Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #271 18 marca 2011, 23:01

convalijka29 Gotowa na wszystko
A z tymi zachciewajkami to jest masakra :) nieraz mam takie dni,że zjadlabym wszystko co jest w zasięgu ręki :D ale na początku ciąży w 5-6-7 tygodniu było tak,że nie mogłam patrzec na słodycze, szczególnie na czekoladę i ptasie mleczko, które zawsze kochałam nad życie :D przeszkadzały mi wszelkie perfumy, nawet moje ulubione,z resztą wszystko mi przeszkadzało :D miałam mdłości ale nigdy rano, zawsze po południu lub wieczorem,teraz już jest znacznie lepiej :) fajnie jest byc w ciąży :D

Zgłoś nadużycie #272 19 marca 2011, 0:23

olka8922 Gotowa na wszystko
Ja ogolnie czulam pare razy rybke przeplywajaca kolo pepka,ale to tylko pare razy... no i nie codziennie.teraz jakos nic nie czuje,ale widze ze brzuszek sie powiekszyl :)
Olka a w ktorym Ty jestes tygodniu ?? ja mam nadzieje ze juz w 21 tyg na pewno bede czula.. :)
Gosias wlasnie slyszalam ze w drugiej ciazy sie czuje duzo szybciej ruchy bo od razu sie rozpoznaje, no i jak osoby sa b.szczuple :) moja siostra tez jest teraz w ciazy i ona poczula ruchy pod koniec 21tygodnia.
Sama sie na poczatku wystraszylam bo co sprawdzalam co sie dzieje w danym tygodniu z ciaza to w 18-19tygodniu pisali ze "zapewne czujesz juz ruchy swojego malenstwa" :O no ale na forach poszperalam i jednak w pierwszej ciazy duzo kobiet czuje ruchy tez i po 20-stym tygodniu :) ) dobranoc ;)

Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #273 19 marca 2011, 8:37

olka2747 Gotowa na wszystko
hej olka8922 obecnie zaczynam 20 tydzień a pierwsze ruchy poczułam w w połowie 18 tygodnia

Zgłoś nadużycie #274 20 marca 2011, 15:56

Dziewczyny pomóżcie!!! W nocy miałam takie dziwne skurcze, niewiem jak dokładnie to opisać. Teraz w ciągu dnia też mam ale już słabe, tylko jeden był tak silny jak bym rodziła. teraz już spokojniej, ale nadal coś mnie kłuje z prawej strony. Dodam że  mieszkam w Anglii a tu na USG patrzą tylko na dziecko, a na to czy z moja macicą jest wporządku to już nie. Jak niektóre kobiety opisują że mierzą im szyjkę macicy itp. ja takiego czegoś nie miałam, chyba że nawet nie wiem a mierzyli. :( Jestem bardzo zakłopotana i juz niewiem co mam myśleć, czy te skurcze są normalne, czy powinnam się ich bać.  Jedna dziewczyna pisała, że w 20tyg miała takie skurcze to gin jej powiedział, że jest ok a wróciła do domu to pęcherz jej pękł. Pisali też coś o przedwczesnym odklejającym się łożysku :( Czy któraś z Was ma taki problem ?? ?

Zgłoś nadużycie #275 20 marca 2011, 17:58

paprotka25 Supermama
najlepiej zadzwoń do lekarza i powiedz mu o wszystkim, nie chcę Cię straszyć ale jak leżałam w szpitalu to przywieźli dziewczynę która w 16tc dostała skurczy, dawali jej leki rozkurczowe, miała dwa krwotoki, aż za którymś razem odeszły jej wody i wywoływali poród... mam nadzieję że u Ciebię aż tak źle się nie skończy ale nie bagatelizuj tego i zgłoś się do lekarza albo na pogotowie, niech Cię dokładnie obejżą... trzymam kciuki żeby wszystko było ok :)

