Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011:) dla spełnionych mam:)

Zgłoś nadużycie #16931 17 kwietnia 2012, 23:13

paprotka25 Supermama
100 lat dla chłopakow :)
Majka cudna i jak stabilnie siedzi w tej wannie :)
Elu gratuluje uzyskania tytulu Supermamy :)
My za chrzest dalismy 50 zl ale u nas nie ma cennika
Nad zakupem nocnika jeszcze nie myslalam, narazie caly czas mam dylemat jakie to krzeslo kupic do karmienia, ale chyba zeby dziecko w nim sadzac to musi super siedziec nie?
Dobranoc

Zgłoś nadużycie #16932 17 kwietnia 2012, 23:19

mamaela Supermama

paprotka25 napisał(a)

Nad zakupem nocnika jeszcze nie myslalam, narazie caly czas mam dylemat jakie to krzeslo kupic do karmienia, ale chyba zeby dziecko w nim sadzac to musi super siedziec nie?

Beata ja byłam w niedzielę u przyjaciół i karmiłam Paulinę w krzesełku ich synka, mają z firmy Coneco i wiesz co super nam szło, mała siedziała i jej się podobało a sama siedzi wcale nie aż tak super fajnie. owszem jak ją posadzę to siedzi,plecki proste, nie giba się i nie "składa" jak jeszcze niedawno jak scyzoryk (schylała się do przodu) ale sama siada tylko z podparcia, z płaskiego nie potrafi. więc na te 15 minut karmienia to umiejętnośc siedzenia powinna wystarczyć a krzywdy sobie dziecko nie da zrobić bo jak je plecki zabolą to głośno zaprotestuje.
co do nocnika, nadal uważam że warto sadzać dziecko jak tylko właśnie będzie samo potrafiło posiedzieć i się nie zrypać z nocnika, kiedyś załapie o co chodzi :)

Zgłoś nadużycie #16933 17 kwietnia 2012, 23:21

Konto usunięte
Paprotka co do krzeselek, maja szelki do zapinania. takze jak sie giba Szymon to mozna go na czas jedzenia zainstalowac i nic mu nie bedzie :D a jaka to rozrywka bedzie siedziec po doroslemu przy stole :D

my kupilismy o takie http://krasnolandia.pl/krzeselka-do-karmienia/437-krzeselko-do-karmienia-careter...
i jest super :D
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #16934 17 kwietnia 2012, 23:24

mamaela Supermama

Aga.W napisał(a)

z tego co czytalam to dzieci w wieku ok 18 miesiecy dopiero potrafia komunikowac ze chca siusiu czycos... ale czy warto czekac do tego czasu?

Aga nie ma reguły mój syn miał skonczony roczek i jak chciał kupkę to się skupiał i stękał za nim zrobił jak go słuchałam i byłam blisko to wytrzymywał te kilka minut żebym go rozebrała i posadziła. Czasem nie wytrzymał ale miał prawo i tak chwaliłam go że sygnalizował. A siusiu wołał jak miał 18 miesięcy i trzymał chwilkę :)
moja Paulina teraz jak zaczyna robić kupkę to też najpierw stęka i mówi eeeee i nawet mówię, co Paulinka kupkę robisz ?? to się śmieje i widzę że zaczyna się "skupiać" i produkuje więc też sygnalizuje zanim zrobi i właściwie lada moment kupię nocnik i zaczniemy próby, myślę że majówkę zaczniemy z nowym zakupem :)

Zgłoś nadużycie #16935 17 kwietnia 2012, 23:26

Konto usunięte
no wlasnie, to tym bardziej uwazam ze jest sens sadzac przed roczkiem :)
bo tak to jest, wedlug ramek ok 18 miesiaca, a zycie zyciem i sa dzieciaczki co szybciej korzystaja z nocniczka :) grunt to probowac!

Zgłoś nadużycie #16936 17 kwietnia 2012, 23:29

mamaela Supermama
Aga ramki itp. wytyczne dotyczące każdej rzeczy to tylko teoria a każde dziecko jest inne- trzeba najpierw spróbować a potem najwyżej powiedzieć, że to nie miało sensu niż czekać nie wiadomo na co ?? a nóż mamy fenomenalne dziecko i mniej pieluch pójdzie :) bo dzieciak będzie i sygnalizował siusiu i kupkę ??

Zgłoś nadużycie #16937 17 kwietnia 2012, 23:31

mamaela Supermama
dobranoc, dołączę do smacznie śpiącej córci :)

Zgłoś nadużycie #16938 17 kwietnia 2012, 23:46

Konto usunięte
dokladnie, ramki ramkami ;)

ja jeszcze dam Mlodemu troche czasu ;) ale napewno prze roczkiem bedziemy probowac ;)

rowniez ide spac WKONCU
dobranoc!

