Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #4911 28 czerwca 2011, 13:08

Konto usunięte

konwalia napisał(a)

Koniec 24tego. Jutro mam usg u profesora, bo ostatnio lekarz nie mógł znaleźc drugiej kosmówki...Staram się nie martwic, bo przedtem aż 3 razy miałam stwierdzoną dwukosmówkową i to przez dwóch lekarzy.Położna mówiła, że pewnie bliźniaki przysłaniają, bo urosły.Widziałaś fotkę w moim profilu? :)

widziałam śliczna :) ajj nie przejmuj się :) u mnie jutro już 31 tydzień się zaczyna :D
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #4912 28 czerwca 2011, 13:10

olka8922 Gotowa na wszystko
Konwalia ja widzialam Twoje zdjecie - jest swietne ;)
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #4913 28 czerwca 2011, 13:13

konwalia Fajna mama

Margolcia napisał(a)

widziałam śliczna :) ajj nie przejmuj się :) u mnie jutro już 31 tydzień się zaczyna :D

Ja mam z usg termin na 19.10. a z miesiączki na 30.10. czyli jeżeli nie będzie cesarki, to na koniec września muszę byc już gotowa. Fajnie, że już niebawem będziesz miec maluszki przy sobie. :) Ja też już nie mogę się doczekac kiedy je przytulę, a od kiedy kopią to już w ogóle. :) I na święta będziemy już razem. :)
W końcu mamy naszych Przystojniaków. :)

Zgłoś nadużycie #4914 28 czerwca 2011, 13:16

konwalia Fajna mama
Olka, mi się śniło, że byłam w  pracy, a po korytarzu biegało pełno dzieci. Przyszła moja koleżanka i powiedziała, że wreszcie mogę zobaczyc swoich bliźniaków. Ja zapytałam gdzie są, a ona, żę w tej grupie dzieci, bo mają już 5 lat! A ja głupia nawet nie wiedziałam, żę są już takie duże i które to, bo nie wiedziałam jak wyglądają. Chciałam je zawołac, ale znałam imię tylko jednego... :( No, koszmar jakiś. :(

Zgłoś nadużycie #4915 28 czerwca 2011, 13:18

Konto usunięte

konwalia napisał(a)

Ja mam z usg termin na 19.10. a z miesiączki na 30.10. czyli jeżeli nie będzie cesarki, to na koniec września muszę byc już gotowa. Fajnie, że już niebawem będziesz miec maluszki przy sobie. :) Ja też już nie mogę się doczekac kiedy je przytulę, a od kiedy kopią to już w ogóle. :) I na święta będziemy już razem. :)

właśnie to jest cudowne że my sierpnióweczki będziemy mieli dzieci na święta :D no i Ty Konwalio :D moje Kropelki też dają czadu w brzuszku :) zobaczysz jak w którymś tyg (nie pamiętam dokładnie który ) chyba 29 będziesz czuć pod palcami jak się poruszają i to nie kopniaki tylko jakby nóżką po brzuszku sunęły :)

Zgłoś nadużycie #4916 28 czerwca 2011, 13:24

konwalia Fajna mama
Ojej. :) Już nie mogę się doczekac. :) W ogóle, zauważyłąm, że od kiedy maluszki się ruszają, to ta ciąża staje się taka bardziej namacalna, bo czujesz, że ktoś w Tobie mieszka. :)

Zgłoś nadużycie #4917 28 czerwca 2011, 13:29

Konto usunięte

konwalia napisał(a)

Ojej. :) Już nie mogę się doczekac. :) W ogóle, zauważyłąm, że od kiedy maluszki się ruszają, to ta ciąża staje się taka bardziej namacalna, bo czujesz, że ktoś w Tobie mieszka. :)

heheh jeszcze będziesz chciała żeby szybko wyszły jak Ci po żebra będą wchodzić :D

