Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011:) dla spełnionych mam:)

Zgłoś nadużycie #8131 31 grudnia 2011, 12:27

Black_rose Supermama
Olu z tego co wiem to głowka kształtuje się do roku, aż szwy nie skostnieją w czaszce dziecku i ciemiączko się nie zrośnie. A kształt główki reguluje się gdy dziecko zaczyna siedzieć ->sama szperałam, bo mała przez 3 miesiąc miała płaską główkę z jednej strony, bo też faworyzowała konkretny bok-do dziś zresztą leży więcej na lewej stronie główką. Różnica się już zatarła

Zgłoś nadużycie #8132 31 grudnia 2011, 12:29

Black_rose Supermama

marzena8888 napisał(a)

no i jest i Maja! :) miałam Ci pisać właśnie że coś dawno jej nie widziałam!l) ale jej włoski urosły, miała ich miej chyba? I oczęta też ma wielkie! Jaki ma kolor? To 2 zdjęcie jest the best :D

haha żebym ja to wiedziała jaki Ona ma kolor :D ...takie jak na 1 fotce-takie jakby szare z kilkoma brązowymi plamkami. No, urosły :) ale widać po kąpieli jak ma mokre dopiero

Zgłoś nadużycie #8133 31 grudnia 2011, 12:30

silvia Supermama

Margolcia napisał(a)

heheh ale widzisz pozory mylą bo to Arturek jest grzeczny a Ania to Łobuz ;)

A widzisz :) na fotkach widać jakby było zupełnie na odwrót. Arturek z takim szelmowskim uśmieszkiem a Ania słodka i niewinna :) będziecie mieli wesoło jak urosną :D

Zgłoś nadużycie #8134 31 grudnia 2011, 12:33

silvia Supermama

marzena8888 napisał(a)

Moja panna oraz moja panna i Lola :) Lola jeszcze lepsza od wszystkich grzechotek świata ;)

Ale ma oczka cudne !!
Kurczę ja bym się bała że psiak jej coś zrobi ! ;) ale to pewnie dlatego że nigdy nie miałam zwierzaka i zawsze się bałam psów...

Zgłoś nadużycie #8135 31 grudnia 2011, 12:40

silvia Supermama

Black_rose napisał(a)

To i ja się pochwalę moją pannicą:
Na drugim foto robi to śmieszne "coś" z rękami i nogami i się buja w przód i w tył :D

Jest i Terrorystka :) Jeszcze chyba nie widziałam jej fotek.. Fajniutka dziewucha i wcale nie wygląda na terrorystkę :D

Zgłoś nadużycie #8136 31 grudnia 2011, 12:41

Black_rose Supermama
zaczynam się wkurzać ma małża...na 13:30 mamy iść do kina a tego nie ma i nie ma...do rodziców pojechał ale mówił, że zdąży. Mała śpi to najwyżej mama do nas wpadnie ją popilnować a potem weźmie do siebie.
Ha! Byłam wczoraj odważna i zapisałam się na 3.01 na rwanie. W poniedziałem muszę tylko fotkę paszczy zrobić i do wtorku się najeść na pasas, bo potem to mogą być papki przez słomkę :D

Zgłoś nadużycie #8137 31 grudnia 2011, 12:43

Black_rose Supermama

silvia napisał(a)

Jest i Terrorystka :) Jeszcze chyba nie widziałam jej fotek.. Fajniutka dziewucha i wcale nie wygląda na terrorystkę :D

bo to jest typowa "cicha woda" :D

Zgłoś nadużycie #8138 31 grudnia 2011, 12:44

silvia Supermama
U nas nocka dziś w miarę spokojna. Mały obudził sie przed 3 na szamanko i potem spaliśmy sobie do 8.20 :)
Mama nas jednak namówiła i idziemy do nich na sylwestra, zostaniemy tam na noc i w nowy rok wrócimy spacerkiem do domu. Coś czuję, że i tak pójdę spać razem z małym o 22 :P

Zgłoś nadużycie #8139 31 grudnia 2011, 12:47

silvia Supermama
Dziewczyny, zostało mi trochę marchewki z gerbera, myślicie że mogę to zmieszać z jabłkiem z marchewką z bobovity i dać małemu ??

