Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #4631 22 czerwca 2011, 15:21

mamaela Supermama

paprotka25 napisał(a)

cześc kobietki :) byłam dzisiaj zawieżć do pracy zwolnienie, i pytałam jak to jest z tym macierzyńskim, bo podobno trzeba wcześniej złożyć wniosek, no i dowiedziałam się że jak już urodzę to przyjade z aktem urodzenia i wtedy wypisze wniosek, a urlop będzie liczony od dnia porodu, no chyba że dr nie wypisałby mi dłuższego zwolnienia to wtedy już przed porodem musiałabym zacząć urlop, ale mój dr pewnie zadba o to żeby mi się za wcześnie zwolnienie nie skończyło :) więc nie będzie problemu :) a i jeszcze macierzyński będę mogła sobie przedłużyć urlopem za ten rok więc zawsze troszkę dłużej będę z młodym :) a co do tej opieki to pytałam wczoraj dra i  powiedział że wypisze mężowi dwa tyg tylko trzeba będzie podjechać do niego do gabinetu :)

W szpitalu też dają ponoć jakiś dokument potwierdzający datę narodzin dziecka i jeśli byłaś do dnia porodu na zwolnieniu lekarskim to na podstawie tego zaświadczenia ustalają w kadrach początek macierzyńskiego (mogą też na podstawie aktu urodzenia). A co do urlopu, to policz dokładnie od planowanego dnia porodu kiedy wypadnie Ci koniec macierzyńskiego 20 tyg. +2 dodatkowe tyg. i zobacz czy nie zahaczysz już o 2012 rok, bo wtedy będziesz mogła jeszcze wykorzystać po macierzyńskim urlop wypoczynkowy za ten rok i za 2012 (ile będziesz chciała wykorzystać). Ja tak będę robić- kadrowa już mi policzyła, że mam zaległy urlop z 2010 (14 dni, cały z 2011- 26 dni i jeszcze wykorzystam ok. 20 dni z urlopu za 2012, a 6 dni sobie zostawię) i tym sposobem wydłużę pobyt z córcią w domu aż o 60 dni roboczych- to prawie 3 dodatkowe miesiące kalendarzowe!)

Zgłoś nadużycie #4632 22 czerwca 2011, 15:29

paprotka25 Supermama
mi macierzyński wyjdzie gdzieś do lutego więc teoretycznie mogłabym jeszcze wziąć urlop za przyszły rok ale wykorzystam tylko z tego roku a reszte zostawie może w wakacje gdzieś cała trójeczką pojedziemy

Zgłoś nadużycie #4633 22 czerwca 2011, 15:37

mamaela Supermama

paprotka25 napisał(a)

mi macierzyński wyjdzie gdzieś do lutego więc teoretycznie mogłabym jeszcze wziąć urlop za przyszły rok ale wykorzystam tylko z tego roku a reszte zostawie może w wakacje gdzieś cała trójeczką pojedziemy

Można i tak, ale pytanie ile masz tego urlopu należnego- bo na wakacje z maluchem to pewnie pojedziecie na 2 tygodnie (10 dni roboczych), a pewnie masz więcej należnego i zawsze można część wziąć od razu i zostać troszkę dłużej z dzieckiem- ale to Twoja decyzja.  No i pamiętaj jeszcze są 2 dni należnej opieki nad zdrowym dzieckiem w roku.
Ja mam tak fajnie, że mi się to wszystko skończy dopiero w czerwcu i planujemy urlop rodzinny w przyszłym roku przed moim powrotem do pracy :)

