Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #4671 23 czerwca 2011, 14:38

Donia1982 Gotowa na wszystko
witam! na początek powinno być
Kochamy naszą słodką córeczkę : *

Zgłoś nadużycie #4672 23 czerwca 2011, 14:40

snoopy90 Fajna mama
nie da rady zebym obiadku nie zjadła :D kluseczki śląskie bedą :D :D tylko musze sie zabrac zaraz za robote tych kluseczek :D

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #4673 23 czerwca 2011, 14:50

chciałam sie pochwalic że oprócz płci to wiele rzeczy dowiedziałam się na usg w ostatni poniedziałek. po pierwsze: dziecko nie wykazuje oznak chorób, czyli zdrowe.no i hmmm ... profesor ( bo tym razem byłam prywatnie żeby mąż mógł też zobaczyć) zauwazył że dziecko waży duzo :677 g w  22, 5 tc. i zalecił ograniczenie słodkiego! no nie . jak ja dam rade nie jeść słodkiego! powiedział że jak dziecko bedzie duże to będe miała trudny poród. a ja jestem filigranowa raczej :) czy myslicie że jak nie będe jeśc słodkiego to dziecko mniej urosnie?poród mam w październiku .

Zgłoś nadużycie #4674 23 czerwca 2011, 15:22

gosias Fajna mama
Masz rację Paula, juz wszystkie zaczynamy panikowac, zaraz koniec czerwca  i już tylko lipiec, a do tego podobno ma byc mega upalny...ja jutro się biorę za pranie...Beatko ja też nie mam jeszcze wielu rzeczy, głównie aptecznych i kosmetycznych, na szczęście odpukac w razie czego można na szybkiego to kupic, fakt kasę trzeba miec, ale damy radę. Romka te ketony mają związek z naszą cukrzycą, ja od początku raz w tygodniu 3 razy dziennie mierzę sobie właśnie te ketony i wogóle obecnośc glukozy w moczu, musiałam kupic sobie takie specjalne paski na które trzeba nasikac i od razu widac, czy są obecne, ja póki co mam w normie, czasem wieczorny mam podwyższony, ale tylko lekko; nie martw się, zrobisz jeszcze raz wyniki i wtedy lekarz oceni(ja też miałam niedawno ogólne badanie moczu, wyszły mi jakieś cyrki i po powtózeniu było juz ok.) Margolciu wiesz no nie chciałaś tego szpitala, wiem to ostatecznośc i wogóle dla nas najgorsze co może byc ale tam byś wypoczęła, pewnie daliby ci jakieś wzmocnienie dla maluszków żeby szybko przybierały a tak to sama widzisz usiedziec dzieciaku nie możesz na dupsku! wszystko rozumiem, obiad, kurze itp. ale wiesz co jest teraz najnajnajważniejsze!!! A Ty konwalia jeszcze pracujesz ??
Hubert&Helena

Zgłoś nadużycie #4675 23 czerwca 2011, 15:31

gosias Fajna mama
Nie byłam na tej procesji, ale bylismy na króciutkim rodzinnym spacerku....Ale wczesniej to tak się zryczałam...ze wzruszenia...Oglądałam film dokumentalny na National Geogr. o cudzie narodzin, a życiu płodowym, ciąże mnogie...matko łzy same mi płynęły...bliźniaki, trojaczki i czworaczki, to takie niesamowite, jedna kobieta bliźniaki donosiła do 38tc i urodziła naturalnie, inna czworaczki w 29tc takie maleńkie, niesamowite, jedno daje czadu w brzuchu ale kilka...a jak potrafią się bawic :) Dlatego Margolcia tak się o Ciebie martwie kochana, bo każdy kolejny tydzień jest tak ważny...
Hubert&Helena

Zgłoś nadużycie #4676 23 czerwca 2011, 16:18

Romka Fajna mama
Gosiu! U mnie nie powinno tak byc , bo cukry mam w normie,tylko czasem wyskoki.Ale oczywiście powtórzę.Ja prędzej myslę,że to z głodu! Jak Stasiu umarł,to od sniadania nic nie jadłam poza jabłkiem i kawą!!!Zapomniałam, a cukier dobry, bo stres podnosi poziom glukozy!I jak poszłam w pon rano na badania  to wyszło źle.Takie ketony są też przy ostrej głodówce!Dzisiaj juz mocz żłółty, a nie brunatny.Więc myslę,że będzie lepiej.
http://grzdyl.blogspot.com

Zgłoś nadużycie #4677 23 czerwca 2011, 16:59

mamaela Supermama

Donia1982 napisał(a)

chciałam sie pochwalic że oprócz płci to wiele rzeczy dowiedziałam się na usg w ostatni poniedziałek. po pierwsze: dziecko nie wykazuje oznak chorób, czyli zdrowe.no i hmmm ... profesor ( bo tym razem byłam prywatnie żeby mąż mógł też zobaczyć) zauwazył że dziecko waży duzo :677 g w  22, 5 tc. i zalecił ograniczenie słodkiego! no nie . jak ja dam rade nie jeść słodkiego! powiedział że jak dziecko bedzie duże to będe miała trudny poród. a ja jestem filigranowa raczej :) czy myslicie że jak nie będe jeśc słodkiego to dziecko mniej urosnie?poród mam w październiku .

