Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #231 16 marca 2011, 14:04

Konto usunięte
agf super :) szok był owszem ale spodziewałam się ich choć w myslach modliłam sie by to mojej siostrze sie przytrafiło heh :) ale teraz juz sie oswoiłam z tą wiadomością i jestem taka szczęśliwa że góry mogę przenosić :D
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #232 16 marca 2011, 14:05

Konto usunięte
no jak byliśmy na usg i się nam ukazał chłopaczek w pełnej okazałości to tatuś prawie skakał z radości :) tak to te nasze facety mają :) swoją droga też bardzo się ucieszyłam, aż taka łezka śmiechowa mi poleciała :)
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #233 16 marca 2011, 14:11

Konto usunięte
Fantastycznie :D ja już bym bardzo chciala wiewdzieć  :(

Zgłoś nadużycie #234 16 marca 2011, 15:16

gosias Fajna mama

desdemona napisał(a)

Na zlecenie od lekarza. Test potrojny mi wyszedl dobrze, podobnie pierwsze usg genetyczne w 12 tc.  Na diagnostyke II trymestru dostalam ponowne skierowanie, potem termin i w poniedzialek 21ego czeka mnie nastepne badanie (19-20tc).
Nie byl to moj wymysl, podczas pierwszych badan lekarz robiacy stwierdzil ze ze w II trymestrze trzeba bedzie zrobic powtorke, podobie moja prowadzaca pani doktor.
Tez nie czuje sie na tych badaniach najlepiej, jak kroliczek doswiadczalny, oczywiscie straszne nerwy przed ale i potem swiadomosc ze jest dobrze i za maluszek gruntownie przebadany bardzo poprawia mi samopoczucie :) .

Ja miałam test potrójny robiony w 18tc (to był ostatni dzwonek), wczoraj odebrałam wyniki, są ok. Uff! Na drugie usg mam przyjechac 29.03!; jakby nie mogli  zrobic go wczoraj, to drugie niby ma byc robione 20-22tc, a ja właśnie kończę 20tc., ale co tam, przeiceż mogę sobie co 2 tygodnie jeździc do Bydgoszczy!!! Masz rację, przynajmniej porządne badanie, ale czemu nie zrobią wszyskiego od razu. No nic, znów czeka mnie czekanie :) Za tydzień mam krzywą cukrową! Ciągle coś. Przynajmniej wyniki badania krwi i moczu mam ok. Pozdrawiam
Hubert&Helena

Zgłoś nadużycie #235 16 marca 2011, 15:20

Mimcia Świeżo upieczona
Witam wszystkie sierpniowe Mamusie! Ja swojej córeczki spodziewam się 3 sierpnia :) Dzisiaj poznaliśmy płeć. Ja esjtem bardzo szczęśliwa, mąż ciut rozczarowany. Chciał mieć tego Pierworodnego :) A jak Wasi partnerzy zareagowali na płeć?

Zgłoś nadużycie #236 16 marca 2011, 15:23

gosias Fajna mama
Ja mam na 4 sierpnia. Jeszcze nie znam płci, ale wiem, że mąż chciałaby córeczkę (mamy już 2,5letniego synka). Ale ja czuję,ze będzie drugi chłopak. Może za 2 tygodnie będziemy wiedzieli.
Hubert&Helena

Zgłoś nadużycie #237 16 marca 2011, 15:24

desdemona Zaprawiona w bojach

Mimcia napisał(a)

Witam wszystkie sierpniowe Mamusie! Ja swojej córeczki spodziewam się 3 sierpnia :) Dzisiaj poznaliśmy płeć. Ja esjtem bardzo szczęśliwa, mąż ciut rozczarowany. Chciał mieć tego Pierworodnego :) A jak Wasi partnerzy zareagowali na płeć?

W pierwszej ciazy bardzo oboje chcielismy chlopczyka,  kiedy usg potwierdzilo synka strasznie sie ucieszylismy oboje.
Teraz do kompletu pasowalaby dziewczynka, ja sie nastawilam juz na te kokardeczki i sukienusie  a tu... znowu chlopczyk bedzie ;) .
Ja bylam przez chwile rozczarowana, nawet lezka mi poleciala z zalu ale maz sie cieszy bardzo :D .
Zartuje ze bedziemy probowac do skutku, najwyzej dorobimy sie duzyny pilkarskiej :) .

