Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #431 28 marca 2011, 19:48

agf Supermama
Moje włosy niezłe, ale paznokcie za to szaleją. U mnie z siostrą i mamą mamy paznokcie do d... ,kruche, łamliwe, nigdy nie dało rady zapuścić. a teraz - mam szał! Aż ostatnio moja siostra zrobiła wielkie oczy i spytała czy to na pewno moje naturalne :) A po urodzeniu ponoć te hormony różne spadają i się nasz stan pogarsza, ale trzeba wtedy od razu podobno aplikować sobie specjalne witaminy, które będą niwelować te złe skutki.

Zgłoś nadużycie #432 28 marca 2011, 19:53

paprotka25 Supermama
olka a może na te wyrtyski na buzi kup sobie zielony korektor? jest dobry do zatuszowania czerwonych plam, krostek czy naczynek, ja mam taki w szmince i jest super, tylko najlepiej na niego dać troszkę podkładu bo inaczej wygląda się jak ufoludek :) co prawda ich nie usunie ale chociaż nie będzie widać

Zgłoś nadużycie #433 28 marca 2011, 20:51

Konto usunięte
ja na krostki wszelkiego rodzaju jak już są to używam kremu brevoxyl. wysusza skórę okrutnie ale syfki leczy skutecznie i na długo. używam go z 5 lat jak tylko jakieś się pojawią. zaleczy się i spokój na długo :)
a chłopak rośnie nam jak na drożdżach :) przy tym jak się wierzga w brzuchu to się nie ma co dziwić że taki już kawaler :)
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #434 28 marca 2011, 20:58

olka8922 Gotowa na wszystko
paprotka25 mam korektor do zatuszowania syfow ;) mam taki co przykrywa i od razu wysusza je.Tylko ze u mnie i tak ciezko z podkladem bo uzywam pudru w kulkach,poza tym z natury nie mam ciemnej karnacji ale daje rade :) kupilam tez ta paste cynkowa, to smaruje nieraz jak cos wyskoczy na twarzy i zostawiam na noc.A musze sie tez pochwalic, ze te pekniecia i zaczerwienienia z kacikow ust mi juz zeszly.Smarowalam duza ilosc kremem Nivea i miodem i pomoglo.
A co do paznokci to tez u mnie rodzinne te rozdwajanie sie i lamanie.Siostra tez mam porazke z paznokciami, mama za to ma twarde bo jest szwaczka i ma stycznosc z olejem (maszyna musi byc naoliwiona :) )
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #435 28 marca 2011, 21:12

paprotka25 Supermama
to może spróbuj naturalne metody pielęgnacji paznokci? maczenie dłoni w lekko podgrzanej oliwie? wzmacnia paznokcie...próbowałaś?  fajna jest też oliwka do skórek, super nawilża :)

Zgłoś nadużycie #436 28 marca 2011, 23:06

paprotka25 Supermama
jeszcze mi się skojarzyła odżywka do paznokci po tipsach, wcale nie trzeba jej używać po zdjęciu tipsów, ma mocne działanie wzmacniające i super wpływa na paznokcie, zdecydowanie skuteczniej niż zwykłe odżywki wzmacniające, pazurki stają się o wiele mocniejsze wiem po sobie ja jej używałam jak zrezygnowałam z żelu na naturalnej płytce ale też później jak tylko osłabiły mi się lekko pazurki, to szybko im się odechciewało wariować po dawce odżywki :)

Zgłoś nadużycie #437 28 marca 2011, 23:52

paprotka25 kiedys maczalam paznokcie w rozgrzanym olejku rycynowym jest b.dobry na wzmocnienie paznokci, ale pare razy za bardzo go podgrzalam,paluchy poparzylam i przestalam :P ale wtedy naprawde mi sie paznokcie wzmocnily,byly dlugie i twarde.Wstyd sie przyznac, ale ja nie potrafie zapuscic paznokci, obgryzam :/ probuje sie oduczyc na wszystkie sposoby ale jest ciezko w moim przypadku.Ostatnio jakos sie ogarnelam troche z tym obgryzaniem, ale mimo to zawsze mialam swoje pazurki krotkie,nawet jak nie obgryzam to obcinam na krotkie.Krotkie, ale zadbane zeby nie bylo :)

Zgłoś nadużycie #438 29 marca 2011, 8:11

desdemona Zaprawiona w bojach
A nasz synus postanowil wczoraj wieczorem mocniej zamanifestowac swoja obecnosc (ruchy czuje od ok 4 tyg ale slabe - plywania, bulgotania, laskotania itp) i wreszcie zaczal kopac :) !
Jak ja czekalam na ten moment - tym bardziej ze w sobote dostalam skurczy i bylismy w szpitalu bo balismy sie ze sie pcha na swiat. Na szczescie szyjka zamknieta, tylko lezec mam no i magnezu z no-spa ilosci wprost kosmiczne kazali jesc.
Kop byl porzadny, az brzuch sie zatrzasl a na wszelki wypadek jakbym nie poczula to zaraz poprawil drugi raz :) . Chyba tez nam chlopak rosnie skoro sie tak rozpychac zaczyna.

