Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #351 25 marca 2011, 15:26

Konto usunięte
Tak mnie ten remont przeraża ze masakra :( abys my tylko zdążyli
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #352 25 marca 2011, 15:45

olka8922 Gotowa na wszystko
dzieki schmetterling za odpowiedz ;)
ja te swoje ruchy czulam jak lezalam na plecach a pozniej jak siedzialam to cos czulam po prawej stronie przy zebrach.Taak mi sie podobalo :) ale tylko jeden dzien. W czwartek byl spokoj, no moze raz cos poczulam. Dzisiaj jeszcze nic. Wydaje mi sie ze jak to ruchy to normalnie czujesz niezaleznie czy siedzisz czy lezysz.No ale z tego co czytalam na forach to najbardziej sie czuje lezac na plecach :) bede cierpliwie czekala, mam nadzieje ze moj synus zacznie dawac coraz czesciej o sobie znac... Z pol godziny temu zjadlam twixa, bo ponoc po slodkim mozna tez wyczuc ruchy, ale nic, chyba spi. Nawet dawka slodkosci nie jest go w stanie wybudzic :p pozdro!
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #353 25 marca 2011, 16:07

kania72 Świeżo upieczona
Ja pierwsze ruchy zaczełam odczuwać 3 tyg temu. Było odczuwalne  wieczorem podczas leżenia na plecach. Teraz to dzidzia daje znać o sobie o każdej porze dnia i nocy, i to dośc intensywnie :)
Tak jak widzę wiekszośc z Was planujemy mały remont domowy :)

Zgłoś nadużycie #354 25 marca 2011, 17:14

Konto usunięte
ja ruchy czułam najpierw tylko na leżąco :) a teraz to nawet jak sobie siedze czy coś robię :)  
co do dzieciowych zakupów, ciuszków dużo dostaliśmy ale i tak będzie trzeba dokompletować, łóżeczko dostaliśmy, jedynie materacyk dokupić, pościele 2 komplety będą... 
ale i tak będzie do kupienia rzeczy że strach się bać :)
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #355 25 marca 2011, 18:03

desdemona Zaprawiona w bojach
Odebralam dzis i swoje najnowsze wyniki badan - do tej pory wprost
ksiazkowe teraz niefajne pomimo wspacia farmaceutycznego witaminkami
dla ciezarowek.
Krew do bani erytrocyty, hemoglonina i hematokryt sporo
ponizej normy, za to w moczu zdecydowanie za duzo leukocytow,
erytrocytow, bakterii i wykryto zarowno bialko jak i ciala ketonowe.
W czwartek ide do mojej pani doktor to dowiem sie cos wiecej ale juz panie laborantki mnie
uswiadomily ze to nie najlepsze wyniki a i wujek Google potwierdzil.

Zgłoś nadużycie #356 25 marca 2011, 18:05

Baska199 Świeżo upieczona
Dziewczyny mam pytanko. od kilku dni a raczej nocy drętwieją mi ręce i to w dodatku obie naraz.. Budze sie z płaczem bo nie moge wytrzymac z bólu, mąż mi musi masowac po poprostu wymiękam... Miałyscie tak?

Zgłoś nadużycie #357 25 marca 2011, 18:08

Black_rose Supermama

desdemona napisał(a)

dla ciezarowek.
W czwartek ide do mojej pani doktor to dowiem sie cos wiecej ale juz panie laborantki mnie

Spokojnie... nie panikuj :) na pewno lekarka coś na to poradzi :) Na krew to może jakaś dieta bardziej bogata w żelazo albo coś. Na pewno będzie wszystko dobrze :)

Zgłoś nadużycie #358 25 marca 2011, 18:08

Black_rose Supermama

desdemona napisał(a)

dla ciezarowek.

Spokojnie... nie panikuj :) na pewno lekarka coś na to poradzi :) Na krew to może jakaś dieta bardziej bogata w żelazo albo coś. Na pewno będzie wszystko dobrze :)

Zgłoś nadużycie #359 25 marca 2011, 18:09

Basiu nie jestem lekarka, wiec trudno rzec natomiast szwagierka w ciazy miala podobne objawy, tyle ze jak urosl jej brzuch. Dretwialy jej rece i bolaly zwlaszcza  w nocy, lekarze stwierdzili ze przemiescil sie srodek ciezkosci pod wplywem ciezaru brzuszka i kregoslup sie wygial uciskajac na ktorys nerw.
Nie wiem czy u Ciebie jest to samo, poradz sie lekarza najlepiej, bedziesz spokojniejsza a jak boli to tym bardziej - mam nadzieje ze to nic wielkiego i zdrowka zycze :) .

Zgłoś nadużycie #360 25 marca 2011, 18:11

Black_rose napisał(a)

Uff bedzie w tym problem :) . Nie cierpie czerwonego miesa, w ciazy juz calkiem bleee.. Jem duzo szpinaku itp, dodatkowo w witaminkach mam zelazo ale wydaje mi sie ze jak na ten czas ciazy  (20tc/21) to cos za szybko sie te wyniki pogorszyly.
Ale oczywiscie poczekam na opinie moje pani ginekolog.

Zgłoś nadużycie #361 25 marca 2011, 18:23

Black_rose Supermama

desdemona napisał(a)

Uff bedzie w tym problem :) . Nie cierpie czerwonego miesa, w ciazy juz calkiem bleee.. Jem duzo szpinaku itp, dodatkowo w witaminkach mam zelazo ale wydaje mi sie ze jak na ten czas ciazy  (20tc/21) to cos za szybko sie te wyniki pogorszyly.

