988 Gotowa na wszystko
heyka,
po 20 stron wy chyba dziennie piszecie :) hehe
Ja jedynie czego sie boje to tego ze czegos kupilam za malo, lub wogole o czyms zapomniałam... hmmm dla małej mam tylko jeden recznik bo uznałam ze wystarczy..,.. ale teraz widze jak piszecie to musze kupic jeszcze jeden hmm... nie wiem jakie te podklady z belli te z biedronki podpaski wielkie czy jakies specjalne... ciagle mysle ze o czyms zapomnialam.... No i nie wiem jak to jest z tym pepkiem.. przemywac to octeniseptem, gencjana czy spirytusem? czy wszytskim na raz? juz sie w tym wszytskim gubie... hehe :) w sumie musze to wszytsko jeszcze kupic bo nic nie mam.. Nie wiem wy to wszytsko juz kupujecie, planujecie, pierzecie prasujecie a ja nic! Leze obłogiem w domu i nic sobie z tego nie robie ze niebawem bede rodzic Ewentualnie CC... bo raczej ostatnio sie juz tylko na cięcie nastawiam...

Zgłoś nadużycie #5380 5 lipca 2011, 12:48

wenus1988 Gotowa na wszystko
heyka,
po 20 stron wy chyba dziennie piszecie :) hehe
Ja jedynie czego sie boje to tego ze czegos kupilam za malo, lub wogole o czyms zapomniałam... hmmm dla małej mam tylko jeden recznik bo uznałam ze wystarczy..,.. ale teraz widze jak piszecie to musze kupic jeszcze jeden hmm... nie wiem jakie te podklady z belli te z biedronki podpaski wielkie czy jakies specjalne... ciagle mysle ze o czyms zapomnialam.... No i nie wiem jak to jest z tym pepkiem.. przemywac to octeniseptem, gencjana czy spirytusem? czy wszytskim na raz? juz sie w tym wszytskim gubie... hehe :) w sumie musze to wszytsko jeszcze kupic bo nic nie mam.. Nie wiem wy to wszytsko juz kupujecie, planujecie, pierzecie prasujecie a ja nic! Leze obłogiem w domu i nic sobie z tego nie robie ze niebawem bede rodzic Ewentualnie CC... bo raczej ostatnio sie juz tylko na cięcie nastawiam...

Zgłoś nadużycie #5381 5 lipca 2011, 14:03

snoopy90 Fajna mama
sie nie przejmuj Wenus tak,ja dopiero liste pisze i powoli tez kupywac zaczne,chyba hurtowo wszystko naraz :D wczoraj np kupiłam mydełko dla dzidzi z Nivea :D i tak sie przygotowuje :D masakra :D

Zgłoś nadużycie #5382 5 lipca 2011, 14:25

Wiecie co? Właśnie zjadłam wczorajszą zupę ogórkową, wstałam od stołu usiadłam na kanapę i od razu wstałam i poleciałam całą zwróciłam, Dlaczego? To przez całą ciążę ani razu nie wymiotowałam. Nie mam pojęcia dlaczego?, wczoraj tak się nią obiadałam i wszystko było ok.

Zgłoś nadużycie #5383 5 lipca 2011, 15:10

gosias Fajna mama
Beatka na pewno się obroniła ale w tej euforii przeciez na forum nie będzie siedziała :) :)  Ja własnie wcinam malutką porcyjkę domowych lodów(tych co robiłam z proszku) :)
Hubert&Helena

Zgłoś nadużycie #5384 5 lipca 2011, 15:39

Konto usunięte
a ja się położyłam tak o 13:30 i nie dawno co wstałam ,wstawiłam ziemniaczki do wczorajszego gulaszu i czekam na mężusia bo będzie o 16:05 :)
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #5385 5 lipca 2011, 15:44

gosias Fajna mama

editwil napisał(a)

Gosia te z torebek jak bita śmietana co się robi? Kilka lat temu był na nie szał w sklepach teraz ich nie widziałam, a też bym zrobiła.

