Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011:) dla spełnionych mam:)

Zgłoś nadużycie #52511 21 stycznia 2014, 21:13

Kali Gotowa na wszystko
Hej
Nie mam kiedy do was zajrzeć, to zanaczy zaglądał średnio co godzinę hehe, tylko nie mam czasu pisać.
-----
Jaaaa właśnie słyszę moja sąsiadkę " ku... wyyyyyjdz taki masz zapier.... na tym biurku, ze ja pierd...., zaraz ci je wyp..... " i to wszystko do 4latka. Super nie ma co
----
No to nam się dzieciaczki pochorowaly- zdrówka maluchy. U nas narazie odpukać, chociaż nie wiem na jak długo, bo zauważyłam, ze Kali ma powiększone migdały i teraz mam zagadkę bo nie wiem od kiedy ona tak ma, bo, rzadko udaje mi się jej tak głęboko zajrzeć i co teraz do lakarza z tym czy co ??
----
Sylwia będę trzymać mocno kciuki , łał jak to zleciało szybko :)
-----
U nas mróz, śnieg, ale takiej paskudy jak u was to nie ma. Wspolczuje wam tej slizgawicy, rozmawiałam z mama i mówiła, ze jest koszmarnie strach z domu wychodzić, żeby sobie czegoś nie złamać.
-----
Moje dziecko dzisiaj śpiewała babcia przez telefon piosenkę " u babci jest słodko świat pachnie szarlotka... " cały tydzień z nią wałkowałam jedna zwrotkę i refren, babcie się ze śmiechu popłakały :)

-------------------

I na koniec prośba, dziewczynki moje kochane jeżeli nie macie nikogo wybranego do 1% to pomóżcie zebrać pieniądze dla Wojtka, to synek mojego znajomego, a przy okazji kolega Kali z piaskownicy u babci http://wojtuszarzycki.pl/

Zgłoś nadużycie #52512 21 stycznia 2014, 21:27

muzzza Fajna mama
ojojoj biedny Grześ, jeszcze mu uczulenia brakuje :( Pysia trzymaj się i nie daj się  :D
ooo rany jaki biedny ten Wojtuś :( ja już daję na córkę naszych znajomych, kiedyś już pisałam, urodziła się ważąc 650 g, dziś ma 5 lat i nie widzi, zalatwi się w pieluchy, zaczyna chodzić, nie mówi itd. ale są jakieś postępy , chociaż widzieć to nie bedzie nigdy.

Marysia to jak 6 latka conajmniej wygląda !!! ale szprycha :D
Sylwia jesteśmy myślami z Tobą !!!! :D

Zgłoś nadużycie #52513 21 stycznia 2014, 21:34

Kali Gotowa na wszystko
No biedy Muzzza , strasznie mi szkoda tego malucha, bo on taki wesoły zawsze :( .

Elu ty nasza, ja to widzę, ze ty nie tylko nas różnymi pysznymi przepisami raczysz, szukałam jakiego zdjęcia tego makaronu Azji Mie, bo w Kauflanie takiego nie było. Weszłam przez przypadek na gotujmy.pl, patrzę, a tam jakieś znajome oczy na mnie patrzą :) z pół godziny kombinowałam skąd ja je znam i olśniło mnie :) , tyś tam juz zdobyła tytuł Mistrza Kuchni :)

Zgłoś nadużycie #52514 21 stycznia 2014, 21:54

mamaela Supermama
Mała padła, ale tatuś został dzisiaj zawezwany na proces usypiania, tzn musiałam być i ja i tatuś.... tatuś chrapał głośniej niż Paulina :) :)

Kali tak publikuję tam przepisy, fajne nagrody mają za nazbierane punkty. Beatka też tam umieszcza. No właśnie Beata gdzieś TY ??

A makaron Mie ma takie czerwone opakowanie, trzeba szukać na półkach z daniami orientalnymi. Na pewno są w np. sklepach Stokrotka, dzisiaj widziałam.

Bidulek z Wojtusia, nie mam na razie żadnego innego celu to przekaże. Kali wrzuć tego linka jest taki wątek 1% podatku może ktoś jeszcze pomoże z FM.

Zgłoś nadużycie #52515 21 stycznia 2014, 22:11

marzena8888 Supermama
No biedny maluszek... :(

Właśnie obejrzeliśmy film NIETYKALNI, i słów mi brak!! nie dość że film na faktach to poprostu piękny!!