Zgłoś nadużycie #8140 31 grudnia 2011, 12:49

silvia Supermama

Black_rose napisał(a)

bo to jest typowa "cicha woda" :D

Się rozumie :) Wszystkie dzieci to istne aniołki - na zdjęciach :P

Zgłoś nadużycie #8141 31 grudnia 2011, 12:49

marzena8888 Supermama

olka2747 napisał(a)

Hej. U mnie noc spokojna całą noc spałam, bo mąż ma wolne i on karmił maego w nocy 2 razy. Za to i tak jestem załamana. Co ze mnie za matka! Mały ma 5 miesięcy a ja dopiero wczoraj zauważyłam, że ma krzywą główkę z tyłu, z prawej ma płaską a z lewej ma taki guz, ja wiem od czego to jest bo mały od urodzenia aż do 3 miesięcy spał tylko na prawej stronie i nie dało sie go przekręcic na lewą bo zaraz się odwracał, a teraz widać tego efekty :( Mąż mi mówił, wczoraj że on to juz dawno widział, ale nie wiem czemu mi o tym nie powiedział? Ja tego nie widziałam;-( Martwię się tym bo to już mu się chyba nie ukształtuje? Nie wiecie czy to nie jest groźne tzn czy moga być jakieś konsekfencje tego później?

No tak jak Kasia napisała, główkę sie kształtuje jeszcze, choć na pewno w pierwszych miesiącach jest łatwiej. Moja też na początku sobie tylko jedną stronę upodobała to zrobiłam z ręcznika taki wałek żeby się nie odwracała na drugą stronę. Tylko im dziecko starsze tym ciężej je "sklinować" bo jest coraz bardziej ruchliwe. Na pewno staraj się kłaść małego na drugą stronę i popytaj lekarki co jeszcze można zrobić. Swoją drogą to mężowi należy się opieprz że skoro widział to nawet się nie odezwał :) Mój to zaraz by paniki narobił :)
moja niunia :*

Zgłoś nadużycie #8142 31 grudnia 2011, 12:49

marzena8888 Supermama

silvia napisał(a)

Dziewczyny, zostało mi trochę marchewki z gerbera, myślicie że mogę to zmieszać z jabłkiem z marchewką z bobovity i dać małemu ??

no spokojnie :)

Zgłoś nadużycie #8143 31 grudnia 2011, 12:50

marzena8888 Supermama

Black_rose napisał(a)

zaczynam się wkurzać ma małża...na 13:30 mamy iść do kina a tego nie ma i nie ma...do rodziców pojechał ale mówił, że zdąży. Mała śpi to najwyżej mama do nas wpadnie ją popilnować a potem weźmie do siebie.
Ha! Byłam wczoraj odważna i zapisałam się na 3.01 na rwanie. W poniedziałem muszę tylko fotkę paszczy zrobić i do wtorku się najeść na pasas, bo potem to mogą być papki przez słomkę :D

na co idziecie do kina? :)

Zgłoś nadużycie #8144 31 grudnia 2011, 12:53

marzena8888 Supermama

silvia napisał(a)

Ale ma oczka cudne !!
Kurczę ja bym się bała że psiak jej coś zrobi ! ;) ale to pewnie dlatego że nigdy nie miałam zwierzaka i zawsze się bałam psów...

mój pies jest całkowicie nie groźny, a dzieci uwielbia!! Nadałaby się na dogoterapię jakąś :) Maryśka ją ciągnie za sierść jak ta do niej podejdzie to tylko stanie i pisku narobi, nie drgnie nawet! Inne dzieci pamiętam jak jej palce do oka wsadzały i całe pięści do buzi!! :) biedna psina, :) jak miała dość to po prostu szła się gdzieś schować :) Ostatnio przynosi maryśce swoją zabawę i chce żeby jej rzucała :D :D

Zgłoś nadużycie #8145 31 grudnia 2011, 13:07

olka2747 Gotowa na wszystko

silvia napisał(a)

Ja prawie zawszę mieszam. Bo nieraz mały zje 1 słoiczek a nie raz1,5 i te drugie pół na drugi dzień mieszam z czymś innym. A firma moim zdaniem nie ma tu nic do rzeczy.