Zgłoś nadużycie #276 21 marca 2011, 8:18

Konto usunięte
Hey dziewczyny! Wczoraj chyba poczułam pierwszy ruch dziecka :D nie wiem dokładnie co to było ale po lewej stronie poczułam coś jak by kopnęło :D ale tylko po lewej stronie po prawej nic nie poczułam a mam przecież dwójkę pod sercem :(
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #277 21 marca 2011, 13:26

hej olka2747 :)
Ja tez mieszkam w Anglii i niestety wiem jak tutaj podchodza do ciazy.Ja tez mialam takie skurcze,tyle ze one byly lekkie,ale za to bolal mnie caly brzuch.Bylo to 11marca w piatek ok.4 nad ranem.Szybko sie ubralismy i pojechalismy na pogotowie.Powiedzialam ze boli mnie brzuch od czwartku ale w piatek nad ranem zaczal tak bolec ze nie moge spac,ze bola mnie tez plecy.Pobrali mi krew do badan i wzieli mocz czy nie ma zadnej infekcji.Czekalismy 1,5godziny na wyniki.Okazalo sie ze z wynikami wszystko okej,zadnej infekcji w moczu nie ma.Zapytali sie czy chce zobaczyc poloznego.Powiedzialam ze tak, zawiezli mnie na wozku do ginekologa,jak zwykle ciapatego.Ten odsluchal czy bije serduszko.Bilo :) i nadal bije ;) zapytal czy leci mi krew albo woda.Powiedzialam ze nie. To powiedzial ze nic sie powaznego nie dzieje i zebym wrocila do domu i duzo wypoczywala a jak boli to zeby brac paracetamol.Duzo lezalam,jak bolalo to bralam no-spe.Paracetamolu jakos wolalam unikac.Na razie czuje sie dobrze, brzuch tylko boli jak dluzej pochodze.A bylam u poloznej i ta mowila ze niektore kobiety tak maja ze boli brzuch mocniej bo miesnie sie czesciej napinaja i preza.Nieraz tez mam skurcze, wtedy mi twardnieje brzuch, ale to nie na dlugo i po 20tyg to jest ponoc normalne bo rozmawialam ze swoim polskim ginekologiem. Takze trzymaj sie cieplo i nie panikuj ;)

Zgłoś nadużycie #278 21 marca 2011, 15:40

wenus1988 Gotowa na wszystko
Brzuch tez może bolec z powodu powiększającej sie macicy..
A ja niby czuje jakies ruchy mego maleństwa ale nie wiem czy to aby na pewno ono, czasem myślę że mnie kopie ale zaraz sobie zaczynam myślec że to chyba tylko jelita cos pracują... nie wiem jak to rozpoznać;/;/ ale często coś mi się poruszy.. nie wiem..

Zgłoś nadużycie #279 21 marca 2011, 16:30

Cześć Olka8922 :)
Nawet nie wiesz jak bardzo mnie podniosłaś na duchu :) Ja co prawda już się lepiej czuję  i te skurzcze minęły ale w pracy nie mogłam przestać myśleć. I właśnie tym się martwię że te Angielskie mońdzioły coś zrobią źle albo czegoś nie sprawdzą. A ja niemam polskiego ginekologa :( Zresztą tyutaj nawet o tłumacza nie mogę się doprosić, mimo tego, że dobrze rozmawiam jednak wolałabym być pewniejsza z tłumaczem.Skoro przeszły mi te skurcze to narazie poczekam, zresztą jutro i tak mam USG apropo płci to ja ich już tam zmuszę żeby sprawdzili przy okazji co trzeba.
A tak wogóle jeśli mogę zapytać, w jakim mieście mieszkasz. Ja w Northampton
Pozdrawiam