To mój rozkaz aby każda go obejrzała! ;)
moja niunia :*

Zgłoś nadużycie #52516 21 stycznia 2014, 23:56

Romka Fajna mama
Grzesiowi wysypka zeszła -podaję wapno 3 razy (wapno pomarańczowe, bardzo lubi) i zyrtek ,zinnat mam podawać dalej.Mi lekarka powiedziała, że przy tym schorzeniu inny by mógł nie zadziałać, znaczy słabszy, a inny w tej samej grupie droższy.A powiedziałam od razu ,że nie mam pieniędzy.
Agnieszka ma dziś imieniny?Aguś! Jeśli tak to najlepsze życzenia ;) ))
A za sylwię jutro trzymam kciuki :)
Na nadal biorę żelazo, apetyt mi wrócił, ale waga na szczęście buja się 58- 59, co mnie cieszy jak nie wiem co!
Zdrówka dla choruszków!
Nietykalnych dostałam na płycie -nie mam czasu obejrzeć na spokojnie! :(
Grześ mi dziś spał trzy godziny do 20 i jeszcze nie śpi;(((
A kolo 22 zażyczył sobie torcik -no bo ja świętuje dziś, hehe
http://grzdyl.blogspot.com

Zgłoś nadużycie #52517 22 stycznia 2014, 10:52

Black_rose Supermama
Hej kobietki!
Wpadam na sekundkę, bo w pracy jestem. U nas wszystko ok :) Młoda zdrowa, pyskata i rozrabiak ;) Lekarka się ostatnio pytała kiedy 3 lata skończyła ;) zanim skumała, że dopiero 2,5 :P wyrosła strasznie i waży 16kg prawie- nie wiem z czego, bo niejadek przeokropny jest dalej (teraz NIE mamy nawet na ziemniaki...) Także ciuchowe zakupy przed nami :/ Wybraliśmy przedszkole. Zapisy od marca i mam nadzieję, że się dostaniemy, bo ciągnie do dzieci już bardzo.
Na studiach magiel, bo sesja trwa w najlepsze. 6 egzaminów przede mną jeszcze. W robocie magiel, bo zakończenia roku się zaczęły i zeznania roczne + różne zwroty i korekty, ale chociaż ekstra kaska wpadnie :) No i hit dnia-będę miała stażystkę :) już czekam jak na zbawienie, bo ostatnio już jest strasznie dużo pracy i wyrobić bieda.
Sylwia pochwal się maleństwem jak tylko się da!
Zdrówka dla chorowitków!
Do nas zima dotarła dopiero dziś, ale tak leeeedwo co nasypało. Mrozik tylko dziś trzyma mały. Tak więc ze zdziwieniem czytam, że u Was to piaskarki potrzebne :)

Zgłoś nadużycie #52518 22 stycznia 2014, 12:13

paprotka25 Fajna mama
hej :) zajrzałam na moment i widzę że jestem poszukiwana :)
postaram się wszystko przeczytać ale to stopniowo.
Właśnie siedzę w pracy i się nuuuudze.... jestem sama bo są ferie i do końca tyg ja mam dyżur, dyrekcja i pani sekretarz mają urlop a ktoś musi odbierac telefony... taaa gdyby chociaż dzwoniły....
może potem ogarne trochę w szafce z dokumentami bo nic znaleźć nie można
U nas ok, Szymon już zdrowy, o dziwo katar miał dwudniowy, od razu zaczęlismy ściągać odkurzaczem i biegaliśmy do niego co 5 minut i pomogło bo z wodnistego nawet nie zmienił się w gęsty :) kaszelek też przeszedł więc choroba zwalczona :) ale młody był dzielny i ładnie brał leki :)
narazie ospy nie widać więc mam cichą nadzieję że może nie załapał, w sobote minęły dwa tygodnie to teoretycznie jeszcze chyba może wyjść ale tfutfu żeby nie zapeszyć...
Młody szaleje, skacze i tańczy na stole, jest uparty jak oślisko, znowu cuduje przy ubieraniu, i przy myciu zębów... przy jedzeniu nie może usiedzieć na doopce i kładzie się na stole, o dziwo nie chce sam jeśc tylko ja mu muszę dawać, uwstecznił się? chyba taki ma etap... powoli rozkręca się z mówieniem :) czasami w momencie załapuje jakieś słowo. I zdarzy mu się połączyć już dwa słowa: np tata tam (tata pojechał) mój tatuś, do paci (do pracy), ta nie (ta lampa nie świeci - ostatnio ma faze na lampy i na spacerze kontroluje wszystkie latarnie któraświeci a która nie :) i inne takie proste połączenia, nawet w miare idzie się z nim dogadać :)
Ja dzisiaj ide do chirurga na mały zabieg, dentystka zaleciła mi ostatnio (w czerwcu :P ) żebym podcieła wędzidełko dolnej wargi bo podobno ciągnie mi lekko dziąsło i za kilka lat mogę mieć powarzny problem bo zęby mi zaczną wypadać... więc wole zapobiegać i tym sposobem idę dzis zrobić sobie małe kuku... ale się boje :( podobno w znieczuleniu to robią ale nie wiem jak to będzie jak mi puści znieczulenie ?? podobno to prosty zabieg ale i tak jestem przerażona, ide na 18, młodego odstawimy do babci i Jaro pojedzie ze mną, bedę się lepiej czuć :)
a wogole to muszę Wam pochwalić mojego męzusia :) wstał dzisiaj 20 min wcześniej (czyli o 4:40) i doprowadził mi samochów do stanu używalności :) ja z młodym tylko wyszłam, zdjęłam mate z przedniej szyby i pojechaliśmy a sąsiedzi drapali :) kochany jest :)
dobra już nie truję :) postaram się trochę poczytać co tm u Was :) buziaki :)

