Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011:) dla spełnionych mam:)

Zgłoś nadużycie #55291 4 września 2016, 11:17

Aga_W Zaprawiona w bojach
Beatka ja wtedy Kaziowi przypominam ze do dzis sam halasuje jak szalony i nikt nie psuje zabawek tak jak on ;) ahh uroki.
Ja dzis tak podminowana tez ze szok... Grrr... Chlopaki kosza trawe a ja siedze wsciekla i chyba pojde spac zeby mi szybciej do jutra zlecialo ;)

Zgłoś nadużycie #55292 4 września 2016, 11:41

paprotka25 Supermama
Tez mowie Szymonowi ze maluszki halasuja i on twz byl krzyczaco-placzaco-marudzacy ale gdzies przykro sie robi jak tak mowi :(

Zgłoś nadużycie #55293 5 września 2016, 20:04

Black_rose Supermama
Aga Aga jak tam :) ?!?!?!

Zgłoś nadużycie #55294 5 września 2016, 20:04

Black_rose Supermama
Beatka Ty już też na ostatnich nogach :) nie martw się. Na pewno wszystko się poukłada :)

Zgłoś nadużycie #55295 5 września 2016, 20:16

Black_rose Supermama
Hej kobitki!
Uffff młoda (odpukać w niemalowane) do przedszkola chodzi. Nawet do niego wstaje i idzie chętnie. Oby się nie odwidziało, bo dziś się ponoć 5tka dzieci darła tak, że jedną babkę do pomocy wzywali do roboty wcześniej, bo ich ogarnąć nie mogli :/ więc mam nadzieję, że małe krzykacze się zaaklimatyzują szybko i młoda mi się nie zrazi.

Zgłoś nadużycie #55296 6 września 2016, 10:41

agf Supermama
Hej. I ja się melduję, bo dawno mnie nie byo, ale jakoś tak ten sierpień strasznie szybko zleciał. W piątek 6-go robiliśmy roczek Oliwii, a rano w sobotę wyjeżdżaliśmy na Mazury. Byliśmy tydzień z męża kuzynnką z rodziną (w tym 3-latek), a potem tydzieńn z moimi rodzicami by odpocząć po tym naszym urlopie... No mówię wam, cięzko było. Inne tryby dnia dzieci (tamten 3-atek spał jeszcze w ddzień, a potem do 23-24 brykał), ja byłam umordowana dziećmi non stop...

A! Jeszcze tydzień przed wyjazdem, nie wiem czy pisałam, że Oliwia miała 3-dniówkę. Masakra. Potem kilka dni nic nie jadła, wymiotowała po kilku łyżkach, no kosmos. Z wagi znów to co przybrała w miesiąc na żelazie to spoadła. Ech. No, ale już jest lepiej zjedzeniem na szczęście. I odstawiłam ją całkiem od piersi już. Akurat pod koic sierpnia mieliśmy poza Łodzią wesele i jechaliśmy tam z noclegiem. Natana zabraliśmy ze sobą, z oliwią babcia została. To była pierwsza noc, którą postanowiłam wykorzystać do odstawienia nocnego. Drugą noc po poprawinach wstał do niej mąż, a potem ja w ponniedziałek wylatywałam do Niemiec i wracałam we wtorek w nocy, więc znów 2 noce mnie nie było. I wiecie co? Bałam się ryków, wrzasków, nieprzespaych nocy, a poszło gładziutko! Z butelki pije bez problemu, tak jak wcześniej mowy njie było! Co prawda odstawiłam ją po to żeby w nocy całkiem jeść przestała, ale robię coraz mniej mleka i coraz rzadsze, więc mam nadzieję, ze to kwestia nie tak długiego czasu. I może dobrze, że to się beze mnie odbyło, może właśnie dzięki temu bez nerwów i płaczu?

A w Niemczech tak w ramach ciekawostki wam powiem byłam w centrum badań pampersa. No i po tych doświadczeniach i eksperymentach porównawczych powiem wam, ze pampeers nie ma sobie równych, W szoku byłam!!! To nie tylko reklamy pokazują takie cuda!

Co do przedszkoli -Natan bez stresu większego poszedł, okazało się, że dalej jest w 2 (a nie już w 3) grupie, bo przedszkole przez te zmiany tylko 9 dzieci przyjęło. Kilka osób od niego z grupy poszło do starszej, kilka przyszło do niego z młodszej. Nie bardzo już ogarniam te zmiany, czy dalej jest wybór 6 czy 7-latki do szkół?

