Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #5011 29 czerwca 2011, 16:25

olka8922 Gotowa na wszystko

paprotka25 napisał(a)

ja jak byłam dzieciem to mama mi zawsze robiła sok z jagód na biegunkę i pomagało :)
mam nadzieję że ta położna zadzwoni, czekaj cierpliwie :) ale Wy macie szczęście z tymi zakupami, za małe pieniążki i w dobrym stanie :) super :)

hehe, od razu mi sie skojarzyly Gumisie przez ten sok z jagod ;) no,ja tez mam nadzieje, ze polozna zadzwoni... jak nie, to jutro Ja do niej zadzwonie.To moj ukochany tak wynajduje co roz cos na internecie, ja pewnie bym znalazla duzo gorsze rzeczy i drozsze, on czesto siedzi i obserwuje co po ile stoi, czy sie oplaca, doradza sie brata :) wczoraj posortowalam ciuszki w rozmiarach i popakowalam w jednorazowki zeby wygodniej bylo prac i prasowac.
Kurde ciekawe co tam u Kasi, jak sie czuje i jak mala... :)
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #5012 29 czerwca 2011, 16:35

paprotka25 Supermama
kurcze tyle razy piłam ten sok i nie skojarzyłam gumisiów :)
ja ostatnio też posegregowałam rozmiarami ciuszki ale to raczej orientacyjnie ile czego mam, teraz je podziele kolorami do prania, ale to jeszcze nie teraz bo pranie myśle że zaczne pod koniec lipca

Zgłoś nadużycie #5013 29 czerwca 2011, 16:50

paprotka25 napisał(a)

kurcze tyle razy piłam ten sok i nie skojarzyłam gumisiów :)
ja ostatnio też posegregowałam rozmiarami ciuszki ale to raczej orientacyjnie ile czego mam, teraz je podziele kolorami do prania, ale to jeszcze nie teraz bo pranie myśle że zaczne pod koniec lipca

no, ja tez musze podzielic kolorami zeby juz bylo wszystko przygotowane do wrzucenia do pralki ;) ja mysle ze w przyszlym tygodniu zaczne wszystko prac i prasowac, zeby byc zwartym i przygotowanym na wszystko :)

Zgłoś nadużycie #5014 29 czerwca 2011, 17:08

dzwonila dopiero polozna - ide do nowej poloznej we wtorek na 16 :D :) :D jejejeje :D

Zgłoś nadużycie #5015 29 czerwca 2011, 17:12

paprotka25 Supermama

olka8922 napisał(a)

dzwonila dopiero polozna - ide do nowej poloznej we wtorek na 16 :D :) :D jejejeje :D

ekstra :) widzisz doczekałaś się :) mam nadzieje że ta położna będzie ok :)

Zgłoś nadużycie #5016 29 czerwca 2011, 17:16

snoopy90 Fajna mama

olka8922 napisał(a)

o udało ci sie :) a jak tam gardło?

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #5017 29 czerwca 2011, 18:35

agf Supermama
Wróciłam właśnie z USG i powiem wam, że trochę jakaś taka zdegustowana jestem i w ogóle już sama nie wiem, nic mi się nie zgadza...
Teoretycznie datę mam wyliczoną na 3.09, więc liczę, że jutro zaczynam 31 tc. A tu mi na badaniu wychodzi, że to nie początek 31 tylko 33,4 dni... Waga też wyszła jakaś duża 2100 - a jeszcze 5 tyg. temu było 830 g. i termin z ostatniego usg pokrył się już z tym wyliczonym z miesiączki. Jak się przeraziłam i wagą i tymi tygodniami to babeczka stwierdziła,ze wszystko to jest w granicy błędu, bo wsytarczy, że ona ciut inny ruch wykona by obwód głowy czy brzucha zmierzyć i od razu i waga jest mniejsza i tydzień wcześniejszy. Zła jestem, bo na wszystkie badania chodziłam do innej lekarki, na dodatek tamta na innym sprzęcie mierzyła. A teraz tamta ma urlop i poszłam do innej. I nie wiem w końcu jak miarodajne było to usg... Zła jestem i jakoś mi kurcze smutno, bo się martwię, ze w końcu urodze w połowie sierpnia, na dodatek, że dziecko za duże...

