Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #411 28 marca 2011, 11:31

Konto usunięte
Dziewczyny macie coś takiego że maluch (w moim przypadku aż dwójka)jakby wypychał wam brzuch tak aż bardzo boli ?? jakby się prężył czy coś takiego ?? kurcze nie wiem jak to opisać ... mam nadzieję że mnie zrozumiałyście :D
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #412 28 marca 2011, 12:02

paprotka25 Supermama
ja nie zauważyłam żeby poprawiły mi się włosy, naszczęście też się nie pogorszyły, paznokcie mam mocne, zawsze takie miałam tylko niestety w pracy bardzo mi się niszczyły, teraz siedzę w domu i są super :)   co do krostek, mi czasami jakaś 1 -2 wyskakiwały na początku okresu i to wszystko a teraz co jakiś czas wyskoczy mi coś małego i prawie niewidocznego więc nie mam co narzekać. Może smarujcie te krosty maścią cynkową - wysusza i jest bezpieczna dla kobiet w ciąży, a na poprawe paznokci polecam witaminę A+E, mi pomogła jak osłabły mi paznokcie, ale to chyba dopiero po ciąży i karmieniu
Co do swędzącej skóry na brzuchu to ja smaruję się oliwką na wilgotną skórę po kąpieli a na dzień kremin na rozstępy Gerbera, jest lepiej :)

Zgłoś nadużycie #413 28 marca 2011, 12:11

Black_rose Supermama
Margolciu mnie dziś mała na wykładzie właśnie tak dziwnie "dźgała" :D że to było aż nieprzyjemne, więc pewnie z Twoją dwójeczką to będziesz to jeszcze bardziej dotkliwie odczuwała niż większość z nas z jednym maluchem

Zgłoś nadużycie #414 28 marca 2011, 12:14

schmetterling Supermama

gosias napisał(a)

Ciesz się tymi długimi poznokciami, przy maleńkim dziecku długie  nie zdają one egzaminu :)

no i właśnie się cieszę

Zgłoś nadużycie #415 28 marca 2011, 12:22

Konto usunięte

Black_rose napisał(a)

Margolciu mnie dziś mała na wykładzie właśnie tak dziwnie "dźgała" :D że to było aż nieprzyjemne, więc pewnie z Twoją dwójeczką to będziesz to jeszcze bardziej dotkliwie odczuwała niż większość z nas z jednym maluchem

Właśnie to takie az bolesne jest i czuję pod ręką jak sie właśnie prężą i co one tam robią :P

Zgłoś nadużycie #416 28 marca 2011, 12:39

Black_rose Supermama

Margolcia napisał(a)

Właśnie to takie az bolesne jest i czuję pod ręką jak sie właśnie prężą i co one tam robią :P

Jak to któraś ładnie napisała "ganiają się z pempowiną"

Zgłoś nadużycie #417 28 marca 2011, 12:42

Konto usunięte

Black_rose napisał(a)

Jak to któraś ładnie napisała "ganiają się z pempowiną"

hahahaha :D fantastyczne :)

Zgłoś nadużycie #418 28 marca 2011, 16:05

Konto usunięte
a ja dzisiaj byłam u lakarza i termin z 9 przesunęła nam na 7 sierpnia bo nam się dziecię rozrosło ponad normę :) wszystko elegancko i waży ok 450 gramów :)
no i dostałam skierowanie na obciążenie glukozą i inne takie fajne sprawy :)
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #419 28 marca 2011, 16:37

Black_rose Supermama

Aga.W napisał(a)

a ja dzisiaj byłam u lakarza i termin z 9 przesunęła nam na 7 sierpnia bo nam się dziecię rozrosło ponad normę :) wszystko elegancko i waży ok 450 gramów :)
no i dostałam skierowanie na obciążenie glukozą i inne takie fajne sprawy :)

A który tydzień masz :) ?  Hehe czy takie fajne to nie wiem :D Pamiętaj o cytrynie ;)

Zgłoś nadużycie #420 28 marca 2011, 16:43

muzzza Fajna mama
ja też mam na 7 sierpnia :) byłam u lekarza kilka dni temu, nic o glukozie nie wspominała, hm... a wolałabym w razie czego już wiedzieć. Jedna rzezc do mnie po jakimś czasie dotarła, bo mi powiedziała że wszystko ładnie, rozstępów nie mam, to już nie powinny się pojawić. No i właśnie to mi nie daje spokoju, to od kiedy się pokazują, no i nie jest tak że im później tym więcej?( na logike to na pewno tak jest). A co do skóry i reszty, to paznokcie i włosy bez zmian, a skóra nic nie swędzi i mniej sucha niż przed ciążą- ale wtedy nie codziennie mi się chciało wcierać :) oby tak dalej...