Zgłoś nadużycie #4918 28 czerwca 2011, 13:37

paprotka25 Supermama
Konwalio, jakie te Twoje maluszki urocze :) była u mnie koleżanka, pogadałyśmy trochę i przed chwilą pojechała, jest w 26 tc i przytyła tylko 4 kg... teraz czekam na mężusia będzie za niecałą godzinkę i zjemy razem zupe, a na jutro zachciało mi się kotleta, muszę wyjąć mięsko z zamrażalnika, żeby przez noc się rozmroziło :)

Zgłoś nadużycie #4919 28 czerwca 2011, 13:51

Konto usunięte
Ania, sól fizjologiczna jest do przemywania oczek malucha, do noska w razie kataru itp. do wszytkiego w sumie :) soli fizjologicznej samiast soli mrskiej do noska można użwać :)
oj racja zeby wszystko samo się zrobiło to byłoby super :P
ja mam więcej pozycji do kupienia i więcej kasy do wydania... no ale ja póżniej zaczęłam kupować to nei ma siły :P
damy radę i tyle :) u mnie taki plus że kasy na wizyty nie wydaję... bo tak to bym się chyba skichała :)
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #4920 28 czerwca 2011, 14:45

wampirella Zaprawiona w bojach
Czesc mamusie!!! Mam Selenkę wreszcie :) . Zaraz wstawię jakieś fotki. Jestem przeszczęśliwa!!!
teraz trochę o porodzie: skurcze co 15 minut zaczęły się w piątek ok 15.00. (to taki ból w podbrzuszu jak na okres tylko troche bardziej). Dotarłam do szpitala, dostałam swój pokój, położyli mnie na monitory żeby sprawdzić co ile są skurcze i potem do pokoju bo rozwarcie było tylko na 3 cm. O 3 w nocy mialam stawic się na monitory ponownie i okazało się ze już jest 7 cm :) . Podano mi epidural, co polecam z całego serca!!!! (jak się nasłuchałam tych krzykówi jęków to  to bogu dziękowałam że istnieje takie znieczulenie (chcialam dodac ze podłączenie sądy do kręgosłupa nie boli!) o 9 rano mialam juz 10 cm, długo to trwało bo epidural spowalnia akcję porodową. Niestety mała nie mogła wyjść bo spora główka była, pomimo parć i wysiłku z mojej strony nic utknęła w kanale rodnym. o 12 zawieziono mnie na sale porodową i zaczęły mi pielęgniarki wypychać na siłą małą z brzucha, niestety nie obyło się bez kleszczy :( ale za pierwszym podejściem wyszedł mój skarb :D 3980g. Wszystko skończyło się dobrze byłam zmęczona ale nie bolało nic (chce zaznaczyc ze nie boli ale skurcze czuć) Pod wieczór już wstałam do łazienki i mialam małą cały czas ze sobą, a dnia następnego kąpiel i opieka nad małą juz bez niczyjej pomocy. Wczoraj (po 48h) wyszłam ze szpitala i czuję się dobrze, mamy pierwszy spacer za nami, mała jest spokojna sypia duzo. Pozdrawiam was wszystkie!
Wampirella

Zgłoś nadużycie #4921 28 czerwca 2011, 14:54

schmetterling Supermama
kochana właśnie o Tobie myślałam,gratuluję z całego serducha !!! :D Z niecierpliwością czekam na fotki Selenki :D czyli z tego co piszesz nie było tragedii ,super!!! Dorodna córa się urodziła ,jeszcze raz naprawdę gratuluję ,jaka to musi być ulga po tym wyczekiwaniu :D

Zgłoś nadużycie #4922 28 czerwca 2011, 15:07

agf Supermama
Wampirella - gratuluję i zazdroszczę! Z tego jak to opisujesz wnioskuję, ze wcale nie było tak potwornie, a ty widzę, że szczęśliwa i szybko w dobrej formie!