No to faktyznie duże to twoje dzieciątko troszkę.  Moja córcia w 22 tc ważyła ok. 450 gram.
Ale wielkość dziecka wg. mnie nie zawsze wynika z ilości jedzenia i słodyczy- z tego to bardziej kilogramy whodzące na mamę :) Ja naprawdę słodycze jem sporadycznie (nie że dieta czy coś, poprostu nie przepadam) i tak było zawsze- jestem owocożercą. Mój syn urodził się z wagą 4 kg, a ja przed ciążą z nim ważyłam ok. 46 kg.
A o słodyczach jak mówił to może pod kątem ew. cukrzycy ciężarnych- dzieci mam z cukrzycą są właśnie duże - ale pewnie ok 25-27 t będziesz pewnie miała test obiążenia glukozą jako badanie pod tym kątem.
No a duże dzieci zazwyczaj trudniej się robi, ale tu też nie ma reguły :)

Zgłoś nadużycie #4678 23 czerwca 2011, 17:05

mamaela Supermama

Romka napisał(a)

Gosiu! U mnie nie powinno tak byc , bo cukry mam w normie,tylko czasem wyskoki.Ale oczywiście powtórzę.Ja prędzej myslę,że to z głodu! Jak Stasiu umarł,to od sniadania nic nie jadłam poza jabłkiem i kawą!!!Zapomniałam, a cukier dobry, bo stres podnosi poziom glukozy!I jak poszłam w pon rano na badania  to wyszło źle.Takie ketony są też przy ostrej głodówce!Dzisiaj juz mocz żłółty, a nie brunatny.Więc myslę,że będzie lepiej.

Ketony są owszem  też przy głodówce i to co może wskazywać na chorobę wątroby. Kolor moczu- trzeba pić i to sporo( bo w ciąży trzeba więcej, bo przy cukrzycy trzeba więcej i bo są upały). Ciemna barwa moczu świadczy o zbytnim zagęszczeniu moczu z powodu odwodnienia. A pewnie o tym ze wszystkiego zapomniałaś.
Ale podwyższone ketony są też wtedy gdy zławszcza w nocy (bo przecież mocz bada się poranny) masz skok cukru pow. 160 (tzw. próg nerkowy, wtedy są i ketony i może być aceton w moczu). Ty możesz o tych skokach cukru  nie wiedzieć- nie mierzysz cukru w nocy. A skoki nocne są np. ze stresu, koszmarnych snów, zarwanych nocy- naprawdę!

Zgłoś nadużycie #4679 23 czerwca 2011, 17:06

dzieki za odpowiedź. :) no właśnie o ograniczeniu słodyczy to mówił pod katem wagi dziecka. a badanie z glukoza rzeczywiście będe miała 11.07. ale tak sie zastanawiam czy nie zadzwonić i nie przyspieszyc. bo na razie nie wykazano mi cukrzycy. naprawde zaczęłam się martwić ta wagą, założyłam osobny watek.

Zgłoś nadużycie #4680 23 czerwca 2011, 17:08

mamaela Supermama

Donia1982 napisał(a)

dzieki za odpowiedź. :) no właśnie o ograniczeniu słodyczy to mówił pod katem wagi dziecka. a badanie z glukoza rzeczywiście będe miała 11.07. ale tak sie zastanawiam czy nie zadzwonić i nie przyspieszyc. bo na razie nie wykazano mi cukrzycy. naprawde zaczęłam się martwić ta wagą, założyłam osobny watek.

Badanie obiążenia glukozą robi się z tego co wiem, jak jest dobru cukier na czczo w krwi dopiero po 24 tc, więc nie przyspieszaj

Zgłoś nadużycie #4681 23 czerwca 2011, 18:02

mamaela napisał(a)

Badanie obiążenia glukozą robi się z tego co wiem, jak jest dobru cukier na czczo w krwi dopiero po 24 tc, więc nie przyspieszaj

a dzieki, jak tak to zaczekam. w dniu badania będe w 25 tyg.

Zgłoś nadużycie #4682 23 czerwca 2011, 18:44

snoopy90 Fajna mama
ja mialam w 22 te badanie robione

Zgłoś nadużycie #4683 23 czerwca 2011, 19:44

snoopy90 napisał(a)

ja mialam w 22 te badanie robione

znalazłam na stronie Rodzić po ludzku, że z glukozą zalecane sa między 24 a 28 tc.  w kalendarzu badan i wizyt kontrolnych.