Zgłoś nadużycie #52519 22 stycznia 2014, 12:16

Ilonusek Fajna mama
dzień dobry...

nawet nie pytajcie.... nocka z głowy...
Położyłam się z Nadi ok.22, bo byłam zmęczona, więc stwierdziłam: ide wcześniej spać...
O północy dołączył mężu, więc mnie przebudził, wskoczyłam do łazienki, kładę sie z powrotem i tu zaczął sie koszmar!!!! Nie mogłam usnąć!!! Kręciałam się z boku na bok i nic... każdą godzinę widziałam na zegarku aż do.... 5!!!!
Nie mam pojęcia co mi sie stało - pewnie mój organizm jest już przyzwyczajony do późnego chodzenia spać i potraktował mój sen o 22 jako drzemkę!
Zasnęłam ok.5. a o 6.30 córcia już się obudziła, tzn.mężu ją obudził jak wychodził do pracy.. no i tez spać nie mogła, po godz zażyczyła sobie mleczko i dopiero zasneła... wstałyśmy ok.10.30 ale co z tego, głowa mnie boli i czuję się do... du.py...

ehhh

Zgłoś nadużycie #52520 22 stycznia 2014, 12:41

paprotka25 Fajna mama
kurcze teraz doczytałam, o matko, to Sylwia już chyba po cc? już ma córcie :) ale to zleciało woow!
Mam nadzieje że sprawnie poszło i że szybko pochwali się kruszynką :)
Paulinka- bardzo ładne imię :) to będzie druga :)

Aga, Sto lat, sto lat :) zdrówka, szczęścia, miłości, pieniążków i spełnienia wszystkich marzeń :) :*

Grzesiu, jaki bidulek, zdrówka :)

Olu, fajnie że macie normalnych sąsiadów :) mnie ostatnio wku..wiła sąsiadka znad nas... sobota wieczór, słychać impreze, skakanie, śpiewy, krzyki, no jubel na całego... i tak że młody w takich warunkach dał rade zasnąć... po 22 słyszę pukanie, patrze sąsiadka z góry, lekko wstawiona mówie do mnie że oni robią sobie małą imprezke i czy nam nie przeszkadza? no to jej mówie że mamy małe dziecko i że już się budził (co prawda spał ładnie ale nie musi tego widzieć, my też wolimy cisze) i ze średnio podobają mi się hałasy nad głową a ona: przecież jest karnawał, że oni często nie robią imprez i do mnie z wyrzutem... no to jej mówie że wie jaka jest sytuacja, że mamy małe dziecko a ona mi obrażona to sobie dzwońcie na policje jak wam preszkadza... i że przyszł tylko powiedzieć żebyśmy wiedzieli że robią impreze, to jej powiedziałam że nie musi mi o tym mówić bo doskonale słyszę.... obraziła się i poszła.... no powiem Wam że zgłupiałam... przyszła po to żeby niby co? nie mam pojęcia, do mnie z wyrzutami że mi przeszkadza hałas... nosz ku..wa mieszkamy w bloku, ja rozumiem że jest karnawał ale są miejsca gdzie mogą się pobawić,niech idą do klubu, dyskoteki, gdziekolwiek ale niech uszanują innych... na szczęście jak poszła to po chwili zrobiło się cicho...
no szkoda gadać, aż mnie telepało z nerwów...
Elu, doczytałam o tej rozmowie z szefem, no dobry jest gosciu :) hehe :) fajne :)

