Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011:) dla spełnionych mam:)

Zgłoś nadużycie #8231 2 stycznia 2012, 17:06

agf Supermama
Dzięki paprotka. Spróbuję tak poćwiczyć.

Zgłoś nadużycie #8232 2 stycznia 2012, 17:09

agf Supermama

Black_rose napisał(a)

Ola a pokazywałaś to może zwykłemu pediatrze? Bo taka położna z poradni to chyba nie jest najlepsze źródło informacji o rozwoju dziecka :/

Nie, ale z tymi pediatrami w państwowej przychodni to jest tak, ze jak się nie zapytasz o coś to ci guzik powiedzą już nie mówiąc o tym żeby ktoś z własnej woli zwrócił na coś uwagę. To już ta babeczka z poradni laktacyjnej lepiej się nami zajęła. Prawie godzinę byliśmy u niej, myśle, że częśc jej spostrzerzeń jest słuszna, choć może nie jest to aż w rtakim stopniu by się martwić. Zobaczymy.

Zgłoś nadużycie #8233 2 stycznia 2012, 17:10

agf Supermama
Zrobiłam suwaczek ponownie i dalej źle działa :( Upił się w sylwestra czy co ??

Zgłoś nadużycie #8234 2 stycznia 2012, 17:18

olka2747 Gotowa na wszystko
Olu wprowadziłam, Cię w błąd, bo Kacper tak sie wygina leżąc na brzuszku, a rzeby takie wygibasy tworzył to nie. Ale na tym zdj. wygląda to normalnie i wcale nie niepokoi. Mój mały też jeszcze nigdy nie przekręcil sie  z brzucha na plecki czy odwrotnie. Cały czas na to czekam ale nic z tego :-( też się już tym martwiłam, ale jeszcze trochę poczekam.

Zgłoś nadużycie #8235 2 stycznia 2012, 17:42

agf Supermama

olka2747 napisał(a)

Olu wprowadziłam, Cię w błąd, bo Kacper tak sie wygina leżąc na brzuszku, a rzeby takie wygibasy tworzył to nie. Ale na tym zdj. wygląda to normalnie i wcale nie niepokoi. Mój mały też jeszcze nigdy nie przekręcil sie  z brzucha na plecki czy odwrotnie. Cały czas na to czekam ale nic z tego :-( też się już tym martwiłam, ale jeszcze trochę poczekam.

Na brzuchu też już zaczyna  - głowa do góry na maksa i kolana zgina i do góry nogi bierze.

Zgłoś nadużycie #8236 2 stycznia 2012, 17:47

paprotka25 Supermama

agf napisał(a)

Zrobiłam suwaczek ponownie i dalej źle działa :( Upił się w sylwestra czy co ??

a moj suwaczek jest ok... ale wlasnie zauwazylam ze niektorym dzieci cos sie "postarzały "

Zgłoś nadużycie #8237 2 stycznia 2012, 19:35

Black_rose Supermama
faktycznie jednym działają a innym nie. dziwne.

Zgłoś nadużycie #8238 2 stycznia 2012, 20:16

mamaela Supermama
Cześć babki, co się zabierałam za pisanie to coś mi przezkadzało ;) teraz mam chyba chwilkę to piszę. Mała zasnęła tacie na ręku- wziął ją na chwilkę a ona pyk i po 3 minutach mu zasnęła. Jakoś była dziwnie zmęczona bo jeszcze chwilę wcześniej ze mną bawiła sią na macie. Dzisiaj miałyśmy atrakcje w postaci wizyty w szpitalu na chirurgii bo syn zadzwonił o 9.30, że dostał piłką w rękę na WF i mu spuchła i boli. Zadzwoniłam po męża on po Wrocławiu jeździ  w pracy to szybciej mógł go zabrać ze szkoły i z nim pojechać a ja dojechałam do nich jak się zebrałam z malutką i zmieniłam męża by mógł wrócić do pracy. Na szczęście nie ma złamania tylko stłuczony kciuk i unieruchomienie na tydzień. Małej się tam chyba podobało- uśmiechała się do lekarzy i innych pacjentów, a potem zasnęła nam. Była grzeczniutka. W ogóle bo tych kilku dniach ryczenia przed karmieniem i jak była zmęczona chyba mamy to za sobą bo odpukać od wczoraj jest spokój. A jutro na 9 jedziemy na szczepienie.

Zgłoś nadużycie #8239 3 stycznia 2012, 9:40

Black_rose Supermama
Hej kobietki!
Nocka ok :) tylko rano młoda pierwszy raz obudziła się z marudzeniem, że głodna :D Nigdy dotąd nie dawała znać, że głodna jest. Właśnie turla się w łóżeczku i daje mi zjeść spokojnie śniadanie. Planów na dziś brak, poza sprzątnięciem łazienki i kurzy. Nuda totalna.

Zgłoś nadużycie #8240 3 stycznia 2012, 9:51

muzzza Fajna mama
haj! Olek dzisiaj taki grzeczny, że aż boję się że szykuje coś specjalnego :8
ja się czuje źle, w ogóle to jestem przeziębiona od ponad 2 tyg. , i przychodzi już mój koniec, tak się czuje przynajmniej...  może coś ogarne w chałpie, ale obiadu dzisiaj nie będzie, nie mam sił na sklep, a zwłaszcza na ubieranie Młodego , zbieganie z wózkiem, później dzieckiem... ooo nie , nie dziś !

