Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Ratunku!!! FLUKONAZOL

Zgłoś nadużycie #11 2 kwietnia 2014, 23:37

kitenia1985 Świeżo upieczona
Witam dziewczyny. Jestem w 6 t.c Zanim dowiedziałam sie o ciązy (Ok 3-4 t.c) brałam flukonazol 100 mg przez 7 dni po 1 tabl dziennie. Lekarz powiedział ze jest to lek niebezpieczny w ciązy i teraz sie boje ze może sie cos stać dziecku. Na USG widać serduszko ale lekarz powiedział ze zarodek jest bardzo malutki Dziewczyny bardzo proszę pocieszcie mnie, może któraś z Was miała podobny problem z tym lekiem i czy waszym pociechom nic nie jest ?? ??

Zgłoś nadużycie #12 3 kwietnia 2014, 8:24

slonko Gotowa na wszystko
Ech powiem tak- mam nadzieje ze twojemu maluszkowi nic nie będzie :) Korzystnie może tu zadzialac fakt ze bralas ten lek w tak wczesnej ciąży ze być może dopiero wtedy zarodek się zagniezdzal i nie miał szans na kontakt z większymi stężeniami tego leku.

No ale niezależnie od tego co będzie z tym maluszkiem masz dobry przykład na kazde kolejne starania o maluszka. Jak się to planuje to najlepiej najpierw nim zacznie się starania przeleczyc wszelkie infekcje, a jak już cos się zdarzy w okresie staran trzeba zawsze mowic lekarzom ze jest możliwość ze jest się w ciąży,bo wtedy lekarz może dac leki bezpieczniejsze dla plodu. No albo trzeba odczekać z braniem większości lekow do czasu okresu lub wykluczyć ciaze np. robiąc BHCG z krwi - z własnego doświadczenia powiem ze jak wie się kiedy się miało owulacje to już nawet 12 dni po niej czyli jeszcze przed okresem można zrobić BHCG z krwi (koszt podobny jak koszt testu ciążowego a dużo pewniejsze). Mi wlasnie 12 dni po owulacji beta potwierdzila obecna ciaze.

Zgłoś nadużycie #13 3 kwietnia 2014, 9:17

Ania85 Supermama
http://safefetus.com/search.php/index/details/DrugId/49/TradeName/Zentel/TradeId...

nie mogę znaleść flukonazolu ale spróbuj sama po składzie... ja powiem tylko tyle, że niektórzy lekarze to debile...mój gin powiedział, że takie leki przeciwgrzybiczne przepisuje się pacjentce tylko wtedy gdy jest zaraz po okresie albo wcześniej robi się badania czy czasem nie jest w ciąży...

narazie niczym się nie przejmuj bo stres tylko szkodzi... trzymam kciuki aby wszystko było OK

Zgłoś nadużycie #14 3 kwietnia 2014, 12:17

mamaela Supermama
Ja flukonazole brałam w ciąży na grzybicę ale to była już sama końcówka ciąży więc wpływu na tym etapie na dziecko nie mógł ten lek mieć żadnego. Dostałam go jako drugi lek jak jakiś inny pierwszy nie pomógł i lekarz uznał, że musimy się pozbyć grzybicy do porodu(to był chyba 36tc). ale fakt pamiętam jak go wykupiłam i przeczytałam w ulotce , że w ciązy to lek D (czyli ostateczność)to dzwoniłam do gina i pytałam czy na pewno mam stosować. I mi wtedy powiedział właśnie, że na końcówce ciąży to ok. Nie pytałam o początek ciąży ale rozumiem teraz Twoje obawy.

Zgłoś nadużycie #15 3 kwietnia 2014, 23:35

Dziekuje dziewczyny za odpowiedzi. Jestem załamana. Najlepsze jest to, że lekarz wiedział, że staram sie o dziecko i myślałam ze wie co robi.....Powiedział mi tylko, że jak miałby to jakiś wpływ na dziecko to od razu bym poroniła.Teraz pozostaje mi tylko modlitwa i nadzieja, że maluszek urodzi sie zdrowy.

