Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011:) dla spełnionych mam:)

Zgłoś nadużycie #55191 15 czerwca 2016, 20:00

mamaela Supermama
Cześć
Zagląda tu ktoś ?? ?
zerknijcie proszę https://www.siepomaga.pl/emil
może ktoś coś ??
dziś ostatni dzień zbiórki...

Zgłoś nadużycie #55192 17 czerwca 2016, 13:11

emka1984 Fajna mama
Hej. Ale tu cisza?! U nas jakoś leci dzień za dniem, wczoraj moja mama już poleciała do Polski więc dopiero się zaczynam osiągać z ogarnięciem mojej dwójki, di tego jeszcze Olek ciągle dłużej w pracy musi siedzieć więc nie jest lekko :( wczoraj z Malutką u lekarza byłam bo jakąś wysyłkę dostała podobno wirus dziś już trochę lepiej.
Ela młoda miała 4030 i 52 dluga urodzona siłami natury :)  
Marzena najważniejsze że Marysia już w domu, dzielna jest mega, serce mi się ściska jak pomyślę przez co musiała przejść :(

Zgłoś nadużycie #55193 17 czerwca 2016, 13:16

emka1984 Fajna mama
Ola atrakcji w dniu dziecka nie zazdroszczę widzę że dziś w Polsce też pogoda szaleje

Zgłoś nadużycie #55194 18 czerwca 2016, 21:03

agf Supermama
Emka ogarniesz spoko, u nas niby rytm juz utraty jest ale w dalszym ciągu wszystko w pośpiechu i na wariackich papierach... ale może tak to już z dwójką jest? ;)
Ja za to mam stres i się martwie. Byłam na ważeniu z Oliwia w piątek i okazało się ze przez 5 tyg. Przybrala jedynie 100 gram. Pielęgniarka zasugerował żeby morfo zrobić wiec idziemy w pon rano ta krew zrobić i się do pediatry umówić. A ja cieszylamnsie ze ostatnio lepiej je zdecydowanie i więcej :( nie wiem o co chodzi :(

Zgłoś nadużycie #55195 21 czerwca 2016, 11:06

agf Supermama
Dziewczyny, znacie jakies fajne miejscowki nad morzem, na kilka dni z dziecmi? Ja z dzieciakami na mazury pewnie pojade, a mąż dojedzie i byśmy na kilka dni skoczyli, ale jeszcze nie szukalam nic. Tyle zeby warunki byly w miarę, tzn. na pewno 2 pokoje i jakieś atrakcje dla dzieci. Macie coś sparwdzonego?

Zgłoś nadużycie #55196 21 czerwca 2016, 13:35

paprotka25 Supermama
dzień dobry :)
u nas ok, Brzuchol rośnie, mały ćwiczy kung fu i momentami brzuch trzęsie mi się we wszystkie strony.
Poza tym czuję się nieźle, chociaż jak dłużej posiedze to bolą mnie żebra :(
Od miesiąca siedzę w domu bo już nie miałam siły i nerwów żeby dalej pracować, i tak wszyscy w szkole się dziwili że tak długo pracowałam. Teraz muszę czekać do końca sierpnia żeby dowiedzieć się czy dostane dalej umowę czy nie :( w ostatni dzień jak byłam w pracy zaniosłam ciasto pożegnalne, wszyscy mnie wycałowali, wyściskali, prawie się powyłam, bo kurcze nie wiem czy jeszcze tam wrócę :(

Szymon cieszy się z braciszka :) ja już przywiozłam ciuszki od siostry i dostałam jeszcze całą torbę od przyjaciółki także powoli będę mogła przeglądać i powybieram co się przyda i nada bo część na pewno odłożę, ale jest jeszcze czas więc narazie nie szaleje z przygotowaniami.

Szymon od września idzie do starszej grupy w przedszkolu, dobrze, że idzie też jego Natalka i dwóch chłopców (jeden to jego najlepszy przyjaciel) więc będzie miał fajne towarzystwo. A w tej grupie jest też kolega który był z nim w ub roku w grupie więc mam nadzieje że jakoś łagodnie zniesie tą zmianę bo to zawsze inna sala, inne panie.

