Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011:) dla spełnionych mam:)

Zgłoś nadużycie #55211 25 czerwca 2016, 14:11

Black_rose Supermama
Dziewczyny macie jakieś rady co do urządzania kuchni? Marzą mi się białe meble ale D. stwierdził, że ma głowę upadłam :D że się brudzić max będą zaraz. Lodówka zabudowana czy nie? Ubzdurałam sobie w wyspie płytę indukcyjną bo niby na wizualizacjach super, ale jak w praktyce? Co myślicie?

Zgłoś nadużycie #55212 25 czerwca 2016, 21:39

mamaela Supermama
Kasia ja mam kuchnię z wyspą - to było moje marzenie i pod tym kątem było szukanie projektu domu :) i jestem mega z niej zadowolona, ogromny dodatkowy blat roboczy i mnóstwo szafek.
Ja mam akurat w wyspie zlew i zlewozmywarkę, nad płytą nawet nie myślałam bo musiał by być sufit mocno obniżony by rurę okapu w nim schować.

Ja mam ciemne szafki ale przyjaciółka ma białe z Ikei i świetnie wyglądają, optycznie powiększają kuchnię i wcale się nie brudzą. Natomiast odradzam białe kafle na podłodze, i ja i ona mamy o klniemy ile się da na białe fugi.

Natomiast lodówkę z całego serca polecam czterodrzwiową, ja akurat mam Sharpa. Rewelacyjnie szerokie półki, bez problemu wchodzą mi nawet największe blachy z ciastem . Zamrażalnik jest na dole, osobny agregat, bardzo pojemny.Pomyśl nad taką jak masz miejsce. Dużo praktyczniejsza od takich które mają lodówkę po jednej stronie a zamrażalnik po drugiej. Tych raczej się jednak nie zabuduje.

Zgłoś nadużycie #55213 28 czerwca 2016, 21:16

agf Supermama
Tak na szybko- morfologia dobra mocz tez. Jedynie trochę mało zelaza ale bez niedokrwistości. Mam dawać żelazo przez miesiac i zobaczymy. Mam nadzieje ze to jej uroda taka pp prostu ze drobinka jest.

Zgłoś nadużycie #55214 28 czerwca 2016, 21:20

agf Supermama
Kasia, jak już mnie będzie stać kiedyś na kuchnie to tez planuje po żeście biało. Biało szara dokładnie. Trochę się bałam ale rodzice zrobili li w połysku taka jasna waniliowa i czyści się super.co wyspy - zawsze marzyłam ale ja chyba jednak nie zrobię ze względu na ... bałagan ;) u mnie byłaby tak usytuowana ze środkiem do jadalni i salonu a wiem jak u nas wyglądają czyste blaty- są czyste i uprzatniete Przez 10 min po sprzątaniu ;) wiec z tego względu zdecydowałam się na blat roboczy który będzie na tej ścianie trochę schowane od salonu.

Zgłoś nadużycie #55215 28 czerwca 2016, 21:23

agf Supermama
Co do podlogi- u mnie płytki białe z odrobiną jasnej szarości, ale fugi mamy ciemne szare. I całe szczęście! W blokach miałam waniliowe płytki i jasne fugi i to pomyłka bo nie da się ich chyba w czystości utrzymać. Zaś z połyskiem płytki są boskie- myją się znacznie łatwiej niż matowe nie daj Boże chropowate jak mialam w bloku.

Zgłoś nadużycie #55216 29 czerwca 2016, 15:36

marzena8888 Supermama
Hej

Ola dobrze że wyniki ok. Szwagierki córka, w wieku Piotrka też taka drobina ,na bilansie teraz nie całe 9kg ale najważniejsze że podwoiła wagę urodzeniową. Wyniki też ok, i oczywiście je jak ptaszek, jak pisklak! ! Magda mówi, że ona się najada tym co zje z podłogi :) też taka jej uroda.

My dziś z Pietrkiem u okulisty. I na jedno oko +4 a na drugie +6 . Bardzo niedobrze, że taka duża różnica . Ale póki jeszcze nie chodzi wstrzyma się z okularami ( jak dziecko zaczyna chodzić to mózg inaczej się z oczami zgrywa) i na kontrolę za 4m chyba że zacznie zezowac to wtedy natychmiast przyjechać.