Zgłoś nadużycie #4923 28 czerwca 2011, 15:10

Konto usunięte
Wampirella no to super że już po :D Gratuluje córci!!
My tu wszystkie tylko na relacje czekałyśmy! kurcze trochę męczarni podczas porodu a teraz już spacerek. warto przecierpieć :P
No to wszystkiego dobrego dla Was!!
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #4924 28 czerwca 2011, 15:15

magdab Gotowa na wszystko

wampirella napisał(a)

Czesc mamusie!!! Mam Selenkę wreszcie :) . Zaraz wstawię jakieś fotki. Jestem przeszczęśliwa!!!
teraz trochę o porodzie: skurcze co 15 minut zaczęły się w piątek ok 15.00. (to taki ból w podbrzuszu jak na okres tylko troche bardziej). Dotarłam do szpitala, dostałam swój pokój, położyli mnie na monitory żeby sprawdzić co ile są skurcze i potem do pokoju bo rozwarcie było tylko na 3 cm. O 3 w nocy mialam stawic się na monitory ponownie i okazało się ze już jest 7 cm :) . Podano mi epidural, co polecam z całego serca!!!! (jak się nasłuchałam tych krzykówi jęków to  to bogu dziękowałam że istnieje takie znieczulenie (chcialam dodac ze podłączenie sądy do kręgosłupa nie boli!) o 9 rano mialam juz 10 cm, długo to trwało bo epidural spowalnia akcję porodową. Niestety mała nie mogła wyjść bo spora główka była, pomimo parć i wysiłku z mojej strony nic utknęła w kanale rodnym. o 12 zawieziono mnie na sale porodową i zaczęły mi pielęgniarki wypychać na siłą małą z brzucha, niestety nie obyło się bez kleszczy :( ale za pierwszym podejściem wyszedł mój skarb :D 3980g. Wszystko skończyło się dobrze byłam zmęczona ale nie bolało nic (chce zaznaczyc ze nie boli ale skurcze czuć) Pod wieczór już wstałam do łazienki i mialam małą cały czas ze sobą, a dnia następnego kąpiel i opieka nad małą juz bez niczyjej pomocy. Wczoraj (po 48h) wyszłam ze szpitala i czuję się dobrze, mamy pierwszy spacer za nami, mała jest spokojna sypia duzo. Pozdrawiam was wszystkie!

Gratulacje!!!! :)
Mam już dwie księżniczki Maję i Lenę :)

Zgłoś nadużycie #4925 28 czerwca 2011, 15:17

wampirella Zaprawiona w bojach
Jak mówię dziewczyny u mnie horroru nie było - bo było znieczulenie :D . Naprawde współczułam tym krzyczącym babką które się bały znieczulenia i cierpiały niemiłosiernie. Wstawiłam narazie jedną fotkę :) Pozdrawiam.
Wampirella

Zgłoś nadużycie #4926 28 czerwca 2011, 15:35

schmetterling Supermama
A ciekawe czy nasza Kasiula już  tuli swoją malutką ? :D
Dziewczyny ja znowu o tym praniu,obmyśliłam to tak że białe ciuszki włożę na 60 stopni,kolory na 40 ,pościel plus reczniki na 60 ,pieluchy flanelowe ,przescieradło ,rożek ,kocyk na 40 ,a tetrówki na ile ? na 60 czy na90 stopni ? Dobrze to obmyśliłam wogóle ?? Ja to chyba z 15 prań będę miała łącznie......

Zgłoś nadużycie #4927 28 czerwca 2011, 15:44

Konto usunięte
Wampirella gratuluję :) szybciutko wróciłaś do formy :) Jakie długaśne włoski ma Twoja córcia :D

Zgłoś nadużycie #4928 28 czerwca 2011, 15:55

snoopy90 Fajna mama
gratutuluje :D

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #4929 28 czerwca 2011, 16:07

olka8922 Gotowa na wszystko
Wampirella gratuluje dziewczynki :) mala jest boska :) a jakie ma wloskii :) no to widze ze porod nie jest taki straszny.... fajnie, az sie mniej o tym mysli i mniej boi :)
Mnie dopadl bol gardla.... :( tak sie mecze ze masakra... Wypilam juz mleko z maslem, czosnkiem i cytryna, wode ciepla z cytryna, teraz zaparzylam sobie rumianek do plukania gardla.
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #4930 28 czerwca 2011, 16:10

snoopy90 Fajna mama
wez tabletke do ssania jakąs alebo mi zawsze lody pomagają :D

http://oliwunia.blogspot.com/