Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011:) dla spełnionych mam:)

Zgłoś nadużycie #55331 7 listopada 2016, 5:32

MADZIUNIA Gotowa na wszystko
Cześć dziewczyny. Ja po bardzo długiej przerwie znów zaczęłam zaglądać na forum.
Jak w końcu ustabilizowała mi się sytuacja w pracy zabraliśmy się do pracy i jestem w upragnionej drugiej ciąży 😊
Dużo zdrówka dla waszych maluchów.
Szymek przynajmniej raz na 3-4 tygodnie przywlecze jakąś zarazę z przedszkola a ja oczywiście wszystko od niego łapię.
Miłego dnia 😊

Zgłoś nadużycie #55332 7 listopada 2016, 9:34

Black_rose Supermama
Madzia gratulacje :) ! My też czychamy na drugiego bobasa :D

Zgłoś nadużycie #55333 7 listopada 2016, 11:36

marzena8888 Supermama
Siemka Lejdis ! 
Melduję sie i ja! U nas leci powoli do przodu .
Mery była chora ,na antybiotyku- gardło. Ogólnie cały czas brzuch brzuch brzuch ...tyle badań miała porobionych, USG wszystko OK, lekarka zleciła żeby sprawdzić pod kątem glizdy ludzkiej zrobimy jej w tym tygodniu i jeszcze chyba pod kątem lambi ,bo ja już nie wiem czy to psychika czy to bóle wzrostowe ,bo ponoć też obiawiają się bólem brzucha... nie wiem. Nie mam już siły do tego :(
 Z Piotrkiem byliśmy u okulisty No i okulary ma zlecone, wada cały czas duża +6 i +5 byłam w kilku optykach, coś tam wybraliśmy zamówione czekamy ,ale nie umiem sobie go w tym wyobrazić bo on cały czas ściąga, nawet z przymiarka problem. Zresztą on taki ciekus,wiecznie poobijany na wszystko wchodzi ,nie wiem nie ogarniamgo w tych okularach.
Madzia gratulacje ! ! A to który tydzień ? 
KASIA A Wam powodzenia !  zazdraszczam domku :)  
No meldowac się pozostałe !
moja niunia :*

Zgłoś nadużycie #55334 7 listopada 2016, 13:08

MADZIUNIA Gotowa na wszystko
Jestem teraz w 13 tygodniu. W ubiegłym tygodniu miałam USG genetyczne. Wszystko jest dobrze. A nasz maluszek jest już całkiem duży ma 6 cm 😉
Do końca roku planuję jeszcze pracować a w styczniu na zwolnienie.
Termin porodu w karcie ciąży mam identyczny jak z Szymkiem na 17 maja.

Marzena nie bój się okularków dzieci bardzo szybko umieją się do nich dostosować szczególnie że są naprawdę wygodne i nie spadają.

