Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #4931 28 czerwca 2011, 16:17

olka8922 Gotowa na wszystko
bralam juz, strepsilsy do ssania :) myslisz ze lod pomoze? nie pogorszy sprawy?
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #4932 28 czerwca 2011, 16:29

snoopy90 Fajna mama
mi pomaga i znajomi tez własnie lody na gardło jedzą :D

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #4933 28 czerwca 2011, 16:32

no dobra, to sprawdzimy ;-) dzieki :)

Zgłoś nadużycie #4934 28 czerwca 2011, 17:04

agf Supermama

wampirella napisał(a)

Jak mówię dziewczyny u mnie horroru nie było - bo było znieczulenie :D . Naprawde współczułam tym krzyczącym babką które się bały znieczulenia i cierpiały niemiłosiernie. Wstawiłam narazie jedną fotkę :) Pozdrawiam.

Ja cały czas nie wiem czy się zdecydować na znieczulenie czy nie. W sumie chciałabym, ale nie wiem ile prawdy w tym, ze może zaszkodzić. A na zdjęciu wyglądacie ślicznie :)

Zgłoś nadużycie #4935 28 czerwca 2011, 17:08

gosias Fajna mama
Wampirello z całego serca gratuluję i życzę Tobie i malutkiej Selence dużo zdrówka :)
Hubert&Helena

Zgłoś nadużycie #4936 28 czerwca 2011, 17:24

gosias Fajna mama
Dziewczynki jeszcze do tej naszej kolejki trzeba wpisac Martę(Wenus), która cos ostatnio się nie odzywa ?? Chociaz jak widac nie da się do końca zaplanowac, która po której, bo nigdy nie wiadomo...
Hubert&Helena

Zgłoś nadużycie #4937 28 czerwca 2011, 17:34

olka2747 Gotowa na wszystko
Wampirella gratuluję z całego serca, córcia duża wagowo :-) Pród  naprawdę był dla Ciebie łaskawy. trochę nas pocieszyłaś tym porodem ja już się tak nie boję. Rozmawiałam już moją położna i jak tylko będzie mocno bolało to od razu krzyczę epidiural, bo często jest za późno na niego kiedy się już kobiety zdecydują.

Zgłoś nadużycie #4938 28 czerwca 2011, 17:38

Konto usunięte
Olka ja na ból gardła zawsze 2 tantum werde pociućkam i jest luz :) i w ciąży je można.
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #4939 28 czerwca 2011, 17:53

agf Supermama
O, tez ;p olecam Tantum Verde - najlepiej zawsze na moje gardło działało.

Zgłoś nadużycie #4940 28 czerwca 2011, 18:16

nie wiem czy tutaj tantum werde dostane, bede jutro w polskim sklepie to zobacze :) dzieki za info ;) dzisiaj przyszedl monitor elektroniczna niania, kupilismy uzywana a wyglada jak nowka :) dzisiaj na obiad gulasz z wczoraj a jutro do poloznej :)

Zgłoś nadużycie #4941 28 czerwca 2011, 18:21

mamaela Supermama

wampirella napisał(a)

Czesc mamusie!!! Mam Selenkę wreszcie :) . Zaraz wstawię jakieś fotki. Jestem przeszczęśliwa!!!
teraz trochę o porodzie: skurcze co 15 minut zaczęły się w piątek ok 15.00. (to taki ból w podbrzuszu jak na okres tylko troche bardziej). Dotarłam do szpitala, dostałam swój pokój, położyli mnie na monitory żeby sprawdzić co ile są skurcze i potem do pokoju bo rozwarcie było tylko na 3 cm. O 3 w nocy mialam stawic się na monitory ponownie i okazało się ze już jest 7 cm :) . Podano mi epidural, co polecam z całego serca!!!! (jak się nasłuchałam tych krzykówi jęków to  to bogu dziękowałam że istnieje takie znieczulenie (chcialam dodac ze podłączenie sądy do kręgosłupa nie boli!) o 9 rano mialam juz 10 cm, długo to trwało bo epidural spowalnia akcję porodową. Niestety mała nie mogła wyjść bo spora główka była, pomimo parć i wysiłku z mojej strony nic utknęła w kanale rodnym. o 12 zawieziono mnie na sale porodową i zaczęły mi pielęgniarki wypychać na siłą małą z brzucha, niestety nie obyło się bez kleszczy :( ale za pierwszym podejściem wyszedł mój skarb :D 3980g. Wszystko skończyło się dobrze byłam zmęczona ale nie bolało nic (chce zaznaczyc ze nie boli ale skurcze czuć) Pod wieczór już wstałam do łazienki i mialam małą cały czas ze sobą, a dnia następnego kąpiel i opieka nad małą juz bez niczyjej pomocy. Wczoraj (po 48h) wyszłam ze szpitala i czuję się dobrze, mamy pierwszy spacer za nami, mała jest spokojna sypia duzo. Pozdrawiam was wszystkie!

Gratulacje :) Niech Ci córcia rośnie duża i oczywiście zdrowiutka :)

Zgłoś nadużycie #4942 28 czerwca 2011, 18:22

wenus1988 Gotowa na wszystko
ale jestem slepa ... od wczoraj szukałam tego naszego watku sierpniowego... hehe aż tu nagle patrze ze w inny temat to wrzucili :)

Zgłoś nadużycie #4943 28 czerwca 2011, 18:22

mamaela Supermama

wampirella napisał(a)

Jak mówię dziewczyny u mnie horroru nie było - bo było znieczulenie :D . Naprawde współczułam tym krzyczącym babką które się bały znieczulenia i cierpiały niemiłosiernie. Wstawiłam narazie jedną fotkę :) Pozdrawiam.

