Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #491 31 marca 2011, 20:03

Konto usunięte
Olka8922 u mnie w ciągu dnia ruchy są, czuje często przy każdej okazji ale przy tym co się dzieje wieczorem to jest po prostu nic :) takie kopy obrywam że strach się bać co będzie później :D
jak to o temperamencie świadczy to już strach na całego ;)
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #492 31 marca 2011, 20:10

Black_rose Supermama
Aga.W ja znowu odliczanie zaczęłam :D następna wizyta za 4tyg, a prenatalne ostatnie za 6tyg. 
Moja misia się wierci cały dzień, nie wiem czy wieczorem bardziej. Ale wiecie co, jak słodkie zjem to szaleje na maksa!

Zgłoś nadużycie #493 31 marca 2011, 20:15

Anka.M Zadomowiona
hej Dziewczyny.
Długo mnie nie było. jestem w 20tc. Ruchy czuje codziennie i to mocne, nawet jak chodzę. Najczęściej wieczorem i po słodkim :) Przytyłam juz tez dość dużo bo 7 kg!!! Ale w pierwszej ciąży aż 23 !!! i dało radę zrzucić :)
Mamy już 3 latka. no a teraz ( w końcu sie dowiedziałam :) ) będzie córeczka :) !!! Pozdrawiam :)

Zgłoś nadużycie #494 31 marca 2011, 20:32

gosias Fajna mama

Black_rose napisał(a)

Kobietki :) jestem po wizycie. Mamy 25tc, przybrałam łącznie 5kg, wyniki idealne (te z krzywej cukrowej też - wyszło mi 104, a max po 2h może wyjść 140). Mała waży 660g! Ładnie się "podpasła" :D jak to ujął mój mąż (z 285g). Zwinęła się w rogal i główkę tuliła do łożyska ;) - na kuchni mamusi najlepiej :D ...
Tylko łożysko niestety dalej jest nisko, i lekarz stwierdził, że cofa się wolniej niż zakładał. Za 12 tygodni mała może się już pchać na świat :) i mam powoli uważać na przedwczesne skurcze.
No. To tyle nowości :D

Gratuluję Ci tej krzywej, ja w poniedziałek idę do szpitala :(  Dbaj o siebie jak dotąd to maleńka jeszcze poczeka :) Pozdrawiam
Hubert&Helena

Zgłoś nadużycie #495 31 marca 2011, 20:37

gosias Fajna mama

Anka.M napisał(a)

hej Dziewczyny.
Długo mnie nie było. jestem w 20tc. Ruchy czuje codziennie i to mocne, nawet jak chodzę. Najczęściej wieczorem i po słodkim :) Przytyłam juz tez dość dużo bo 7 kg!!! Ale w pierwszej ciąży aż 23 !!! i dało radę zrzucić :)
Mamy już 3 latka. no a teraz ( w końcu sie dowiedziałam :) ) będzie córeczka :) !!! Pozdrawiam :)

Ja też mam prawie 3- latka (we wrzesni skonczy 3) i teraz  prawdopodobnie córeczka. Ja zaczynam 23tc i póki co wcale nie tyję; od listopada zgubiłam 10kg! lekarz mówi że jest ok., wszystko idzie w brzuch; teraz jem normalnie, muszę tylko uważac z tym cukrem, ruchu mam sporo, bo mając 2,5 latka w domu nie sposób się nie ruszac :) A ruchy dziecka czuję w ciągu całego dnia, teraz też daje czadu :)
Hubert&Helena

Zgłoś nadużycie #496 31 marca 2011, 20:50

Black_rose Supermama
Gosias farciaro :D 10kg w dół! Jak tyś się uchowała :D ? My tu marudzimy, że nam przybywa a Tobie maluszek "wsysa" kilogramy :D Ah... pomarzyć dobra rzecz... ;) pewnie ślicznie wyglądasz w ciąży. Ja śmiesznie 'kulkowacieję' :D