Zgłoś nadużycie #5018 29 czerwca 2011, 19:30

mamaela Supermama

agf napisał(a)

Wróciłam właśnie z USG i powiem wam, że trochę jakaś taka zdegustowana jestem i w ogóle już sama nie wiem, nic mi się nie zgadza...
Teoretycznie datę mam wyliczoną na 3.09, więc liczę, że jutro zaczynam 31 tc. A tu mi na badaniu wychodzi, że to nie początek 31 tylko 33,4 dni... Waga też wyszła jakaś duża 2100 - a jeszcze 5 tyg. temu było 830 g. i termin z ostatniego usg pokrył się już z tym wyliczonym z miesiączki. Jak się przeraziłam i wagą i tymi tygodniami to babeczka stwierdziła,ze wszystko to jest w granicy błędu, bo wsytarczy, że ona ciut inny ruch wykona by obwód głowy czy brzucha zmierzyć i od razu i waga jest mniejsza i tydzień wcześniejszy. Zła jestem, bo na wszystkie badania chodziłam do innej lekarki, na dodatek tamta na innym sprzęcie mierzyła. A teraz tamta ma urlop i poszłam do innej. I nie wiem w końcu jak miarodajne było to usg... Zła jestem i jakoś mi kurcze smutno, bo się martwię, ze w końcu urodze w połowie sierpnia, na dodatek, że dziecko za duże...

No ale ta Twoja lekarka to przeież nie będzie chyba na urlopie cały lipiec, umów się do niej po jej urlopie i poproś o kolejne USG, powiedz że to dzisiejsze jest dla Ciebie dziwne.

Zgłoś nadużycie #5019 29 czerwca 2011, 19:36

agf Supermama
Też pomyślałam sobie właśnie, że zrobię jeszcze jedno żeby mieć lepszy obraz. Ale to dziwne, że aż takie duże róznice powychodziły, nie?

Zgłoś nadużycie #5020 29 czerwca 2011, 19:47

snoopy90 Fajna mama

agf napisał(a)

Też pomyślałam sobie właśnie, że zrobię jeszcze jedno żeby mieć lepszy obraz. Ale to dziwne, że aż takie duże róznice powychodziły, nie?

jak masz wątpliwości może wybierz sie na 3d porzadne :D

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #5021 29 czerwca 2011, 19:52

agf Supermama
Na 3 D byłam właśnie 5 tyg. temu. Teraz to już chyba za późno, bo mi mówili jak się zapisywałam, że najlepiej w 25-30 tc. Mam nadzieję, że po prostu wystarczy na innym sprzęcie, który inaczej mierzy. Tutaj ona ręcznie zaznaczała punkciki i mierzyła ten obwód głowy i brzucha, a tamta chwytała tylko 4 punkty i sam jej się jakby taki okrąg robił i ona tylko po powiększała czy zmniejszała. I ta powiedziała, że różnice mogą wynikać właśnie z tego jak ona uchwyci...

Zgłoś nadużycie #5022 29 czerwca 2011, 19:52

snoopy90 napisał(a)

o udało ci sie :) a jak tam gardło?

z gardlem nie ma poprawy, na dodatek dzisiaj w nocy mialam stan podgoraczkowy, pocilam sie strasznie, ale wstalam o 3:45, zastanawialam sie 15minut czy wziac paracetamol az w koncu wzielam i poszlam dalej spac ;) na gardlo kupilam strepsils i hollsy, oby to pomoglo, bo lod u mnie sie nie sprawdzil :|

Zgłoś nadużycie #5023 29 czerwca 2011, 19:55

agf napisał(a)

ze dziecko za duze to nie masz czym sie martwic, duzy chlop Ci rosnie, widac ze zdrowy :D a ta dzisiejsza lekarka nie wyliczyla Ci przyblizonego terminu porodu?

