Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #3591 31 maja 2011, 22:32

agf Supermama
Tylko dawajcie znaki życia, nie zakopcie się w tych pudłach i przeprowadzkach, remontach ;)

Zgłoś nadużycie #3592 1 czerwca 2011, 6:39

gosias Fajna mama
Hello śpiochy :) ja już na nogach mam dzisiaj wizytę u diabetologa; poza tym Hubert rano się oudziłą i powiedział:"mamusiu obudziłem się, już otworzyli dzień dziecka?" :) :) :) :) Jak załatwimy w przychodni jedziemy po prezent dla naszego słodziaka :) Buziaczki dla wszystkich dzieciaczków(ciałem i duchem :) )
Hubert&Helena

Zgłoś nadużycie #3593 1 czerwca 2011, 7:13

Romka Fajna mama
wstawać, wstawać -u mnie też dzień dziecka ;) spać nie mogę -Grzesiu ma gimnastykę, hehe, cały czas robi jakieś wymachy, przewroty itp.
Gosiu -wczoraj cukier na czczo miałam 91, dziś 89 -boję się,że czeka mnie insulina;/
http://grzdyl.blogspot.com

Zgłoś nadużycie #3594 1 czerwca 2011, 8:02

agf Supermama
"Czy otworzyli już dzień dziecka?" - piękne :)
Ja wczoraj narzekałam, że dłuuugo śpię i dziś wstałąm o 7.30! Kot mi szalał po mieszkaniu, kosiarę włączyli na boisku naprzeciwko i hałas był, więc korzystając z tego wstałam :) Na razie robię przeglad netu i piję kawkę :) Miłego dnia, na razie :)

Zgłoś nadużycie #3595 1 czerwca 2011, 8:21

Black_rose Supermama
dostałam o 6 krwawienia... poszłam siku i chce wstać a tu krew! wyglądało to jak okres - taki normalny okres jak w drugi dzień. Nic mnie nie boli, mała się rusza. Lekarz nie odbiera, mąż też. Narazie się położyłam i poczekam aż doktor odbierze i powie co dalej. Przeszło i się nie powtarza narazie, więc nie pojechałam do szpitala. Mam nadzieję, że to tylko łożysko trochę wariuje :(

Zgłoś nadużycie #3596 1 czerwca 2011, 8:36

Black_rose Supermama
ufff... lekarz odebrał wreszcie. Mam być na 10 w gabinecie. Zobaczymy co się dzieje.

Zgłoś nadużycie #3597 1 czerwca 2011, 8:38

magdab Gotowa na wszystko

Black_rose napisał(a)

ufff... lekarz odebrał wreszcie. Mam być na 10 w gabinecie. Zobaczymy co się dzieje.

Będzie dobrze!!! Trzymamy kciuki!!!!
Mam już dwie księżniczki Maję i Lenę :)

Zgłoś nadużycie #3598 1 czerwca 2011, 8:49

agf Supermama

Black_rose napisał(a)

Dobrze, że szybciutko się Tobą zajmie. Na pewno jest wszystko ok!

Zgłoś nadużycie #3599 1 czerwca 2011, 8:53

Black_rose Supermama
oby to tylko było jakieś przemęczenie...sama nie wiem, nic nie dźwigałam przecież czy coś... nie za bardzo chcę się ruszać żeby znowu coś nie pociekło to tak jakoś przekoczuję te 50min jeszcze...