A w pon byłam z obojgiem na szczepieniu, Piotruś ok, a Marysia temp przez półtorej dnia 39, cały czas w łóżku, narzekala że wszystko ją boli, nawet wymiotowala. Naczytalam się o tych powiklaniach różnych i już panika. ... no Ale dziś już wszystko ok!
moja niunia :*

Zgłoś nadużycie #55217 29 czerwca 2016, 15:40

marzena8888 Supermama
Ela super fotki!!! :)

Zgłoś nadużycie #55218 3 lipca 2016, 23:24

LiKa Fajna mama
hej :)

Marzenka super, że Marysia zdrowa! no to teraz dużo ruchu i będzie ok :)
Ela fostki super!
Ola dobrze, że wyniki ok, pewnie Oliwka będzie drobniutka :)

Zgłoś nadużycie #55219 3 lipca 2016, 23:31

LiKa Fajna mama
u Nas ok :)

Na początku czerwca byłam 10 dni w górach (w Naszym domku na wsi)
no a druga połowa czerwca razem pojechaliśmy na 2 tyg.nad morze, w sobote wróciliśmy :) pogode mieliśmy rewelacyjną !!! Pierwszy tydzień upały, drugi cieplutko i wtedy pozwiedzaliśmy - Sopot, Gdańsk, Hel, Zatoka pucka, Jastrzebia Góra, no i ostatnie dni znowu upały :)
Ale było cudownie :)

Już się rozpakowałam, poprałam, poprasowałam, i znowu będe się pakować :P
Teraz planuje iść z Piotrusiem na bilans 2 latka, i w środe znowu jade w góry, tym razem na dłużej :)

Marysia już tęskni za przedszkolem, i kursem pływania, cały czas się pyta kiedy skończą się wakacje hehe, ale jak jej powiedziałam, że jedziemy w góry, to od raz uśmiech od ucha do ucha :)
Piotruś łobuzuje, ale robi się coraz grzeczniejszy, ładnie się razem bawią. A i co najważniejsze kilka dni przed 2 urodzinkami pożegnaliśmy pampersy :)
Teraz to już za każdym razem woła "pupa" jak chce siku albo kupkę, nie mogę go nauczyć inaczej, ubzdurał sobie pupa i koniec :D

Zgłoś nadużycie #55220 10 lipca 2016, 17:09

agf Supermama
Dziewczyny pomóżcie. Oliwia skończyła 11 mies. Ja dojrzała do tego by kończyć kp ( trochę mi się przeciągnij od zakładano 6ies. ;)  
Tylko jak to zrobić skoro ona mm nie chce pic? 3 butelki i 3 kubki niejaki. Nie I koniec. Z nabiału pije raz dziennie jogurt taki normalny naturalny dorosły. Około 120 ml. To jak ja mam jej ta pierś skasować ?? ? Ręce mi opadają i siły juz nie mam.

Zgłoś nadużycie #55221 10 lipca 2016, 17:28

mamaela Supermama
Ola ale że z butelki czy kubka niekapka nie chce pić nic czy tylko mm?

Bo jak potrafi pić (wodę, soczki) ale mm nie chce to znaczy że jej smak nie podchodzi po prostu. Mleko jej tylko z piersi smakuje i takie jej prawo.

Sprobuj może zamiast mm dawać jej w niekapkach kaszkę do picia (są takie w kartonikach smakowe lub bezsmakowe).
No a jak za nic mm jej nie przechodzi do picia to świat się nie zawali- nie ona jedyna taka :) musisz jej dietę rozszerzać o produkty nabiałowe, naturalny jogurt to już coś. Dodawaj kaszkę jedzoną łyżeczką, budyń jej rób, może koktajl na naturalnym jogurcie z owocami. Uwierz można spokojnie mm zastąpić innymi potrawami mlecznymi. ja bym na śniadanie i kolację kaszkę jej wprowadziła albo łyżeczką albo rzadką do picia z niekapka jak będzie chciała.
Paulina uwielbiała ziemniaka pogniecionego z białym serem i masełkiem- może popróbuj. Możliwe, że Oliwia nie będzie piła z butli, tak jak moja Paulinka i przejdzie od piersi do jedzenia łyżeczką i picia z kubka (po dorosłemu :) a potem rureczka się pojawiła).

Zgłoś nadużycie #55222 10 lipca 2016, 17:31

mamaela Supermama
Dziewczyny byłam dzisiaj w kinie z Paulinka na "7 krasnoludkach i Królewnie Śnieżce". Nie idźcie na to!! szkoda pieniędzy na bilet. Masakrycznie słaba grafika, jak z tandetnych starych chińskich kreskówek, fabuła słaba a czasem aż zaskakująco dziwaczna. Odradzam. Paulina wychodząc powiedział, że jakaś dziwna ta bajka była i taka byle jaka. Opinia 5 latki w pełni oddaje wartośc tej bajki.

