Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #211 15 marca 2011, 7:18

gosias Fajna mama

desdemona napisał(a)

Ja na szczescie z Krakowa i klinika w tm samym miescie choc i tak trzeba na drugi koniec miasta dojechac ale to pikus. Przeraza mnie tylko traktowanie kobiet w ciazy w takim miejscu - terminow przez telefon nie daja, skoro tyle czasu czekalam zeby zapisali mnie na konkretny dzien na konkretne badanie to nie wiem ile przyjdzie mi czekac w dniu badania...
A wiadomo ze zadna kobieta nie siedzi tam dla wlasnej przyjemnosci.
Tym bardziej ze teraz diagnostyka prenatalna II trymestru.
W pierwszym usg i testy z krwi wyszly dobrze ale teraz beda szukac np wad serca, nerek itp wiec i tak sie juz stresuje :( .

Powiedz mi, robisz te badania prywatnie, czy lekarz ci zlecił? Ja dzisiaj jadę po wyniki testu potrójnego i zastanawiam się, czy to drugie usg też mi zrobią (20tc). Moja lekarka mówiła,że powinni mi zrobic, szczególnie,że na ostatnim wyniku usg jest napisane, że coś tam mają analizowac w 20tc, ale nie była pewna, czy mi zrobią to usg. Ja miałam skierowanie od tej lekarki na badania genetyczne, bo nie mogła znaleźc żołądka, nie robie tego prywatnie; poza tym jak tam byłam to czułam się jak obiekt do badań a nie jak człowiek w dodatku kobieta w ciąży Aż strach pomyslec, co dzisiaj mnie tam czeka!
Hubert&Helena

Zgłoś nadużycie #212 16 marca 2011, 12:13

Konto usunięte
Witam jestem nowa :) Ja jestem w 16 tyg ciąży z bliźniakami :D i mam termin na 28 sierpnia ;) brzuszek mam już spory :D nie mieszcze sie juz w żadne spodnie z przed ciązy ;p plecy na dole dają mi się we znaki ;/ Juz mam sporo ubranek dla maluchów, dzis nawet kupiłam wózek :D
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #213 16 marca 2011, 12:42

Konto usunięte
oo bliźnięta! podwójne szczęście :) i podwójne gratulacje!! :)
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #214 16 marca 2011, 13:02

desdemona Zaprawiona w bojach

Baska199 napisał(a)

Witaj desdemona, jetem u Was nowa, przeczytalam Twoj wpis i ja tez mam problemy z nadcisnieniem. Napisz prosze jakie bierzesz w tej chwili leki i jak sie czujesz?

Witaj serdecznie!
W tej chwili biore Dopegyt (bezpieczny w ciazy) poczatkowo 3x1 ale cisnienie wciaz bylo za wysokie wiec teraz dawka 3x2. Cisnienie najczesciej na gornej granicy normy, jesli skoczy powyzej 150-160/100 to dodatkowo Isoptin (doraznie).
Dodatkowo od samego poczatku ciazy rowniez ze wzgl na cisnienie magnez w podwojnej dawce.
Czuje sie dobrze, czasem tylko przy skokach gorzej ale i tak mam zalecone glownie odpoczynek i zakaz forsowania wiec nie jest zle - czego i Tobie zycze i zdrowego maluszka :) .

Zgłoś nadużycie #215 16 marca 2011, 13:06

gosias napisał(a)

Powiedz mi, robisz te badania prywatnie, czy lekarz ci zlecił? Ja dzisiaj jadę po wyniki testu potrójnego i zastanawiam się, czy to drugie usg też mi zrobią (20tc). Moja lekarka mówiła,że powinni mi zrobic, szczególnie,że na ostatnim wyniku usg jest napisane, że coś tam mają analizowac w 20tc, ale nie była pewna, czy mi zrobią to usg. Ja miałam skierowanie od tej lekarki na badania genetyczne, bo nie mogła znaleźc żołądka, nie robie tego prywatnie; poza tym jak tam byłam to czułam się jak obiekt do badań a nie jak człowiek w dodatku kobieta w ciąży Aż strach pomyslec, co dzisiaj mnie tam czeka!

Na zlecenie od lekarza. Test potrojny mi wyszedl dobrze, podobnie pierwsze usg genetyczne w 12 tc.  Na diagnostyke II trymestru dostalam ponowne skierowanie, potem termin i w poniedzialek 21ego czeka mnie nastepne badanie (19-20tc).
Nie byl to moj wymysl, podczas pierwszych badan lekarz robiacy stwierdzil ze ze w II trymestrze trzeba bedzie zrobic powtorke, podobie moja prowadzaca pani doktor.
Tez nie czuje sie na tych badaniach najlepiej, jak kroliczek doswiadczalny, oczywiscie straszne nerwy przed ale i potem swiadomosc ze jest dobrze i za maluszek gruntownie przebadany bardzo poprawia mi samopoczucie :) .

Zgłoś nadużycie #216 16 marca 2011, 13:10

Margolciu - gratulacje podwojnego szczescia :D !!!

Zgłoś nadużycie #217 16 marca 2011, 13:22

paprotka25 Supermama
pierwsza sierpniowa mamusia z bliźniakami?