Zgłoś nadużycie #3600 1 czerwca 2011, 9:41

desdemona Zaprawiona w bojach
Ja sie odezwe cos wiecej jutro - po wizycie u lekarki.
Na razie po nastepnym usg prenatalnym wyszlo ze Kubus rzeczywiscie ma troszke powiekszona jedna komore w mozgu, ponoc taka asymetria to czeste zjawisko i zaden w sumie powod do niepokoju ale trzeba dalej obserwowac czy sie nie powieksza.
Bardziej mnie martwi ze cos slabo rosnie, 30 tc a on ma raptem niecaly kilogram, sprawdzal lekarz i wciaz sie taki wynik miesci w normach niemniej jednak wczoraj zadzwonila do mnie znajoma w tym samym czasie ciazowym i jej maluch ma 1,5 kg i juz sie calkiem zdolowalam.
Sikam co chwilka, skurcze sie nasilily na upaly, strach wyjsc po chleb bo wracam zgieta wpol z bolu, szlag by to, ogolnie gdzies moj optymizm znika,  zwial na urlop chyba...
A jeszcze spotkalam wczoraj dawno nie widziana ciotke - z gatunku tych co to zawsze musi jakas przyslowiowa szpile wbic i jak tylko mnie wyhaczyla to rozdarla sie na cala ulice:
"Pauluś, rany boskie jakas ty wielka!!! A Krzysiu mowil ze przytylas tylko 7 kilo!"
Normalnie nie ma to jak dobic ciezarowke....
Black_rose daj znac co z Twoim krwawieniem bo sie martwie.

Zgłoś nadużycie #3601 1 czerwca 2011, 9:49

agf Supermama
Desdemona -wiem, że to się łatwo mówi, ale jeśli lekarz nie widzi powodu do niepokoju to nie ma co się wkręcać. A co do wagi to jeśli jest w normach to super, przecież kto powiedział, ze musi być duży? Ja bym wolała malutkie dziecko niż takie co waży 4 czy więcej. A zresztą nie wiesz czy jeszcze na koniec nie przyspieszy ;0
A uwagi ciotki - ech, tak to jest z tymi kobitami... A po ciąży będziesz pewnie chudsza niż ona ...

Zgłoś nadużycie #3602 1 czerwca 2011, 9:52

desdemona Zaprawiona w bojach
Wiem to wszystko wiem, wolalabym jednak zeby wszystko bylo super a nie musiec sie pocieszac zdawkowymi wyjasnieniami ze "to nie powod do niepokoju jeszcze, a taka biometria wciaz jest w normie itp".... :(

Zgłoś nadużycie #3603 1 czerwca 2011, 9:58

agf Supermama
No wiadomo, że każda z nas by chciała by wszystko przebiegało książkowo. Ale można pocieszać się tym, że każda czymś się martwi, a potem wszystko na końcu okazuje się, ze jest dobrze. Już niedługo i będziesz mieć pewność :)

Zgłoś nadużycie #3604 1 czerwca 2011, 10:22

Romka Fajna mama

desdemona napisał(a)

Wiem to wszystko wiem, wolalabym jednak zeby wszystko bylo super a nie musiec sie pocieszac zdawkowymi wyjasnieniami ze "to nie powod do niepokoju jeszcze, a taka biometria wciaz jest w normie itp".... :(

Kochana, dzieci rodzą się przecież różnej wielkości - u mnie syn był duży -3950 i musiałam mieć cesarkę , bo się zaklinował!,A dziewczynki mniejsze3200 i 2930- zobacz to kilogram różnicy!Ne zamartwiaj się,że Twoje mniejsze ;) :)
http://grzdyl.blogspot.com