Zgłoś nadużycie #421 28 marca 2011, 16:50

olka8922 Gotowa na wszystko
Witam =)
wenus1988 tak jak napisalas,ja tez mam kolezanke ktorej strasznie wypadaly wlosy po porodzie i cera tak jakby zszarzala.Mam nadzieje, ze mi sie nie zbrzydnie po porodzie :P
Ja dzisiaj bylam u pielegniarki, bo tyle ludzi bylo ze na lekarza dzisiaj nie bylo co liczyc,bo nie bylo wolnych wizyt.Pielegniarka powiedziala, ze ona nic mi nie moze przepisac,jak bedzie gorzej z plecami to zeby isc do poloznej albo lekarza.Mowila zeby plecy caly czas smarowac.Dziewczyny a tez macie tak duuzo wydzieliny z pochwy? bo ja jak rano wstane to mam duzo i to bialej.Pielegniarka mi dzisiaj powiedziala ze to moze byc grzybica i ze na tym etapie ciazy mozna uzywac kremu Crotrimazolum na grzybice.Mam polski z Ziaji.Zobacze, czytalam na necie ze w 5m-cu zwieksza sie ilosc sluzu... Pozdrawiam :)
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #422 28 marca 2011, 17:13

Black_rose Supermama
Olka nie panikuj zaraz z grzybicą :D jeśli nic nie picze/nie swędzi/nie pachnie dziwnie itp. (każda chyba chociaż raz miała jakąś infekcję to wie o co chodzi), to sama biała wydzielina to zwykły śluz ;) . Też mam duuuużo więcej niż przed ciążą. Zużycie wkładek zdecydowanie wzrosło :P
Ps. zawsze możesz kupić płyn do higieny intymnej (np. Lactacyd) z serii "na podrażnienia" itp.

Zgłoś nadużycie #423 28 marca 2011, 17:14

Konto usunięte
Jak na razie ja nie mam obfitej wydzieliny :)

Zgłoś nadużycie #424 28 marca 2011, 17:59

Konto usunięte
ja ostatnio mam obfitości szał jeśli chodzi o wydzieliny :P ale jest z nią w porządku wszystko.
a ja mam 21 tydzień. i swoja drogą mój synek nie zmienił się w córeczkę i nic mu nie odpadło :P dalej chłopak heh

Zgłoś nadużycie #425 28 marca 2011, 18:01

Konto usunięte
a co do włosów - siano i odżywki nic absolutnie nie dają :/ paznokcie na początku tak d0 15 tc  były supermocne. teraz podupadają na mocy no ale trudno :) na buzi co jakiś czasu jakiś prychol się pojawi ale sporadycznie. właśnie gorzej z tymi plecami :P i póki co rozstępa nawet pół nie przybyło :)

Zgłoś nadużycie #426 28 marca 2011, 18:17

Black_Rose ja to mam bzika na punkcie plynow do higieny intymnej.Mam Ziaje zielona z macierzanka "ochrona przeciwgrzybicza", Ziaje zapobieganie infekcjom, Laktacyd, Dermol 5000 - takie jakies od dermatologa, Ziaja czerwona "profilaktyka infekcji w okresie menstruacji" i jeszcze jeden najnowszy PlivaFem F (na sklonnosci grzybicze :P ) oczywiscie nie uzywam wszystkich naraz ani kazdy inny codziennie :) Kiedys mialam b.czesto zapalenia,podraznienia, grzybice itp.Teraz mam wydzieline i szczerze to dziwnie pachnie ale to tylko z rana.Moze az tak sie kuciapa w nocy poci, bo ostatnio w majtkach spalam,moze powietrze nie dochodzilo.Dzisiaj bede spala bez majtek i zobacze jak to bedzie rano.
Co do wlosow to ja akurat z natury mam geste, takze w ciazy nic mi sie z wlosami nie zmienilo.Przesrane jest to ze mam wlosy przetluszczajace sie i musze myc wlosy codziennie, koszmar :/ :/ :/ a na twarzy tez mi nieraz cos wyskoczy, ale duzo czesciej cos mowego sie wyhoduje na plecach niz na twarzy.I dobrze, bo plecy jakos zakryje, a buzi to juz nie :) ja tez poki co rozstepow nie widze, ale tez czesto kremuje, oliwkuje :) mi sie jutro zaczyna 22tydzien i ruchy czuje sporadycznie.Ogolnie jak czuje to takie slabe, nie ma takich wyraznych.No i nie codziennie, ale na takim etapie ciazy chyba to normalne ze codziennie ejszcze nie daje o sobie znac. Pozdrawiam ;)