Kasia w takim razie ciężko pracujcie nad potomstwem :) trzymam kciuki 😊

Zgłoś nadużycie #55335 18 listopada 2016, 16:42

agf Supermama
Madziunia gratulacje! obyś się dobrze czuła i do przodu :)
Black widzę ze roboty w domu pełna para! U nas się wszystko zatrzymało niestety :( kuchnia miała być do sierpnia a tu zaraz grudzień i szans nie ma. ja teraz na wychowawczym wiec bez kasy i po prostu nie ma szans. myślę nad pracą ale nie mogę jakoś się zdecydować Oliwii jeszcze zostawić tym bardziej ze ona wciąż z jedzeniem kiepsko i ja to chociaż nad tym pracuje a jak ja oddam do klubiku to nikt jej tak pilnować nie będzie. także może jeszcze znpol roku...
Marzena i jednak z ta wada wzroku nie poprawiło się?  może nie będzie tak źle z tymi okularami? my za to też wciąż po jakichś lekarzach . Oliwia mocz miała badany bo miała kilkudniowe goraczki po 39 stopni, z Natanem na badania słuchu chodziliśmy do laryngologa ( ale ok jest, on się wyłącza po prostu chyba czasem ;)  
Po staremu leci. raz lepiej raz gorzej. trochę z mama nerwów miałam bo jakąś gula jej pod zuchwą wyskoczyła, myśleli ze węzły , 3 dni w szpitalu była badania trg i usg ale jie węzły. podejrzenie guza slinianki i wizyta u chirurga szczekowego. brzmi groźnie, klika dni się stresowalam. jeszcze nie wiadomo co to ma mieć powtórne usg i biopsje w przyszłym tyg ale ja chirurg uspokoiła trochę ze nie twarde ze się zmniejszyło chyba i ze nawet jeśli jakiś guzek to przeważnie niestraszne sa. Ale wiecie... Nerwy to nerwy.
Natan do przedszkola chodzi, jest ok, czasem grzeczny czasem mniej ;)  
Oliwia zaczęła chodzić po 13 mies. i w końcu w miarę przesypia noce chyba że zęby . jest okropnie straszliwie niewyobrazalnie przytulasna! do granic możliwości! tylko by się tulila! :) mało mówi bo tylko mama brum i nana (natan) bardzo rzadko tata i baba.

Zgłoś nadużycie #55336 18 listopada 2016, 19:11

Black_rose Supermama
Hejka lejdis!
No niestety Olu budowa jak się okazuje to worek bez dna :/ ale wiesz-co się odwlecze... :) lepiej jednak z dzieciarnią w domku posiedzieć, bo tego się za żadne pieniądze nie kupi, a po latach nie będziesz blatu w kuchni pamiętać tylko te chwile z maluchami :)
U nas młoda pierwszy raz po 3 smarkających tygodniach poszła do przedszkola. Jessu odpukać, ale bez problemu tam zostaje :) czy ma przerwę czy chodzi cały czas. Ostatnio jakoś poszalała - liczy do stu, dodaje i odejmuje do 15 - na paluszkach jeszcze :) ale i tak się dziwię skąd to nagłe zainteresowanie, bo do tej pory jedyne co jej byłam w stanie wcisnąć poza alfabetem i gamą to słówka i piosenki angielskie. Nabrała też cierpliwości do prac plastycznych (to akurat zasługa wychowawczyni z przedszkola, bo masę prac z maluchami przygotowuje). NO...rosną te nasze dzieci :) kurcze już takie DZIECI się z nich robią a nie nieporadne dzidziole :)

Zgłoś nadużycie #55337 25 listopada 2016, 16:15

agf Supermama
Ela, co u was? Ty zawsze aktywna tu a teraz cisza. ok?