Zgłoś nadużycie #52521 22 stycznia 2014, 12:48

paprotka25 Fajna mama
a powiedzcie mi może któraś się orientuje, chodzi mi o zapisy do przedszkola. U nas z tego co wiem to składa się papiery ok marca, wiem że dzieci których oboje rodzice pracują mają wieksze szanse na przyjęcie niż te gdzie jeden siedzi w domu. No i tu pojawia się problem, ja mam staż do końca marca i co wtedy, doopa? kurcze ja chce dać młodego do przedszkola właśnie po to żeby iść do pracy, a jesli mi go nie przyjmą to nie pojde... i koło się zamyka... nie wiem czy jakbym wzięła w tym marcu jakieś zaśw że pracuje to by pomogło tylko tam pewnie będzie do kiedy... a do prywatnego go nie damy... musze któregoś dnia przejśc kolo mnie do przedszkola i popytać ale kurcze boje sie ze się nie uda :( a ciekawe czy umowy zlecenie też się liczą? albo dzieło? to chyba nie jest traktowane jako praca?

Zgłoś nadużycie #52522 22 stycznia 2014, 12:50

paprotka25 Fajna mama
Kasiu, gratuluje stażystki :) odsapniesz troszkę :) powodzenia na egzaminach :)
a ja się cieszę bo Jaro już nie ma zajęć, kończy pisać prace, obroni się kolo marca chyba i wreszcie wolne weekendy :) ale fajnie że będzie więcej w domu :)

Zgłoś nadużycie #52523 22 stycznia 2014, 12:51

paprotka25 Fajna mama
jeszcze godzinka i spadam bo mnie zamkną w szkole :) i jade po młodego, ciekawe czy dał babci bardzo popalic :P

Zgłoś nadużycie #52524 22 stycznia 2014, 12:51

paprotka25 Fajna mama
teraz zobaczyłam, ale fajny Grzesio z torcikiem :) smacznego :)
ja wczoraj z młodym piekłam tort Jarkowi na imieniny :) młody niby pomagał ale robił taką zadymę że myslałam że go wyśle w kosmos... no nie mam gdzieś cierpliwość do niego jak mamy razem gotować... ale nieskromnie powiem że torcik mniami wyszedł :) aż sobie na niego zrobiłam smaka :)

Zgłoś nadużycie #52525 22 stycznia 2014, 17:05

mamaela Supermama
Witajcie,
Mała ma się o niebo lepiej, właściwie to na zdrową i wygląda i się zachowuje i się czuje :) Jakiś cud po 1 dawce nowego antybiotyku. Temperatura minęła jak ręką odjął, jak jej dawałam wczoraj ten ceclor to miała 38,6 a jak szła 2 godziny później spać to już 37,2. Całą noc przespał,a raz jej na śpiocha mierzyłam i miała 36,7. Rano 36,6 i teraz cały czas normalna :) na gardło nie narzeka, je, wariuje.
Owszem obudziła się i przy tym mnie o 5.50. ledwo na oczy patrzyłam bo jeszcze wstałam z bólem głowy ale co robić. Zeszłyśmy na dół, kakałko, probiotyk, o 7 antybiotyk, śniadanko wsunęła, pooglądała bajki, ja udawałam że kimam :) o 11.20 poszła na drzemkę i wstała o 13 na siusiu, po czym wróciła do łóżka i spała dalej do 14.30 :) no i teraz bzikuje, śpiewa :)
Właśnie jej powiedziałam, że jutro mama idzie do pracy a ona zostaje z tatusiem to teraz skacze z rączkami w górze i woła" hura z tatusiem " :)

Sylwia myślę o Was dziewczyny :)

Beatka no jak miło,że się odezwałaś :) sciągnęłam Cię tak? Fajnie, że u Was wszystko ok.