Może jeszcze dodatkowe żelazo w tabletkach będzie potrzebne - nie musiałabyś wtedy mięsa ruszać. Jedno jest pewne - masa kobiet ma z krwią rewelacje w ciąży i lekarze mają już na to sposoby :) . Czwartek nie tak daleko ;) jakoś nam zleci - też mam w czw. lekarza i też wyniki badań będzie mi wertował (ale dostanę je na szczęście kilka minut przed wizytą od położnej to stresu nie ma takiego).

Zgłoś nadużycie #362 25 marca 2011, 19:00

paprotka25 Supermama
ja też mam wizyte w czwartek... z tym że ja nie robiłam teraz badań ale za to wyznaczy mi termin usg :) już nie mogę się doczekać, i pewnie jak pójdę na usg to dostane skierowanie na badania, ale narazie się tym nie martwie, jak do tej pory miałam bardzo dobre wyniki, mam nadzieje że to się nie zmieni...

Zgłoś nadużycie #363 25 marca 2011, 19:03

Ja tez do tej pory mialam iscie podrecznikowe.
Za to nie wytrzymalam i zadzwonilam do mojej pani doktor - i dobrze - bo kazala natychmiast jutro zrobic posiew moczu, bo takie wyniki wskazuja na ostry stan zapalny drog moczowych, trzeba to leczyc antybiotykowo i po to potrzebny ten posiew, no i zeby zdazyli zrobic przed wizyta, na czwartek.

Zgłoś nadużycie #364 25 marca 2011, 19:03

Konto usunięte

Baska199 napisał(a)

Dziewczyny mam pytanko. od kilku dni a raczej nocy drętwieją mi ręce i to w dodatku obie naraz.. Budze sie z płaczem bo nie moge wytrzymac z bólu, mąż mi musi masowac po poprostu wymiękam... Miałyscie tak?

Kurcze mi też drętwieją ręce tylko nawet nie pomyślałam i nie skojarzyłam to z ciążą :( myślałam że to ja źle śpię tzn naciskam ciałem na ręce :( Skierowanie na badania też juz dostałam i się wybieram we wtorek by je zrobić zobaczymy jaki będzie wynik liczę na dobry :)

Zgłoś nadużycie #365 25 marca 2011, 19:03

paprotka25 Supermama

Baska199 napisał(a)

mi co prawda nie drętwieją ręce, ale mam jakieś takie skurcze - nie skurcze nóg, tak mnie mierzwią w środku i w ogóle nie mogę ich ułożyć, tylko w nocy tak mam, jak będę u doktorka to muszę go zapytać co mogę na to wziąć, czasami przed ciążą też tak miałam, może za mało magnezu ??

Zgłoś nadużycie #366 25 marca 2011, 19:05

Konto usunięte

desdemona napisał(a)

Za to nie wytrzymalam i zadzwonilam do mojej pani doktor - i dobrze - bo kazala natychmiast jutro zrobic posiew moczu, bo takie wyniki wskazuja na ostry stan zapalny drog moczowych, trzeba to leczyc antybiotykowo i po to potrzebny ten posiew, no i zeby zdazyli zrobic przed wizyta, na czwartek.

desdemona spokojnie i nie panikuj grunt to opanowanie. Nie martw sie na zapas :) Wszystkie jesteśmy z Tobą i trzymamy kciuki by było wszystko dobrze :)

Zgłoś nadużycie #367 25 marca 2011, 19:14

paprotka25 Supermama

desdemona napisał(a)

ostry stan zapalny dróg moczowych? a boli Cię pęcherz?  czy ten stan zapalny przebiega bezobjawowo?
Mi lekarz zalecił urosept( ziołowy)  bo gdzieś mnie bolał pęcherz po wizycie w toalecie, i są momenty że ciągle chce mi się siusiu :( brałam jakiś czas te tabletki, później mi ustało więc nie brałam i od 3 dni znowu biore, doktorek mi powiedział że jak mi po nich nie przejdzie to zrobimy badania...

Zgłoś nadużycie #368 25 marca 2011, 19:20

paprotka25 napisał(a)

ostry stan zapalny dróg moczowych? a boli Cię pęcherz?  czy ten stan zapalny przebiega bezobjawowo?
Mi lekarz zalecił urosept( ziołowy)  bo gdzieś mnie bolał pęcherz po wizycie w toalecie, i są momenty że ciągle chce mi się siusiu :( brałam jakiś czas te tabletki, później mi ustało więc nie brałam i od 3 dni znowu biore, doktorek mi powiedział że jak mi po nich nie przejdzie to zrobimy badania...

Wlasciwie to objawowo choc mylilam je z ciaza - czeste chodzenie do toalety i pobolewanie w podbrzuszu. Mi pani doktor kazala kupic i zazywac Femisept Uro do czasu wynikow i zdecydowania o dalszym leczeniu.
A swoja droga jakby nie te wyniki badan to nawet by mi do glowy nie przyszlo...
Tyle ze jak je odbieralam to juz panie laborantki daly mi nastepny pojemniczek na mocz i powiedzialy ze sie pewnie zaraz znowu zobaczymy. Mialy racje - jutro na posiew marsz, tez wole wiedziec co to za bakterie paskudne gdzies sie tam dostaly.

Zgłoś nadużycie #369 25 marca 2011, 19:27

paprotka25 Supermama
trzymam kciuki żeby badania dobrze wyszły :)

Zgłoś nadużycie #370 25 marca 2011, 19:52

gosias Fajna mama

desdemona napisał(a)

Ja mam od początku ciąży złe wyniki moczu a to bakterie a to inne paskudy i mi lekarka zabroniła jeśc szpinak. Nie ma co się stresowac na zapas, lekarz na pewno poradzi, co z tymi brakami zrobic.
Hubert&Helena