Zgłoś nadużycie #5024 29 czerwca 2011, 19:56

mamaela Supermama

olka8922 napisał(a)

z gardlem nie ma poprawy, na dodatek dzisiaj w nocy mialam stan podgoraczkowy, pocilam sie strasznie, ale wstalam o 3:45, zastanawialam sie 15minut czy wziac paracetamol az w koncu wzielam i poszlam dalej spac ;) na gardlo kupilam strepsils i hollsy, oby to pomoglo, bo lod u mnie sie nie sprawdzil :|

Jeszcze możesz płukać szałwią lub psikać takim preparatem ziołowym na bazie szałwi i tymianku, tylko nie wiem czy znajdziesz coś takiego, ale szałwię pewnie tak

Zgłoś nadużycie #5025 29 czerwca 2011, 19:56

agf Supermama
Olka - może się wyleż porządnie skoro nic nie pomaga? Ciężko w taki upał, ale skoro nie ma poprawy?...

Zgłoś nadużycie #5026 29 czerwca 2011, 21:26

mamaela napisał(a)

Jeszcze możesz płukać szałwią lub psikać takim preparatem ziołowym na bazie szałwi i tymianku, tylko nie wiem czy znajdziesz coś takiego, ale szałwię pewnie tak

Wlasnie sobie zaparzylam szalwie :) mam nadzieje ze pomoze :) dziekuje za info :) w ogole wypilam wczoraj mleko z maslem,czosnkiem i cytryna, myslalam ze chociaz to polepszy sprawe, a tu nic :/ miod bym jeszcze dodala ale nie mam.Ale zaraz sprobuje z szalwia ;)

Zgłoś nadużycie #5027 29 czerwca 2011, 21:30

agf napisał(a)

Olka - może się wyleż porządnie skoro nic nie pomaga? Ciężko w taki upał, ale skoro nie ma poprawy?...

Dzisiaj na szczescie upal byl tak od 9-10:30, akurat jak szlam do poloznej.A pozniej zrobilo sie chlodno i wiatr sie zerwal.Zalowalam ze kurtki nie wzielam,bo ta pogoda taka zdradliwa, niby upal ale tak sie pozniej chlodno zrobilo ze od razu kierunek przystanek autobusowy.Jutro caly dzien bede siedziala w domu, owine sie szalikiem i sie wygrzeje :) nie chce lezec bo wystarczy ze nieraz spie do 10-tej, pozniej mnie tak biodra bole ze szok.Chyba ze przy tv sie uwale i kocykiem przykryje ;)

Zgłoś nadużycie #5028 29 czerwca 2011, 21:48

gosias Fajna mama
Kurcze dziewczynki jak nie urok to sraczka(u niektórych dosłownie :) ), oj my się mamy z tymi ciążami...Ja jestem padnięta, cały dzień upalnie, u tego diabetologa się naczekałam, ale cukry mi spadają i tak podobno ma byc, kolejna wizyta za 2 tyg., a kobiet była dzisiaj chyba z 50! wszystkie z cukrzycą ciążową! Miieliśmy też gości, mąż ma dzisiaj imieniny, normalnie mu ciasto zrobiłam...Teraz nic tylko do łóżka,ale nogi mnie rwą, chyba na zmianę pogody!
Hubert&Helena

Zgłoś nadużycie #5029 29 czerwca 2011, 21:53

oliwkowa.mama Zadomowiona
dziewczyny powiedzcie mi od kiedy powinny byc wizyty co 2 tyg ? ja mam termin na 12 sierpnia ostatnio byłam 14 czerwca i kazała mi przyjsc za ok miesiac ale pojde teraz koło 4 lipca bo dokucza mi ostatnio puchniecie prawej reki
oliwkowa.mama

Zgłoś nadużycie #5030 29 czerwca 2011, 21:54

Konto usunięte
agf Ty się nie stresuj, idz do tamtej lekarki :) tak to się kończy jak się chodzi raz tu raz tu :) a jak dzidzia duża to się nie przejmuj.. jakoś to będzie, i to fakt, co sprzęt to może mierzyć inaczej :) mi teraz termin z wstępnego 09.08 skoczył na 27.07, bo też mi chłopaczek urósł. a jak będzie w rzeczywistości to się dopiero okarze :)  
idz do tamtej lekarki, napewno wyjdziesz spokojniejsza :) badania masz porobione, jak mówią żę jest ok, to jest ok :) gdyby waga była zła, to by Ci powiedzieli :)
Olka a Ty z miodu korzystasz? weź może tantum verde kup co? mi naprawde pomaga...
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*