Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

rzeczy przydatne po porodzie - poza szpitalną torbą

Zgłoś nadużycie #151 31 lipca 2011, 20:55

snoopy90 Fajna mama
no ja tez nie mam a zobaczylam OKAZJE i chcialam miec :D

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #152 26 marca 2015, 10:58

loczek3210 Zadomowiona

MADZIUNIA napisał(a)

pierwsze co mi przychodzi do głowy to silikonowe nakładki do karmienia dla dziewczyn które mają "schowane" brodawki -  ja miałam problem bo mały nie chciał mi jeść w szpitalu z jednej piersi i  przez to  stracił na wadze więcej niż powinien - położne musiały go dokarmiać butelką
druga rzecz o której nie pomyślałam to kółko do siadania bo niestety po porodzie naturalnym siedzenie jest bardzo bolesne szczególnie jak ma się dużo szwów...
trzecia to książka - bardzo żałuję że kupiłam ją dopiero po porodzie bo wieloma rzeczami bym się nie stresowała w szpitalu bo pytań jest masa a każda położna mówi co innego  naprawdę polecam książkę " pierwszy rok życia dziecka" - jest to kontynuacja książki "w oczekiwaniu na dziecko"
pewnie jeszcze mi się coś przypomni...

Zgadzam się. Mi takie nakładki się przydały i mąż musiał latać po aptekach.

Zgłoś nadużycie #153 31 marca 2015, 2:10

runkun Zaprawiona w bojach
takie nakładki nigdy w życiu by mi nie przyszły do głowy, ale racja, mogą się przydać :)

Zgłoś nadużycie #154 9 sierpnia 2015, 14:38

Kattarynnka Zaprawiona w bojach
o, ja tym razem (to moje drugie dziecko) zabieram jakiś żel chłodzący przeciw puchnięciu stóp i nóg. Wydaje się że to kosmetyczny drobiazg, ale po poprzednim porodzie nie mieściłam się z nogami nawet w japonki

Zgłoś nadużycie #155 10 sierpnia 2015, 10:38

Ingusia777 Zadomowiona
koło porodowe, wygodnie się siedzi po porodzie http://www.mamaija.pl/ceba-ceba-poduszka-kolo-poporodowe-dla-mamy,d492.html

Zgłoś nadużycie #156 20 stycznia 2016, 23:07

jadwisiakunisia Świeżo upieczona
Moja przyjaciółka kazała mi się zaopatrzyć w serię kosmetyków do higieny intymnej bo bała się, ze nie będzie mogła się ruszyc i wytrzeć albo, że w szpitalu będzie brudno. To takie trochę panikowanie ale dzięki temu "zadaniu" dowiedziałam się, że jest coś takiego jak mgiełka do higieny intymnej (np tutaj http://www.e-aptekavita.pl/szukaj/femma.html), co było dla mnie totalną nowością. Wiadomo, wzięłam :P Ponoć pomogło gdy nasilało się pieczenie już po porodzie a ona nie mogła się podrapać.

Zgłoś nadużycie #157 23 stycznia 2016, 15:43

dariiaa20 Świeżo upieczona
A ja wzięłam do psikania na ranę po nacięciu Octenisept i szybko się zagoiło wszystko.
www.exclusivedecking.com.pl/deska-tarasowa-kompozytowa

Zgłoś nadużycie #158 15 marca 2016, 10:31

Aga_Krk Początkująca
Ja znalazłam fajny artykuł na Zdrowych Maluchach, który pomaga się spakować na porodówkę. Jak mam listę, to zawsze łatwiej to ogarnąć, niż jak muszę się zastanawiać tysiąc razy...

Zgłoś nadużycie #159 24 maja 2016, 14:50

kapusta Zadomowiona
ja tez jestem z tych co lubia miec liste wszytskiego i najlepiej wszytsko przygotowane duzo wczesniej ;) bo przeciez z porodem nigdy nie wiadomo czy nie bedzie wczesniej niespodzianki!! warto zrobic sobie tez liste zakupow na powrot ze szpitala, bo okazuje sie ze w domu tez wiele roznych rzeczy bedzie potrzeba! pamietam ze pytalam pediatre o leki dla dziecka, polecil cos na goraczke i biegunki ale zawsze mialam wczesniej zadzwonic i opisac problem, ginekolog natomiast polecil globulki Hydrovag przyspieszajace regeneracje sluzowki pochwy i nawilzajace ja - karmienie bardzo wysusza okolice intymne... warto to dobrze obmyslec, bo potem moze byc malo czasu na bieganie na zakupy

Zgłoś nadużycie #160 3 czerwca 2016, 8:27

WiolkaKlaman Zadomowiona
Hmm ja standardowo wzięłam rzeczy, które nie były potrzebne, a tych potrzebnych nie wzięłam ze sobą -szkoda mówić :)

Zgłoś nadużycie #161 3 czerwca 2016, 9:33

natalia2103 Świeżo upieczona
Koło do siadania - świetna rzecz. Teraz też z pewnością wezmę. Ale takie dmuchane do basenu ;)

Zgłoś nadużycie #162 10 czerwca 2016, 11:08

MAMA_z_powolania Początkująca
Cześć, ja już jakiś czas temu spakowałam swoją torbę na porodówkę- na wszelki wypadek :) Zgadzam się, że lepiej mieć jakąś gotową listę i ewentualnie ją uzupełniać o dodatkowe rzeczy, a nie pakować wszystko "jak leci", bo potem w szpitalu może być problem :) Jak ktoś ma ochotę, to ja mam taką swoją listę w oparciu o informację ze szpitala i szkoły rodzenia dla Dziecka: https://mamazpowolaniablog.wordpress.com/2016/05/23/torba-do-szpitala-dziecko/ i dla mamy:
https://mamazpowolaniablog.wordpress.com/2016/05/20/torba-do-szpitala-mama/
Może Wam się też przyda :)
Zapraszam na Bloga dla kobiet w ciąży i Mam: https://mamazpowolaniablog.wordpress.com/ :)

Zgłoś nadużycie #163 4 lipca 2016, 22:07

PaulaFm Świeżo upieczona
o rety spraw, które trzeba kupić po porodzie ale i w trakcie jest całkiem dużo. jak ja to mówię to jest cały nowy wszechświat, o którym wcześniej się nie miało pojęcia :) . Generalnie polecam metodę sprawdzoną bo organoleptyczną czyli wejść na stronę dobrego sklepu i przejrzeć artykuły dla niemowląt i już ma się pogląd co trzeba kupić.

Zgłoś nadużycie #164 3 lutego 2019, 14:36

Paola_33 Supermama
Miłych Walentynek !!! 💗💖💙💚💛💚❤
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #165 3 lutego 2019, 14:36

Paola_33 Supermama
Miłych Walentynek !!! 💗💖💙💚💛💚❤
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #166 3 lutego 2019, 14:37

Paola_33 Supermama