Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011:) dla spełnionych mam:)

Zgłoś nadużycie #54971 24 lutego 2016, 21:52

Ilonusek Supermama
Jako takiej typowej zerówki juz nie ma. Sala 5-6 latków będzie sala przedszkolna z zabawkami, dywanem itd.

Sorka że w kilku postach ale z tel pisze i jak mam za dlugi tekst to mnie wywala :)

Zgłoś nadużycie #54972 24 lutego 2016, 21:54

Ilonusek Supermama
A i jeszcze chcialam sie pochwalić że Nadia zostala wyróżniona wśród 4 latków jako dziecko z najwiekszymi umiejetnosciami i wiedzą :)
Dumna ja!

Zgłoś nadużycie #54973 25 lutego 2016, 11:32

Aga_W Zaprawiona w bojach
hej Mamuski, melduje ze zyjemy ale czasu mi malo na wszystko :) a niby na zwolnieniu to sie do gory tylkiem lezy :P

jak u Was?
Paprotka jak sie czujesz? :)

Zgłoś nadużycie #54974 25 lutego 2016, 11:37

agf Supermama
Czy któraś z waszych córek miała może sklejone wargi sromowe? Taka wiadomość dziś od pediatry, o :/

Zgłoś nadużycie #54975 25 lutego 2016, 12:02

marzena8888 Supermama
Ola nigdy nie spotkałam się. .. ale to jak sklejone? Przecież byś zauważyła. W środku jakoś bardziej? I co z tym?
moja niunia :*

Zgłoś nadużycie #54976 25 lutego 2016, 12:40

Ilonusek Supermama
Mojej znajomej. Najpierw smarowala maścią jakby nie pomogło zabieg. Na szczęście odkleilo się wszystko jak trzeba

Zgłoś nadużycie #54977 25 lutego 2016, 20:41

agf Supermama
Marzena , no właśnie  nie zauważyłam. Jakoś nigdy specjalnie jej aż tak głęboko nie zaglądałam. U chlopca to wiedziałam że się może skleja ale o dziewczynce nie słyszałam a wcześniej lekarka tez nic nie mówiła. Na ostatniej wizycie w grudniu ponoć było ok skoro nie mówiła. Dała do chirurga skierowanie jakby nie pomogło malowanie i smarowanie alantanem. I martwię się już oczywiście ze się bez tego chirurga nie obejdzie :/

Zgłoś nadużycie #54978 26 lutego 2016, 12:00

mamaela Supermama
Ola z tego co ja wiem, to zazwyczaj albo skutek kosmetyków używanych(np. mokrych chusteczek które zmieniają florę bakteryjną i ph) albo efekt infekcji dróg moczowych(zapalenie pęcherza nieleczone) albo za mało estrogenow- ale to raczej dotyczy przypadków gdy później to wystąpi. Kiedyś o tym czytałam, że jest jakaś specjalna masć ale właśnie z estrogenem która powoduje nawilżenie i się same wargi sromowe rozklejają.
To ogólnie jest problematyczne i trzeba to leczyć bo te sklejone wargi sromowe tworzą takie zakamarki w których gromadzą się bakterie i są one przyczyną stanów zapalnych dróg moczowych.
Tylko ja to raczej bym do urologa ew. ginekologa dziecięcego niż chirurga poszła z tym.

Zgłoś nadużycie #54979 26 lutego 2016, 13:12

agf Supermama
Chusteczek używamy, fakt. Tak poczytałam trochę i się zastanawiam czy to nie przez krem, bo od grudnia skończył mi się poprzedni i zaczęłam używać bambino czy jakoś tak, ale biały z cynkiem. A tamten poprzedni był bez i bardziej natłuszczający był.Infekcji żadnej nie miała.
Na razie smaruję jej alantanem, może coś pomoże? A pediatra własnie dała skierowanie do chirurga, ale mówiła też o ginekologu dziecięcym, bo tam ponoć bez skierowania, ale tylko w jednym szpitalu przyjmuje, muszę zadzwonić sprawdzić terminy.
Kurcze, wyrzuty sumienia mam, że tego wcześniej nie zauważyłam czy też mogłam sama do tego doprowadzić! :(