Zgłoś nadużycie #427 28 marca 2011, 18:40

wenus1988 Gotowa na wszystko

olka8922 napisał(a)

Black_Rose ja to mam bzika na punkcie plynow do higieny intymnej.Mam Ziaje zielona z macierzanka "ochrona przeciwgrzybicza", Ziaje zapobieganie infekcjom, Laktacyd, Dermol 5000 - takie jakies od dermatologa, Ziaja czerwona "profilaktyka infekcji w okresie menstruacji" i jeszcze jeden najnowszy PlivaFem F (na sklonnosci grzybicze :P ) oczywiscie nie uzywam wszystkich naraz ani kazdy inny codziennie :) Kiedys mialam b.czesto zapalenia,podraznienia, grzybice itp.Teraz mam wydzieline i szczerze to dziwnie pachnie ale to tylko z rana.Moze az tak sie kuciapa w nocy poci, bo ostatnio w majtkach spalam,moze powietrze nie dochodzilo.Dzisiaj bede spala bez majtek i zobacze jak to bedzie rano.
Co do wlosow to ja akurat z natury mam geste, takze w ciazy nic mi sie z wlosami nie zmienilo.Przesrane jest to ze mam wlosy przetluszczajace sie i musze myc wlosy codziennie, koszmar :/ :/ :/ a na twarzy tez mi nieraz cos wyskoczy, ale duzo czesciej cos mowego sie wyhoduje na plecach niz na twarzy.I dobrze, bo plecy jakos zakryje, a buzi to juz nie :) ja tez poki co rozstepow nie widze, ale tez czesto kremuje, oliwkuje :) mi sie jutro zaczyna 22tydzien i ruchy czuje sporadycznie.Ogolnie jak czuje to takie slabe, nie ma takich wyraznych.No i nie codziennie, ale na takim etapie ciazy chyba to normalne ze codziennie ejszcze nie daje o sobie znac. Pozdrawiam ;)

Wyczytałam w twoim poście że śpisz bez bielizny i miałaś problemy jakieś z grzybica i zapaleniami.... czytałam w madrych książkach że właśnie spanie bez bielizny sprzyja rozwijaniu się właśnie takich różnych zapaleń ponieważ nie masz ochronki która by zabezpieczyła cię przed ewentualnhymi paproszkami czy jakos tak.. nie wiem jak to fachowo brzmi ale wiem ze czytałam że raczej jeśli chodzi o spanie to lepiej z bielizną jeśli takie problemy są :) Tymbardziej gdy jesteśmy ciężarne to lepiej zapobiegać niz leczyć.. tak mi sie wydaje :) :)

Zgłoś nadużycie #428 28 marca 2011, 18:53

Black_rose Supermama
Aga.W to kawała chłopak :D 450g :D tak się zastanawiałam jak się mój okruszek plasuje na tle innych bobasów. W 19tc miała 280g. Ciekawa jestem jak teraz :)

Zgłoś nadużycie #429 28 marca 2011, 19:13

wenus1988 dzieki za info. Ja raz spalam bez raz z bielizna.Spie w koszuli nocnej i czesto jak np. ogole miejsce intymne to pozniej jak spie w majtkach to mnie koronka po bokach obciera (nawet jak majtki nie maja koronki to i tak mnie obcieraja:/) ale dzieki, no to dzisiaj bede spala spowrotem w majtach =)

Zgłoś nadużycie #430 28 marca 2011, 19:13

wenus1988 dzieki za info. Ja raz spalam bez raz z bielizna.Spie w koszuli nocnej i czesto jak np. ogole miejsce intymne to pozniej jak spie w majtkach to mnie koronka po bokach obciera (nawet jak majtki nie maja koronki to i tak mnie obcieraja:/) ale dzieki, no to dzisiaj bede spala spowrotem w majtach =)