Zgłoś nadużycie #280 21 marca 2011, 19:29

wenus1988 tez wlasnie slyszalam ze brzuch moze bolec bo sie wszystko powieksza i rozrasta :) mam ten sam problem co Ty... Jakis czas temu czulam ruchy kolo pepka,takie gilgotanie, ale tez nie codziennie.W ten piatek polozylam sie spac, na lewym boku, zeby poczuc ruchy :) i poczulam 3 takie drgania w brzuchu tak, ze zaczelo mi mocniej bic serce. tak sie wystraszylam, ze az wstalam :P chlopak powiedzial, ze moze synus mnie w serce kopnal :P jutro mi sie zaczyna 21 tydzien a dalej nie czuje tych prawdziwych kopow, albo po prostu nie potrafie ich rozpoznac :/ miejmy nadzieje, ze niedlugo je poczujemy :) ) pozdrawiam
olka2747 ja od 3tygodni nie pracuje, pracowalam przez 1,8roku a od kiedy powiedzialam o ciazy dziwnym trafem nie maja dla mnie pracy, chociaz przed ciaza pracowalam dzien w dzien :P a co do bolow i skurczy to mimo ze na pogotowiu nic mi tak naprawde nie sprawdzili, bo w takiej sytuacji mysle ze powinni mi zrobic usg dopochwowe, to wole im zaufac i nie czytac na necie.Wczesniej troche poczytalam i zalowalam, bo niedosc ze sie duzo bardziej martwilam to tak panikowalam ze chyba jeszcze bardziej potegowalam ten bol.No i pierwsza ciaze poronilam, to tez wiecej obaw mialam.Probuje myslec pozytywnie i staram sie czesciej wypoczywac.Ja tez na usg w 20tyg powiedzialam, ze bylam na pogotowiu i ze boli mnie caly czas brzuch i nieraz plecy i czy przy badaniu moglaby zwrocic szczegolna uwage, czy wszystko jest dobrze. Po usg powiedziala, ze wszystko wyglada dobrze, prawidlowo i zeby sie o ciaze nie martwic.Na drugi dzien mialam wizyte u poloznej i ta tez mowila, ze bole brzucha sa normalne i jak mnie czesto zaczyna bolec jak dlugo chodze to zeby bardziej sie oszczedzac. A mieszkam w Corby, do Northampton mam jakies 30min samochodem :) pozdro 600

Zgłoś nadużycie #281 21 marca 2011, 21:57

Konto usunięte
witam. Ja mam termin na 15 sierpień :) to moja pierwsza ciąża :)
Nasza  Kochana Agatka Rozalia.

Zgłoś nadużycie #282 21 marca 2011, 23:28

Witamy beti i gratulujemy ;)

Zgłoś nadużycie #283 22 marca 2011, 7:43

olka8922 ja dziś już wiem ze to chyba nie były jelita czy burczący brzuch, spróbuj pobawić sie z maluszkiem... ja zrobiłam tak, połozyłąm sie na plecach i lekko na lewą strone i zaczełam lekko uciskać po kolei jakieś części brzuszka i czekałam aż maluszek odpowie, oczywiście nie zawsze może odpowiedziec bo moze akurat spi :) wyczytałam w książce że można sie tak bawić :-) Mi sie dziś to udało chyba z 3 minuty tak sie bawiłam i maleństwo mi odpowiadało i kopało leciutko a raczej dotykało i teraz wiem ze to nie jakieś moje dziwne wyobrażenia o jelitach :-)

A co do kregoslupa to tez mnie czasem boli ale tak jakos po lewej stronie, jakby nawet nerka ale jak na razie daje rade :-) czasem nie moge wstac z krzesla jak mnie zaboli mocno. Albo nagle mam taki bezwarunkowy okrzyk bólu... i gdy ktoś jest blisko mnie to sie wystraszy ze cos sie stało... a to taki ból ze sam okrzyk mi sie wydobywa :) hehe

Zgłoś nadużycie #284 22 marca 2011, 14:50

haja wenus1988 :)
przeczytalam Twoja wiadomosc i pognalam na lozko,polozylam sie i probowalam sie tak bawic.Nic nie czuje :/ dzisiaj mi sie zaczyna 21 tydzien.Poczekam jeszcze troche,sprobuje byc bardziej cierpliwa.Na wieczor ponowie probe zabawy z maluchem ;) chociaz moj synus to taki jakis leniwy widze, bo na usg w 12tygodniu 3razy podskoczyl a w 20tygodniu obrocil glowka i sciskal raczke w gorze.To by bylo na tyle.Ja sie troche wczoraj zaniepokoilam, bo po ok.19-stej zaczal mi twardniec brzuch, wzielam 2no-spy i dalej mialam twardy.Dzisiaj rano wstalam to nadal byl,teraz juz troche jest lepiej... a plecy tez mnie bola i nieraz lewy bok bo probuje jak najdluzej w ciagu nocy na nim spac. Ponoc najlepiej wyczuc ruchy jak sie lezy na lewym boku ;) pozdro 600 :)