Liczeniem i czytaniem mnie nie załamujcie! Natan policzy może do 15-20, dodaje i odejmuje do 5, zna trochę literek, ale nie cały alfabet. Ale Ela zainspirowałaś mnie tymi wykreślankami ze słowami. możesz jakieś polecić z takimi krótkimi słówkami? Może dzięki temu by troszkę załapał słowa?
Tak więc ja przypuszczam, ze moje dziecko geniuszem nie będzie, tzn. inaczej- pewnie będzie problem z nauką, lenistwem, a geniuszem to on będzie pewnie w jakiejś jednej dziedzinie ;)

Co do umiejętności dzieci -oliwia jeszcze nie chodzi, za ręką, przy meblach owszem, ale sama nie. Dalej drobniutka (8900 kg i 78 cm). Sama za to staje i długo stoi. Mówi mama, tata (ale jeszcze miesza ;) baba, coś jak nana (natan) i kłakła na kaczkę ;)

Zgłoś nadużycie #55297 6 września 2016, 10:44

agf Supermama
Aga, Beatka- powodzenia!!!!! Ależ to emocje, nie? Aga a ty wczoraj cc miałas mieć ?? ? I jak? Odezwij się!!

Beatka, nic się pracą nie martw, sama wiesz, że jak się dzieci pojawiają to życie się zmienia. I nie wiadomo co jeszcze przyniesie!

Co do pracy, właśnie dumam kiedy co i jak. Do swojej nie wracam, zabieram się za przejęcie tej rodziców firmy, ale nie wiem kiedy. Niby już bym chciała, bo do ludzi bym wyszła, poza tym kasa potrzebna, ale ta moja drobinka taka mała jeszcze

Zgłoś nadużycie #55298 6 września 2016, 21:23

agf Supermama
Ilona, gratuluję pracy! A co będziesz robić ? Kurcze, dziwnie tak po takim czasie się wyrwać z domu, na pewno na początki trzeba w rytm wpaść i ogarnąć chaos , a potem to już pójdzie. Co do tej plastyki- a ktoś oglądał ten twój brzuch już i jakąś diagnozę stawiał? Ciekawa jestem, bo ja też mam oponkę i obawiam się, że mimo, że mam wagę sprzed ciąży to się jej nie pozbędę nawet ćwiczeniami, ale to takie moje gdybanie dlatego pytam jak to sprawdzić ;)

Zgłoś nadużycie #55299 7 września 2016, 13:54

paprotka25 Supermama
cześć :) byłam dzisiaj w szpitalu na badaniu, i dr stwierdził że na razie nie ma szansy żebym urodziła i jeżeli nic się nie zadzieje wcześniej to mam przyjechać 14.09 na oddział i wtedy coś będziemy działać.
Z jednej strony już bym chciała mieć z głowy a z drugiej jakoś wolę to jeszcze odsunąć bo jestem przerażona tym co będzie :)
Ciekawa jestem jak Aga po cc?

Zgłoś nadużycie #55300 7 września 2016, 14:29

mamaela Supermama
Aga jak tam ?? Beatka to widać maluch ma tamw  domku u mamy cieplarniane warunki i nie spieszy mu się :) byleby za długo nie chciał siedzieć, przenoszenie to bardzo stresująca rzecz wiem coś o tym... ;)
U nas wszystko ok, dzisiaj zebranie mam o 16  w przedszkolu. Zobaczymy co Ci nowi nauczyciele młodej powiedzą i jak się rodzicom zapezentują.
Młoda podtrzymuje potrzebę uczestniczenia w zajęciach z piłki nożnej, kazała się zapisać i nie ma innej opcji :) dla równowagi dziewczyńskiej  balet :)
Ilona to kiedy do tej pracy?
Lidzia a Tobie jak w nowej pracy, dalej tak dobrze?

Zgłoś nadużycie #55301 7 września 2016, 20:35

Ilonusek Supermama
Aga!!! No dalej na wieści czekamy!!!