Zgłoś nadużycie #54980 26 lutego 2016, 13:54

marzena8888 Supermama
Ola daj spokój nie miej żadnych wyrzutów! !!!!!! ŻADNYCH! !!!!!!!!!
Chusteczek chyba używa każda matka, krem bambino jak to krem, robiłaś wsztstko dobrze!!
Nie przewidzisz pewnych rzeczy,także nic sobie nie wkrecaj!
:)
moja niunia :*

Zgłoś nadużycie #54981 26 lutego 2016, 14:22

mamaela Supermama
Ola daj spokój - nikt nie jest w stanie wszystkiego przewidzieć . Ja też używałam chusteczek i nic małej nie było, stało się i tyle. Teraz tylko trzeba sprawnie to maścią podleczyć i już.
Nie wiem czy ten ginekolog nie był by lepszy bo on pewnie by przepisał tę maść z estrogenem a ona może by sprawę szybko załatwiła a chirurdzy to wiesz - właściwie tylko na zabiegi są nastawieni a nie na inne pomysły leczenia tak delikatnej części ciałka małej dziewczynki :)

Zgłoś nadużycie #54982 26 lutego 2016, 22:42

Romka Fajna mama
cześć Marta;D
http://grzdyl.blogspot.com

Zgłoś nadużycie #54983 26 lutego 2016, 22:56

Romka Fajna mama
u mnie jak nie burza, to trzęsienia ziemi.no, ale jakoś kręcimy.
po pierwsze maluszek Asi rozwija się dobrze, za to cukier podwyższony, wiec musi szybciej zrobic próbę cukrową i pewnie , jak z Dawidkiem, cukrzyca ciążowa.
Poza tym noga ją bolała i wczoraj lekarka wysłała ją do szpitala z podejrzeniem zakrzepicy -ma to samo moja siostra,więc bardzo sie martwiliśmy.na szczęście wyniki ujemne, ale ma nogę oszczędzać i jakby bolało to wracać do chirurga naczyniowego.

Uzbierałam na aparaty;D
Tzn, postanowiłam, że dwa tysiące pożyczę od chrzestnej Grzesia, a oddam z pefronu, bo tak powinnam dostać.
Jednak mam tyle, że brakuje mi tylko 960, więc na razie pozyczę tyle, a jak dostanę z pefronu odda, a nadwyżkę wpłacę na konto Marcelka http://marcel-i-brat.blogspot.com/ i Szymka http://preclowastrona.blox.pl/html - jakbyście nie wiedziały, na kogo przekazać jeden procent to polecam.
:D

Zgłoś nadużycie #54984 27 lutego 2016, 0:01

Romka Fajna mama
Olka, nie jesteśmy omnibusami - zobacz, ja z Grzesiem też przeoczyłam sklejkę - powinnam wiedzieć, jednego syna miałam wcześniej.Nie ma co sobie robić wyrzutów o coś takiego.Trzeba zaradzić i już;D

Zgłoś nadużycie #54985 28 lutego 2016, 20:45

mamaela Supermama
Romka bardzo się cieszę, że tyle dobra dostałaś od ludzi i fajnie, że udało się tak szybko uzbierac pieniądze :)

Byliśmy z Pauliśka dzisiaj w kinie na Zwierzogrodzie... chwilę było strasznie i emocjonująco, chwilami prześmiesznie, leniwce wymiatają- dla nich samych warto film zobaczyć :) :) Fajna piosenka Shakiry. Ogólnie i dużym i małym powinno się podobać. Mnie zatkało po refleksji Paulinki jak mi powiedziała" Widzisz mama nie każdy przyjaciel jest dobry, niektórzy mówią że są przyjacielami a potrafią skrzywdzić". Mówię Wam taka logika i mądrość w ustach 4 latki mnie powaliła :) Scena o tym była krótka a jej akurat tak bardzo utkwiła w pamięci!