Zgłoś nadużycie #497 31 marca 2011, 20:55

gosias Fajna mama
Ja niestety po pierwszej ciąży walczyłam z nadwagą, chociaż w pierwszej przytyłam w sumie 11kg to po ciąży jeszcze dodatkowe 15 więc trochę nadwagi mi się uzbierało.
Hubert&Helena

Zgłoś nadużycie #498 31 marca 2011, 21:31

paprotka25 Supermama
byłam dzisiaj u lekarza, wszystko jest ok, serduszko wali od razu lepiej się robi jak się je usłyszy chociaż ja delikatnie czuje jak się Maluch rusza ale tak to zawsze jest dodatkowe potwierdzenie że wszystko jest w porządku, przytyłam 2 kg od ostatniej wizyty, czyli tylko 2,5kg od wagi wyjściowej bo wcześniej chudłam, czyli chyba nie jest źle chociaż jak spojrzałam na wage to się przeraziełam bo nigdy tak  "dużo" nie ważyłam, usg mam 18.04, może się wreszcie dowiemy kto mnie łaskota :)

Zgłoś nadużycie #499 31 marca 2011, 22:53

olka8922 Gotowa na wszystko
dziewczyny ja juz nie wiem co mam myslec o tej swojej ciazy... Kazda czuje ruchy, czy to dzien czy wieczor, ja dzisiaj bylam u lekarza, slyszal bicie serca tyle ze ja nie slyszalam bo robil to stetoskopemWczoraj na wieczor czulam ruchy, dzisiaj ani razu nic nie czulam :/ czy dziecko moze byc az tak leniwe ?? martwie sie troche... 22tydzien i drugi dzien a czuc tak rzadko i tak malo ruchow... albo musze czekac do wieczora albo lezec pol dnia zeby cokolwiek czuje. A do tego wieczora dluzy  sie jak cholera :/ pozdrawiam
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #500 31 marca 2011, 23:40

Konto usunięte
Olka nie martw się!! ja wczoraj dopiero wieczorem malucha poczułam bo jakiegoś lenia cały dzień miał :) dzisiaj za to daje popalić. nie ma się co martwić, wiesz że dzidzia zdrowa, ruchy czujesz więc nie ma problemu :) bez względu na to czy cały dzień czy tylko wieczorem :) u mnie jest że czasem cały dzień fika, a czasem dopiero wieczorem się uaktywnia, czasem ma tyle energii że o własne wnętrzności się boje :) innym razem kopa cały dzień doprosić się nie mogę :) naprawdę - nie martw się :)

Zgłoś nadużycie #501 1 kwietnia 2011, 7:53

Black_rose Supermama
olka moja mała rozszalała się na dobre dopiero w 23tc, a w 24tc zaczęło to być już regularne i konkretne kopanie - że się cały brzuch trzęsie ;) ... także spokojnie... wcześniej były ruchy, ale też się trzeba było czasami cały dzień o jedengo lichego kopniaczka prosić. Podrośnie troszkę to zacznie dawać czadu

Zgłoś nadużycie #502 1 kwietnia 2011, 9:30

wenus1988 Gotowa na wszystko
Olka, Przyjdzie taki dzień gdzie zacznie kopać porządnie i bedziesz czuć bo moze ruszasz sie albo chodzisz w ciagu dnia i nie czujesz ruchów a może gdy akurat sie połozysz albo usiadziesz i chcesz poczuc ruchy to ono akurat sobie smacznie spi może dlatego ci sie nie udaje czesto zauważyć ruchów, jak przyjdzie dzien kopniaków to juz zacznie sie i nie bedzie konca :) Ja tez czekałam aż od soboty tydzien temu sie zaczeło, teraz czuje regularnie co dzien o mniej wiecej tych samych porach, ale nie ma zasady na kazda kobietę, jedna czuje ruchy w 19tygodniu swojej pierwszej ciazy a druga moze czuc dopiero w 24tc nie ma reguły :) musisz cierpliwie czekac