Zgłoś nadużycie #4634 22 czerwca 2011, 15:39

konwalia Fajna mama
Hej Mamuśki. Ale tu się porobiło przez ten tydzień. :) Black rose kochana trzymaj się dzielnie, na pewno wszystko będzie ok, bo silne baby z was. Myślałam, że wampirellka już urodziła, a tu nic? U wszystkich widzę gorący okres się zaczął. :) Jak nie porody, to przygotowania albo obrony. Śliczne brzuszki powstawiałyście w awatarki. :) U nas ok. Maluszki wiercą się coraz bardziej. Pożywiają się mną bez  żadnych oporów, bo w morfologii wyszła mi anemia.:/ Dostałam leki i wcinam  mięso na poprawę (a tak mi nie podchodzi :( ). W czwartek mieliśmy usg i lekarz nie mógł znaleźc drugiej kosmówki. :( Martwię się, bo wtedy może wystąpic zespół podkradania.Ale z drugiej strony na poprzednich usg miałam 3 razy stwierdzone dwie. Pani dr kazała się nie marwtic, mówiła, że może po prostu, maluchy urosły i ciężko teraz ją znaleźc, a najważniejsze, że równo się rozwijają.A ważą już razem kg. :) W środę idę na usg, tym razem do profesora i mam nadzieję, że wieści będą tylko dobre. :) Trzymajcie kciuki. Poza tym dzieci rozwijają się prześlicznie. :) I dalej są dwa pisiaki. :)
W końcu mamy naszych Przystojniaków. :)

Zgłoś nadużycie #4635 22 czerwca 2011, 15:41

konwalia Fajna mama
Aha, zaczyna mi się pojawiac kreska, a z lewej piersi już mi siara poleciała kilka razy!! W 24 tc!

Zgłoś nadużycie #4636 22 czerwca 2011, 15:50

paprotka25 Supermama

konwalia napisał(a)

Hej Mamuśki. Ale tu się porobiło przez ten tydzień. :) Black rose kochana trzymaj się dzielnie, na pewno wszystko będzie ok, bo silne baby z was. Myślałam, że wampirellka już urodziła, a tu nic? U wszystkich widzę gorący okres się zaczął. :) Jak nie porody, to przygotowania albo obrony. Śliczne brzuszki powstawiałyście w awatarki. :) U nas ok. Maluszki wiercą się coraz bardziej. Pożywiają się mną bez  żadnych oporów, bo w morfologii wyszła mi anemia.:/ Dostałam leki i wcinam  mięso na poprawę (a tak mi nie podchodzi :( ). W czwartek mieliśmy usg i lekarz nie mógł znaleźc drugiej kosmówki. :( Martwię się, bo wtedy może wystąpic zespół podkradania.Ale z drugiej strony na poprzednich usg miałam 3 razy stwierdzone dwie. Pani dr kazała się nie marwtic, mówiła, że może po prostu, maluchy urosły i ciężko teraz ją znaleźc, a najważniejsze, że równo się rozwijają.A ważą już razem kg. :) W środę idę na usg, tym razem do profesora i mam nadzieję, że wieści będą tylko dobre. :) Trzymajcie kciuki. Poza tym dzieci rozwijają się prześlicznie. :) I dalej są dwa pisiaki. :)

napewno wszystko będzie ok, skoro ostatnio dr widziała obie to napewno nadal tam są :) najważniejsze że maluchy zdrowo rosną :) daj znać co powie Ci profesor :) trzymam kciuki :)

Zgłoś nadużycie #4637 22 czerwca 2011, 15:53

paprotka25 Supermama

mamaela napisał(a)

Można i tak, ale pytanie ile masz tego urlopu należnego- bo na wakacje z maluchem to pewnie pojedziecie na 2 tygodnie (10 dni roboczych), a pewnie masz więcej należnego i zawsze można część wziąć od razu i zostać troszkę dłużej z dzieckiem- ale to Twoja decyzja.  No i pamiętaj jeszcze są 2 dni należnej opieki nad zdrowym dzieckiem w roku.
Ja mam tak fajnie, że mi się to wszystko skończy dopiero w czerwcu i planujemy urlop rodzinny w przyszłym roku przed moim powrotem do pracy :)

na wakacje zawsze jeździmy na tydzień, chociaż urlopu bierzemy po dwa ale jeszcze mamy czas na pozałatwianie zaległych spraw, spotkania ze znajomymi itp. zobaczymy jak zrobimy w przyszłym roku, a Ty masz fajnie że załapiesz się na wakacje jeszcze w czasie macierzyńskiego :)

Zgłoś nadużycie #4638 22 czerwca 2011, 15:54

konwalia Fajna mama
Też myślę pozytywnie paprotko. :) A Ty jak się czujesz, ok? Widzę, że starsze dziewczyny rzadziej zaglądają.