Zgłoś nadużycie #285 22 marca 2011, 15:09

wenus1988 dopiero znowu probowalam tej zabawy. Slyszalam co chwile przelewanie sie w brzuchu :P czekam cierpliwie :) moze mnie maly mile zaskoczy :) )

Zgłoś nadużycie #286 22 marca 2011, 17:22

dziewczyny od wczoraj od ok.godz.19-stej mam twardy brzuch.I to nie na chwile tylko caly czas.Wzielam wczoraj 2no-spy ale nie pomoglo.Teraz dalej mam twardy brzuch.Martwie sie i nie wiem co robic:/ Na pogotowiu raz bylam to powiedzieli ze bol brzucha jest normalny (mieszkam w Anglii)... nie plamie ani nie czuje bolu przy tym napinaniu sie brzucha. Czy tez tak mialyscie?

Zgłoś nadużycie #287 22 marca 2011, 17:32

Konto usunięte
Olka twardnienie brzucha jest ponoć normalne. wtedy macica przygotowuje się do skurczów (trenuje) udając skurcze :)   jeśli byłoby to dla Ciebie bolesne to wtedy jest powód do zmartwień. ponoć masowanie brzucha sprzyja twardnieniu. jeśli bardzo się tym denerwujesz to dzwoń albo umów się pilnie do lekarza, niech sprawdzi czy wszystko napewno jest ok. i Ty będziesz spokojna to i dla brzdąca lepiej :)
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #288 22 marca 2011, 19:43

dzieki Aga W. za wiadomosc :) tak jak pisalam,mieszkam w Anglii,a tutaj jest zupelnie inna opieka nad ciezarna.Zamiast ginekologa masz polozna,w ciagu calej ciazy masz 2usg.Na spotkaniu z polozna mowilam ze mam bole brzucha, nieraz bola mnie plecy,czesto mi twardnieje brzuch.Urzadzeniem odsluchiwala bicie serca plodu i stwierdzila ze te moje dolegliwosci sa normalne.U nich jest tak ze jak bije serce to wszystko musi byc wporzadku.Bynajmniej w miescie w ktorym mieszkam.Bylam na usg 15marca,powiedzielismy poloznej ze mialam ostatnio silne bole brzucha i czy moglaby zwrocic szczegolna uwage i sprawdzic czy wszystko jest dobrze z ciaza.Robila mi usg,to zwykle,po usg powiedziala ze z ciaza jest wszystko prawidlowo i zeby sie nie martwic.Mam pytanie.Czy przez takie zwykle usg polozna moze ocenic szyjke macicy i czy jest ewentualne rozwarcie?mysle ze nie.Chyba na takim zwyklym usg nie sprawdzi tego co by sprawdzila na usg dopochwowym,w srodku...Jak na razie wzielam 2no-spy i leze... 
Aga W. a myslisz ze takie twardnienie brzucha od wczoraj do teraz jest normalne?nie za dlugo to trwa?mam cicha nadzieje ze nic sie zlego nie dzieje... pozdro 600 :)

Zgłoś nadużycie #289 23 marca 2011, 8:48

Konto usunięte
a masz brzuch twardy cały czas czy co jakiś czas robi się twardy? bo tak jak pisałam, jak twardnieje nawet dłuższy czas na chwile to te niby skurcze, ale jak bez przerwy jest twardy to pewnie też coś w związku z tym.ja czasem mam twardy, dosłownie na pare sekund i wraca do normy. czytałam o tym i pytałam lekarki i mówiła że wszystko ok.
a u mnie  szyjke sprawdza 'namacalnie'. i czy przez usg się da sprawdzić... a bo ja wiem? pewnie jakoś się da...
swoją drogą współczuje Wam tej opieki. teraz już nie wiem na co my w Polsce marudzimy :P jak w nowy rok mialam plamienia i do tego weekend byłam to moja lekarka była zdziwiona czemu do niej od razu nie dzwoniłam :)
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #290 23 marca 2011, 8:57

mi tez czasem twardnieje brzuszek az boli czasem mocno ale tez na moment i przestaje :) tak na samym dole bardzo :) Wczoraj dzidzia sie u mnie tak wiercila i fikała ze az mi pozniej niedobrze bylo :) :)