Romka pamiętasz te sikające leniwce na głowy we wrocławskim ZOO ?? ?? od razu mi się przypomniały jak tyko scena z nimi się zaczęła :)

A Paulinka gra z tatą w planszówki- wygrzebałam kupiony kiedyś zestaw gier planszowych (w stylu 100 gier) i od rana odkrywa z tatą kolejne - były Węże i drabiny,Chińczyk, teraz Wyścigi konne... niezawodna klasyka, no i oczywiście tatę ogrywa i to bez oszukiwania :)
a ja idę ... prasować.... nie lubię oj nie lubię...

Zgłoś nadużycie #54986 28 lutego 2016, 21:11

agf Supermama
Dzięki dziewczyny, na was zawsze można liczyć! :)

A i się pochwale- dzięki 2 tygodniom prób, kombinowania na wszelkie możliwe sposoby, niemałym moim ( wyłącznie, bo nikt inny nie chciał się podjąć...) wysiłkom, Oliwia załapała jedzenie łyżeczka tzn nauczyła się połyka. Duzo nie je, pół małego słoiczku może 3/4 ale ona drobniutka jest to widocznie póki co wystarcza.

Nocki czasem mnie dobija ja. Bywają takie 3-4 pod rząd ze co 2 godz się budzi na chwilę i zawsze kończy się cyckiem wiec ja mam przerabiane bo M nawet do niej nie wstaje. Ale obstawiam zęby bo potem wraca do normalności i jest jedną pobudka typowo na jedzenie. Wiec różnie bywa bo ja jak niewyspana to zła ;)

Romka, gratulacje nowego członka rodziny! No, już niemalże :)

Zgłoś nadużycie #54987 28 lutego 2016, 21:14

mamaela Supermama
A w piątek w przedszkolu była imprezka dla Babć i dziadków- taka o miesiąc spóźniona.
Moja mama jest od 3 tygodni chora i nie przyjechała, była druga babcia. Dzieci miały przedstawienie Czerwonego Kapturka. Paulinka była... babcią :) Potem tańczyły, śpiewały, dawały prezenty. Imprezka udana, mała super rolę pamiętała, dzieci były świetne, ubaw był na całego. Jeden chłopczyk wypunktował Pani, że podpowiadając się pomyliła, że zapomniała Paulinie dac mikrofon a był moment gdy miała mówić tekst i padło głośno: "Pani Haniu a co o babci Paulinie Pani zapomniała, niech jej pani da mikrofon ?? "
Poniżej focie...tak ta w okularkach to babcia Paulinka :)
i babcia do nas przyjechała do domu na ciąg dalszy imprezowania bo mój mąz miał 40 urodziny więc mu torcika zrobiłam- Paulinka musiała świeczki dmuchać i to kilka razy :) a w prezencie mąż dostał bilety na koncert Bajmu... innego pomysłu nie miałam a że on Kozidrak uwielbia to był zachwycony i bardzo zaskoczony.

Zgłoś nadużycie #54988 28 lutego 2016, 21:15

agf Supermama
U nas poza tym to jak zwykle tempo życia przytłaczające. Zapierdziel znaczy. Ale mamy juz panele w salonie, precz poszedł tekturowy dywan ;) I kanapa zamówiona i stół do jadalni. Babcia dala nam na gwiazdkę trochę kasy to od niej stół kupilismy, jakoś tak mi pasuje na prezent od dziadków :) że jedzenie i że razem wspólnie przy stOle, no wiecie :) a do stołu zostają póki co ogrodowe krzesła plastikowe nieśmiertelne bo nie wiem jaki kolor krzeseł będzie do kuchni pasował a to dopiero w dalekiej przyszłości niestety.

Zgłoś nadużycie #54989 28 lutego 2016, 22:06

paprotka25 Supermama
cześć :) u nas epidemia zwalczona, mam nadzieje że ostatecznie :) jutro wracam do pracy, ale taki mi się nie chce, że masakra, rozleniwiłam się przez te dwa tygodnie. Ale pocieszam się że 4 godz i do domu :) w czwartek mam wole bo ide na badania prenatalne, trochę się boję żeby nic nie wyszło ale liczę że będzie dobrze :) Koleżanka stwierdziła, że może jak będą mieć dobry sprzęt to wypatrzą płeć, fajnie by było ale wydaje mi się że to jeszcze chyba niezbyt będzie widać. I powiem Wam że się trochę obawiam, jakby się okazało że będzie chłopak. Ja wiem że najważniejsze żeby było zdrowe ale cały czas głęboko wierzę w to że będzie dziewuszka :) tak mi się marzą sukieneczki, laleczki i kokardki....