Zgłoś nadużycie #55338 27 listopada 2016, 12:48

mamaela Supermama
Jestem, zaglądałam ale jakoś jak miałam coś napisać to zawsze coś... :)
Madzia gratulacje- spokojnego czekania na dzidziola życzę :)
Ola Paulina też jest przytulaśna ale ja akurat to  uwielbiam, z wiekiem będzie coraz mniej, coraz mniej chętnie więc korzystaj.
A budowa... ja mam swoje zdanie i chyba Ty je też potwierdzasz :) że po pierwsze wykańczanie domu wykańcza finansowo i że niestety czego się nie zrobi od razu to potem strasznie ciężko to zrobić, bo zawsze coś...
Przypomina mi się nasze mieszkanie, nie mieliśmy kasy na paraperty wewnętrzne i efekt był taki, że zrobiłam je dopiero ... na krótko przed sprzedanie mieszkania :)
A co u nas ?? Bardzo dużo czasu spędzamy na przygotowaniu różnych rzeczy już na święta, mała wpadła w świąteczny szał więc ozdóbki codziennie robimy. Ma taką książkę -Przygotowania do świąt  z Olafem i po kole robimy ozdobę za ozdobą i mamy już sporą kolekcję. 
Oprócz tego robimy kartki w ramach corocznej akcji "Jest robótka". Już 3 rok z kolei i już niejako to nasza tradycja :) więc to dodatkowo zajmuje nam popołudniami czas.
No i jeszcze Paulina się , za moją lekką namową, dała zaangażować w pomoc charytatywną dla dzieci z Fundacji i robiła zawieszki świąteczne z koralików Hama i je wystawiłam na aukcji. Teraz robiła dla Agatki z siatkówczakiem (roczna z naszej Gminy) i za prawie 200 zł poszły te jej zawieszki więc naprawdę super sprawa. Teraz wystawiamy dla Kornelka też z siatkówczakiem. Więc mała jedną zawieszkę robi dzieennie, ale że je lubi i robi je już migiem to szybko jej to idzie a przy okazji jest dumna że pomaga :)
A teraz jeszcze mamy konkurs w przedszkolu na zdoby świąteczne i wczoraj powstała choinka z makaronu- śliczna wyszła i dodatkowo robiła taką zawieszkę na drzwi z .. rolek papieru toaletowego. Obie ozdoby idą na konkurs.
Więc wieczory jak widzicie mamy bardzo pracowite.
Odkryłyśmy też frajdę z robienia samodzielnie świec i mydełek więc normalnie rękodzieło u nas rządzi :)
A poza tym ja od ponad dwóch miesięcy nie mogę się wyleczyć z wirusa jaki złapałam. Niby zapalenie oskrzeli już wyleczyłam bo osłuchowo czysto, wyniki dobre, CRP, wymaz i OB w normie ale kaszlę dalej. Czasem mocniej, czasem kilka dni wcale. Moi dwaj bracia mają to samo :(
Mała też od ponad miesiąca z przerwami posmarkuje, pokazłuje ale tak lajtowo więc do przedszkola chodzi.
No i najważniejsze, że na basen chodzi, bo go uwielbia. Potrafi już strzałeczką pływac i na pleckach i uwielbia nurkowanie, jak pomyślę że na pierwszych zajęciach płakała jak pan trener jej buzię wodą oblał a teraz wskakuje do basenu, nurkuje :) dwa miesiące treningów- 7 zajęć a taki postęp.
No i jest zachwycona baletem, robi ładnie figury, widac, że ładniej staje nóżkami, stópki ładniej układa. Tak swiadomość chyba ciała jej po zajęciach się pojawiła.
Od wczoraj jednak ma katar i cał noc mi pokasływała i nie wiem jak jutro z przedszkolem będzie ale temperatury nie ma więc sama nie wiem co to.
No a poza ty po staremu :)

Zgłoś nadużycie #55339 2 grudnia 2016, 20:55

mamaela Supermama
no i co znów pusto ??
U nas dalej smarkato-kaszlowo, mała jakoś tydzień dała radę chodzic do przedszkola, choć katar miała i  mokry kaszel od ściekających gili :( lekarka nic nie znalazla i poza pulneo nic nie zaleciła. Że niby taki czas....
A od dziś mężu chory, katar ma więc wiecie jedną stopą nad grobem jest :( masakra jak tak stęka, jęczy, marudzi nie wiem czy śmiać się czy płakać, chyba tylko  współczuć ?? ?
A tak w ogóle to na tym forum jest jeszcze jakiś administrator? Widziałyście te watki pozakładane wręcz masowo z filmami ?? ?

Zgłoś nadużycie #55340 6 grudnia 2016, 19:26

Aga_W Zaprawiona w bojach
Hej!
Ela te forum zyje wlasnym zyciem. Zero modow zero edycji. Szkoda.
U nas jakos leci, dzieciaki rozrabiaja, Nikos rosnie szalony. Wazy z 3 tony i 74 mi wyrasta. No i jest leniwcem-nie chce glowy podnosic:/ ale niedlugo mamy wizyte szczepionkowa to zobaczymy co z tym zrobic.
Poza tym wszystko spoko, malo placze, ciagle gada. Jak sie budzi rano i jest ignorowany to tak dlugo kopie w karuzele az wlaczy :)
Kazik jest superbratem bezdyskusyjnie.
Ela u nas smarki i kaszelki tez na stale ;)
3Majcie sie

Zgłoś nadużycie #55341 6 grudnia 2016, 20:44

Black_rose Supermama
Hej kobitki!
U nas też od dziś katarowo-kaszlowo. Młoda od jutra eksploatuje babcię zamiast przedszkola - ale i tak sukces, pochodziła bezawaryjnie 1,5 tygodnia ;) do tego ja już zdążyłam podłapać katar i sprzedać go w pracy ;) na wypasie... Także szczerze zdrówka wszystkim życzę!