Romka jaki z Grzesia smakosz :) no i najlepszego z okazji Dnia babci :)
Aga jak świętowałaś wczoraj to najlepszego :)
Marzenka złożyłam zamówienie synowi, że ma mi ten film ściągnąć skoro tak zachwalasz

Zgłoś nadużycie #52526 22 stycznia 2014, 18:00

Romka Fajna mama
Sylwia! gratuluje Paulinki!Ślicznotka -widziałam na fb :) ))

Zgłoś nadużycie #52527 22 stycznia 2014, 18:37

mamaela Supermama
Też widziałam malutką z dumnym tatusiem :) Gratulacje dla rodziców i dla dużego braciszka :)

Zgłoś nadużycie #52528 22 stycznia 2014, 19:29

Romka Fajna mama
Ela -jakoś z tą babcią ciągle mi dziwnie ;) )

Zgłoś nadużycie #52529 22 stycznia 2014, 21:13

mamaela Supermama

Romka napisał(a)

Ela -jakoś z tą babcią ciągle mi dziwnie ;) )

no co Ty bycie babcią to brzmi dumnie :) a jeszcze być taką młodą, sprawną....
Moja ciocia została babcią w tym wieku, w którym ja urodziłam Paulinkę czyli mając niecałe 36 lat i zawsze była z tego dumna jak paw, że ma siłę i zdrowie by uczestniczyć w całym właściwie życiu swojego wnuka. Miała siłę by za nim biegać, łazić po drabinkach, biegała za nim jak uczył się jeździć na rowerku, woziła go na saneczkach. Ba nawet była z nim na dyskotece :)
Moja córka może pomarzyć tylko o takich ekscesach z babciami :) ba nawet Adam nie mógł na to liczyć bo jak się urodził babcie już były schorowane.

Zgłoś nadużycie #52530 22 stycznia 2014, 21:23

marzena8888 Supermama
Cześć
Dzień nam zleciał, popołudniu poszliśmy do dziadka, co i za tym idzie do Zuzy :)
śpi u nas moja chrześnica, to mery cały dzień wszystko z Emilką!! ona ma 9 lat to już stara dupa dla niej , a tak się fajnie bawiły! Zostaje jeszcze na dwie noce to mamy darmową niańkę!R obiecał, że weźmie ją jutro na lodowisko, przecież kaleka jeździć nie umie :D no ale dobra niech se idą :)

Sylwia gratki!! Myślę o Was ciepło, córeczka piękna!!!!!!

BEAtKA co do przedszkoli to u nas też pierwszeństwo mają rodzice co obje pracują, ale to wszystko zależy. Często od znajomości niestety... Moja znajoma nie pracuje, a młody się dostał, a znowu inna gdzie oboje pracują i złożyła podania do wszystkich przedszkoli w mieście, i nigdzie się nie dostał ich syn!! A potem z listy rezerwowej skoczył...
Trzeba mieć też szczęście, i chodzić, prosić, pytać. Ja też się boje jak to u nas będzie, jak ja nie pracuje, i jak sie nie dostanie nigdzie to trudno daje do prywatnego. Wydam kasę , ale przedszkola nie odpuszczę!! Choć różnica jest, bo państwowe u nas to ok 170 zł a prywatne prawie 400...
Ale narazie nie dopuszczam myśli, że się nie dostanie :)

KASIa no proszę własna stażystka, fju fju,a jeszcze nie dawno sama na stażu byłaś! ale Ci dobrze! :) A jak u Was tam z pracą? Tobie się tak wybitnie trafiło , że w zawodzie i zostałaś po stażu? czy raczej często tak?
U nas masakra nawet ze stażem, właśnie nie wiem czy Wam pisałam jak się rejestrowałam, a propo stażu!!
babka do mnie!!
"hmmm nie mam gdzie Pani podpiąć... Gdyby była Pani samotnie wychowująca matką, gdyby nie miała Pani wyższego wykształcenia, gdyby nie miała Pani żadnego doświadczenia zawodowego no to byłoby łatwiej..."
aż się w głos zaśmiałam!!!
No i żebym jak coś szukała na własną rękę, bo oni to raczej nie szukają!!!

tak jest u nas!!!
mało tego!! Moja kol skończyła germanistykę a zaproponowali jej prace w sklepie mięsnym!! i DLACZEGO PANI NIE CHCE PRACOWAĆ ?? !!!!!
moja niunia :*