Zgłoś nadużycie #4639 22 czerwca 2011, 16:00

paprotka25 Supermama

konwalia napisał(a)

Też myślę pozytywnie paprotko. :) A Ty jak się czujesz, ok? Widzę, że starsze dziewczyny rzadziej zaglądają.

ja czuję się dobrze, chociaż jak dłużej posiedze to strasznie mi dokuczają żebra... no cóż takie uroki ciąży :) wszystkie zabiegane, powoli się już pakują, a ja nadal czekam na przypływ gotóweczki żeby kupić reszte rzeczy ( tzn większość wyprawki :) ) pocieszam się że jeszcze lekko ponad dwa miesiące i że się wyrobimy :)

Zgłoś nadużycie #4640 22 czerwca 2011, 16:06

konwalia Fajna mama

paprotka25 napisał(a)

ja czuję się dobrze, chociaż jak dłużej posiedze to strasznie mi dokuczają żebra... no cóż takie uroki ciąży :) wszystkie zabiegane, powoli się już pakują, a ja nadal czekam na przypływ gotóweczki żeby kupić reszte rzeczy ( tzn większość wyprawki :) ) pocieszam się że jeszcze lekko ponad dwa miesiące i że się wyrobimy :)

Hehe pewnie, że się wyrobicie. No my  robimy lekkie przygotowania do remontu, bo zaczynamy na początku lipca, a pod koniec jedziemy na urlop. :) Zleciało to wszystko szybko strasznie... Jeszcze trochę i nasze maleństwa będą z nami. :) Ok, uciekam do mamy, ale bd jeszcze wieczorkiem. :) Ponadrabiam trochę zaległości. :) Buziaki.

Zgłoś nadużycie #4641 22 czerwca 2011, 16:08

paprotka25 Supermama
odpoczywaj :) miłego popołudnia :)

Zgłoś nadużycie #4642 22 czerwca 2011, 18:31

oliwkowa.mama Zadomowiona
witajcie mamy :)
u nas jeszcze 52 dni do porodu :) juz nie moge sie doczekac :) wyprawka chyba juz cała w komplecie ubranka wyprane.
u mnie gorąco jak nie wiem co i duszno ze wytrzymac sie nie da mam nadzieje ze jutro bedzie troche chłodniej.
oliwkowa.mama

Zgłoś nadużycie #4643 22 czerwca 2011, 20:02

gosias Fajna mama
Ja postanowiłam że w piątek zacznę z praniem! Był u nas wujek, któremu niedawno urodziłsię drugie synek, po 14latach :) opowiadał, że ciotkę skurcze złapały ok. północy i były od razu bardzo silne, pojechali do szpitala a ciotka już czuła że główka wyszła i w ciągu pięciu minut miała już synka w ramionach :) nieźle! A teraz to wujek nawet niewie, kiedy ciotka wstaje do małego taki spokojny, tylko je, kupka i śpi :)
Hubert&Helena

Zgłoś nadużycie #4644 22 czerwca 2011, 20:42

paprotka25 Supermama
poród błyskawiczny... szkoda że zawsze tak szybko to nie przebiega... fajny taki spokojny maluszek, ciekawa jestem jaki mój będzie, bo jeżeli będzie robił się aktywny w podobnych porach jak teraz to ok 23 będzie zaczynał szaleć...