Zgłoś nadużycie #55342 7 grudnia 2016, 21:57

mamaela Supermama
hejka, dzisiaj z młodą w domu byłam, zupełnie nie planowałam tego. Wsadziłam ran ją w samochod, już prawie do przedszkola dojeżdżałam a młoda do mnie: mama niedobrze mi będę żygać.... wiem subtelna jest :)
No to ja na gaz by jak najszybciej do przedszkola dojechać, do toalety i faktycznie zielonkawa była ale koniec końców nie zwymiotowała. Posiedziałam z nią jeszcze i... wróciłam do domu. No przecież nie zostawię dziecka z bolącym brzuchem. Wracamy już, pytam jak się czuje a ta do mnie: mama a jak myślisz czy to przez te czekoladki, ktore zjadłam przed wyjazdem ?? Jakie czekoladki? a ta do mnie że jak poszłam samochód odpalić by się zagrzał to ona sobie zjadła 6 czekoladek z kalendarza adwentowego jaki dostała od Mikołaja.... Na pusty żołądek, bo ona w domu śniadania nie je, tylko kakao pije. No i ją zemdliło pewnie po tych czekoladkach, mnie by zresztą też zemdliło. No i odwołałam spotkania i przesiedziałam z młodą cały dzień domku, dobrze się czuła więc to akcja-czekoladka była jak nic :( Ale posiedziałyśmy, porobiłyśmy znów jakieś prace, ciastoliną z paczki Mikołaja się pobawiłyśmy.

a za tydzień mamy szczepienie, zadzwonili dziś z przychodni bo oczywiście zapomniałam o nim.

No i tak mi minął dzień dziś...

Zgłoś nadużycie #55343 13 grudnia 2016, 14:30

Aga_W Zaprawiona w bojach
Akcja czekoladki niczego sobie :) :) z dzieckami.
Mnie jesienno-zimowa deprecha dopada. Bleeee. Z mlodszym lezakujemy sobie. Powinnam obiad zjesc ale zwlec mi sie nie chce zada z kanapy :D
Jak u Was?

Zgłoś nadużycie #55344 13 grudnia 2016, 17:32

Ania85 Supermama
:) wow dziewczyny - nadal ten wątek działa :) właśnie go dojrzałam - pewnie moje posty na stronie w pierwszym tysiącu się jeszcze znajdują :)

Wszystkiego dobrego :)

