Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #3831 4 czerwca 2011, 8:38

agf Supermama
Witam w piękną słoneczną sobotę :)
Jakie plany na dziś macie ? (Poza Black Rose, która się w praczkę zamienia ;) )
Ja jadę do ikei kupić talerze, o dziwo coś dla nas, nie małego, ale tak pomyślałam, że mamy kasę z dnia dziecka, a potem to się ona rozpłynie, a my później to już na pewno nie kupimy . Zajrzę do tego empiku też jak obiecałam. Po drodzekawka u cioci i pewni popołudniem zawitamy w domku. Oj, wiecie, lubię  takie zaplanowane, pełne działania jakiegoś dni.
PS. Gosia - trzymam kciuki by mąż nie zmienił zdania :)

Zgłoś nadużycie #3832 4 czerwca 2011, 9:11

Black_rose Supermama
hehe ja to tą praczką będę chyba też jeszcze jutro! Bo liczyłam, że 2-3 automaty to będą a wyszło 5-6!!! (licząc pościele/koce/pieluszk itd.) musiałam pożyczyć suszarkę od rodziców ;)

Zgłoś nadużycie #3833 4 czerwca 2011, 9:17

agf Supermama
Wow! No to sporo tego! Ja to sobie wyobrażałam, że mi to jedno, góra 2 prania wyjdą, bo to przecież wszystko takie małe... Rozłóż to sobie na raty spokojnie :) Mi dziś mąż montować będzie za oknemprzy parapecie suszarkę, bo sobie pomyślałam, ze lepiej żeby ciuszki tak na słoneczku wyschły niż w łazience. A jeszcze się spytam - pieluchy tetrowe też pierzesz, nie?

Zgłoś nadużycie #3834 4 czerwca 2011, 9:40

Black_rose Supermama
Tak, i tetrowe i flanelowe. W sumie wszystko co można wyprać oprócz wypełnienia kołdry, poduszki i obszycia wózka :) Też myślałam, że 3 szuflady komody to więcej mi nie zajmą... no ale same 2 zmiany pościeli z baldahimem to już jeden automat, potem białe, "różowe", kolor 2x, koce, śpiworek, rożek no i masz kobito 6 jak nic

Zgłoś nadużycie #3835 4 czerwca 2011, 9:48

Romka Fajna mama
A ja od rana mam wnusia ;) Asia pojechała na jazdy - chciałabym,żeby zrobiła prawko przed moim porodem.Zresztą to była jej największa motywacja.Teraz mogę ją odwieść do domu, ale jak urodzę może być gorzej.na początku troszkę się bała, a teraz łapie bakcyla.Ja jeszcze nie piorę,może na początku sierpnia.
http://grzdyl.blogspot.com

Zgłoś nadużycie #3836 4 czerwca 2011, 9:53

agf Supermama
Ja też na początku sierpnia dopiero będę prać. A apropo tego jeżdżenie to właśnie sobie uświadomiłam wczoraj, że jak mały się urodzi to na cotygodniowe zakupy przez pierwsze 2-3miesiące to będzie mój mąż jeździł sam :( Ja mam prawko, ale nie jeżdżę, a tak to zawsze razem jeździliśmy co tydzień. Kurcze, dziwne to, nawet takie rzeczy się zmienią...

Zgłoś nadużycie #3837 4 czerwca 2011, 9:57

Black_rose Supermama
też mam prawko ale nie jeżdżę - nie lubię :)  
nie musisz rezygnować z zakupów :) przecież tyle ludzi się widuje z maleńkimi dziećmi w fotelikach na zakupach :) ja mam nadzieję, że moja mała nie będzie wybitnym krzykaczem i będę mogła ją brać na zakupki do marketu. Chociaż pewnie nie raz będę dziadkom podrzucać na ten czas ;)

Zgłoś nadużycie #3838 4 czerwca 2011, 9:59

agf Supermama
Później to pewnie, że tak, ale myżlisz, że takie miesięczne dziecko też można zabrać na zakupy? Wiadomo, że pewnie czasem razem wyskoczymy jak ktoś przyjdzie w odwiedziny :) ale to nie będzie rutyna przecież

Zgłoś nadużycie #3839 4 czerwca 2011, 10:03

Romka Fajna mama
Pewnie i można małe na zakupy, ale ja chyba zrezygnuję.Pomyślcie, to skupisko ludzi , a więc i bakterii.Po co narażać malucha?Oczywiście raz nie zawsze, ale ja mam termin na ostatniego sierpnia.Powiedzmy jak skończy miesiąc to już okres jesienny, a wtedy wiadomo różne paskudztwa latają ;)
http://grzdyl.blogspot.com

Zgłoś nadużycie #3840 4 czerwca 2011, 10:07

muzzza Fajna mama

gosias napisał(a)

Wiesz muzza przecież twój mąż nie musi zaglądac TAM jak juz dziecko wychodzi, może byc ciągle przy tobie/twojej głwoie, za tobą i nie będzie za dużo widział :)

he he, masz rację w sumie :) ja jestem lekko zdezorientowana na samą myśl o porodzie, i chyba jestem osobą która lepiej żeby nie wiedziała za dużo na ten temat, bo tylko się więcej denerwuję. Tak to pójdę na żywioł, i będzie co ma być :)