Generalnie jakoś błyskawicznie lecą mi dni, niby siedzę w domu ale cały czas jest coś do zrobienia i nawet dobrze że nie pracuje bo mogę chociaż na spokojnie załatwić zakupy, obiad, sprzątanie a nie w biegu po pracy.

Emka, gratuluję drugie córy :) niech zdrowo rośnie :)

Zgłoś nadużycie #55197 23 czerwca 2016, 13:10

agf Supermama
Dziewczyny, możecie wejść mi w to zdjęcie? Tylko obejrzeć, bo zależy mi na odsłonach, nic nie trzeba robić :)
http://welcometabs.com/w/584357

Wiem, że jedna nagroda główna to szanse mini mini mini, ale co tam, spróbowaliśmy :)

Zgłoś nadużycie #55198 23 czerwca 2016, 13:49

emka1984 Fajna mama
Ola ja nie widzę zdjęcia, tylko stronkę z inf o konkursie chyba że nie widzę wszystkiego na tel

Zgłoś nadużycie #55199 23 czerwca 2016, 13:50

emka1984 Fajna mama
Dziewczyny gdzie Wy się podziewacie , doszło już do tego że ja tu częściej goszczę niż Wy!!!

Zgłoś nadużycie #55200 23 czerwca 2016, 15:19

agf Supermama
Emka na telefonie inaczej pokazuje :)

Zgłoś nadużycie #55201 23 czerwca 2016, 23:10

mamaela Supermama
Ola super focia :)

U nas wszystko ok, mała ma jutro zakończenie roku przedszkolnego takie oficjalne, muszę ją na galowo ubrać.
Wczoraj zaś została zaskoczona smsem ok południa, że mała zastąpi w przedstawieniu chorą dziewczynkę i w związku z tym mam ją odebrać dopiero po 17 tej. Hmm słabo wiedziałam o co chodzi ale co tam.
Pojechałam po nią a to moje dziewczę w jakiś stroju, uczesana inaczej i zadowolona z siebie wcinała cicho. Okazało się, że zachorowała dziewczynka i zabrakło pary do tańczenia poloneza. Chłopczyk płakał, że nie wystąpi i panie na biegu ok godz.12 szukały zastępstwa, od razu padło na Paulinę, ta poszła na próbę, potańczyła pół godziny i opanowała układ poloneza, który dzieci ćwiczyły dwa tygodnie :) Ponoć na przedstawieniu o godz. 15.30 nawet się nie pomyliła i w nagrodę poszła dziś na lody z panią i dostała mały upominek a panie nie mogą się nachwalić jaki to ona ma dryg do tańca i jak szybko się nauczyła.
Planów na wakacje na razie żadnych nie mamy ale jak gdzieś spontanicznie pojedziemy to dopiero w sierpniu. A chętnie bym gdzieś poleciała ale moja córcia dalej twierdzi, że się boi latania i opcji takiej nie ma.
W sobotę jedziemy na urodziny podwójne do mojego brata (7 jego syna i 4 jego wnuka :) ) to się dzieciaki wyszaleją. Byliśmy u nich w ubiegłą niedzielę to mała do 21 tak szalała z chłopakami, że zasnęła u taty na ręku jak ją znosił po schodach bo lało (do samochodu było może 50 metrów a na tej odległości zasnęła).

I z niecierpliwością czekam czy się katar pojawi, na razie było lekkie chrząkanie ale kataru i kaszlu nie ma póki co i byłby to pierwszy mc od listopada ubr bez kataru na koniec mca :)
Jesteśmy po 2 cyklu z 3, leczenia tej wstrętnej lamblii i chyba pomaga, bo temat bolącego brzuszka zniknął, mała spokojnie w nocy śpi, ładnie je. Teraz akurat tydzien przerwy w braniu tych paskudnych leków i potem ostatni 3 tygodniowy kolejny cykl podawania leków. I 3 mce przerwy a potem powtórka badań.
Ola i co z tą niską wagą Oliwki? Może ona ruchliwa jest i spala? a poza tym ja zawsze z rezerwą podchodziłam do ważenia, bo to raz zważysz jak ma pęcherz pełny a potem jak się właśnie wysiusiała i nagle 100-150 g różnicy :)
Marzena byliście u tego ortopedy? co wam zalecił?