Zgłoś nadużycie #8146 31 grudnia 2011, 13:08

Black_rose napisał(a)

Olu z tego co wiem to głowka kształtuje się do roku, aż szwy nie skostnieją w czaszce dziecku i ciemiączko się nie zrośnie. A kształt główki reguluje się gdy dziecko zaczyna siedzieć ->sama szperałam, bo mała przez 3 miesiąc miała płaską główkę z jednej strony, bo też faworyzowała konkretny bok-do dziś zresztą leży więcej na lewej stronie główką. Różnica się już zatarła

Dzieki trochę mnie uspokoiłaś.

Zgłoś nadużycie #8147 31 grudnia 2011, 13:14

marzena8888 napisał(a)

No tak jak Kasia napisała, główkę sie kształtuje jeszcze, choć na pewno w pierwszych miesiącach jest łatwiej. Moja też na początku sobie tylko jedną stronę upodobała to zrobiłam z ręcznika taki wałek żeby się nie odwracała na drugą stronę. Tylko im dziecko starsze tym ciężej je "sklinować" bo jest coraz bardziej ruchliwe. Na pewno staraj się kłaść małego na drugą stronę i popytaj lekarki co jeszcze można zrobić. Swoją drogą to mężowi należy się opieprz że skoro widział to nawet się nie odezwał :) Mój to zaraz by paniki narobił :)

Postaram się go przewracać, ale czy to coś da?Mąz dostał opieprz, ale nie powiedział mi bo wie że bym panikowała, tak jak to robię właśnie od wczoraj.Oczywiście jak bede u lekarza to zapytam, ale nie prędko bo tu nie ma takich kontrol jak w PL. Choć i tak pewnie mi nic nie poradzą- Standart. Mam do Was prośbę jak by któraś z Was w najbliższym czasie wybierała się do pediatry, czy mogłybyście dla mnie o to zapytać- bo nie ma to jak  Polski pediatra. Była bym ogromnie wdzięczna ;-)

Zgłoś nadużycie #8148 31 grudnia 2011, 13:32

muzzza Fajna mama
haj! u nas noc kiepska dość, najpierw obudził się o 3 i marudził chwile a o 5 już wstał ostatecznie. Już mi się chce spać. Plany sylwestrowe poszły się je... więc pewnie przed Nowym Rokiem pójde spać . 
Kropelki sa sliczne, a Maja ale urooosła !!! i miała chyba ciemniejsze włosy ? Śliczna :)

Zgłoś nadużycie #8149 31 grudnia 2011, 14:15

Konto usunięte

olka2747 napisał(a)

Hej. U mnie noc spokojna całą noc spałam, bo mąż ma wolne i on karmił maego w nocy 2 razy. Za to i tak jestem załamana. Co ze mnie za matka! Mały ma 5 miesięcy a ja dopiero wczoraj zauważyłam, że ma krzywą główkę z tyłu, z prawej ma płaską a z lewej ma taki guz, ja wiem od czego to jest bo mały od urodzenia aż do 3 miesięcy spał tylko na prawej stronie i nie dało sie go przekręcic na lewą bo zaraz się odwracał, a teraz widać tego efekty :( Mąż mi mówił, wczoraj że on to juz dawno widział, ale nie wiem czemu mi o tym nie powiedział? Ja tego nie widziałam;-( Martwię się tym bo to już mu się chyba nie ukształtuje? Nie wiecie czy to nie jest groźne tzn czy moga być jakieś konsekfencje tego później?

Olu nie martw się mój synek tez ma płaską główkę z lewej strony nawet kombinowałam i łóżeczko mu przekręciłam odwrotnie że jak podchodzę do łóżeczka to żeby patrzył na mnie czyli z prawej strony jak kładę się spać i widzę że Arturek ma główkę przekręconą na lewą stronę to mu ją przekręcam na prawą i podkładam z lewej strony pod główkę miśka żeby nie przekręcił i już widać efekty (nie jest aż tak już spłaszczona )
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #8150 31 grudnia 2011, 14:16

Konto usunięte

silvia napisał(a)

A widzisz :) na fotkach widać jakby było zupełnie na odwrót. Arturek z takim szelmowskim uśmieszkiem a Ania słodka i niewinna :) będziecie mieli wesoło jak urosną :D

ojjj my już mamy wesoło ;)
Nasze Kropelki już z nami !!!