Zgłoś nadużycie #503 1 kwietnia 2011, 11:29

Konto usunięte
Ja tez jeszcze nie czuje ruchów moich maluchów i powoli już tracę ten entuzjazm czekania na pierwszy ruch :( ale nie mam sceptycznych myśli po prostu uważam że przy bliźniakach jeszcze długo nie poczuję tych upragnionych ruchów :( najważniejsze ze wiem ze wszystko z nimi jest w porządku :) 13 kwietnia będę  miała USG i zobaczymy jak rozwijają się moje Kropelki :)
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #504 1 kwietnia 2011, 11:38

agf Supermama
Ja wczoraj byłam oddać krew i mocz do badania i dziś dostałam na maila już wyniki i się przestraszyłam.
W opisie było:

"Wyniki badań poza granicami normy

Wtórna niedokrwistość (ciążowa)."

Przyznam, że bardzo się wystraszyłam, zaczynam dopiero szukaćco to, ale może któraś z was mi powie?

Zgłoś nadużycie #505 1 kwietnia 2011, 11:48

Konto usunięte
pewnie niedobór żelaza :) szwagierka miała, musiała pić soczki z buraczków. miała ich dość :)

Zgłoś nadużycie #506 1 kwietnia 2011, 11:49

Konto usunięte
swoją drogą - ponoć często się zdarza. ja dopiero będę miała na początku maja i badania i wyniki. zobaczymy jak to u mnie będzie wyglądać.

Zgłoś nadużycie #507 1 kwietnia 2011, 11:50

agf Supermama
Ale czy jest to niebezpieczne? Kurcze, już sama nie wiem czy o tym czytać czy nie, bo przerażają mnie informacje do czego moze to doprowadzić...

Zgłoś nadużycie #508 1 kwietnia 2011, 12:14

Konto usunięte
a kiedy lekarza masz ?? ja bym poszła po żelazo do apteki i soczek buraczkowy :) z tych 1dniowych :) nie czytaj za dużo bo to niezdrowo. weź głęboki oddech i spokojnie :) jak wyniki masz to pewnie zaraz wizyta i lekarz wszystko Ci powie dokładnie :) nie martw się na zapas bo dzidzia też się martwi wtedy.

Zgłoś nadużycie #509 1 kwietnia 2011, 12:42

Anka.M Zadomowiona
Olka - nie masz czym sie martwić. ja w pierwszej ciąży ruchy poczułam dopiero w 23tc, i to wcale nie takie mocne tylko łaskotanie. Dopiero póżniej synek sie rozszalał :)
agf- nie martw się i nie czytaj za dużo. To bardziej szkodzi niż jakakolwiek dolegliwość. W pierwszej ciąży tez miałam bardzo niski wynik żelaza i poprostu dostawałam je dodatkowo w tabletkach. Synek urodził sie zdrowy, dziś ma trzy latka i rośnie jak na drożdżach. Nie ma co panikować. Za to teraz mam inny problem , mam bardzo mało płytek krwi bo aż mniej niż 100 tys a norma jest od 140-400 tyś. Ale lekarz powiedział żeby sie nie martwić, wiec tego nie robie bo mam dużo innych zmartwień na głowie w tej ciąży :(
Pozdrawiam Was :)
Czekamy na córeczkę :)

Zgłoś nadużycie #510 1 kwietnia 2011, 12:51

gosias Fajna mama

agf napisał(a)

Ja wczoraj byłam oddać krew i mocz do badania i dziś dostałam na maila już wyniki i się przestraszyłam.
W opisie było:

"Wyniki badań poza granicami normy

Wtórna niedokrwistość (ciążowa)."

Przyznam, że bardzo się wystraszyłam, zaczynam dopiero szukaćco to, ale może któraś z was mi powie?

Nie czytaj za dużo, lepiej skontaktuj się z lekarzem.
Hubert&Helena