Zgłoś nadużycie #55202 24 czerwca 2016, 10:03

marzena8888 Supermama
No hey!!
Zbieram się żeby w końcu napisać i zbieram. 
U ortopedy byliśmy i tak. Obejrzał i już wszystko wiedział. Powtórzył też co w łodzi,  że to człowiek guma. Ma luźne więzadła to też przez to i ja ma np krzywe łokcie, jak wyprostuje to są wygięte jakby połamane.  Od urodzenia tak mam :) i on mówi,  że mała odziedziczyla po mnie gen on wszedł w mutacje z innym genem i stąd ona " taka " jest. Żeby ją do mam talent zapisać bo to człowiek guma :)  
To nie jest choroba, taka przypadłość. I właśnie dlatego jak ona biega to jest cała taka luźna, a dodatkowo jest chudzina, ma słabe mięśnie i to wszystko się na to składa.  Żeby miała jak najwięcej ruchu. Rower przede wszystkim!! ( zakupiliśmy pannie piękny, 20-tka jeździ po 10 minut i ma dość. ..) 
I ona jak chodzi to te stopy idą jej jakby do środka. Ale on mówi żadnych wkładek bo to nie jest problem ze stopami,  bo one są ok. Tłumaczył nam to dachowym językiem,  Ale w skrócie jak jest rotacja nóg wewnętrzna i zewnętrzna i powinna być normalnie 20% do zewnątrz a 20% do wewnątrz,  to ona ma tu 20% a tam 80% czy na odwrót, jakoś tak :) że ona ten chód taki nabyła,  I mówi że albo siadala ze stopami pod tylkiem,  Ale ona tak nigdy nie siadala!! Albo rowerek biegowy... no i fakt. Ona jeździła dużo na biegowym.  I zobaczycie niby ma on zalety A u nas zaszkodził. . 
I teraz ten chód trzeba skorygować,  on mówi że ona musi się " przestawić " Ale to trochę potrwa.dużo roweru, ma chodzić jak modelka,po kraweznikach, czyli stopa przed stopę, żeby stała jak bocian. A nie może mieć hulajnoga i rolki NIE. Żeby nie miała tego ruchu odpychajacego.
No to tyle :)  

A wczoraj się ostro szykuje na szczepienie z Pietrkiem,  bo wezwanie dostałam,  zresztą wiedziałam że po roczku jest. I tak patrzę na to wezwanie  A to dla mery !!!! Ona w przedszkolu :) wiecie że to po 5r jest? 
No i idę z nimi w pon razem. ..
Odbebnilismy imprezy urodzinowe. Razem były i już po i fajnie :)  

No a z gorszych spraw. Mój tata musi mieć pilnie operacje na sercu. Ma tętniaka 7cm na aorcie przy sercu. W bielski białej będzie.  Jedna z najlepszych w Polsce,  więc tam. Tylko ta odległość... A on do tego chorej na kardionopatie. Choroba serca... 
Jestem dobrej myśli,  musi być doborze innej opcji nie biorę.  W pierwszej wersji to miała być łódź.  No ale ten podzwonil ten,  I że ta Bielsko najlepsza. Zabrze też jest bardzo dobrą kliniką kardiologiczna, ,ale Bielsko jest najlepszą  kardio- naczyniowa. Rodzice byli u profesora na wizycie,  jest tam ordynatorem, pracuję też w Zabrzu,  I on tata na oddział bierze.
moja niunia :*