Fajna dziewuszka i taka duża :)

Zgłoś nadużycie #4944 28 czerwca 2011, 18:23

wampirella napisał(a)

Czesc mamusie!!! Mam Selenkę wreszcie :) . Zaraz wstawię jakieś fotki. Jestem przeszczęśliwa!!!
teraz trochę o porodzie: skurcze co 15 minut zaczęły się w piątek ok 15.00. (to taki ból w podbrzuszu jak na okres tylko troche bardziej). Dotarłam do szpitala, dostałam swój pokój, położyli mnie na monitory żeby sprawdzić co ile są skurcze i potem do pokoju bo rozwarcie było tylko na 3 cm. O 3 w nocy mialam stawic się na monitory ponownie i okazało się ze już jest 7 cm :) . Podano mi epidural, co polecam z całego serca!!!! (jak się nasłuchałam tych krzykówi jęków to  to bogu dziękowałam że istnieje takie znieczulenie (chcialam dodac ze podłączenie sądy do kręgosłupa nie boli!) o 9 rano mialam juz 10 cm, długo to trwało bo epidural spowalnia akcję porodową. Niestety mała nie mogła wyjść bo spora główka była, pomimo parć i wysiłku z mojej strony nic utknęła w kanale rodnym. o 12 zawieziono mnie na sale porodową i zaczęły mi pielęgniarki wypychać na siłą małą z brzucha, niestety nie obyło się bez kleszczy :( ale za pierwszym podejściem wyszedł mój skarb :D 3980g. Wszystko skończyło się dobrze byłam zmęczona ale nie bolało nic (chce zaznaczyc ze nie boli ale skurcze czuć) Pod wieczór już wstałam do łazienki i mialam małą cały czas ze sobą, a dnia następnego kąpiel i opieka nad małą juz bez niczyjej pomocy. Wczoraj (po 48h) wyszłam ze szpitala i czuję się dobrze, mamy pierwszy spacer za nami, mała jest spokojna sypia duzo. Pozdrawiam was wszystkie!

Super, przeogromne gratulacje!!

Zgłoś nadużycie #4945 28 czerwca 2011, 18:25

mamaela Supermama

schmetterling napisał(a)

A ciekawe czy nasza Kasiula już  tuli swoją malutką ? :D
Dziewczyny ja znowu o tym praniu,obmyśliłam to tak że białe ciuszki włożę na 60 stopni,kolory na 40 ,pościel plus reczniki na 60 ,pieluchy flanelowe ,przescieradło ,rożek ,kocyk na 40 ,a tetrówki na ile ? na 60 czy na90 stopni ? Dobrze to obmyśliłam wogóle ?? Ja to chyba z 15 prań będę miała łącznie......

Najpierw przejrzyj te białe i zobacz czy nie masz takich welurowych, bo na nich na metkach często jest, że należy je prać w 40 stopniach.
To samo z pościelą- jak masz bardzo kolorową, to lepiej na 40 stopni- też lepiej zerknij na metkę. jasną pościel w 60.
Kocyki ja prałam zawsze w 30 stopniach- lubią się zbiegać. A pieluchy w 60 wystarzy, w 90 raz na jakiś czas wystarczy.
Przynajniej ja bym tak zrobiła :)

Zgłoś nadużycie #4946 28 czerwca 2011, 18:30

gosias napisał(a)

Dziewczynki jeszcze do tej naszej kolejki trzeba wpisac Martę(Wenus), która cos ostatnio się nie odzywa ?? Chociaz jak widac nie da się do końca zaplanowac, która po której, bo nigdy nie wiadomo...

A dzieki że pamietasz o mnie :) :) Ja sie ostatnio nie odzywałam bo nie miałam jak, odwiedziłam rodzine na dłuuugi weekend i dopiero pomału znajduje troche wolnego czasu by przed kompem posiedziec :) A co to za kolejka? Bo nie wiem o co chodzi a nie sposób mi przeczytac wszystkiego hehe... zawsze czytam 3-4 strony w tył jak mam czas :) :)
Dziś tez sie dowiedziałąm ze nie urodze sama bo mam za maly rozstaw miednicy czy jakos tak :( Bo jedyne 20cm :(

Zgłoś nadużycie #4947 28 czerwca 2011, 18:48

paprotka25 napisał(a)

o ta lista chyba jest dobra :) no chyba że urodze za tydzień z tego stresu na obronie ;)

O znalazłam liste :) :) A mnie gdzie umieścicie ?? ?? ?? ??
17 sierpien.. ale cesarka bedzie także też nie wiem kiedy mi ja dokładnie zaplanują :) :)

Zgłoś nadużycie #4948 28 czerwca 2011, 19:23

Donia1982 Gotowa na wszystko
Wampirella - najserdeczniej gratuluję i  życze dużo zdrówka dla ciebie i małej :)
Kochamy naszą słodką córeczkę : *

Zgłoś nadużycie #4949 28 czerwca 2011, 19:35

gosias Fajna mama

wenus1988 napisał(a)

O znalazłam liste :) :) A mnie gdzie umieścicie ?? ?? ?? ??
17 sierpien.. ale cesarka bedzie także też nie wiem kiedy mi ja dokładnie zaplanują :) :)

Kurczę ja znam bardzo szczupłe kobietki, które rodziły naturalnie, nie wiem o co chodzi z tą  miednicą, zapytaj lekarza, zabaczysz co ci powie...a cesarke robi sie chyba trochę przed tym terminem z OM...
Hubert&Helena

Zgłoś nadużycie #4950 28 czerwca 2011, 19:46

agf Supermama
Moja jedna koleżanka normalnie w biodrach cieniutka też rodziła naturalnie, co prawda męczyła się bardzo, bo mały miał koło 4kg, ale pozwolili jej naturalnie.