Zgłoś nadużycie #4684 23 czerwca 2011, 20:40

mamaela Supermama

Donia1982 napisał(a)

znalazłam na stronie Rodzić po ludzku, że z glukozą zalecane sa między 24 a 28 tc.  w kalendarzu badan i wizyt kontrolnych.

No mi lekarz też tak mówił, bo ponoć największe obciążenie trzuski w ciąży i cukrzyca pojawiają około przełomu trymestru 2 i3.

Zgłoś nadużycie #4685 23 czerwca 2011, 20:53

Konto usunięte

konwalia napisał(a)

Nooo. :) Margolciu, a Ty masz już wszystko dla Anki i Arturka czy jeszcze czegoś wam brakuje?

brakuje nam tylko rzeczy aptecznych, pieluch tetrowych  i pampersy , dziś złamałam obietnicę i wlazłam na strych ze szwagierką i przeleciałyśmy wszystkie ubranka jakie tylko były i posegregowaliśmy je. także mam posortowane na worki :1 kombinezony,2 ubranka na 3-6 miesiące ,3 ubranka na 6-9 miesięcy, 4 ubranka na 9-12 miesięcy i 5 worek na powyżej pierwszego roczku. Worek z ubrankami na 0-3 miesiące i pościel  przytachałam już do domu i przygotowałam do prania jak je wypiorę to w worek a jak już pokoik dla dzieci będzie gotowy to tylko wyjmę i poukładam w szafkach. przygotowałam już też ubranka do szpitala i na wyjście także torbę dla dzieci też już mogę zacząć pakować :)
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #4686 23 czerwca 2011, 22:13

Romka Fajna mama

mamaela napisał(a)

Ketony są owszem  też przy głodówce i to co może wskazywać na chorobę wątroby. Kolor moczu- trzeba pić i to sporo( bo w ciąży trzeba więcej, bo przy cukrzycy trzeba więcej i bo są upały). Ciemna barwa moczu świadczy o zbytnim zagęszczeniu moczu z powodu odwodnienia. A pewnie o tym ze wszystkiego zapomniałaś.
Ale podwyższone ketony są też wtedy gdy zławszcza w nocy (bo przecież mocz bada się poranny) masz skok cukru pow. 160 (tzw. próg nerkowy, wtedy są i ketony i może być aceton w moczu). Ty możesz o tych skokach cukru  nie wiedzieć- nie mierzysz cukru w nocy. A skoki nocne są np. ze stresu, koszmarnych snów, zarwanych nocy- naprawdę!

no to jasne! o picu nie pamiętałam, a mocz rano miałam jasny i juz się cieszyłam z poprawy, a teraz zuważyłam znów ciemny;/ A dziś znów spałam tylko 5 godzin! teraz wzięłam relanium

Zgłoś nadużycie #4687 23 czerwca 2011, 22:36

snoopy90 Fajna mama
dobra mykam juz spac :D rano o 8 juz bedzie bus co nam przewiezie rzeczy na nowe mieszkanie ...pewnie kompa dopiero wieczorem podłącze,najgorsza ta droga z 4godziny sie pojedzie te 300km napisze wam potem jak ogarne sie w tym mieszkaniu,mam nadzieje ze nie zgine na tydzien :D dobrej nocki :D

Zgłoś nadużycie #4688 24 czerwca 2011, 6:27

gosias Fajna mama
Hello, ja juz od godziny nie śpię, obudziłmnie znów straszliwy skórcz łydki!! Za oknem deszczowo a miałam prac ciuszki dla maluszka! może się jeszcze wypogodzi! Miłego dnia :)
Hubert&Helena

Zgłoś nadużycie #4689 24 czerwca 2011, 8:53

desdemona Zaprawiona w bojach
Uff naszukalam sie dzis naszego watku....
My juz nie w ciazy jak widac tylko czekajace na dziecko - nie wiem co to za roznica, trzeba by sie adminow spytac.
Margolciu Ciebie ktos powinien przez kolano przelozyc i sprac po pupie - Ty zdaje sie mialas lezec i odpoczywac zeby kropelkom sie na swiat nie spieszylo! Sprzatajac i goniac na pewno nie pomozesz - pewnie dlatego lekarz chcial Cie w szpitalu polozyc, tam maja pewnosc ze bedziesz lezec przykladnie a nie kombinowac, ja wiem ze to ciezko ale chyba dobro dzieci najwazniejsze - wiec koniec z porzadkami, kladz sie i koniec :) .

Zgłoś nadużycie #4690 24 czerwca 2011, 9:12

Romka Fajna mama
Tez zdziwiłam się,z enas przeniesli,za duży tłok? ;) Spałam 7 godz! Jednak czasem dobrze wspomóc się tabletką.A dziś pójde po melisę.Ide wywiesić pranie, wstawiłam drugie -trzeba jakoś zająć głowę;/
Zaczęłam 31 tydzień, mały ma 1630!Nastawiam się na cesarkę;/