Dokładnie, mi kojarzą się z dzieciństwem :) U mnie są w jednym supermarkecie,po 1,25/paczka :) Pychota :)
Hubert&Helena

Zgłoś nadużycie #5386 5 lipca 2011, 15:49

snoopy90 Fajna mama

Margolcia napisał(a)

a ja się położyłam tak o 13:30 i nie dawno co wstałam ,wstawiłam ziemniaczki do wczorajszego gulaszu i czekam na mężusia bo będzie o 16:05 :)

tez bym taki gulasz zjadła a ja tylko rosół dzisiaj zrobiłam  i miesko gotowane z rosołu takie.moj zaraz powinien byc

Zgłoś nadużycie #5387 5 lipca 2011, 16:29

mamaela Supermama
[QUOTE=gosias;34084]Dziewczynki rozumię Wasz strach, ale naprawdę dacie sobie radę, słowo! A przewijanie zawsze można powiczyc np. na misiu :) to nie jest az takie trudne, uwierzcie w siebie![/QUOTE
Potwierdzam, to tak strasznie trudne wydaje sie na początku a potem człowiek robi podstawowe zabiegi pielęgnacyjne jak automat.  Na początku poprostu będzie szło to wolniej, zapewnijcie sobie zawsze czas na wszystko, zwłaszcza jak będziecie planować spacerek czy kąpiel- najpierw przemysleć kolejność czynności, przygotować wszystko a potem dopiero róbcie :)   Ja pamiętam pierwsze kąpiele syna, zawsze czegoś nie miałam pod ręką i była nerwówka i mąż donosił coś do łazienki, a po 3 razach już szło to automatycznie :)

Zgłoś nadużycie #5388 5 lipca 2011, 16:29

mamaela Supermama
[QUOTE=gosias;34084]Dziewczynki rozumię Wasz strach, ale naprawdę dacie sobie radę, słowo! A przewijanie zawsze można powiczyc np. na misiu :) to nie jest az takie trudne, uwierzcie w siebie![/QUOTE
Potwierdzam, to tak strasznie trudne wydaje sie na początku a potem człowiek robi podstawowe zabiegi pielęgnacyjne jak automat.  Na początku poprostu będzie szło to wolniej, zapewnijcie sobie zawsze czas na wszystko, zwłaszcza jak będziecie planować spacerek czy kąpiel- najpierw przemysleć kolejność czynności, przygotować wszystko a potem dopiero róbcie :)   Ja pamiętam pierwsze kąpiele syna, zawsze czegoś nie miałam pod ręką i była nerwówka i mąż donosił coś do łazienki, a po 3 razach już szło to automatycznie :)

Zgłoś nadużycie #5389 5 lipca 2011, 16:33

mamaela Supermama

schmetterling napisał(a)

a tak wogóle byliśmy ostatnio u mojego chłopaka babci na imieninach i byla ta jego skąpa siostra o której kiedyś opowiadałam,z synkiem 8 miesięcznym.No i widziałam jak go przewijała i tak mimowolnie spojrzałam na jego pupcię ,to tam w środku między pośladkami tak na około 2cm miał takie coś okropnie czerwone i takie krosty czerwone czy strupy jakieś ,masakra okropnie to wyglądało!! Co to było ?? Nie pytałam bo mi było głupio.Odparzenie? ale aż tak ?? ?!!

No odparzone pewnie i niestety niedomyte pupsko, a pewnie skórka wrażliwa u malca wyjątkowo. Po to właśnie przy każdym przewijaniu (nawet tylko po zsikaniu) warto mieć nawyk przetarcia pupci mokrymi chusteczkami i posmarowania kremikiem. Ale dziwne, że mama nie zobazyła tego i nie zareagowała? Nie każde dziecko się drze jak ma odparzenie, to zależy od wrażliwości na ból. Są takie o od razu drą się, ale znam 2 dzieci, które nawet na leżenie w kupie i odparzenia nie reagowały- nie przeszkadza im to?

Zgłoś nadużycie #5390 5 lipca 2011, 17:00

Konto usunięte
dzień dobry :D
MAMUŚKI! WSZELKIE ZAKUPY - ZAKOŃCZONE :D
padam na twarz, od 12 zakupowy szał... :D i koniec... teraz tylko poskładać ciuszki mojego przystojniaka małego, ogarnąc wszystkie... torbę dopakować do szpitala i moge rodzić :D (ale jednak wolę jeszcze poczekać...)
mi laptop od wczoraj średnio działa - o forum mogę zapomnieć... ale teraz jestem u swoich rodziców (bo tu szykuje sobie pokój na poporodzie).
nie no jak usiadłam to już chyba nei wstane :) hehe
jak dobrze że koniec latania po sklepach :)  
wózek pozostawiłam w obowiązku memu mężczyźnie więc JA MAM Z GŁOWY.
swoją drogą, co do przewijania, moja siostra trenowała na butelce :) a nie bójcie się, w szpitalu nikt Was nie zostawi bez instrukcji :)
Wenus co do octeniseptu/gencjany/spirytusu. ja kupiłam octenisept i babeczka w aptece powiedziała że w takim razie gencjane mogę sobei odpuśćić bo i na ranki różne octeniseptu można używać, a on przynajmniej tak nie brudzi :) a ja za spirytus się nie biorę.
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*