Zgłoś nadużycie #55223 10 lipca 2016, 20:37

agf Supermama
Ela ona z jednego niekapka wodę pije ale generalnie mało. 2-3 łyki i tyle. Wiec nie wyobrażam sobie by miała np 200 ml wypić. Spróbuję jej jeszcze ze zwykłego kubka dać bo np jogurt pije z pojemnika tzn ja jej trzymam i przechyłu bo łyżeczka nie chce. Wybredna taka o. A kaszke je gęsta łyżeczka , do tej pory na wodzie dawałam ale pewnie jak wyklucze całkiem kp to przejdę na mleczne. Dla mnie to dziwnie tak ze takie małe dziecko i bez mleka picia ...

Zgłoś nadużycie #55224 10 lipca 2016, 20:38

agf Supermama
Ela my byliśmy na Szukając Dory czy Gdzie jest Dory, no druga część Nemo i fajna. Nstanowi się podobała jakby co.

Zgłoś nadużycie #55225 10 lipca 2016, 20:59

marzena8888 Supermama
Ola też myślę jak Ela. :) Jednak prawie rok na piersi była,  to nie jest dziecko 3 miesięczne.  Wzbogac dietę w nabiał , może przemyć mm do budyniu , kaszek.  Ja Piotrkowi robię na śniadanie różnie  płatki  jaglane, ryżowe, owsiane. Ja robię na wodzie z dodatkiem owoców.  Spokojnie możesz mm do tego dac.  My cyca tylko w nocy mamy 2 razy i póki co ja z tym nic nie robię,  może kiedyś sam prześpi cała noc :) na noc dostaje kaszke manną łyżeczką na mleku krowim. 
A takto już przez cały dzień bez cyca. 
Wodę pije ze słomki, może to jej pod pasuje?  
Pokaż wogóle swoje dzieciaki!   :)
My za tydzień wyjeżdżamy na wakacje.  Już się doczekać nie mogę.  Fajnie że w 4 rodziny jedziemy. To wesoło   :) 6 dzieci :) domowe przedszkole :)

Zgłoś nadużycie #55226 10 lipca 2016, 21:50

mamaela Supermama
Ola nie ma rzeczy dziwnych z dziećmi... każde inne :)
Moja nigdy nie wypiła nic z butli ze smokiem (poza 2 dniami gdy miała 6 tyg i miała wprowadzone na 2 dni mm). Piła tylko z niekapka i to z twardym ustnikiem, miękkie silikonowe powodowały u niej wstręt.
Jak je łyzeczką kaszkę to właściwie problem masz rozwiązany. Wprowadzasz kaszkę na mleku na śniadanie i kolację i starczy a w międzyczasie jogurt, budyń. Dziecko wcale nie musi pić mleka, ważne by w jakiejkolwiek postaci je spożywało.
Ona ma już prawie roczek to aż prosi się o konkretne rozszerzenie diety a mleko ma być dodatkiem już raczej.

Zgłoś nadużycie #55227 10 lipca 2016, 21:55

mamaela Supermama
My Marzenka mamy urlop w sierpniu. Właśnie ślęczę i szukam nocleg.
Zarezerwowałam na razie tydzień na Mazurach (Sylwia jeszcze raz dziękuję za wskazówki gdzie szukać) a wymyśliłam sobie jeszcze tydzień nad morzem w okolicach Zat. Puckiej i szukam, szukam i na razie nic w terminie który mnie interesuje nie znalazłam.

Zgłoś nadużycie #55228 11 lipca 2016, 9:48

agf Supermama
Marzena a jak to zrobiłaś ze w dzień bez cyca? Sama po prostu przestała dawać i zastąpiła innym posiłkami? Czy on jakoś sam nie ciał?

Zgłoś nadużycie #55229 11 lipca 2016, 9:49

agf Supermama
Ela gdzie będziesz i kiedy na mazurach? My też w sierpniu będziemy od 6 do około 168

Zgłoś nadużycie #55230 11 lipca 2016, 13:33

mamaela Supermama
Olu będę albo od 14 do 21.08 albo od 06-13.08 - mam zrobione dwie rezerwacje i dzisiaj muszę jedną wybrac i zrobić przelew a z drugiej zrezygnować. Ten termin od 14 to w okolicach Pisza a ten termin od 6 to w Wilimach. Nie mam pojęcia gdzie to bo nigdy na Mazurach nie byłam :)

Ola u nas było tak jak u Marzenki- pierś była do spania i w nocy, czasem sporadycznie w dzień jako jakiś uspokajacz czy łagodzenie smutków a tak to około roczku młoda jadła w dzień normalne jedzenie łyżeczką- rano kaszka, zupka,owoce, potem było drugie danie, deserek, soczki no nie było zwyczajnie czasu na pierś :)