Zgłoś nadużycie #238 16 marca 2011, 15:30

Konto usunięte
mój się cieszył jak potłuczony :D ja też, chcieliśmy chłopaczka i mamy :)

Zgłoś nadużycie #239 16 marca 2011, 15:54

gosias Fajna mama

Margolcia napisał(a)

Dziękuję ślicznie :D ja juz mam bardzo duzo ubranek takich i dla chłopców i dla dziewczynek (choć mam też sukieneczki :P bo liczę ze beda dziewczynki jak to u nas w rodzinie :D ) mozna by juz napisac ze mam juz wiekszą część rzeczy :D brakuje mi jeszcze jednego łózeczka i fotelika :) Tez juz nie moge sie doczekac kiedy bede wiedziala jaką płeć w sobie noszę :) zastanawiam sie nad USG 3D :D

Moja kuzynka początkowo używała jednego łóżeczka, kładła dzieci z dwu stron, ale nie wiem czy to dobry pomysł, chociaż miała mało miejsca w pokoju, pewnie dlatego :)
Hubert&Helena

Zgłoś nadużycie #240 16 marca 2011, 18:58

katarina Świeżo upieczona
Witam wszystkie sierpniowe mamusie :) Ja swojego maleństwa spodziewama się 10 sierpnia :) jeszcze nie znam płci ale mam nadzieję że już na poniedziałkowym badaniu się dowiem.

Zgłoś nadużycie #241 16 marca 2011, 19:32

paprotka25 Supermama
pisałyście coś o teście potrójnym, co to właściwie jest? mi lekarz nic nie mówił że mam zrobić, to źle? teraz zaczynam 17tc.

Zgłoś nadużycie #242 16 marca 2011, 19:56

gosias Fajna mama
Mi lekarz zlecił badania prenatalne,bo na usg nie mogłi znaleźc żołądka dziecka, dostałam skierowanie do kliniki genetycznej i tam właśnie zrobili mi test potrójny, czyli dabanie krwi które ma wykazac, jakie jest ryzyko wystąpienia wad genetycznych u płodu (zespół Downa, zespół Edwardsa i wady cewy nerwowej)(maje badanie na szczęście wszykazało, że jest bardzo niskie ryzyko). To chyba nie jest badanie obowiązkowe, przy pierwszym dziecku nie miałam tego robionego; zleca się je chyba gdy jest jakieś podejrzenie wystąpienia wad genetycznych u dziecka; żadna moja znajoma czy ktoś z rodziny nie miał tego badania robionego.
Hubert&Helena

Zgłoś nadużycie #243 16 marca 2011, 19:59

paprotka25 Supermama
dzięki, uspokoiłaś mnie bo już myślałam że mój doktorek zapomniał mi powiedzieć o tym badaniu...

Zgłoś nadużycie #244 16 marca 2011, 21:48

Konto usunięte
Super :) ja juz tego badania nie mogę się doczekać (usg3D) chciałabym wiedzieć czy wszysko z moimi bliźniakami jest ok ale muszę jeszcze poczekać z 4 tyg :(

Zgłoś nadużycie #245 17 marca 2011, 16:33

agf Supermama
Ja tego potrójnego też nie miałam, dziś byłam na wizycie, co prawda samo badanie wewnętrzne, ale ponoć jest wszystko bardzo dobrze. A jeśli nie ma jakichś podejrzeń to lekarze robią standardowo jakieś badania żeby wykluczyć te choroby jak np. zespół Downa? W sumie chciałabym mieć takie badanie.

Zgłoś nadużycie #246 17 marca 2011, 16:39

Konto usunięte
przezierność karkową robią napewno. do ok 13 czy 14 tygodnai najlepiej z tego co pamiętam... a jak coś jest nie tak, czy za wysoki wynik to kierują dopiero na pappa czy jak to się zwie :)

Zgłoś nadużycie #247 17 marca 2011, 17:05

schmetterling Supermama
ja też testu potrójnego nie miałam,żołądek był widoczny jak byk już na badaniu w 12tc ,nawet ja go dostrzegłam na monitorze i odrazu sobie pomyślałam "jaki wielki ten żołądek,pewnie mały żarłok będzie :) "
przezierność karkową też miałam ok ,lekarka mówiła mi o istnieniu takiego badania jak test pappa,ale nie widziała przeciwwskazań aby je wykonać,więc nie robiłam.
A teraz z innej beczki,do dziewczyn które wygrały konkurs,dostałyście już nagrody? Ja właśnie dzisiaj dostałam :-)

Zgłoś nadużycie #248 17 marca 2011, 17:54

olka2747 Gotowa na wszystko
Hej. Ja we wtorek mam USG i dowiem się kogo noszę w brzuszku :) O ile się maluch pokarze. A tak w ogóle to czuję ruchy dzidzi od niedzieli 13.03 :) cudne uczucie. Potem leżałam godzinę w bez ruchu i czekałam na kolejny ruch, ale już nic z tego , za dużo bym chciała na raz. Ale dziś znowu dał znak życia :) Uwieżcie mi Kamień z serca jak się to poczuje :) ))))

Zgłoś nadużycie #249 17 marca 2011, 17:55

Konto usunięte
ja jeszcze nie :P a pocztą dostałaś czy kurierem? bo jak pocztą to hehe ja się pewnie za tydzień doczekam :P (mój urząd pocztowy zyje własnym życiem)

Zgłoś nadużycie #250 17 marca 2011, 19:53

alex2 Świeżo upieczona
ja rowniez we wtorek mam usg 3d ,juz sie nie moge doczekac,przyznam ze troche sie boje .do dziewczyn ktore sa juz po-jak wrazenia?