Zgłoś nadużycie #4645 22 czerwca 2011, 21:47

konwalia Fajna mama
Gosiu, jaki masz pięknyyy brzuszek. :) No, taki szybki poród byłby wskazany. :) A jeszcze bardziej takie spokojne dzieciątko. :) Wiecie co-ja tyle ubranek podostawałam, że ledwo się z tym pomieściłam.Cieszę się jak nie wiem co, bo tyle kasy zaoszczędzimy, bo mam z ciuszków chyba dosłownie wszystko, a i z reszty też sporo bo łóżeczka, kojec, przewijak. :) Też u was tak duszno dziś?

Zgłoś nadużycie #4646 22 czerwca 2011, 22:04

aguska1980 Początkująca
Witam, jestem nowa na tym forum,też jestem sierpniową mamą tylko raczej końcową mam termin 29 sierpień. Pozdrowienia dla wszystkich sierpniowych mam :)  

Zgłoś nadużycie #4647 22 czerwca 2011, 22:12

konwalia Fajna mama

aguska1980 napisał(a)

Witam, jestem nowa na tym forum,też jestem sierpniową mamą tylko raczej końcową mam termin 29 sierpień. Pozdrowienia dla wszystkich sierpniowych mam :)  

Witaj Aguska. :) Napisz coś więcej o sobie i maluszku. :)

Zgłoś nadużycie #4648 23 czerwca 2011, 7:20

gosias Fajna mama
U mnie w nocy szalała burza, aż się obudziłam, na szczęście Hubert jakoś przespał, za to ja nie mogłam spac, bo niedośc że błyskało się jak diabli to Helenka też chyba spac nie mogła...ale cóż. U nas od rana wesoło, synek cieszy się, że cała rodzina jest w domu, bo tak to codziennie rano"tatusiu nie idź do pracy" :) dzisiaj się cieszy :) Od rana za oknem słońce...zapowiada się ładny dzień. Chyba rzeczywiście daruję sobie procesję, bo coś mnie kłuje z lewej strony brzucha...Miłego dnia wszystkim...
Hubert&Helena

Zgłoś nadużycie #4649 23 czerwca 2011, 7:33

Romka Fajna mama
Witajcie dziewczyny! Wróciłam ;) Wyobraźcie sobie,że na pogrzebie bylo około 350 osób!!!!! Relanium raz wzięłam godzine przed, potem nie było potrzeby.Gorzej,że jak wracałam do Poznania to zadzwonili z przychodni,że dzien wcześniej robili badania i mam złe wyniki.;( Od razu podjechałam po odbiór(poradnia do 20.00)I rzeczywiście  -białko w moczu, mocz brunatny!!,A ketony, których powinno byc 5 u mnie 150!!!!!, dodatkowo bilirubina i urobilinogen (coś z wątrobą)Nie było żadnego ginekologa, badal mnie jakis internista.Dzwonil do mojej ginekolog na konsultacje! I mam powtórzyć badania i przyjść we wtorek( w pn go nie ma, a moja ginekolog ma urlop do 5 lipca)a w razie czego gdybym się źle poczuła do szpitala- dostałam juz przekaz! ;(
http://grzdyl.blogspot.com

Zgłoś nadużycie #4650 23 czerwca 2011, 9:51

Konto usunięte
dzień dobry!
Romka Ty to się masz... może to wpływ tych nerwów wszystkich?
jak dobrze że jesteśmy pod stałym 'nadzorem' ...
ja wczoraj tak szalenie pokój u rodziców sobie szykowałam że później siły na nic nie miałam. szafki poogarniać, poprzekładać, poukładać... horror. jak tylko to skończe razem ze ścieraniem kurzy z każdego kąta to biorę się za pranie. trochę wcześniej niż planowałam ale kurcze koleżanka urodziła wczoraj - 2 tyg przed terminem więc wole sobie wcześniej przygotować wszystko :P
dzisiaj standardowo spać nie mogłam... i znów w ciągu dnia jak zombi będę chodzić :/
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*