Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

reakcja starszego dziecka na rodzenstwo

Zgłoś nadużycie #11 10 czerwca 2012, 14:04

nati26 Świeżo upieczona
jestem ciekawa jak wasze dzieci reagowaly na nowego czlonka rodziny? moj synek ma dwa latka a za dwa miesiace pojawi sie malenstwo...i mam troche obawy jak zareaguje...na pewno zazdrosny bedzie...i jak na razie zyjemy sobie w  trojke...maly coraz bardziej samodzielny...a tu dzidzius sie pojawi...jak wasze dzieciaczki reagowaly?i jak wy odnajdowalyscie sie w tej nowej sytuacji?

Zgłoś nadużycie #12 17 listopada 2014, 22:14

takamala Początkująca
W naszym przypadku staraliśmy się żeby dziecko nie odczuło zmniejszenia zainteresowania, zwracaliśmy większą uwagę na nie

Zgłoś nadużycie #13 18 listopada 2014, 15:59

BluBalon_pl Zadomowiona
My co prawda nie mieliśmy takiej sytuacji,ale myślę ze najważniejsze jest to aby starsze dziecko w żaden sposób nie odczuło,że jest przez nas mniej kochane i poświęcamy mu mniej uwagi- to właśnie lubią sobie wmawiać dzieci.

Zgłoś nadużycie #14 18 listopada 2014, 19:27

Konto usunięte
u mnie jedno dzieciatko wiec wszystko jeszcze przede mna.. :) pozdrawiam

Zgłoś nadużycie #15 18 listopada 2014, 20:30

asia_asienka Gotowa na wszystko
Kiedy urodził się nasz drugi synek starszy miał dwa lata. Nie odsuwaliśmy Bartka od Wojtka, mógł go dotykać głaskać. Miałam czas dla dwojga dzieci. Karmiłam jedno piersią a z drugim się bawiłam. I dobrze zareagowali na siebie :) no i jak Bartuś przyjechał do mnie do szpitala zobaczyć Brata miał coś dla niego jak i Wojtek miał drobiazg dla Bartka. Teraz mnie czeka wejście trzeciego dziecka w dwójkę chłopaków - jak się maleństwo urodzi starszy będzie miał prawie sześć lat a młodszy prawie cztery.

Zgłoś nadużycie #16 18 listopada 2014, 21:06

Askim Fajna mama
Moja corka jak na razie jest podekscytowana i cieszy sie na siostrzyczke. Mam nadzieje, ze po porodzie nie zmieni zdania :P Staram sie opowiadac jej duzo o tym, co sie dzieje z dzidzia w brzuszku, i jak to bedzie, kiedy przyjdzie na swiat. Takiemu starszemu dziecku latwiej zrozumiec pewne rzeczy, ale z drugiej strony jest przyzwyczajona do bycia w centrum uwagi. Tez sie troche boje, ze bedzie zazdrosna o czas i uwage poswiecana niemowleciu, ale mam nadzieje, ze jakos wspolnie sobie z tym poradzimy :)

Zgłoś nadużycie #17 19 listopada 2014, 9:30

Córcia ma prawie cztery lata więc chyba źle nie powinno być ;)

Zgłoś nadużycie #18 19 listopada 2014, 12:17

Askim Fajna mama
asia podobno czesto zdarza sie, ze nawet takie starsze dzieci negatywnie reaguja na rodzenstwo, i zaczynaja takie "dziecinne" zachowania, jak moczenie sie, domaganie sie smoczka lub butelki, "klejenie sie" do rodzicow itp. I to czesto podswiadomie maja taka potrzebe wiekszego wsparcia, niekoniecznie z zazdrosci, tylko w nowej sytuacji ciezko im sie odnalezc. Zwlaszcza, gdy mama i tata sa zmeczeni, a wszyscy inny zachwycaja sie tylko maluszkiem... Mam nadzieje uniknac takich problemow, bo ogolnie coreczka chce byc juz duza i samodzielna, tylko oczywiscie to wszystko moze sie zmienic. Na razie jestem dobrej mysli :) ale wiadomo, zawsze sa te obawy. Zobaczymy, jak to bedzie :)

