Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #251 17 marca 2011, 22:35

convalijka29 Gotowa na wszystko
Hej Dziewczynki :) a ja mam dwa terminy :D na 17 i na 22 sierpnia :) właśnie chyba poczułam jak moje maleństwo buszuje w brzuszku :) nie jestem pewna czy to na pewno ono, bo to moja pierwsza ciąża :) Dziś miałam wizytę u swojego lekarza i opowiadałam mu o swoich zachciewajkach :D śmiechu było co nie miara :D np.ptasie mleczko w połączeniu z kapustą kiszoną(na co mój najukochańszy mężczyzna na świecie zareagował popukaniem się w głowę :D , lub oranżada-koniecznie w małej szklanej butelce :D na początku schudłam 2 kg ale teraz w ciągu zaledwie 3 tygodni przybyło mi 4... :) no cóż, zaczyna się :) pozdrawiam wszystkie mamusie :)

Zgłoś nadużycie #252 18 marca 2011, 8:05

wenus1988 Gotowa na wszystko

convalijka29 napisał(a)

Hej Dziewczynki :) a ja mam dwa terminy :D na 17 i na 22 sierpnia :) właśnie chyba poczułam jak moje maleństwo buszuje w brzuszku :) nie jestem pewna czy to na pewno ono, bo to moja pierwsza ciąża :) Dziś miałam wizytę u swojego lekarza i opowiadałam mu o swoich zachciewajkach :D śmiechu było co nie miara :D np.ptasie mleczko w połączeniu z kapustą kiszoną(na co mój najukochańszy mężczyzna na świecie zareagował popukaniem się w głowę :D , lub oranżada-koniecznie w małej szklanej butelce :D na początku schudłam 2 kg ale teraz w ciągu zaledwie 3 tygodni przybyło mi 4... :) no cóż, zaczyna się :) pozdrawiam wszystkie mamusie :)

ja tez mam dwa terminy :-) na 17 i 23 sierpnia :-) Ja jakos wogole nie mam takich dziwnych zachciewajek jak ty ale np czasem mam ochote po prostu cos dobrego zjesc np. lody, albo jakies batoniki, gdzie wczesniej nie jadlam tego. I zauwazylam ze nie moge jesc takich rzeczy jak: kielbaski, szczypior, cebula, kefir.. i juz dokladnie nie pamietam, po prostu jest mi po ych rzeczach caly dzien niedobrze a przed ciaza uwielbialam jesc sobie nawet kanapeczki z cebulka :-)

Zgłoś nadużycie #253 18 marca 2011, 10:23

schmetterling Supermama
pocztą mi przyszły :)
ja tam nie mam żadnych zachcianek ,bardziej mam ochotę np na rybę ale to taka normalna ochota a nie że muszę i koniec.Jak dowiedziałam się o ciąży to na początku starałam się jeść to co zawsze,ale później się zagalopowałam i zazęło się.Na szczęście opamiętałam się w porę :)

Zgłoś nadużycie #254 18 marca 2011, 10:28

Konto usunięte
Ja mam tylko jeden termin. Od czego zależy dziewczyny że macie po dwa terminy porodu? Moja najdziwniejsza zachcianka to to jak jadłam czekoladę i zagryzałam jabłkiem :) nie pamiętam już czy coś równie dziwnego jeszcze miałam. Przed ciążą nie cierpiałam dyni a teraz to mogę  ją jeść co dzień :D
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #255 18 marca 2011, 10:29

agf Supermama

schmetterling napisał(a)

ja też testu potrójnego nie miałam,żołądek był widoczny jak byk już na badaniu w 12tc ,nawet ja go dostrzegłam na monitorze i odrazu sobie pomyślałam "jaki wielki ten żołądek,pewnie mały żarłok będzie :) "
przezierność karkową też miałam ok ,lekarka mówiła mi o istnieniu takiego badania jak test pappa,ale nie widziała przeciwwskazań aby je wykonać,więc nie robiłam.
A teraz z innej beczki,do dziewczyn które wygrały konkurs,dostałyście już nagrody? Ja właśnie dzisiaj dostałam :-)

U mnie tak samo, żołądek był (i wyglądał według mnie na całkiem wielki ;) , o żadnej przezierności nie mówiła,ale już sobie sprawdziłam w internetku, że to na udg wychodzi i znalazłam w opisie,mieści się w normie, więc jest ok.  O żadnym pappa mi nikt nie mówił, pewnie nie jest konieczny.
Nagroda do mnie nie odtarła, ale wczoraj listonosz zostawił awizo więc może :)

Zgłoś nadużycie #256 18 marca 2011, 10:33

gosias Fajna mama
Te dwa terminy to kwestia tego, że jeden na podstawie ostatniej miesiączki a drugi z usg (wg wielkości dziecka).
Hubert&Helena

Zgłoś nadużycie #257 18 marca 2011, 10:36

Konto usunięte

gosias napisał(a)

Te dwa terminy to kwestia tego, że jeden na podstawie ostatniej miesiączki a drugi z usg (wg wielkości dziecka).

A ja nie mam tak choć jestem w ciąży bliźniaczej i między maluchami jest jeden dzień różnicy :) od miesiączki mi wyliczył że mam termin na 28 sierpnia ale ja i tak wiem ze szybciej urodzę.