Zgłoś nadużycie #3605 1 czerwca 2011, 11:04

schmetterling Supermama
dzień dobry w Dzień Dziecka ;)
Kasiu,mam nadzieję że to nic poważnego,odezwij się.Paulinko wiadomo,czasem trzeba się pomartwić ale nie zadręczaj się,skoro lekarz mówi że jest ok to znaczy że tak jest,gdyby było inaczej musiał by Ci powiedzieć.A ciotce kopa w tyłek daj jak urodzisz....jak ja nie cierpię takich tekstów :| zjedz sobie czekolade czy pake chipsów i się uśmiechnij :D Wogóle super,że się odezwałaś w końcu :)
Agf u mnie też kot dzisiaj szalał jak porąbany ,ale jakoś tak przespałam do tej 10 -ej ,później wlazł mi na ramię i się położył ,chyba chciała przeprosić ;)
Olka pakuj się,pakuj :) ja już prawie zapakowana ,jeszcze tylko kilka pierdołek zostało,ale dzisiaj robię sobie wolne.Dwa dni tak się namachałam że ledwo stałam wczoraj wieczorem na nogach,a jeszcze pojechałam na nowe mieszkanie myć okna i podłogi :|
Wogóle się wkurzyłam wczoraj,bo ludzie którzy wprowadzają się na nasze miejsce codziennie zagadują nas jakimiś śmiesznymi pytaniami"a kiedy się wyprowadzacie,bo juz byśmy rzeczy wnosili, "a długo jeszcze" "a już się pakujecie" "a zostawicie nam karnisze bo nie mamy " matko boska ileż można.

Zgłoś nadużycie #3606 1 czerwca 2011, 11:19

Black_rose Supermama
no i przypełzłam... ze stertą jakiegoś dziadostwa - luteina, coś na krzepliwość krwi, no-spa forte, witaminy... i skierowaniem do szpitala...
spoko- narazie mam leżeć plackiem 2 dni, łykać tabletki, a potem do przyszłego czwartku oszczędzać się ile się tylko da, bo inaczej lekarz mi każde skorzystać z tego skierowania. Normalnie szantażysta! Jeśli krwawienie się powtórzy to mam dzwonić do niego i najprawdopodobniej szpital na jakiś czas. W ogóle to mnie ochrzaniał dziś o wszystko- że za szybko wstaję z łóżka, że mam brzucha nie dotykać itd.
Mała waży równo 2kg, ja mam trupie ciśnienie (co było dziwne w tych nerwach).Generalnie wszystko jest dobrze, tylko na wszystko mam uważać co robię.
Paula będzie dobrze :) pierwszy maluch tez nie był duży, więc może "tak macie" poprostu. Grunt, że lekarz uważa, że w normach się mieścicie

Zgłoś nadużycie #3607 1 czerwca 2011, 11:24

agf Supermama
Heh, ależ macie urozmaicone dni dzięki temu :) U mnei nic się nie zmienia, siedzę przed kompem całymi dniami, szperam po allegro, jak mąż wraca to jeżdzimy -a to wózki obejrzeć, a to do empiku albumiki pooglądać, dziś po płytę na dzrwi, bo wczoraj nie znaleźliśmy. I tak leci dzień za dniem :)

Zgłoś nadużycie #3608 1 czerwca 2011, 11:31

schmetterling Supermama
Kasia to teraz nic tylko oszczędzać się !!! A nie wkuwać po nocach ;) Będzie dobrze tylko rób co lekarz kazał.Ale już duża Twoja "mała"  :)
Agf ja też bym tak chciała żebyśmy sobie gdzieś pojeździli razem po sklepach,pooglądali wózki itp ,ale przez ten remont to prawie wogóle się nie widywaliśmy z chłopakiem.Jak jechałam to sama albo tak przy okazji jak trzeba było po jakies budowlane rzeczy jechac to wyciągnęłam go gdzieś,ale mam nadzieję że sobie to teraz odbijemy :)

Zgłoś nadużycie #3609 1 czerwca 2011, 11:34

agf Supermama
Jak sie urządzicie to będziecie z czystym sumieniem i szczęśliwi sie delektować sobą ! :)

Zgłoś nadużycie #3610 1 czerwca 2011, 11:37

Black_rose Supermama
dokładnie, jak się urządzicie to znajdzie się czas dla siebie :)
Ja zakupy robiłam głównie przez neta, tylko dwa razy byłam gdzieś z mężem-po akcesoria dla małej i wózek.
No... mała już pokaźna jest ;) chociaż i tak mała jak na ten tydzień ciąży-nie będzie dużym brzdącem. Jak wychodziliśmy do lekarza, to łóżeczko nam przywieźli :D ! Mąż po pracy będzie skręcał i przemeblowanie robił :D