Zgłoś nadużycie #8241 3 stycznia 2012, 10:10

agf Supermama
Normalnie jestem wk....! Już którąś noc z rzędu tego mojego malca coś porąbało. Nie mam już siły, a nerwy normalnie zszargane. Coś się mu porobiło, że budzi się w nocy w jakiś dziwnych porach! Odkąd skończył miesiąc budził się raz- o 3  i już rano, a potem to nawet o 5 i dopiero koło 9. Teraz przed 2 , koło 4-5 i o 8. A dziś przed 1 musiałam go karmić! Niedługo to nie zdążę się wieczorem kurna obudzić, a on już się przebudzi. Nie wiem co mu jest, mam nadzieję, że to przjściowe, choć chyba ze 4 noce już tak jest. Znowu zaczynam rozważać mm, bo mam dość. Tylko dlaczego tak się dzieje? Już nawet się zastanawiam czy to nie jakiś skok, bo wtedy ponoć dzieci częściej jedzą? Tylko dlaczego tylko w nocy częściej ?? Było tak u was kiedyś?

Zgłoś nadużycie #8242 3 stycznia 2012, 10:21

muzzza Fajna mama
Agf, mój tak srednio raz na 1, 5 miesiąca ma że coś mu się przestawia i przez kilka nocy z rzędu budzi się dodatkowo na jedzenie. i myśle że to jakiś skok właśnie.

Zgłoś nadużycie #8243 3 stycznia 2012, 10:23

agf Supermama

muzzza napisał(a)

Agf, mój tak srednio raz na 1, 5 miesiąca ma że coś mu się przestawia i przez kilka nocy z rzędu budzi się dodatkowo na jedzenie. i myśle że to jakiś skok właśnie.

Jest nadzieja, że to minie więc... To mówisz, że cierpliwości mi trzeba? ;)

Zgłoś nadużycie #8244 3 stycznia 2012, 10:40

muzzza Fajna mama
wiem jakie to uczucie, jak już prawie dobrze było i od nowa klops , ale minie :)
chociaż... raz miałam tak że poprostu musiałam zwiększyć porcje, bo już zamało dostawał. Ale Ty piersią karmisz, więc Natan wie kiedy ma dość :)

Zgłoś nadużycie #8245 3 stycznia 2012, 10:44

silvia Supermama
Hej.
U nas dziś nocka w miarę, choć młody kręcił się strasznie, trzeba go było zapychać smoczkiem lub dawać popić herbatki, ostatecznie o 3 było mleczko a potem do 8 spaliśmy. Pogoda w miarę więc może wybierzemy się na spacer bo majonezu mi potrzeba do obiadu ;)

Mam do Was pytanko. Jak myjecie butelki ?? Kupujecie jakiś specjalny płyn do tego  ? Bo widziałam takie na allegro. Bo tego zwykłego do naczyń to chyba nie powinno się używać co ??

Zgłoś nadużycie #8246 3 stycznia 2012, 10:49

silvia Supermama

muzzza napisał(a)

wiem jakie to uczucie, jak już prawie dobrze było i od nowa klops , ale minie :)
chociaż... raz miałam tak że poprostu musiałam zwiększyć porcje, bo już zamało dostawał.

Twój synek dostaje już 180 ml ?? Bo ja mojemu to różnie, sama nie wiem czy mu zwiększać bo mam wrażenie że mu 150 wystarcza. Ostatnio to wcale nie woła, że głodny. Jeszcze nie tak dawno temu w minutę tak się rozryczał, że na zakrętach się nie wyrabiałam - tak szybko leciałam zrobić mleko a teraz to nie wiem czy jak sama bym nie dała to by zawołał. Ostatnio nawet zasypiać chciał bez kaszki na dobranoc :/ apetytu nie ma czy co...

Zgłoś nadużycie #8247 3 stycznia 2012, 10:55

muzzza Fajna mama
180  dostaje, bo po zjedzeniu 150 ml zawsze płakał ( ostatnimi czasy), a teraz jest w dobrym humorze :)

Zgłoś nadużycie #8248 3 stycznia 2012, 10:56

muzzza Fajna mama
a co do mycia butelek, raz na jakiś czas umyje płynem ale później wyparzam. A tak to myje zaraz po zjedzeniu wodą, i jak gotuje wodę to wrzątkiem przelewam.

Zgłoś nadużycie #8249 3 stycznia 2012, 11:04

silvia Supermama

muzzza napisał(a)

a co do mycia butelek, raz na jakiś czas umyje płynem ale później wyparzam. A tak to myje zaraz po zjedzeniu wodą, i jak gotuje wodę to wrzątkiem przelewam.

to tak jak ja ;)
a jaeszcze zapytam ile picia (herbatki czy soczku) podajecie swojemu dziecku ?? Macie jakieś ustalone pory na herbatki czy po prostu wiecie kiedy maluchowi się chce pić. Bo ja daje małemu tak na oko, zwykle jakiś czas po porcji mleka tylko wtedy zwykle wypija łapczywie prawie wszystko co mu zrobię i tak myślę, że może  powinnam mu dawać pić częściej a mniej.. bo jak się tak opije dużo na raz  to też nie za dobrze chyba..

Zgłoś nadużycie #8250 3 stycznia 2012, 11:09

muzzza Fajna mama
troche mi się nudzi więc mam dzień forumowy ;)
otóż, ja robię tak - po zupce jakieś pół godziny po, daję 150 ml płynu- sok i troszkę gorącej wody żeby ciepłe było. i raz na jakiś czas herbatki czy samej wody, ale to jak już płacze i nie wiem o co chodzi- aaa, jeszcze nie chodziło o herbatke :)