Zgłoś nadużycie #19 21 listopada 2014, 16:47

Jak nas ktoś odwiedzał po narodzeniu Wojtka, młodszego syna, wiadomo - goście przyjeżdżali z prezentami dla nowonarodzonego, ale na szczęście nie zapominali o drobiazgach dla Bartka. Na szczęście goście spisali się zawsze na medal i uwagę podzielili pomiędzy dwojgiem chłopaków. U nas różnica była 2 lata, to tez inaczej, a u Was będzie dwa razy tyle. Mnie czeka prawdopodobnie w przyszłym roku różnica 6 lat i 4 lata. Jak teraz się pytam chłopaków czy chcą jeszcze rodzeństwo, oboje są chętnie. Często widują się z malutką Zuzią, która ma 4 miesiące i chętnie biorą ją na ręce. Wojtek ostatnio też baro chętnie się nia zajmował, głaskał, siedział przy niej, dbał o nią. Ale wiadomo - to był tylko gość, taka dzidzia na co dzień to inna sprawa, ale myślę, że sobie poradzicie :)

Zgłoś nadużycie #20 14 lipca 2015, 11:59

runkun Zaprawiona w bojach
Te reakcja rzeczywiście jest dosyć mocno i trochę przypomina mi to ADHD. Koleżanka korzystała z testów MOXO. To naprawdę profesjonalne testy, które potrafią dobrze ocenić, czy dziecko ma tego rodzaju problem.

Zgłoś nadużycie #21 1 sierpnia 2018, 0:18

kiniamama Zaprawiona w bojach
W sytuacji bardzo kryzowej kiedy starsze rodzeństwo nie akceptuje młodszego, pozostaje psycholog https://www.centrum-psych.pl/ . Sa dzieci, którym ciężko to przeskoczyć a szkoda aby to zaważyło na ich dalszej relacji.

Zgłoś nadużycie #22 15 stycznia 2019, 18:19

Paola_33 Supermama
Moje sie zawsze cieszą - mają fajne podejście - nowa koleżanka!! Łaskotac ją!!! 😁
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #23 15 stycznia 2019, 18:19

Paola_33 Supermama
Moje sie zawsze cieszą - mają fajne podejście - nowa koleżanka!! Łaskotac ją!!! 😁
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #24 16 stycznia 2019, 10:07

Maminka Gotowa na wszystko
może być zazdrosne ale od Ciebie zależy jaka będzie ich relacja

Zgłoś nadużycie #25 23 stycznia 2019, 18:10

Paola_33 Supermama
Trzeba dziecko zaangażować w pom9c. Poczuje się ważne i potrzebne. Na zazdrość zabraknie miejsca.
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #26 23 stycznia 2019, 18:10

Paola_33 Supermama
Trzeba dziecko zaangażować w pom9c. Poczuje się ważne i potrzebne. Na zazdrość zabraknie miejsca.
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #27 4 lutego 2019, 0:38

Paola_33 Supermama
Udanych Walentynek !! 💖💙💚💛💜🧡💖💙💚💛🖤💜🧡
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #28 4 lutego 2019, 0:38

Paola_33 Supermama
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #29 4 lutego 2019, 0:38

Paola_33 Supermama
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #30 9 grudnia 2019, 11:17

amelia Zaprawiona w bojach
Będąc w temacie dzieci, jeżeli poszukujecie sprawdzonego sklepu, w którym można dostać wiele przydatnych rzeczy dla naszych najmłodszych, to zachęcam do zajrzenia na stronę ekomaluch.pl Można tam dostać m.in talerzyki dla dzieci czy kocyki dla niemowląt.