Zgłoś nadużycie #439 29 marca 2011, 9:19

Konto usunięte
Ciekawe kiedy ja Wam napisze że moje Kropelki już dają znać o sobie :)
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #440 29 marca 2011, 10:17

wenus1988 Gotowa na wszystko
mnie dziś rano dość wyraźnie dzidzia kopnęła ze 3 razy ale to dopiero po raz drugi tak miałam bo wczesniej tylko raz takie kopnięcie czułam 3 dni temu, ciekawe ile znowu bede czekać na kolejne dośc wyraźne kopanie :-)

Zgłoś nadużycie #441 29 marca 2011, 11:39

Black_rose Supermama
Jak jesteśmy przy temacie kopania, to powiem Wam, że wczoraj moja mała odkryła coś nowego... Otórz miałam wrażenie, że przybrała sobie "pozę jak do porodu" - główką w dół... i DAWAJ(!) kopać mnie po pępku z całych sił. Ale tak mocno, że miałam wrażenie, że mi ten pępek wyskoczy z wklęsłego na wypukły :D ... normalnie SZOK! Zjadłam wcześniej ptasie mleczko i chyba po tym takiego powera dostała :D ... ma szlaban na słodycze :D ... Nie wiedziałam, że aż tak mocno da radę mnie boksować, strach pomyśleć co to będzie dalej

Zgłoś nadużycie #442 29 marca 2011, 11:54

paprotka25 Supermama
a mnie dzisiaj maluch łaskotał pod pępkiem, a mam łaskotki :) nadal bardzo delikatnie je czuję i nie bardzo często ale najważniejsze że już młode daje o sobie znać :)

Zgłoś nadużycie #443 29 marca 2011, 12:15

schmetterling Supermama
moje maleństwo też już na całego szaleje w brzuszku :)
wczoraj zjadłam delicje i tak sobie leżałam a tu takie kopy mi się dostały że aż starch :)

Zgłoś nadużycie #444 29 marca 2011, 12:15

schmetterling Supermama
moje maleństwo też już na całego szaleje w brzuszku :)
wczoraj zjadłam delicje i tak sobie leżałam a tu takie kopy mi się dostały że aż starch :)

Zgłoś nadużycie #445 29 marca 2011, 12:25

ja tez wczoraj na wieczor b.czesto czulam ruchy :) wczesniej xulam raz na jakis czas i sie troche denerwowalam tym, a wczoraj to juz w ogole maluch szalal.Moj chlopak zauwazyl ze jak cos zjem to od razu klade sie na plecach.Lezac na plecach najczesciej czuje ruchy, siedzac moze z 2razy czulam.No i moj synus to po mamie taki spioch, bo z rana nie daje o sobie znac, dopiero po poludniu, jak sie porzadnie wyspi.

Zgłoś nadużycie #446 29 marca 2011, 12:35

schmetterling Supermama
ja też najczęściej na plecach jak leżę to czuję ale od wczoraj już zaczęłąm czuć malucha jak siedzę i chodzę :)

Zgłoś nadużycie #447 29 marca 2011, 12:47

ja czytalam, ze rzadko czuc ruchy dziecka jak sie chodzi bo wtedy dzidzius sie kolysze do snu ;) a w ktorym jestes tygodniu? i czy to Twoja pierwsza ciaza? 

Zgłoś nadużycie #448 29 marca 2011, 12:54

paprotka25 Supermama
u mnie też głównie czuć jak leże na plecach, chociaż kilka razy poczułam jak siedziałam i nawet raz jak szłam :) ale z tego co czytałam to maluch śpi w ciągu dnia jak się dużo ruszamy bo wtedy właśnie się go kołysze do snu a jak się uspokoimy to wtedy zaczyna się bawić :)

Zgłoś nadużycie #449 29 marca 2011, 12:57

schmetterling Supermama
19 tydzień,pierwsza ciąża :)
ale nie ma reguły,jedne czują wcześniej ,inne później
z tego co widzę to u mnie maluch zaczął dośc wcześnie jak na pierwszą ciążę :)

Zgłoś nadużycie #450 29 marca 2011, 13:03

paprotka25 Supermama

schmetterling napisał(a)

19 tydzień,pierwsza ciąża :)
ale nie ma reguły,jedne czują wcześniej ,inne później
z tego co widzę to u mnie maluch zaczął dośc wcześnie jak na pierwszą ciążę :)

zaczynasz czy kończysz 19tc? bo mi z wyliczeń też wychodzi 19 (tzn. dziś się zaczyna) a mam termin na 30.08, nawet sprawdzałam w kilku kalkulatorach w necie i wszędzie wychodzi 19, kurcze już sama się z tym gubie...