Do pracy ide w poniedziałek. Na początek ma 6h a nawet musze udobruchac na 5 ;) bo Tobiasz w przedszkolu do 13 a teście wyjeżdżają od środy.
No i najważniejsze: praca w zawodzie :) powracam do księgowości :)

Wracam właśnie z Krakowa, minęłam przed chwilą Wrocław i o Eli pomyślałam więc wskoczylam na Fm ;)
Zakwalifikowal mnie do operacji. Co prawda termin dopiero po nowym roku będzie ustalany ale kwalifikacje mam! Rozstęp niewielki przepuklona mała ale możemy operować :)

Zgłoś nadużycie #55302 7 września 2016, 21:11

paprotka25 Supermama
Ilona, gratuluje pracy :) fajnie że trafiło Ci sie w zawodzie :)
Elu, jak tam po zebraniu? jak nowy pan wychowawca ?? fajnie że Paulince spodobało się na zajęciach z piłki :) ja myślałam Szymona zapisac ale on powiedział że na razie nie chce, więc nic na siłę, nie będę go zniechęcać, jak stwierdzi że chce to wtedy znajdziemy jakąś dobrą szkółkę i tyle.
Ja mam jutro zebranie w przedszkolu o 17, i też jestem ciekawa co te nowe panie mają do powiedzenia.

Powiem Wam, że to moje dziecko ostatnio przechodzi jakiś dziki okres, nie wiem czy to przez to że przeżywa że niedługo będzie dzidziuś czy o co chodzi ale co z nim wyjdę na plac zabaw to zachowuje się jak dzikus, obraża się o wszystko, koleżanka z którą zawsze uwielbiał się bawić teraz jest traktowana jak wróg, zaczepiają się, sypią piachem, popychają, a jak tylko coś nie pójdzie po jego myśli to od razu się drze i tupiąc odchodzi obrażony, no już nie mam siły do niego :( ((( a najgorzej jest mi przykro bo wiem że za kilka dni wszystko się zmieni, i te ostatnie chwile gdzie jest tylko on chciałabym spędzić jakoś miło a nie ciągle go ochrzaniając :(

Zgłoś nadużycie #55303 7 września 2016, 22:59

Ilonusek Supermama
Beatka a jakie imię wybraliście dla drugie syna? Pisałaś? Czy cos mi umknęło?
Aga chyba też się nie chwaliła...

Zgłoś nadużycie #55304 8 września 2016, 10:26

marzena8888 Supermama
Hejka
Ilonka no to super że się zakwalikowałaś! I to jest naprawde na NFZ wszystko ?? Podasz mi adres placówki? Moja szwagierka ma straszny brzuch, właśnie sama skóra. Była mega szczupła przed ciążą, chodząca anoreksja wręcz, a w ciąży przytyła 30 kg, wcale się nie obżerając. I skóra została. Ale zawsze myślłam, że takie zabiegi tylko prywatnie.
AGA i jak i jak i jak ?? :) :)
BEATKA moja też ma etap obrażania się! Rozszarpałabym za to!! Nic mnie tak nie wnerwia jak te fochy! I też mam wyżuty, bo tu się ciesze jak ją odbieram z przedszkola, mówie fajnie dzień się spędzi, a ona zaraz takie fochy i już najchętniej bym chciała żeby spowrotem poszła...
Nabyłam książkę " jak mówić żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły " i gorąco Wam polecam. Naprawde bardzo fajna.  Głównie chodzi o to żeby wczuc się w uczucia dziecka. Zaczynam ją wprowadzać w życie i jakby coś kiełkuje...
OLAA to jak ty się w tych Niemczech tam znalazłas? I w jakim sensie nie ma sobie równych pampers? Bo ja Ci powiem że znowu u nas i od kilku osób już słyszałam, że nie sprawdza się tak dobrze jak dada. Pampers nie raz mi, tzn Piotrkowi :) w nocy przesiąkł czy bokiem wyleciało, a dada nigdy. I Pampers często uczula i to nawet lekarka i położne w szpitalu mi mówiły.
A ja dziś musze się przejść z Piotrkiem do lekarza. Kaszle brzydko od ponad tyg. Ale też się ślini masakrycznie, biegunki robi. I teraz w ciągu trzech dni 2 zęby wyszły, i widze że kolejne idą. Więc myślę ze stąd ten kaszel , ale niego go osłucha.
Dziecko mi śpi, wypadałoby za jaką robote wziąść. Prasowanie patrzy...
Ciaoo :)
moja niunia :*

Zgłoś nadużycie #55305 9 września 2016, 8:58

Ilonusek Supermama
Marzenka sama skóra niestety nie jest kwalifikacja do operacji. Musi być rozstęp mięśni i przepuklinapępkowa.
W Krakowie to w szpitalu Bonifratow. Dr Topa jest najbardziej oblegany na ten rok terminów brak ale jest jeszcze inny chirurg dr Wąż i jakąś kobieta.