Zgłoś nadużycie #16939 18 kwietnia 2012, 0:56

olka2747 Gotowa na wszystko
Hej :-D jutro postaram się poczytać a teraz tylko z grubasz przeleciałam i obejrzałam zdj waszych dzidziolków- ślicznę a Maja ma piękne ocyyyy :-)
W pracy super było- zaliczaam do udanych, w sumie nic nie pamiętałam ale to i dobrze bo i tak wszystkooooo się pozmieniało- Masakra uczyłam się w sumie od nowa. Ale wiecie co najlepsze? Że ja w pracy odpoczęłam przez te 5 godzin, to były dla mnie chwilę relaksu, czuję się jak bym w kinie była- aż takich wrażeń to się nie spodziewałam. Wszyscy mnie miło przywitali i ulubiony Menager mnie uściskał i przywitał słowami "Moja Ukochana wróciła" hehe. Ale żeby nie było za pięknie to w domu gorzej. Wracam a mąż mówi że Kacper kleiku na noc nawet nie tknął tylko co mu wszadził do buzi to on rękoma wymachiwał, nawet z zabawkami w ręku, co zawsze tak zjadał. Tylko mi powiedzial jak się mały zachowywał i już znałam przyczynę- kleik był za rzadki a ten gamoń się nie domyślił, a mówiłam ucz się robić kleiku z miesiąc wcześniej to nie po co? dam radę i dupa. Robił 4 dni przed moim powrotem do pracy- on twierdzi że zrobił taki sam jak wczoraj, zostawił to specjalnie w butelce żebym zobaczyła a ja nawet nie musiałm smakować ale widziałam jak wygląda- rzadzizna jak cholera i weź tu pracuj spokojnie. I od 12 maly dziś nie chciał spać, czyżby czuł że mama wraca do pracy? Ciekawe, jak pojechałam to też nie spał za każdą próbą płakał. Dobra idę spać jutro się odezwę :-) Dobranoc. Ahh i 1000 buziaków dla naszych małych solenizantów dzisiejszych

Zgłoś nadużycie #16940 18 kwietnia 2012, 7:23

Konto usunięte

Black_rose napisał(a)

A oto moja zielonooka terrorystyczna chudodupiasta Glizda:

ale ona ma duże oczy!! śliczna :)
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #16941 18 kwietnia 2012, 7:29

Konto usunięte
hey mój syn zaczął na wyprostowanych rączkach już leżeć na brzuszku (wow!!) u mnie szron za oknem na wszystkim :( od pół nocy głowa mnie boli a przy większym wysiłku to aż pulsuje tak ojej kawy!!
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #16942 18 kwietnia 2012, 7:30

Black_rose Supermama
Hej kobietki!
Nocka spokojna od 21-5:30. Ale wsunęła Glizda mleko i od razu uderzyła w kimę. Ja za to zamiast spać umyłam włosy i zaraz wybywam do tego UP na spotkanie. Tak się zastanawiam czy faktycznie będzie jakieś organizacyjne, bo przy rejestracji dostałam takie kartki z informacjami o prawach i obowiązkach-to po kij mieliby tracić czas żeby to jeszcze gadać... No nic, za chwilę się dowiem. Pizga na dworze (1*C) a ja muszę leźć w tą zimnicę :/ kapa. Gdzie ta wiosna i te ciepłe dni?

Zgłoś nadużycie #16943 18 kwietnia 2012, 8:26

muzzza Fajna mama
Heloł :)

jak zwykle ostatnio Olek spał od 20 do 6. 30 kiedy to wstał i zaczął siać terror, i to tak darl jape że masakra. Kaśka, jak sobie przypominam, to chyba faktycznie pierwsze spotkanie to takie pogaduchy.
My już nocnik kupiliśmy, natomiast absolutnie nie teraz, nie ma sensu, bo nie ma pojęcia co się dzieje i jeszcze się denerwuje. Z drugiej strony, jak tylko coś zacznie kumać to próbujemy , bo nie chcę żeby było jak u mojej kumpeli która ma 3 letniego syna robiącego w pampersy, który jeszcze nigdy nie zrobił nic na nocnik.