Zgłoś nadużycie #3841 4 czerwca 2011, 10:44

wiolka1991x Fajna mama
ja to chyba znowu wole wiedziec co i jak zeby sie psychicznie nastawic a nie niespodzianki.... wiecie pisalam ze znajoma miala termin na 28 maja a maly nadal nie chce wyjsc... wazy juz 4.5 kg i w poniedzialek ma miec cesarke...
moja wielka miłość na maleńkich nóżkach

Zgłoś nadużycie #3842 4 czerwca 2011, 11:35

Black_rose Supermama

wiolka1991x napisał(a)

ja to chyba znowu wole wiedziec co i jak zeby sie psychicznie nastawic a nie niespodzianki.... wiecie pisalam ze znajoma miala termin na 28 maja a maly nadal nie chce wyjsc... wazy juz 4.5 kg i w poniedzialek ma miec cesarke...

nieźle... 4,5kg :D jak dobrze, że mała ma dopiero 2kg...  Może będzie miała ze 3-3,100 jak się urodzi.

Zgłoś nadużycie #3843 4 czerwca 2011, 11:48

gosias Fajna mama
No to dzisiaj z fryzjera nici, nasza osiedlowa fryzjerka nie ma gdzie wcisnąc męża (zwykle ma wolne godziny nawet w sobotę!), a gdzie indziej nie mamy czasu jechac,bo zaraz jedziemy na wieś, moze jutro wybierzemy się do galerii i tak mu zetną ;p óki co nadal chce ściąc :)
Hubert&Helena

Zgłoś nadużycie #3844 4 czerwca 2011, 11:48

gosias Fajna mama

wiolka1991x napisał(a)

o matko, to rzeczywiście klops!jest co dźwigac :)
Hubert&Helena

Zgłoś nadużycie #3845 4 czerwca 2011, 12:20

wampirella Zaprawiona w bojach
Nie mam pojęcia ile waży moja kruszynka, 26 kwietnia na ostatnim usg ważyła 2100g. Widać że podrosła sporo od tego czasu ale mam nadzieje ze nie do 4,5kg, no i że wyjdzie w terminie :) (11dni). Współczuję takiego małego słonika rodzić...
Wampirella

Zgłoś nadużycie #3846 4 czerwca 2011, 13:45

paprotka25 Supermama
u mnie gorąco... masakra, poszłam na zakupy i ledwo wróciłam... mężuś pojechał na zajęcia, a ja mam już prawie gotowy obiadek :) kupiłam truskawki po 5,50 ale jakieś takie gorzkawe... no nic jakoś zjemy, jakbym wiedziała to kupiłabym troche droższe...
 zaraz biore się za porządki
Szkoda Gosiu, że nie było juz wolnych miejsc u fryzjera, mam nadzieje że mężuś się do jutra nie rozmyśli
Romka, fajnie że Twoja córa robi prawo jazdy, naprawde się przydaje, ja sobie nie wyobrażam nie mieć :) uwielbiam jeździć :)
Pamietam mój chrzest bojowy kierowcy - miałam prawko od niecałych 2 tygodni i przyjechałam całą drogę z Berlina do domu :) tam to się super jeździ, drogie piękne, można spokojnie nacisnąć na gaz :) pojechaliśmy wtedy kupić samochód do niemiec :) śmieje się że odziedziczyłam w genach po moim mężu ciężką nogę ;)

Zgłoś nadużycie #3847 4 czerwca 2011, 13:55

wiolka1991x Fajna mama
a pamietam jak miesiac temu sie martwila ze maly wazy 3.400 a mial wtedy tylko 37cm....
moja wielka miłość na maleńkich nóżkach

Zgłoś nadużycie #3848 4 czerwca 2011, 16:59

paprotka25 Supermama
o matko, ale się narobiłam, posprzątałam całe mieszkanie... aż mnie brzuch zabolał... teraz chwilke odpoczne i jeszcze poodkurzam i umyje podłogi zanim wróci mąż z zajęć, będzie po 18 więc akurat zdąrze :) i zjemy zaraz obiadek :) już mi się jeść zachciało...

Zgłoś nadużycie #3849 4 czerwca 2011, 17:05

Black_rose Supermama
ja już ostatnie pranie na dziś będę wieszać (czwarte)... jutro pościel tylko i z głowy. W poniedziałek mega prasowanie... 
Ja już jem kolację :D kiedy tam obiad był... :D

Zgłoś nadużycie #3850 4 czerwca 2011, 17:11

wampirella Zaprawiona w bojach
Ja dzisiaj poraz ostatni przejrzałam torby które za tydzień wysyłam do Polski, teraz do samochdu, samochod na lawetę i sio :) . Poprałam też ubranka i pościel do kołyski. Brzuszek mi dzisiaj ciągnie w dół trochę ale da się wytrzymać może popołudniu przejde się na zakupy bo zapomniałam że nie mam stanika laktacyjnego, ale teraz przynajmniej wiem jaki rozmiar musze kupić bo chyba az tak bardzo mi nie urosną :P
Wampirella