Zgłoś nadużycie #55345 14 grudnia 2016, 21:26

mamaela Supermama
No cześć i co znów cisza.... ja wiem na pewno pierniczki robicie i ozdoby świąteczne ;)
U młodej jednak to chyba nie były tylko czekoladki bo w dzień było ok ale w nocy dostała 38,9 temperatury więc był lekarz i niestety antybiotyk bo gardło anginowate. Do dzisiaj na antybiotyku była ale już dzis poszła do przedszkola bo juz ją nosiło. Zresztą już w sobotę czuła się świetnie i nie mogła zrozumieć dlaczego nie chciałam jej pozwolić iść do kina z tatą, że ona chora jest ??  
Ja dzisiaj kończę robić kartki świąteczne, zgodnie  z planem sama w tym roku zrobiłam kartki dla klientów i dla rodziny, czasochłonne to było bardzo ale efekt mnie zadowala, dałam upust swojej wenie twórczej.
U małej w przedszkolu od dzisiaj jest kiermasz świąteczny, zbierają dla Agatki tej z siatkówczakiem. Jako że dziewczynka z naszych okolic rodzice chojnie płacili za wystawione przedmioty. Ja zaniosłam Paulinkowe mydełka, świeczki i figurki z gipsu- była kilka dni w domu to narobiłyśmy tego sporo. Pani dyrektor nie mogła uwierzyć, że Paulinka sama to robi i nawet ją wypytała jak się robi mydła :) Po bardzo szczegółowej instukcji produkcji uwierzyła, że mama jest tylko tą co roztapia glicerynę i pilnuje by się nie poparzyła :)
No i zaniosła 10 zestawów mydełek po 2 sztuki i każdy zestaw poszedł za 15 zł.
A świeczki po 5 zł i też 10 sztuk poszło. Więc fajna kwota z tego wyszła na szczytny cel :)  
A jak tam Wasze przygotowania do świąt, to juz niewiele ponad tydzień, kiedy ten rok zleciał ??
My właśnie zakończyliśmy zakupy prezentowe i tylko czekamy na przesyłki.
Dom przyozdobiony z zewnątrz, okna w sobotę umyte i firanki poprane.  Pozostaje choinkę kupić i stroiki porobić.  No a potem do .... garów... bo oczywiście obie babcie u nas będą.

Zgłoś nadużycie #55346 19 grudnia 2016, 20:14

marzena8888 Supermama
No siemka Lejdis!
Jak tam święta? Co kupujecie dzieciakom?
Od nas mery dostanie hotel Little pet shop. W ciul drogi więc od nas tylko jeden, choć ona gada o zamku celestii, Tex nie tanim. Ja jestem na nie, ale R coś przebakuje... Dostanie jeszcze jaką grę, psa na smyczy, playdoh zestaw jakiś.
A Piotrek to nie wiem... od nas nie wiem :) bo nie mamy koncepcji, pełno zabawek ma po maryśce nie wiem zastanawiam się nad koniem na biegunach w Biedronce jakieś interaktywny jest, dostanie jeździk ,Myszke Miki gadającą bo jest fan na 102!! żadnych bajek nie ogląda ,ale Myszka Miki ponad wszystko! piszczy biega jak ją widzi , ubaw mamy z niego niezły.
Poza tym co tam ?Cały zeszły tydzień Mery w domu ponieważ miała szkarlatyne!! Tak tak tego my jeszcze nie przerabiali.Przeszła bardzo bardzo Przeszła, wysypka w ogóle nie swędziała jak szybko się pojawiła tak szybko zniknęła, antybiotyk musiała brać 10 dni i jutro badanie moczu bo lekarka po szkarlatynie kazała zrobić. Na szczęście Piotrek się nie zaraził.

I co to taki bajzel na tym forum ?? !!!moderatorzy zniknęli urlopy czy co ?? porządek mi to zrobić ino raz! :D

Zgłoś nadużycie #55347 19 grudnia 2016, 22:04

mamaela Supermama
Marzenka wieczny problem co na prezent :)
Paulina zażyczyła sobie Globus interaktywny Clementoni- super się zapowiada a że u niej faza na zagadnienia geograficzne to na pewno będzie fajna zabawa i grę 5 sekund junior.
Dodatkowo jeszcze zestaw koralików Beadous bo je uwielbia. Babcia jej klocki lego kupiła a brat zestaw do wyrobów z gliny z kołem garncarskim- gliny jeszcze nie przerabiałyśmy :)

A dzieciakom i wnukom mojego brata bo jedziemy do nich na drugi dzień świąt kupiłam po książeczce.

Zgłoś nadużycie #55348 19 grudnia 2016, 22:05

mamaela Supermama
A bałagan jest tu taki, że aż szkoda słów..... schodzi na psy to forum :(

Zgłoś nadużycie #55349 20 grudnia 2016, 12:01

marzena8888 Supermama
Ela napisz potem recenzje globusu. My póki co mamy zwykły :) a mery właśnie chlonna wiedzy, pytania mi wali A ja odp nie znam :D

Zgłoś nadużycie #55350 23 grudnia 2016, 15:51

mamaela Supermama
Wesołych Świąt Mamuśki!!