Zgłoś nadużycie #258 18 marca 2011, 11:21

magdab Gotowa na wszystko
Witam wszystkie przyszłe mamy!!!
Ja mam termin na 29 sierpnia :)
Mam już dwie księżniczki Maję i Lenę :)

Zgłoś nadużycie #259 18 marca 2011, 11:48

wenus1988 Gotowa na wszystko

Margolcia napisał(a)

A ja nie mam tak choć jestem w ciąży bliźniaczej i między maluchami jest jeden dzień różnicy :) od miesiączki mi wyliczył że mam termin na 28 sierpnia ale ja i tak wiem ze szybciej urodzę.

na usg powinno byc opisane wszystko... chyba... bo ja tak mam :-) dlatego mam dwa terminy :)

Zgłoś nadużycie #260 18 marca 2011, 12:19

Konto usunięte
mi wyszedł według i ostatniej miesiączki i usg jeden termin :) o9.08 :D
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #261 18 marca 2011, 12:38

Konto usunięte
zapytam 23 na wizycie mojego gina i zobaczymy co mi powie o tych terminach.

Zgłoś nadużycie #262 18 marca 2011, 13:24

paprotka25 Supermama

magdab napisał(a)

Witam wszystkie przyszłe mamy!!!
Ja mam termin na 29 sierpnia :)

Zazdroszczę Ci tego terminu, akurat nasza 2 rocznica ślubu, ja mam na 30.08 ale może maluszek urodzi się dzień wcześniej i zrobi nam prezent :)

Zgłoś nadużycie #263 18 marca 2011, 13:32

Konto usunięte
Jak tak czytam to niektóre mamy maja na 20.08 w dzien moich urodzin :D a tak na marginesie to bym chciała zeby dzieci urodziły się między 23 lipcem a 23 sierpniem bo by byli lwami (patrzac z perspektywy horoskopu) tak jak mama i tata :D ale chciec to nie zawsze móc :D najwazniejsze jednak aby były zdrowe :D

Zgłoś nadużycie #264 18 marca 2011, 14:37

desdemona Zaprawiona w bojach
Ja tak marzylam przy pierwszym dziecku zeby dotrzymalo do moich urodzin, ale los splatal figla i urodzil sie trzy dni wczesniej.
Teraz tez teoretycznie termin nam wypada bliziutko urodzin meza ale nie wierze ze sie uda wycelowac :) .

Zgłoś nadużycie #265 18 marca 2011, 16:17

olka8922 Gotowa na wszystko
Witam! ja bylam na usg 15marca i owiedzielismy sie ze bedziemy mieli synka :) ) chlopak jest wniebowziety jak sie dowiedzial ze bedzie synek ;) ja tez w sumie chcialam bardziej synka ale i tak jakby byla dziewczynka to by bylo dobrze :) jestem w 20tyg i 3dniu i dalej nie czuje ruchow... czujecie juz ruchy? kiedy poczulyscie ?? pozdrawiam :)
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #266 18 marca 2011, 18:16

olka2747 Gotowa na wszystko
Hej Olka ja ruchy poczułam w ostatnią niedzielę :) Długo się zastanawiałam, czy to napewno brzdąc, ale kiedy wieczorem się powtórzyło to jestem pewna na 100% potem poczułam znów za 2 dni :) a do tej pory narazie nie.
A tak na marginesie, o jakich wy prezentach mówicie co za prezenty dostałyście?

Zgłoś nadużycie #267 18 marca 2011, 19:07

gosias Fajna mama

olka8922 napisał(a)

Witam! ja bylam na usg 15marca i owiedzielismy sie ze bedziemy mieli synka :) ) chlopak jest wniebowziety jak sie dowiedzial ze bedzie synek ;) ja tez w sumie chcialam bardziej synka ale i tak jakby byla dziewczynka to by bylo dobrze :) jestem w 20tyg i 3dniu i dalej nie czuje ruchow... czujecie juz ruchy? kiedy poczulyscie ?? pozdrawiam :)

Ja dzisiaj zaczynam 21tc i ruchy czuję od 16tc,ale to moja druga ciąża. My jeszcze nie wiemy co będzie.
Hubert&Helena

Zgłoś nadużycie #268 18 marca 2011, 19:13

magdab Gotowa na wszystko

paprotka25 napisał(a)

Zazdroszczę Ci tego terminu, akurat nasza 2 rocznica ślubu, ja mam na 30.08 ale może maluszek urodzi się dzień wcześniej i zrobi nam prezent :)

Może akurat maleństwo zrobi Wam taki fajny prezent, trzymam kciuki :)
Mam już dwie księżniczki Maję i Lenę :)

Zgłoś nadużycie #269 18 marca 2011, 20:23

agf Supermama
Ja miałam podany tylko jeden termin - według USG. Według miesiaczki lekarka mi nie podawała. Ciekawe co na drugim usg wyjdzie, bo widzę,że jeszcze inny termin może być.

Zgłoś nadużycie #270 18 marca 2011, 22:52

convalijka29 Gotowa na wszystko
hej dziewczynki :) no właśnie te dwa terminy wzięły się z tego że jeden mam wyliczony od daty ostatniej miesiączki, czyli na 17 sierpnia(dzień urodzin mojego teścia... :) a drugi z usg.Miałam też robione usg genetyczne w 12 tygodniu i pierwszy na planie był... żołądek :D śmiejemy się że chyba dzidzia ma go po tatusiu bo jest najbardziej widoczny :D na następne usg jedziemy za 3 tygodnie i będziemy wiedzieli czy to chłopczyk czy dziewczynka :) juz się nie możemy doczekac :) Najgorsze jest to, że dziś zaczeły bardzo mi puchnąc nogi w kostkach i troszkę palce u dłoni :( mam tylko nadzieję,że to nic poważnego.