Zgłoś nadużycie #218 16 marca 2011, 13:26

Konto usunięte
Dziękuję dziewczyny :D jak sie dowiedzialam o bliźniakach byłam w totalnym szoku :D choc przewidywalam ze moge je mieć bo jestem sama od trojaczek :D moja mama od bliźniaczek ,babcia i prababcia też :D Ale i tak wielkie bylo to dla mnie zaskoczenie ;p na zgientych nogach wyszlam z gabinetu.Miałam nadzieje ze lekarka się przewidziała (bo miała okulary ;p ) wiec pojechalam do innego gina i sie potwierdziło :) mam tylko nadziej zeby mi nie wyskoczyła promocja przy nastepnym usg ;)

Zgłoś nadużycie #219 16 marca 2011, 13:42

Zawsze moze sie okazac ze jedno dzieciatko sie schowalo i beda... trojaczki :D .
Tym bardziej skoro w rodzinie ciaze mnogie sa czeste :) .
Ale to chyba i radosc tez podwojna z takiej niespodzianki?

Zgłoś nadużycie #220 16 marca 2011, 13:44

Konto usunięte
Pewnie że tak :D jestem bardzo szczęśliwa ale i przerażona :O nie wiem czy podołam z dwójką ale wieżę w siebie i w to że moje Kropelki będą aniołkami heh ;p

Zgłoś nadużycie #221 16 marca 2011, 13:46

schmetterling Supermama
Margolcia!!! Gratulacje !!!
ja wczoraj też już coś kupiłam ,czapeczkę z uszkami ,zółtą
wrazie czego i do chłopca i dziewczynki będzie pasowac :)
muszę się wstrzymać z tymi zakupami do przeprowadzki,a ciuszki to dopiero jak poznam płeć,ale powiem Wam że juz ne mam cierpliwości

Zgłoś nadużycie #222 16 marca 2011, 13:50

Konto usunięte
nie zapomne jak raz w poczekalni była dziewczyna po porodzie do kontroli i chciała się swoimi podwójnymi pociechami akurat pochwalić :) heh jedno nosidełko niebieskie, drugie różowe. wspaniała sprawa :) wszyscy w poczekalni byli urzeczeni :) ale fakt, dużo więcej pracy! ale co to jest przy tej radości :)

Zgłoś nadużycie #223 16 marca 2011, 13:52

Konto usunięte

schmetterling napisał(a)

Margolcia!!! Gratulacje !!!
ja wczoraj też już coś kupiłam ,czapeczkę z uszkami ,zółtą
wrazie czego i do chłopca i dziewczynki będzie pasowac :)
muszę się wstrzymać z tymi zakupami do przeprowadzki,a ciuszki to dopiero jak poznam płeć,ale powiem Wam że juz ne mam cierpliwości

Dziękuję ślicznie :D ja juz mam bardzo duzo ubranek takich i dla chłopców i dla dziewczynek (choć mam też sukieneczki :P bo liczę ze beda dziewczynki jak to u nas w rodzinie :D ) mozna by juz napisac ze mam juz wiekszą część rzeczy :D brakuje mi jeszcze jednego łózeczka i fotelika :) Tez juz nie moge sie doczekac kiedy bede wiedziala jaką płeć w sobie noszę :) zastanawiam sie nad USG 3D :D

Zgłoś nadużycie #224 16 marca 2011, 13:54

Konto usunięte
ja planuje po 25 tyg ciąży na 3d się wybrać :) i nie mogę się doczekać :D

Zgłoś nadużycie #225 16 marca 2011, 13:56

Konto usunięte

Aga.W napisał(a)

nie zapomne jak raz w poczekalni była dziewczyna po porodzie do kontroli i chciała się swoimi podwójnymi pociechami akurat pochwalić :) heh jedno nosidełko niebieskie, drugie różowe. wspaniała sprawa :) wszyscy w poczekalni byli urzeczeni :) ale fakt, dużo więcej pracy! ale co to jest przy tej radości :)

ojj jakoś wcisnełam dziękuję ;p zdaję sobie sprawę ze bedzie peracy ojjjj bedzie :( ale dostanę za to podwójne uśmiechy ,pierwsze słowa , kroki , hmmm chyba za daleko wybiegłam wyobraźnią :D

Zgłoś nadużycie #226 16 marca 2011, 13:58

Konto usunięte
hehe nic nie mów, ja już mam zaplanowany przezent na 3 urodziny :P i że kupię jeszcze kosiarke żeby razem z tatusiem trawnik kosił mój synuś :D tak...

Zgłoś nadużycie #227 16 marca 2011, 13:58

Konto usunięte
ja nie wytrzymam tyle tyg czekać :D jestem niecierpliwa :P planuje takie usg na 20 tydzien :) jeszcze miesiąc jak ja to wytrzymam :) chcialabym juz sie zwracac po imieniu ale weź bądź tu mądry :D

Zgłoś nadużycie #228 16 marca 2011, 13:59

Konto usunięte
ja się płci dowiedziałam w 17 tyg :D ale u bliźniaków to chyba ciężej będzie tak podpatrzeć na zwykłym usg :)

Zgłoś nadużycie #229 16 marca 2011, 14:01

agf Supermama
Gratuluję bliźnbiaków, choć domyślam sie, że to trochę szok. Ja się też starsznie bałam na pierwszym USG, bo u mnie bliźniaki w rodzinie równo co drugie pokolenie. Ale ejst jedno, z czego sie cieszę :)

Zgłoś nadużycie #230 16 marca 2011, 14:02

Konto usunięte
ooooo! jak szybko :) oby nie było rozczarowania :( Ja jakoś podświadomie czuję że bedą to dziewczynki :) chociaż jak się mylę to bym chciała zobaczyc swoja mine jak się dowiem ze to chłopcy :d ale tatuś byłby happy :D