Zgłoś nadużycie #16 4 kwietnia 2014, 6:10

Malinka Supermama
kitenia- ja brałam po bardzo szorstkim okazaniu , że się tak wyrażę szorstkim wyrażaniu uczuć przez męża- czyli normalnie mnie zajechał. Po trzech dniach- ból, pieczenie, upławy- gin i przepisany flikonazol. Potem jeszcze mój konflikt (piącha w moją twarz) z pijakiem i szereg badań (w tym rtg.). Owoc tej ostrej jazdy ma dwa lata i kocham go ponad wszystko.
Mam nadzieję, że Cię podbudowałam. Pozdr. i trzymam kciuki za kolejnego małego obywatela/kę :)
Koty rządzą światem! 

Zgłoś nadużycie #17 4 kwietnia 2014, 12:08

Malinka dziękuje za post. Z jednej strony troszkę mnie podbudowałaś a z drugiej bardzo Ci współczuje tej sytuacji ale mam nadzieję, że sie wszystko ułożyło i że jest juz ok. Mam nadzieję, że jak z Twoim bąbelkiem jest wszystko dobrze i może i z moim będzie dobrze. A może pamiętasz w jakich tygodniach zażywałaś ten nieszczęsny flukonazol ?? ? I co lekarze mówili Ci jak powiedziałas im ze jesteś w ciązy i co brałaś i o tym RTG. Dzieki z góry że napisałaś....

Zgłoś nadużycie #18 4 kwietnia 2014, 14:39

Witam. Mam pytanie czy na badaniach prenatalnych wyszłyby ewentualne wady płodu spowodowane zażywaniem przez matkę FLUKONAZOLU, w pierwszych tyg ciązy ?? ??

Zgłoś nadużycie #19 4 kwietnia 2014, 16:06

Malinka Supermama

kitenia1985 napisał(a)

Malinka dziękuje za post. Z jednej strony troszkę mnie podbudowałaś a z drugiej bardzo Ci współczuje tej sytuacji ale mam nadzieję, że sie wszystko ułożyło i że jest juz ok. Mam nadzieję, że jak z Twoim bąbelkiem jest wszystko dobrze i może i z moim będzie dobrze. A może pamiętasz w jakich tygodniach zażywałaś ten nieszczęsny flukonazol ?? ? I co lekarze mówili Ci jak powiedziałas im ze jesteś w ciązy i co brałaś i o tym RTG. Dzieki z góry że napisałaś....

Jeśli chodzi o flukonazol, to był to moment poczęcia lub krótko po nim )do tego inne leki p-grzyzbicze w formie pianki dopochwowej). Pobicie było na tydzień przed wykonanym testem, czyli 4/5 tydzień. Nie wiedziałam, że byłam wówczas w ciąży, ale i tak techniczka rtg osłaniała mi podbrzusze. Miałam wykonane rtg głowy , klatki i ręki prawej. Odczuwałam jeszcze kilka dni potem zaburzenia widzenia i bóle głowy, wobec czego podawano mi dożylnie na SORze dożylny paracetamol, i jakiś lek dożylny na IP neurologii. Do tego TK głowy (jak kilka dni po zdarzeniu byłam na SOR), ale bez kontrastu, z osłoną podbrzusza.
Lekarz nic mi nie mówił odnośnie flukonazolu. Ja byłam wtedy dużą pesymistką, plamiłam do 10 tygodnia, ale nic na to nie brałam, ponieważ stwierdziłam, że co ma być, to będzie.
Zaszłam w ciążę pod koniec czerwca, a jeszcze w maju poroniłam bardzo wczesną ciążę, stąd mój defetyzm. Tomek urodził się zdrowy i piękny.
Myślę, że u ciebie też nic się złego nie wydarzy.
Koty rządzą światem! 

Zgłoś nadużycie #20 19 października 2015, 22:45

Dzieciątko urodziło sie zdrowe i śliczne. Dzięki za wszystko :-)