A ja właśnie wyczailam jeszcze dr we Wrocławiu - dla mnie duuzo bliżej. Dr Paul w szpitalu na ul.Fierdolfa. teraz uderzam do niego. Wizyte na ngz umowilam na luty 2017 ;)

Zgłoś nadużycie #55306 9 września 2016, 19:25

mamaela Supermama
Oj Ilona widzę, że do znanego wrocławskiego przystojniaczka idziesz :) dr Paul ma dobre opinie jako chirurg plastyk. Moja bratowa do niego podsyła pacjentki jak zabiegi medycyny estetycznej w jej klinice są niewystarczające i musi być zabieg/operacja plastyczna. Ona wprawdzie wysyła pacjentów do jego prywatnej praktyki w Bielanach Wrocławskich :)

Marzena tę książkę czytałam ... jak Adam był mały, bo ona swoje lata już ma ;) też polecam. Są też kolejne części. Wszystkie książki Faber i Mazlish są wartościowe. "Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci..." bardzo dobra i "Rodzeństwo bez rywalizacji", a potem kolejna dla rodziców nastolatków.
Wszystkie doskonałe i napisane prostym językiem, choć trochę oderwane czasem od polskich realiów (dużo rzeczy typowych dla USA).
Ja akurat tę ich najbardziej znaną: " jak mówić.." to miałam w wykazie książek obowiązkowych do przeczytania na studiach... 25 lat temu :) bo te książki w Polsce się pojawiły w latach 90-tych... pewne treści się nie starzeją.

Zgłoś nadużycie #55307 10 września 2016, 13:14

Black_rose Supermama
Hej laski :)
Normalnie...pogorszyło mi się przy weekendzie chyba, bo nie dość, że wstałam o 6:40 to jeszcze odbębniłam fryzjera, pranie, ugotowałam leczo, zupę z dyni i czekam na wyjęcie ciasta z dynią i białą czekoladą. Taaaa...JA piekę. To już musi być coś nie tak. Tyle dobrego, że jutro przy garach stać nie trzeba bo więcej porobiłam.
Upichcę i lecimy na jakiś spacer przed obiadem :) Pogoda cudna, ale D. na budowie zasuwa i same z młodą siedzimy. Jakoś mi brak koncepcji na drugą część dnia :/

Zgłoś nadużycie #55308 11 września 2016, 12:39

Aga_W Zaprawiona w bojach
Hej! Malduje sie jako dwukrotna mama ;)
Nikodem urodzil sie 5.09 o 12:04 w 39tyg ciazy przez cc z waga 4010 i WZROSTEM 58cm :)
10pkt - wszystko w porzadku, bardzo silny sie urodzil, jeszcze przy wyciaganiu z brzucha bez odessania krzyczal ile wlezie i nie dal sie pomierzyc ;) zuch chlopak! :)
W srode wyszlismy ze szpitala i uczymy sie siebie. Starszy (juz) zachwycony, chce pomagac i pomaga, glaszcze, pilnuje i dziekuje za braciszka codziennie.
Mlodszy ma lepsze i gorsze humorki ale dajemy rade ;)
W pon polozna przyjdzie mi szwy MOZE zdjac wiec bedzie lepiej :)
Ta cesarke znioslam znacznie gorzej niz poprzednia ale co poczac. Plecy bola, flaczki tez i jade ciagle na przeciwbolowych... Ale przejdzie ;)
Na poczytanie Was wybaczcie narazie mam malo czasu ale nadrobie ;)
Buziaki!!

Zgłoś nadużycie #55309 11 września 2016, 15:26

paprotka25 Supermama
Aga, gratuluje :) niech młody zdrowo rośnie i żyje w zgodzie ze starszym bratem, a Tobie życzę dużżżo cierpliwości :)
A ja dalej się toczę i coraz bardziej mnie to wkurza.... chyba muszę wziąć męża w obroty ;P niby w środę mam jechać na kolejne badanie i pewnie doktorek coś będzie chciał wykombinować ale chyba wolałabym żeby samo się ruszyło bo średnio wspominam masaże szyjki jakie mi robił przy Szymonie....

Marzena, ja też polecam tą książkę :) czytałam na studiach i potem też, fajna jest, a najbardziej podobają mi się te "komiksy" bo jest praktycznie pokazane jak mówić do dziecka a jak nie, bo niektóre książki oparte są wyłącznie na teorii niestety....
Ilona, u nas będzie Bartosz

miłego popołudnia, idę się dalej rozpływać bo straszny dziś upał :(

Zgłoś nadużycie #55310 11 września 2016, 20:33

mamaela Supermama
Aga gratulacje!!! dla rodziców i starszego brata :) Bardzo duży chłopczyk :)
dochodź szybko do siebie!!