Zgłoś nadużycie #55203 24 czerwca 2016, 10:10

marzena8888 Supermama
Ola to daj znać jak wyniki będziecie mieć. 
Ten mój to kurde znowu za 5 je... A z chodzeniem stanął . Przy meblach za ręce cieka ale sam nie !! I teraz najgorszych okres. Bo w wózku dużej nie! ! Po trawie nie !!! Bo go kluje!!! Wrrrr 😡😡I mami cyc... No ja mu z oczy zginąć nie mogę.  Na ręce do nikogo nie. .. pogadać do niego,  tak ktoś może  ,ale na odległość :)  

Ela to zapisuj Paulinka na taniec! :)

Zgłoś nadużycie #55204 24 czerwca 2016, 22:16

mamaela Supermama
Marzenka Paulina ma taniec i zumbę w przedszkolu .Ich instruktor tańca na to wpadł, rodzice przyklasnęli na pomysł, pani dyrektor wygospodarowała trochę kasy i tym sposobem dzieci maja raz w tygodniu taniec i raz w tygodniu zumbę (w cenie czesnego). I już wiem że robią to super. 3.06 był piknik rodzinny, Indiańskie lato i właśnie na koniec pikniku dzieci i chętni rodzice tańczyli na parkingu zumbę- fajnie to dzieciaki robiły :)

A od wrzesnia będzie miała jeszcze balet.
Moja kosmetyczka poleca mi zespół Zgrajka, jej córka tam chodzi ale trzeba mieć 6 lat, bo dzieci dużo jeżdżą, jakieś zgrupowania mają, moja jest na to jeszcze za mała. Bez mamusi nie ma opcji na spanie poza domem.

Marzenka ale macie z tą Marysią, strachu wiele, bolesne badanie a tu genetyka pokazała swoje pazurki... ;(

Marzenka przypomniałaś mi, że dalej nie byłam na bilansie 4 latka, taka ze mnie zła matka :(

Zgłoś nadużycie #55205 24 czerwca 2016, 22:24

marzena8888 Supermama
Ela ja też przegapilam bilans 4 latka. Nie jesteś sama :) ja zganiam na to że się Piotrek rodzil więc... ;)  
U nas nie zrobia bilansu później. To chyba wszedzie tak jest no nie da się zrobić bilansu 4 latka 5 latce :)

Zgłoś nadużycie #55206 24 czerwca 2016, 22:25

mamaela Supermama
Piknik rodzinny- indiański

Zgłoś nadużycie #55207 24 czerwca 2016, 22:29

mamaela Supermama
Wypad weekendowy do Oławy- chłopaki oglądali stare samochody, bo to był zlot starych aut a ja pilnowałam Pauliny - dmuchańce i quady zapewniły rozrywkę na 3 godziny :)

Zgłoś nadużycie #55208 24 czerwca 2016, 22:32

mamaela Supermama
O i takie mam ładne kwiatki na ganku i poziomki na tarasie :)

Zgłoś nadużycie #55209 25 czerwca 2016, 14:01

Black_rose Supermama
Uff Marzenka dobrze, że nic poważnego! Tyle się strachu biedna najadłaś.
Elu super fotki :D

Zgłoś nadużycie #55210 25 czerwca 2016, 14:09

Black_rose Supermama
A tak w ogóle to cześć ;)
Nie wiem jak Wy, ale ja dziś zdechnę z gorąca. Może jeszcze by się dało przeżyć sam upał ale te uderzenia gorąca to mnie wykończą na bank. Boshe menopauza to jest ZŁO.
Młoda zaliczyła ostatnio katar ale już na szczęście przeszło :) bo odliczamy dni do urlopu - 1 lipca jedziemy do Kościeliska. W planie zahaczenie o Tatralandię, dowód wyrobiony to można śmigać. Powiedzcie mi czy jak moi rodzice chcieliby z młodą jechać za granicę, to muszą mieć ode mnie jakieś upoważnienie czy coś czy sam dowód wystarczy małej?
Domek się buduje :) Rozplanowałam sprzęty w łazience, walki toczą się o kuchnię z wyspą albo bez :) , zaraz muszę jechać bo koleś mi przyjedzie tynki wyceniać no i się powoli toczy. Późną jesienią powinniśmy się wprowadzać na gotowe.