Zgłoś nadużycie #16944 18 kwietnia 2012, 9:46

Black_rose Supermama
Te pogaduchy to całe 5 min trwały -te informacje powtórzyli co na kartkach. Potem spotkanie z pośrednikiem i jutro na 8:30 mam rozmowę jako księgowa (staż) a po jutrze na 9:45 w biurze rachunkowym (staż) :) takż może na któryś z nich się załapię. Bardzo by mi księgowość odpowiadała to podyplomówkę z rachunkowości finansowej bym na jesień zrobiła. 
No i kurcze nie było mnie godzinę, a moje dziecię strzeliło babci kupę i siku na nocnik :D ->nawet nie wiedziałam, że mama ją po kryjomu sadza ;) podobno bardzo jej się na nocniku podobało i spokojnie siedziała. Oczywiście na dowód mama zostawiła mnie zaszczyt posprzątania po tym ;)

Zgłoś nadużycie #16945 18 kwietnia 2012, 9:48

Black_rose Supermama
Jeszcze Wam zareklamuję kaszkę z Rossmana mleczno-biszkoptową :) normalnie młoda (kaszkowy niejadek) wsuwa ją aż uszami trzęsie. Kupiłam na próbę i będzie się trzeba dziś po kolejne opakowanie wybrać. A kaszka za szalone 5zł.

Zgłoś nadużycie #16946 18 kwietnia 2012, 10:04

Konto usunięte
dzien dobry!

Black pogratuluj Majce nocnikowych sukcesow!!

u nas... noc krytyczna. dziewuchyyyy od 4:15 to 6 dyndalam Gada az mi ręce podretwialy. a dlaczego? mamy odwyk od jedzenia. i ni cholery, wczoraj w nocy, dalam mu wode, popil i w kime. dzisiaj juz tak lekko nie bylo. wydoil wode i ryk... i ryyyyk i ryyyyyyyyyyyyyyyyk i ryyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyk ze uszy bola. a ja twardo, dyndu dyndu...
skoro wczoraj juz nie jadl, to i dzis nie bedzie. i ostatecznie Kazik przegral... o 6 z minutami przykimal. o 8 zdjadl sniadanie. teraz drzemka....
koniec jedzenia w nocy. cholera bo to tylko i wylacznie nawyk mu sie taki zrobil brzydki.
ciekawe jak kolejna nocka bedzie wygladala.

wiedzialam ze predzej czy pozniej mnie to czeka, po prostu odzwyczajanie, padlo na teraz ;) bedzie z glowy.

ide sie ogarniac poki Gadzina drzemie.

Black fajnie ze staz sobie bedziesz robic, bo wierze ze bedziesz ;)

Zgłoś nadużycie #16947 18 kwietnia 2012, 10:22

Black_rose Supermama
Ooooo to ambitnie Aga :) szacun i powodzenia w odzwyczajaniu!

Zgłoś nadużycie #16948 18 kwietnia 2012, 10:26

Konto usunięte
te powodzenie to mi sie przyda ;)
na stówe pół dzielnicy nie spalo razem z nami :P

Zgłoś nadużycie #16949 18 kwietnia 2012, 10:54

muzzza Fajna mama
ooo brawa dla Majki i sprytnej Babci :)

a Adze i dzielnicy życzę szybkiego odzwyczajenia Kazika hehe

to serio jest kwestia psychiki , mój sobie wkręcił kiedyś że op 4.30 będzie się budził z płaczem, ale po ok. 2 tygodniach dawania mu cumelka, najpierw natychmiast zasypiał, a poźniej już zapomniał wstawć :)

Zgłoś nadużycie #16950 18 kwietnia 2012, 11:25

mamaela Supermama
dzień dobry, u nas nocka standard czyli kilka pobudek było ale dziś o dziwo zasypiała bez cyckolenia, wystarczyło smoka włożyć, pogłaskać, poprzytulać i zasypiała, chyba tylko raz jadła tak koło 3. Standardowa pobudka była o 6, chwila zabawy z tatą i bratem a potem po 7 znów w kimę uderzyłyśmy i spałyśmy do 10 ;) właśnie zjadłam dopiero śniadanko, mała zjadła swoją kaszkę - jemy tę mleczno- biszkoptową z nestle, dzisiaj z połową słoika jabłek bo mi się trzeć nie chciało. Ale jak Kasia mówisz, że rossmanowa dobra to kupię w sobotę i wypróbujemy, bo ta z nestle małej smakuje i nie wysypuje jej.
Kasia- życze powodzenia z tymi stażami
Aga podziwiam wytrwałości oby młody załapał, że w nocy się nie je
Gratulacje dla Majki- a widzisz matka nawet nie wiesz co twoje dziecię potrafi już :)
Margolcia jak widać Artur to leniuszek i powoli nadrobi wszystko i będzie szalał i będziesz tęskniła za czasem gdy spokojnie leżał ;)
Olka daj męzowi szansę, niech trenuje, kiedyś dojdzie do perfekcji, ważne że w pracy ok
Moja gwiazda buja się na huśtawce i zaraz wybywamy na spacerek jakiś, chociaż rano znów był przymrozek, kurcze popieprzona ta pogoda,a kwiaty to mi chyba wymarzną zanim wyjdą :( grrrr a ja chcę wiosny. Niby słońce nieśmiało mi tu zza chmur wyłazi ale pewnie pizga na dworze :(