Poza tym czuję się nieźle, chociaż dwa dni teraz budziłam się z bólem głowy... grrr nie lubię tak zaczynać dnia.... a do tego mnie mdliło, masakra...

Poza tym jakoś leci :)
Kupiliśmy młodemu akwarium :) nie duże bo 25l, ale ma niesamowitą frajdę, wczoraj byliśmy po ryby i teraz chodzi i je dogląda :) wypatrzył kiedyś na wystawie sklepowej akwarium i tak mu się ryby spodobały że co jakiś czas truł że on chce, i doszliśmy do wniosku że na niewielkie możemy sobie pozwolić :) my też mamy zajęcie bo wczoraj całe popołudnie siedzieliśmy i gapiliśmy się jak pływają, wciągające to :) mąż już stwierdził że chyba za jakiś czas trzeba będzie kupić większe... i już mówi o 120l... ciekawe gdzie je postawimy :P
i tak będziemy musieli pomyśleć gdzie ulokować to co mamy bo na wiosne szykuje nam się mały remont u młodego w pokoju, i musimy jakąś szafę dokupić bo jak się młode urodzi to gdzieś trzeba będzie ciuszki i inne duperele trzymać. Łózeczko będzie u nas w pokoju bo nie wyobrażam sobie żeby spali razem, więc w dużym pokoju też trzeba będzie zrobić przemeblowanie, tylko średnio jest jak... przeraża mnie ta wizja... i już siedzę i kombinuje....

Elu, super babuleńka z Paulinki :) i jaki fajny torcik :)

Romka, bardzo się cieszę, że udało się uzbierać pieniążki :)

Olu, nic się nie martw, na pewno krem zadziała i obędzie się bez chirurga. My z Szymonem byliśmy na zabiegu bo mu się z jednej str napeletek nie chciał odkleić, i nie wiem czy to nasza wina czy pediatry, bo ta do której na początku chodziliśmy powiedziała żeby nie ruszać i jak będziemy u niej to ona będzie oglądać i zsuwać skórkę, no to posłuchaliśmy i nic nie robiliśmy i to niestety był błąd bo się skleiło :( ale chirurg dał nam maść znieczulającą i poprostu zsunął tą skórkę na siłę, trwało to minutkę, co prawda przez następny dzień młodego trochę szczypało przy sikaniu ale szybciutko się zagoiło i po bólu :)

Dobra, zmykam spać bo rano trzeba wstać, a tak mi się nie chce....
Dobranoc :)

Zgłoś nadużycie #54990 28 lutego 2016, 22:14

Black_rose Supermama
Hejka lejdis :)
Meldujemy się tylko na szybko, że żyjemy ;) Czas zasuwa ostatnio szybciej niż zwykle, bo budowa się nam zaczęła i dużo spraw na głowie. W robocie zamknięcia roku ruszyły pełną parą. Młodą do przedszkola nie mam pojęcia gdzie wysłać, bo nie wiem kiedy będziemy się wprowadzać (teoretycznie jak wszyscy na BN ;) ). Jakiś grafik urlopów każą mi wypisać a ja fiołkowego pojęcia nie mam jeszcze czy gdzieś w ogóle pojedziemy, bo wtedy wykończenia będą hulać. W ogóle szał.
Elu łączę się w bólu z prasowaniem, bo ja dopiero dzisiaj o 20 na filmie prasowałam ;) wcześniej zostałam zmuszona do robienia i malowania ozdób wielkanocnych z masy solnej, domków z lego i jakże - planszówek. Matko nie wiedziałam, że Majka takiego bakcyla złapie, ale w sumie fajna zabawa :) Szał nadal robi "Grzybobranie", polecam!
No. I tyle tego dobrego, bo trzeba jakieś ubrania na rano wygrzebać a młoda już misia kłaść spać poszła :)
O, taki sobie pan pracuje :D dzisiaj już mamy poziom "pod strop", bo to z końca tygodni foto foto :)